Yves Rocher, Boucles [Curls] Shampooing (Szampon do włosów kręconych z wyciągiem z Baobabu)

Dzięki polisacharydom zawartym w ekstrakcie z liści baobabu włosy łatwo się rozczesują i są bardziej odporne na puszenie oraz nadmierne skręcenie w zetknięciu z wilgotnym powietrzem. Sprężyste, podkreślone loki utrzymują się przez cały dzień. 85% kobiet potwierdza, że uzyskało efekt sprężystych, miękkich i błyszczących loków*.
*Test przeprowadzony na grupie 47 ochotniczek w ciągu 3 tygodni.
Składniki aktywne:
-Baobab jest uważany za drzewo opatrzności w wielu afrykańskich wioskach. Potrafi magazynować ogromne zasoby wody. Jego pień może pomieścić blisko 100m3 wody, aby przetrwać długotrwałe susze. Wyciąg z liści Baobabu bogaty w polisacharydy wyselekcjonowany przez Laboratoria Yves Rocher jest znany ze swoich właściwości dodających sprężystości włosom kręconym.
Sposób użycia: Nakładać na zwilżone włosy. Masować delikatnie przez 2 minuty a następnie Obficie spłukać wodą. Unikać kontaktu z oczami.

nawilżające, regenerujące
w butelce
>250ml
Włosy
kręcone

Seria nie dla mnie

Nie mam pojęcia czemu ale szampony Yves Rocher mi nie służą. Używałam tego szamponu gdy miałam trwała i nie jestem z niego zadowolona. Moje włosy ciężko się rozczesywaly po użyciu a ponadto po wysuszeniu wyglądały na dalej tłuste. Nie żebym była jakioś specjalnie wymagająca ale bez promocji wcale te szampony nie wchodzą tanio a w porównaniu do efektu na włosach wypadają słabo.
Inne produkty tej marki bardziej mnie przejmują ale szamponu już nawet nie chce używać gdy dostaje je w gratisie za zakupu innego kosmetyku do pielęgnacji.

Średniak

jako posiadaczka kręconych, bardzo plączących się włosów nie zauważyłam kolosalnej różnicy po użyciu tego szamponu. Owszem produkt przyjemnie pachnie. Owszem fajnie, że nie zawiera parabenów. Ale trzeba wspomnieć, że szampon ten słabo się pieni (ja akurat lubię gdy szampon robi dużo piany). Włosy są po nim oczyszczone, ale nic poza tym. Mam nawet wrażenie, że są bardziej suche i wymagają większej ilości maski niż normalnie. Jeśli chodzi o skręt loka to także nie powala. Opakowanie ma 250 ml i jest zamykane na korek z zamknięciem. Podsumowując - dla mnie ten szampon to taki średniak. Nie zachwycił mnie niczym szczególnym, ale może komuś innemu bardzo się spodobać.

Dobry delikatny szampon

Szampon Yves Rocher z baobabem przeznaczony do włosów kręconych bardzo dobrze pielęgnuje moje wysokoporowate włosy.
Nie obciąża ich przez co nie są przyklapnięte, a z drugiej strony nie powodował ich puszenia co jest u mnie bardzo częste. Przyjemnie pachnie, lekko utrwala moje bardzo delikatne fale.
Minusem tego szamponu jest konieczność częstszego mycia, włosy po nim zdecydowanie szybciej się przetłuszczały

Bardzo przeciętny

Szampony Yves definitywnie mi nie służą. Powyższy notorycznie sklejał mi włosy, nic dobrego z tej przygody nie wyniosłam. Do teraz stoi smętnie na półce. Markę lubię i cenię, ale odżywki i szampony w przypadku moich kapryśnych włosów niestety najwyraźniej odpadają.

kręcioły wypieszczone ;)

Zakupiłam razem z odżywką z tej samej serii, jak już wspominałam w recenzji odżywki baobab. Skusił mnie wyciąg z baobabu znany w afryce z magazynowania wody, idealnie pasował do mojej pielęgnacyjnej strategii ;)

Myję włosy metodą OMO, i chociaż jestem zwolenniczką delikatnych szamponów o jak najprostszym składzie.
( Nie kierujcie się przkeonaniem, że szampon nam odżywi włosy, nie, nie zrobi tego. Za krótki ma kontakt z włosami oraz nie jest to jego zadanie, jego zadanie to oczyszczenie skóry głowy ;)

Jednak patrząc na skład pokusiłam się o zakup i nie zawiodłam się ;)
- nie obciąża włosów
- nie powoduje oklapnięcia/ braku objętości
- cudownie pachnie <3
- nie powoduje podrażnień/ łupieżu
- wspaniale zgrywa się z odżywką
- w przeciwieństwie do odżywki jest bardzo bardzo wydajny ;)
- na ile szampon może nam &quot;odżywić&quot;włosy tak robi wszystko co powinien :)

Minusy
- nieporęczna buteleczka, często wyślizgiwała mi się z rąk
- podczas mycia głowy ciężko otworzyć kapsel ;p wymaga trochę siły jak na złość

Ale patrząc na przyjazne efekty na włosy mogę zdecydowanie polecić go na w skali 1-6+ na 6 ;)

Ilość zużytych opakowań: całe 2

średni

Kupiłam, aby podkreślić swoje loki. Szampon rzeczywiście sprawia, że włosy mniej się puszą i lepiej układają. Ale tylko pierwszego dnia. Poza tym spowodował łupież. Z pewnością do niego nie wrócę.