Nivea, Rozświetlające mleczko do ciała z masłem kakaowym, witaminą E i formułą Hydra IQ

Szybko wchłaniające się mleczko do ciała zapewnia głębokie i długotrwałe nawilżenie, pozostawiając skórę idealnie gładką i promienną przez cały dzień.Tolerancja dla skóry potwierdzona dermatologicznie Składniki zostały starannie wyselekcjonowane zgodnie z wysokimi standardami jakości.

balsamy
>250ml
Skóra
normalna

Nawilżenie? Tak. Rozświetlenie? Nie

Można być zadowolonym z tego balsamu. U mnie sprawdził się całkiem całkiem, ale raczej nie kupię kolejnego opakowania - nie jest to w żadnym stopniu kosmetyk wyjątkowy, a ja lubię próbować nowości - na stałe zostają ze mną tylko te kosmetyki do ciała, które dają wyjątkowe rezultaty.
Mleczko - bo tak określa je producent - ma bardzo treściwą formułę, choć nie ma gęstej konsystencji. Wsmarowywane sprawia wrażenie, że będzie wchłaniało się do następnego wtorku, ale zupełnie się tak nie dzieje - raczej szybko i dokładnie wnika w skórę. Początkowo daje mocno odżywiające odczucie na skórze, bardzo łagodzące - ale jednak później efekt słabnie, jest to przeciętny na dłuższą metę poziom nawilżenia.
Mogłam dokładnie sprawdzić to zimą, bo w tym okresie moja skóra to istny poligon doświadczalny do testowania skuteczności kosmetyków do ciała. Większość balsamów tych testów nie przechodzi właśnie ze względu na krótkotrwałe nawilżenie, nie radzą sobie też z czasowymi podrażnieniami suchej skóry po goleniu czy od wody. To mleczko także nie zdało w tym zakresie egzaminu, nie załagodzi podrażnionej skóry, w dłuższym stosowaniu wszelkie zaczerwienienia, podrażnienia, szorstkie i suche miejsca zostają jakie były, przynajmniej u mnie.

Deklarowane rozświetlenie? hmm. No, nie, Żadnego rozświetlenia nie zauważyłam, choć przyglądałam się wnikliwie przy każdym smarowaniu, w sztucznym i naturalnym świetle. Owszem, skóra po jego zastosowaniu jest nawilżona i gładka, zyskuje więc poblask zdrowej i świeżo posmarowanej skóry, ale to tyle. Rozświetlenie to obietnica producenta bardzo na wyrost i nie mająca pokrycia w rzeczywistości. Za te bajki odejmuję gwiazdkę, nie lubię jak się mnie nabiera na takie sztuczki.
Jeśli ktoś obawia się brokatowych drobinek - ich także tu nie ma (to akurat na plus).

Co jeszcze? Butelka wygodna, cena do przyjęcia, zapach - przyjemny, słodki, po czasie może zacząć być męczący.
Balsam jakich wiele, nic specjalnego ani przełomowego, działanie na czwórkę, przy suchej skórze na trójkę - za słaby. Można, ale nie trzeba ;)

Balsam do suchej skóry

Wydajność: ok 3- 4 miesięcy. To zależy również od tego jak kto często stosuje nawilżenie. Ja używam mleczka dwa razy w tygodniu. Jak dla mnie jest to wystarczające.

Opakowanie: Dość solidne
Nawilżenie: Dość dobre. Moja skóra jest bardzo wymagająca oraz często się przesusza. Nivea radzi sobie z tym bardzo dobrze. Dodatkowo produkt zawiera masło kakaowe oraz witaminę E.
Konsystencja: Jak na mleczko produkt nie jest za gęsty, ani za rzadki. Uważam, że taki w sam raz :) Dobrze się rozprowadza na ciele.
Czy bym dała za niego 16 zł? Raczej tak. Ma bardzo dużo plusów. Szybko się wchłania, co w nim bardzo mi się podoba :) Nie brudzi ubrań oraz nie pozostawia po sobie śladów na skórze. Opakowanie jest bardzo estetyczne i poręczne. (nie za duże, nie za małe ). Uważam, że mleczko dodatkowo bardzo ładnie pachnie, przy czym zapach ten utrzymuje się do kilku godzin na skórze :) Więc cena nie jest aż tak bardzo wygórowana za coś co jest zgodne z obietnicami producenta

Lekkie, nawilżające.

Kto się obawia, że mleczko zawiera drobiny miki może być spokojny. Pomimo użycia okreslenia "rozświetlający", który dla wielu producentów oznacza dodatek brokatu, shimmeru, miki, to ten balsam go nie zawiera.

Opakowanie jest estetyczne, poręczne, klapka otwiera się bez problemu.

Sam balsam pachnie obłędnie - słodko, jakby pudrowo-migdałowo. Mam wrażenie, że chyba był kiedyś na rynku różowy balsam Johnson\\\'s dla dzieci, który pachniał podobnie.

Konsystencja jest lekka ale sztywna. Balsam nie jest leisty, wyciśnięty na dłoń zachowuje swoją formę.
Jednocześnie przy rozmasowaniu okazuje się, że jest bardzo lekki, nawilżający, robi się taki wilgotny.

Producent określa jego konsystencję na 4 w 5 stopniowej skali (lekki-bogaty). Lekka przesada. Balsam jest raczej lekki, nie jest to absolutnie "bogaty" kosmetyk do mocno przesuszonej skóry.

Co robi? Przede wszystkim nawilża. Używałam go latem, w upały i sprawdzał się znakomicie. Świetnie nawilża, skóra jest napompowana wodą, wręcz lekko wilgotna (może o to chodzi z tym rozświetleniem?) i ujędrniona, wygładzona. Nawilżenie utrzymuje się długo, można go używać właściwie co 2-3 dzień.

Rozsmarowuje się gładko, szybko wchłania.

Dobry kosmetyk ale producent nieco przesadza z jego właściwościami. Chętnie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: jedno, 250ml prawie całe

Bez rwwelacji

W tej cenie miałam lepsze balsamy. Mleczko ładnie pachnie, jest leciutkie - dość szybko się zużywa, wchłania się, zostawiając tłustą warstwę. Nie zauważyłam efektu rozświetlenia. Nawilżenie jest ok, jednak bez rewelacji - dla suchej skóry lub osób opalających się będzie za słabe.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 opakwanie

Jest ok ;)

Kupujac to mleczko sugerowałam się zapachem. Pachnie obłędnie słodko.

A co do działania, to nawilża dość dobrze. Ale pozostawia tłustą warstwę na skórze, i tak się zastanawiam, czy na tym właśnie polega to rozświetlenie?

Ta tłusta warstwa trochę mi przeszkadza. I cena. W Rossmanie zapłaciłam 16zł za małe opakowanie.

Wart wypróbowania, ale dla mnie bez szału. Nie wiem, czy kupię ponownie, ponieważ przerzuciłam się na balsamy brązujące Ziaji i Eveline, które także dobrze nawilżają, no i są tańsze.

Używam tego produktu od: 3 m-cy