Marc Jacobs, Beauty, Genius Gel (Podkład w żelu do twarzy)

Marc Jacobs, Beauty, Genius Gel (Podkład w żelu do twarzy)

Podkład Genius Gel Marc Jacobs to idealne połączenie nieskazitelnej długotrwałości i komfortu. Rewolucyjny, długotrwały podkład w żelu, który pobudza skórę, przywraca jej naturalny blask i świetlistość.
Nawilża i odbija światło redukując widoczność zmarszczek i niedoskonałości. Dostosujesz poziom krycia od naturalnego do średniego według swoich potrzeb. Długotrwały rezultat.
Buoyancy Gel Technology- efekt naturalnej skóry, który podkreśla piękno cery.
Ekstrakt multiwitaminowy i Lipo - Dipeptide dla intensywnego nawilżenia.
Soft Focus Powder- odbija światło.
Pigmenty - przylegają do skóry zapewniając doskonałą i równomierną aplikację.

Krycie
średnie
fluidy
kryjące, rozświetlające
w buteleczce, z pompką

niestety u mnie się nie sprawdził

Kupiłam ten podkład gdyż chciałam coś lekkiego na dni kiedy nie potrzebuje mocnego makijażu,tylko wyrównać koloryt aby oszczędzić swoją skórę .Dla osób z cerą suchą bądź nieskazitelną i gładką sprawdzi się idealnie
Wielkie -NIE! dla cery tłustej,mieszanej i problematycznej

Wciąż mój numer jeden

Dla mojej suchej cery jest idealny, choć zdecydowanie lepiej (jak chyba wszystkie w takiej sytuacji) sprawdza się z bazą nawilżającą.

Plusy:
+ eleganckie opakowanie
+ lekkie, naturalne krycie, mam dobrą cerę, więc na masce mi nie zależy
+ wtapia się w skórę, nie czuć go na twarzy, a jednak się trzyma
+ bardzo ważne - jest cruelty free!!!
+ trwałość - u mnie trzyma się cały dzień

Minusy:
- w gorsze dni, szczególnie zimą potrafi podkreślić suche skórki, ale jeśli już je mamy bez względu na podkład lepiej użyć najpierw kremu/bazy

Pewnie zanim kupię kolejne opakowanie przetestuję inny podkład z wyższej półki, jednak na razie na mojej toaletce góruje Genius Gel.

Dziwny

Plusy:
- wygodne opakowanie, nic się nie rozlewa,
- nie wysusza,
- ładne kolory,
- delikatna konstystencja

Minusy:
-zauważyłam, że ma w sobie takie jakby dziwne drobinki, jakby kuleczki - na początku myślałam że to pozostałości po peelingu, ale potem okazało się, że te drobinki są właśnie w podkładzie - nie mam pojęcia co to jest,
- słaba wydajność, ma naprawdę delikatne krycie i trzeba go sporo nałożyć.

Niestety najgorszy jaki mialam :(

Bardzo bylam zajarana tym produktem, liczylam na cuda, tymczasem ogromnie sie rozczarowalam. Nie rozumiem zachwytow, nie rozumiem tej ceny.

PLUSY
- nie oksyduje jakoś bardzo
- piękna gama kolorystyczna
-lekka konsystencja
- nie zapycha
-wydajny

MINUSY
- zasycha w kilka sekund
- tworzy plamy
-niesamowicie mi sie zwazyl, wygladalo to tragicznie
- ma wykonczenie chamsko matowe, jak gipsowana sciana
- nieporeczne opakowanie
-male krycie
-tragicznie sie z nim pracuje, probowalam na trzech bazach i roznymi spodobami, jedynie sie rozmazuje i tworzy bardzo niestetyczne plamy i tzw. ciasto - paskudztwo. Nie da sie nic zrobic, bo od razu zasycha. Myslam, ze sie zaplacze, jak wychodzilam z taka masakra na twarzy
-tepa konsystencja
-cena (2 stowki za totalny chlam)

Geniuszowi brakuje tylko trwałości

Bez kszty przesady - nie miałam jeszcze nigdy do czynienia z podkładem który sprawia że skóra wygląda tak pięknie i młodzieńczo.

Zaczynając od opakowania - bardzo w moim stylu. W eleganckim czarnym kartoniku znajdziemy śliczne, obłe, szklane opakowanie z jedną z najlepszych pompek jakie istnieją. Dozowanie produktu zależy od mojego widzimisię a nie od pompki która decyduje za mnie.

Kolorystyka. No cóż. Ja jestem zadowolona bo kolor 14 jest dla mnie niemal idealny i myślę że kiedy kupię troszkę bardziej żółty 22 będę już absolutnie wniebowzięta. Ale! Przyglądając się całej gamie nie jest tak kolorowo. Bladolice żółtawe dziewczyny i wszystkie jasne/średnie z neutralnym lub różowym tonem nie znajdą koloru tak łatwo.

Żelowy Geniusz ma w tym całym kolorystycznym problemie jeden gigantyczny plus. W ogóle nie ciemnieje. Ani od razu po nałożeniu ani później, mam wręcz wrażenie że kolor delikatnie dopasowuje się do cery.

Panie w perfumerii odradzały mi ten podkład jako że dedykowany jest do skóry mieszanej, a moja jest typowo sucha. Dobrze że nie posłuchałam i uparłam się na Geniusza bo przy suchej skórze też się sprawdza. Wiem jednak o co chodzi i skąd to przeznaczenie dla skór mieszanych. Bo ten podkład nie jest tak nawilżający jak nawilżające są inne. Tutaj nawilżenie wynika bardziej z wysokiej zawartości wody i kiedy nałożymy produkt na twarz nie uzyskamy efektu nawilżającej, "tłustawej" powłoczki na skórze. Skóra w sekund pięć wciągnie tę wodę i pozostawi jedynie cudownie wyglądający pigment.

No właśnie, ten efekt po nałożeniu to jest to na co tak długo czekałam. Skóra w dotyku jest jedwabista ale bardziej "sucha" niż mokra. Jak po idealnej ilości kremu. Osobiście tego podkładu już nie pudruję bo absolutnie nie ma takiej potrzeby - popsułabym to śliczne, trudne do opisania wykończenie. Ten podkład sprawia że skóra wygląda jak buzia dziecka - o ładnym kolorycie, ani przesadnie matowa, ani błyszcząca. Delikatnie odbija światło rozmywając wszystkie niedoskonałości. Efekt jest jeszcze lepszy na zdjęciach! Od kiedy używam geniusza codziennie słyszę od narzeczonego że pięknie wyglądam. Kiedy zapytałam jak - usłyszałam że tak "świeżo, jakbym się bardzo dobrze wyspała". Yess! O to chodziło!

Krycie tak jak producent obiecuje można stopniować do woli. Uzyskanie efektu ciastka jest niemal niemożliwe.

Nawet nieprzypudrowany nie wchodzi w załamania skóry :) Nawet moje kłopotliwe czoło przegrało i nie zrobiło mi widocznych kresek z podkładu.

Wspomnę jeszcze o zapachu - dla mnie pachnie jak apteka. Podobno jest kwiatowy. Nie przeszkadza mi bo jest wyczuwalny tylko przy aplikacji.

W tych wszystkich superlatywach Geniusz ma jedną wadę - nie jest tak trwały jak bym chciała. Po przypudrowaniu jest lepiej, z bazą jest jeszcze trochę lepiej ale i tak nie wytrzymuje u mnie całego dnia. Pod koniec widzę już gdzie uciekł z twarzy - na tle plusów wybaczam ale miejcie to na uwadze. Co prawda można to wszystko szybciutko poprawić bo dokładanie podkładu nie spowoduje efektu ciastka ale ja nie jestem zwolenniczką poprawek.

Dodam jeszcze że nie ma żadnego negatywnego wpływu na skórę - nie zapycha, nie podrażnia.

Ma negatywny wpływ na portfel.

Biorę głęboki wdech, przypominam sobie jak bajecznie wygląda z nim moja skóra i wybaczam. A kosztuj sobie te 189zł, jakoś to przeżyję ;)

Polecam, sama na pewno go jeszcze kupię.

Używam tego produktu od: 4 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Ideał

Uwielbiam, choć się na to nie zanosiło. Mam cerę mieszaną, pozapychaną i generalnie wybieram podkłady mocno kryjące. Genius Gel był wyjątkiem - kupiony pod wpływem impulsu, z myślą o nawilżeniu skóry także w ciągu dnia.

GG jest lekki, bardzo płynny, ale wydajny. jedna pompka wystarcza na pokrycie całej twarzy. Krycie jest ultralekkie ale skóra wygląda bardzo dobrze. W newralgicznych strefach dokładam minimalną druga warstwę, wstemplowuję flat topem. Widoczne niedoskonałości usuwam korektorem. Tak zrobiony podkład trzyma się cały dzień. Nie wysusza, nie podrażnia, nie spływa, nie zapycha. Ale jeśli mamy suche skórki, to je podkreśli. Z biegiem czasu traktowana tym podkładem moja cera bardzo się poprawiła. Mam mniej zaskórników, mniej niespodzianek. Jest świetlista. Niesamowitym bonusem jest to, jak twarz wychodzi na zdjęciach, naprawdę - efekt photoshopa!

kocham i nienawidzę

Podobno najgorszym uczuciem świata jest obojętność. Ten podkład nie musi się o to martwić, ponieważ raz się go kocha a raz nienawidzi jak psa.

+ opakowanie: eleganckie i świetna pompka,
+ nie robi maski,
+ jest lekki i nie czuć go na twarzy,
+wygląda bardzo naturalnie,
+ ma delikatne krycie (mi akurat na tym zależało),
+nie jest klejący, ani devy, ale nie jest też zaschniętą szpachlą,
+ładnie stapia się ze skórą,
+nie włazi w zmarszczki,
+jest trwały: nie używam pudru, a i tak trzyma się na mojej skórze cały dzień,
+duży wybór kolorów,
+ faktycznie daje efekt lekkiego fotoshopa,
+PIĘKNIE WYCHODZI NA ZDJĘCIACH Z FLESZEM!!! <3
+ nie ma filtrów (co jest mega plusem dla mnie), więc trzeba pamiętać, żeby nałożyć krem z filtrem przed wyjściem na słońce,
+ zapach: piękny i nie nachalny, daje radość przy nakładaniu, ale nie czuć go w ciągu dnia,
+ nie ciemnieje, nie zmienia koloru po aplikacji.

Ze wszystkich podkładów jakie w życiu miałam, temu najbliżej do ideału. Nie jest jednak pozbawiony wad :(

-wynajduje lub sam tworzy suche skórki i bezlitośnie je podkreśla,
-nawilżający? serio? kiedy? na mojej turbo suchej skórze niestety pod koniec dnia czasem daje uczucie ściągnięcia.

Wady wkurzają strasznie, bo jak się płaci tyle za podkład, to jednak się wymaga, ale z tymi minusami można żyć. Wystarczy często robić peeling, dobrze nawilżać skórę i generalnie o nią dbać. Jak widzę, że moje skóra ma zły dzień to dodaję do niego kroplę olejku do twarzy i działa jak marzenie. Najlepiej nakładać go gąbką, daje wtedy najpiękniejszy efekt.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Zadziwiające, że po pół roku trudno go ocenić

Zaczynam wierzyć, że nie ma podkładu idealnego. Owszem, tuż po nałożeniu jest całe mnóstwo podkładów które wyglądają obłędnie. Ale jazdy zaczynają się później.
Oceniam kolor 22 BISQUE LIGHT i jest to najidealniejszy kolor podkładu jaki miałam w swoim życiu.
Moja cera mieszana ze skłonnością do szybkiego błyszczenia.
Podkład kupiłam po próbce i już wtedy wiedziałam, że jednego dnia jest świetny, a drugiego potrafi wręcz wytworzyć suche, niby nieistniejące skórki.
Mam cerę mieszaną, zaczęłam go używać wiosną, gdy zakończyłam kwasy, retinol, i cera nie była tak masakrycznie sucha.
Niestety ten podkład lubi co kilka dni stworzyć suche skórki ale nie zawsze..
Największą jego wadą jest dla mnie to, że nigdy nie wiem czego się po nim spodziewać.
Mam wrażenie, że niejest to podkład do suchej cery, ale też niekoniecznie do tłustej.
WYKOŃCZENIE- zdecydowanie dla mnie na szóstkę. Idealne, nie do końca matowe, nie do końca DEWY (nie mogę sobie z moją cerą pozwolić na dewy bo po godzinie byłby smalec), takie idealne. Ogromną zaletą jest to, że jest niewidoczny na twarzy, nie ma ciastowania, pudrowych placków.
Zaryzykowałabym, że jest nieźle spohotoshopowana skóra.
TRWAŁOŚĆ- na mieszanej skórze zaczyna się świecić dosyć szybko, na tle innych podkładów standardowo tempo. Nie ściera się szybko, Double Wear to to nie jest ale lepszy niż MUFE, Shiseido Perfect Refining itp.
KRYCIE-do mojej cery gdzie chcę wyrównać koloryt i niewiele kamuflować idealne, lepszy niż np w Macu Face and Body, lżejsze niż w cięższych podkładach,w stosunku do moich preferencji- krycie idealne, ogólnie mówiąc średnie.
Ogólnie jestem z niego zadowolona, teraz mam odlewkę Guerlain Lingerie De Peau i zdecywanie wolę Jacobsa, mam też inne odlewki w związku z szukaniem Graala i na razie nie mam nic w planach do kupienia.
Bo mimo, że Jacobs nie jest idealny wciąż jest najlepszy z testowanych przeze mnie podkładów.
Z racji mocnej pielęgnacji zimowej jestem pewna że się nie sprawdzi, bo skoro latem na tłustej cerze podkreśla suchości których niby nie ma, to nie ma opcji, żeby przeszedł sezon grzewczy, retinol i kwasy...
Ciężko mi go ocenić, bo są dni, ze go nie znoszę, a są dni WOW, dziwne to, bo wszystkie podkłady z reguły zachowują się tak samo, ewentualnie w zależności od pory roku, ale nie tak, że codziennie jest wielka niewiadoma.
Bardzo fajna jest ta żelowa konsystencja. Świetnie się rozprowadza BB.
Nie wchodzi w pory, w mimiczne na czole odrobinę.
Jest to dobry podkład, nie Graal ale przyzwoity, tylko żeby był bardziej przewidywalny..
Jak do tej pory najlepiej sprawdził się u mnie DW ale nie kupię go na lato, a na zimę też się nie sprawdzi z racji wysuszenia, uważam, że był wręcz lżejszy chociażby od nowego Maca Pro longwear Nourishin Waterproof i mogłam na niego liczyć cały dzień, a bibułki przy cenie mieszanej to konieczność. MJ nie jest aż tak niezawodny ale lekki, zarazem kryjący tak jak lubię. Jedne z lepszych, których używałam ale do ideału mu daleko.
Wydajny produkt aczkolwiek, w mojej butelce nie widać zużycia.

Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze opakowanie

Fatalny

Niestety nie jestem w stanie napisać nic dobrego o tym podkładzie.
&quot;Genialny&quot; z pewnością nie jest.

Poleciła mi go pani z Sephory, a że uwielbiam nowości, skusiłam się na niego.

Owszem kolory ma bardzo fajne, ale nadają się wyłącznie dla osób o nieskazitelnej cerze.
Po nałożeniu wychodzi każda zmarszczka, nierówność, zaczerwienienie. W ogóle nie kryje, a dodatkowo bardzo słabo się wchłania. Muszę go wklepywać kilka dobrych minut.

Świeci się też jak szalony, więc odradzam go dziewczynom z cerą mieszaną czy tłustą.

Od tej marki i za tę cenę spodziewałam się naprawdę czegoś WOW.

i tak i nie...

Trochę pozytywów....
+ szklane opakowanie (wytrzymałe na upadki co już było mi dane przypadkowo sprawdzić). Na toaletce wygląda klasycznie i elegancko
+wygodna pompka, która idealnie dozuje odpowiednią ilość podkładu. Dzięki temu również jest wydajny
+delikatna, żelowo-płynna konsystencja
+świetnie rozprowadza się na skórze i jest na niej niewyczuwalny
+nie obciąża skóry, wręcz przeciwnie, mam wrażenie, że delikatnie ją nawilża
+nie zatyka porów
+nie tworzy efektu maski
+najjaśniejszy kolor jest świetny dla bardzo jasnych cer. Jest idealny do mieszania go z ciemniejszymi i cięższymi podkładami. Razem dają najlepszy mix do noszenia na co dzień
+ zapach właściwie niewyczuwalny
+najlepiej nakłada mi się go bb, ale wydaje mi się, że równie dobrze poradzą sobie opuszki palców czy też pędzle

jak też negatywów....

-&quot;samodzielnie&quot; nie trzyma się na skórze dłużej niż 5 h
- cena nieco za wysoka (tak wiem, płacimy za markę i potencjalną jakość...)

Ilość zużytych opakowań: pierwsze opakowanie

mączny, nie dla każdej skóry

Testowałam z próbek otrzymanych z Sephora, w odcieniu 10 Ivory Light.

Testowałam na różne sposoby - z kremami pod spód i na gołą skórę.
Choć kolor bardzo mi odpowiada, to nie uzyskam nigdy zamierzonego efektu tym podkładem. Nakłada i rozprowadza się gładko, ale posiada strukturę z mącznym nalotem. Nawet na idealnie gładkiej skórze trudno mi go rozetrzeć, aby nie rzucało się to w oczy, a co dopiero na lekkich niedoskonałościach&#8230; - podkreśla u mnie suche skórki.
Odpowiada mi jego dość lejąca konsystencja, ale nie odpowiada mi końcowy efekt.
Plusik za to, że się nie utlenia :-)

Polecam zdecydowanie przetestować przed zakupem, bo może to kwestia indywidualna.

Używam tego produktu od: 2 miesiące z przerwami
Ilość zużytych opakowań: kilka aplikacji

idealnie odpowiada moim potrzebom

W jednej z recenzji tego podkładu pojawiło się stwierdzenie, że jest to kosmetyk dla osób niewymagających. Nie mogę się z tym zgodzić. Moje wymagania odnośnie podkładu są bardzo wysokie a Genius Gel poradził sobie z ich spełnieniem.
Do tej pory najbliższy mojemu ideałowi był krem bb od Pupy. Niestety najjaśniejszy kolor tego kremu jest bardzo ciemny. Nakładałam go na bielący filtr, rozjaśniałam białym podkładem MUR ale miałam już tego dosyć. Codziennie męczenie się z dopasowaniem koloru podkładu i sprawienie by był niewidoczny na twarzy doprowadzało mnie do szału.
Zrobiłam sobie próbkę kremu bb Pupy i wyruszyłam z nią do Sephory z nastawieniem takim, że albo znajdę zbliżony właściwościami do bb Pupy podkład (ale w jasnej kolorystyce) albo zamieszkam w Sephorze dopóki takowy się tam nie pojawi.
I tak chodziłam po Sephorze od podkładu do podkładu (każdego!), odganiałam od siebie konsultantki i sama szukałam tego jednego jedynego. Do domu wróciłam z dwoma próbkami a jedna z nich okazała się TYM podkładem. Marc Jacobs.
BB od Pupy kocham i sięgnę jeszcze po wersję z spf 30 - będę go rozbielać białym MUR chyba, że stanie się cud i okaże się, że producent wprowadził kolor dla bladolicych osób.
Ciekawostką dla mnie jest to, że w Sephorze dowiedziałam się, że nie mam jak sądziłam do tej pory żółtego podtonu skóry a zielony. Tak więc mam jasną zielonkawą (oliwkową) skórę (?). Większość jasnych podkładów w Sephora jest różowa - MJ nie.

Lista moich wymagań dotycząca podkładu jest bardzo długa a MJ spełnił je wszystkie.

1. Podkład musi być jasny i nie zawierać w sobie różowych tonów.
MJ taki jest. Najjaśniejszy kolor jest neutralny, drugi w palecie żółtawy. Najjaśniejszy kolor idealnie wtapia się w moją jasną, żółtawą (czy oliwkową) skórę.

2. Podkład musi być niewidoczny na skórze
MJ jest lekki, idealnie wtapia się w skórę, nie podkreśla porów, faktura skóry jest niewidoczna.
Pomimo tego, że mam gładką cerę niejednokrotnie trafiałam na podkłady po nałożeniu których dziwiłam się- to ja mam tak rozszerzony pory skóry? Tutaj nie ma takiego efektu

3. Podkład musi mieć lekkie krycie (ujednolicenie kolorytu tak- maska nie)
MJ ma krycie od lekkiego do średniego.
Ja nakładam go w malej ilości. Przez kosmetyk przebijają pieprzyki, nasza skóra jest widoczna. Pięknie ujednolica kolor skóry ale jej nie chowa... nie ukrywa...

4. Podkład nie może wysuszać skóry
MJ tego nie robi.

5. Podkład wraz z biegiem dnia ma wyglądać coraz lepiej
MJ nie waży się, nie zbiera w załamaniach skóry, nie podkreśla porów, nie sprawia, że nasza cera z czasem wygląda na zmęczoną.

6. Podklłd nie może ciemnieć na twarzy
MJ nie ciemnieje.

7. Podkład ma dawać rozświetlenie i mat jednocześnie!
MJ delikatnie matuje skórę - nie daje efektu płaskiego matu. Mnie ten efekt zadowala ale nie jest to kosmetyk rozświetlający.
Podkład idealnie łączy się z rozświetlającą bazą z różą od YR. Cera w tym duecie wygląda na i d e a l n ą. Wielokrotnie słyszałam uwagi na temat idealnej, promiennej, gładziutkiej skóry- a to nie cera to powyższy duet

8. Podklad ma mieć płynną, lekką konsystencję
MJ ma lekką konsystencję, jest płynny, dosyć wodnisty

9. Podklad ma być w tubie lub posiadać pompkę
MJ ma pompkę (aplikator jest dla mnie bardzo ważny w stronę podkładów bez pompki jak np EL DW lub z pipetą nawet nie spoglądam)

10. Podklad ma dobrze wychodzić na zdjęciach
Dzięki temu, że MJ nie ma spf nadaje się do fotografowania. Na zdjęciach wychodzi bardzo ładnie.
Filtr nie jest dla mnie ważny ponieważ nie uznaję ochrony uv w kolorówce. Podkład nakładam na fotostabilny, chemiczny filtr spf 50. Jeśli chcę wyglądać nienagannie np na weselu to z filtra rezygnuję. Dzięki temu że MJ nie ma spf nie muszę stosować innego podkładu przy okazji np wesel itd.

11. Podklad ma być długotrwały
MJ pozostaje na twarzy aż do demakijażu. Przeżył ze mną już niejedno wesele i imprezę- nigdy mnie nie zawiódł. Nie ściera się, nie tworzy &quot;łat&quot; na twarzy pod koniec dnia. I najważniejsze- bez obaw noszę okulary przeciwsłoneczne. Podkład nie ściera się w miejscu skrzydełek na nos od okularów.

12. Podkład ma łączyć się z moim filtrem przeciwsłonecznym
MJ na filtrze (używam spf 50 od vichy w wersji matującej) wygląda bardzo dobrze dzięki temu że jest lekki. Nie czuję makijażu w ciągu dnia na skórze.

13. Podklad nie może mieć lepkiego wykończenia ale nie może też zastygać na maskę
Podkład nie lepi się, nie jest tłusty ale też nie zastyga w suchy tynk.

14. Podkład nie może zawierać alkoholu w składzie
MJ nie ma alkoholu w składzie.

Jak widać nawet wśród osób wymagających recenzowany kosmetyk może okazać się hitem.

Podsumowując tę długaśną recenzje: MJ jest lekkim podkładem, który w szczególności powinien spodobać się osobom które lubią lekkie krycie i naturalne wykończenie. Przykładam wielką uwagę do wyglądu skóry. Dla mnie musi być ona idealna- pełna blasku, gładka... W makijażu gra ona pierwsze skrzypce. Nie sztuka nosić makijaż na &quot;tapecie&quot;. Sztuką jest stworzyć makijaż który pozostawia to niedopowiedzenie- skóra idealna? a może idealnie dobrany podkład?

Jeśli ktoś poszukuje krycia powinien raczej sięgnąć po remarcable full cover foundation concentrate.

GG z całą pewnością kupię ponownie. Już sie nie mogę doczekać jak będzie wyglądał w połączeniu z rozświetlającymi meteorytami...

Używam tego produktu od: od kiedy się pojawił w sephorach