Cztery Pory Roku, Skoncentrowane serum do rąk i paznokci 'Intensywne nawilżanie'

Ulga dla skóry bardzo suchej i odwodnionej już po 1. użyciu. Serum Cztery Pory Roku dzięki wysokiej koncentracji składników aktywnych zapewnia długotrwałe nawilżenie nawet bardzo suchej skóry. Dzięki ultra lekkiej konsystencji bardzo szybko wchłania się, pozostawiając skórę jedwabiście gładką i miękką w dotyku.
Składniki aktywne:
- ekstrakt z mandarynki i kwasy owocowe AHA - działają nawilżająco, rozjaśniająco i wygładzająco na skórę i paznokcie
- D-panthenol - – intensywnie i długotrwale nawilża oraz łagodzi podrażnienia
- 5% glieryny - nadaje skórze miękkość i gładkość, chroni ją przed wysuszeniem.

kremy do rąk
50 - 100ml
Skóra
sucha, wrażliwa

masakra

Krem zakupiłam w rosmanie za całe 5 zł. Pomyślałam, że z względu na opakowanie będzie świetny jako krem do torebki. Przy pierwszym użyciu zaskoczył mnie jego zapach. Skojarzył mi się z płynem do trwałej. Potem jak siwe wwąchałam w niego to zapachniał jakąś morelą, brzoskwinią, jakimiś owocami. Ąplikacja w porządku. Trzeba dać kilka pompek żeby było co w ręce wsmarowywać. Niestety długo się wchłania i zostawia lepką warstwę.
A teraz coś co sprawia, że nie zakupię go nigdy więcej.
W trakcie sezonu jesień/zima zmagam się z suchością skóry dłoni. Czasem ta suchość jest widoczna między palcami- skóra łuszczy się i widać jakby więcej zmarszczek na dłoniach. Ale dobry nawilżający krem, częste aplikacje i problem da się opanować. To serum zaczęłam używać w pażdzierniku, kiedy jeszcze tego problemu nie mam. W listopadzie problem się pojawił i wyglądał na dość poważny. Po myciu naczyń widziałam że skóra na całej dłoni mi sie łuszczy. Zakupiłam dobry krem i po kilku aplikacjach problem zniknął. Potem posmarowałam tym serum i cóż znów skóra się łuszczyła. To właśnie to serum pogarszało stan mojej skóry dłoni. Zostało mi go jeszcze trochę , a nie lubię wyrzucać kosmetyków. Zostawię go na wiosnę, i wtedy skończę używać. A potem z wielka radością wyrzucę opakowanie :)))

Gdyby nie ten zapach....

Serum jest dobre. Robi co ma robić, nawilża, lekko wygładza. Ja z reguły lubię wszystkie zapachy kosmetyków, rzadko który mi przeszkadza. Jednak zapach tego serum jest dla mnie nie do wytrzymania, być może dlatego, że nie lubię słodkich i cukrowych zapachów, a ten kremik taki właśnie jest. Zapach jest zbyt intensywny, na plus można dodać, że nawet po umyciu rąk wodą z mydłem zapach nadal jest wyczuwalny. Serum znajdzie u mnie zastosowanie jedynie na skórki i paznokcie. :) Poza tym tubka ładnie wygląda, plus za atomizer. Jeśli lubisz cukrowe zapachy to produkt jest dla ciebie. ;)

Serum (kuracja odmładzająca)

Naprawdę dobry krem. Ręce sa gładkie, zauważalnie bardziej nawilżone. Wyglądają na zadbane i niewiele czasu potrzeba było, aby osiągnąć taki efekt (używam od kilku dni). Moje ręce sa narażone na wysuszenie i uszkodzenia (ciągły kontakt z płynami dezynfekcyjnymi do rąk) i ten krem okazał sie skuteczny - w końcu sie udało wyleczyć suche i popękane dłonie. A stosowałam drogie i specjalistyczne kremy wcześniej, efekt był, owszem, ale gorszy. Szybko sie wchłania, nie klei sie i pachnie okej. Pompka jest super! Niestety, częste aplikacje powodują, ze pojemność kremu jest zbyt mała (50ml) jak dla mnie. Ale nie ma tego złego, mieści sie przynajmniej w kieszeni uniformu w pracy ;) zobaczymy jak dalej sie bedzie sprawował i czy wytrzyma próbę:)

Szkoda zachodu

Jakiś czas temu panował swoisty szał na sera do rąk tej marki. Uległam i ja i... przeklinam dzień, w którym je nabyłam.

Zalety:
- dostępność
- dość przystępna cena
- pojemność
- bardzo wydajne
- opakowanie: tubka z pompką
- zapach
- szybko się wchłania

Wady:
- bardzo wodnista, lejąca konsystencja
- zostawia lepiący film na skórze
- nie nawilża dłoni nawet w minimalnym stopniu

średni

Plusy:
-fajnie się aplikuje, pompka to był dobry pomysł
-zapach okej
-niedrogi
-minimalne nawilżenie
-szybko się wchłania

Minusy:
-nawilża na krótko
-klei się
-problem z wyciągnięciem resztki produktu
-niezbyt wydajny, trzeba go dużo aby nawilżyć dłonie

Wyjątkowo dobre, pięknie pachnące o widocznym działaniu

Serum Cztery Pory Roku zakupiłam z okazji promocji w jakiejś śmiesznej cenie (ok. 5zł). Skusił mnie fakt, że po pierwsze jest to serum, więc działanie powinno być silniejsze niż zwykłego kremu oraz to, że jest to polska marka (oczywiście cena również).

Kremik działa naprawdę zdumiewająco dobrze. Ma lekką żelową konsystencję, która na początku, tuż po nałożeniu daje uczucie lepkości, które jednak bardzo szybko znika.
Efekt nawilżenia nie jest baaardzo silnie odczuwalny, bo na dłoniach nie zostaje tłusty film, jednak wg moich obserwacji produkt nawilża skórę bardzo dobrze, chociaż musiałam go aplikować kilka razy, żeby to dobrze poczuć (zwłaszcza po używaniu silniejszych detergentów). Jednak mimo wszystko nawilżenie skóry jest przywrócone i całkiem nieźle odczuwalne, ponieważ znika uczucie suchości skóry, jest przywrócone tzw. uczucie komfortu.

Serum ma przyjemny, lekki cytrusowy zapach, który długo się utrzymuje na dłoniach (co jest zasługą tego, że perfum jest już 5 pozycji w składzie).

W składzie jest na wysokim miejscu łagodzący panthenol oraz gliceryna wiążąca wilgoć, nie ma za to ciężkiej parafiny, stąd lekkie uczucie na skórze i brak tłustego filmu. Poza tym w składzie jest wiele ekstraktów owocowych (z klementynki, passiflory i cytrynowy), które zapewniają uczucie świeżości i lekko mogą rozjaśniać skórę (jednak w składzie są na dalszych miejscach, więc nie będzie to silne i widoczne działanie).

Co warto zauważyć w odniesieniu do poprzednich recenzji, produkt to nie jest krem do rąk tylko serum, którego działanie jest znacząco inne od kremów, dlatego po jego użyciu nie odczujemy od razu mega nawilżenia i jego działanie należy zabezpieczyć kremem (najlepiej dosyć lekkim, ale z niewielką ilością parafiny), którego działanie uwydatni i zabezpieczy to, co serum powinno zrobić (tak jak w przypadku serów do buzi, na które zawsze nakładać się powinno jeszcze krem).

Opakowanie w formie tubki z pompką to strzał w dziesiątkę, bo poza tym, że jest wygodne, to ułatwia dozowanie produktu.

Podsumowując bardzo dobra jakość w stosunku do ceny, plus za całkiem dobry, ciekawy skład i oczywiście za działanie.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie 50ml

Przeciętne

Fajnie się aplikuje, dość dobrze nawilża, ma ładny zapach i fajną konsystencję. Cena jest też w porządku.

Przejdę do minusów: brak obiecanego przez producenta działania (ulga i miękkość), nawilża na krótko, lepki, pompka nie aplikuje końcówki produktu, niezbyt wydajny.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

NIE i NIE

Poza nowoczesnym i ładnym opakowaniem ten kosmetyk to totalny bubel - w ogóle nie nawilża i poza tym niemiłosiernie się klei. Nie odczułam żadnej ulgi, nawilżenia, nic. W dodatku wydobycie końcówki produktu z opakowanie graniczyło z cudem.

Nie, nie i nie

Plusy:
- małe poręczne opakowanie z pompką, która dziła bez promlemu do sameko końca produktu
- dość przyjemny zapach

Minusy:
- brak nawilżenia (absolutnie nie obserwuję żadnej ulgi po 60 sekundach)
- nie zaobserwowałam zmian w miękkości skóry rąk
- strasznie się lepi pozostawiając wrażenie uklejonych rąk
- stosunek ceny do jakości jest bardzo słaby

Używam tego produktu od: 1 m-ca

nie nie i jeszcze raz nie

Na opakowaniu mamy obietnicę, że efekty będą już po pierwszym użyciu. Jakie - pytam!
Ja efektów nie zobaczyłam po zużyciu połowy opakowania. Dalej już mi się nie chce z tym męczyć.
Mamy zimę, dłonie moje suche z natury potrzebuja naprawde silnego wsparcia gdy za oknem coraz chłodniej. Po każdym użyciu tego serum miałam wrażenie jakbym dłonie natarła papierem a nie kremem. Były wysuszone. I nie pomagało nakładanie wiekszych ilości. Niestety krem ten nie daje żadnego nawilżenia, żadnej regeneracji. Nic.
Gwiazdkę jedną daję za ciekawe opakowanie, dzięki któremu nie musimy się męczyć z duszeniem tubki. Zastanawiam się tylko czy to opakowanie nie stanie się problemem pod koniec produktu. Normalną tubkę to można powyciskać na różne sposoby żeby wydobyć produkt do ostatniej kropli. A tu? Pomoże jedynie rozcięcie.
Krem ma również ładny zapach, ale co z tego? Tu nie o zapach przecież chodzi. To nie perfumy.

Ilość zużytych opakowań: połowa jednego i mam dość

Bardzo dobry

Krem ma fajną pojemność , bo 50 ml czyli mniej niż standardowo co czasami jest plusem jeśli ma być formą przenośną

Plusy:
-fajnie nawilża
-nie klei się po użyciu
-ślicznie pachnie owocowo
-szybko się wchłania
-łatwość w dozowaniu dzięki pompce
-można stabilnie postawić na biurku
-nosić w torebce bo mały rozmiar

Minusy:
-pod koniec opakowania czasem się zapowietrza

Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

Przeciętniaczek

Serum było dodatkiem do jednego z boxów ;)
Sama pewnie bym sobie nie kupiła.

Plusy:
-wygodna pompka
-rzeczywiście widoczne nawilżenie, ale bez szału
-przyjemny zapach
-lekka konsystencja
-cena ;)

Minusy:
-nie zauważyłam tego magicznego działania ulgi po 60 sekundach i wzrostu nawilżenia i miękkości po godzinie.
-nie nawilża długotrwale
-nieco się lepi po aplikacji
-pod koniec opakowania pompka jest problematyczna, bo widać, że jeszcze produktu zostało, ale już nie leci z pompki.
-dla mnie nie jest wydajny, używam go tydzień i już kończę, smarując kilka razy dziennie dłonie.

Używam tego produktu od: tydzień