Dolce & Gabbana, Dolce Floral Drops EDT

Dolce & Gabbana, Dolce Floral Drops EDT

Dolce Floral --Drops posiada unikatowe piękno świeżej, kwiatowej kompozycji. Woda Toaletowa nawiązuje do nut Dolce Eau de Parfum, zachowując harmonijne brzmienie białych kwiatów, z dominującym aromatem Białego Amarylisu w nucie serca. Dolce Floral --Drops jednoczy te znajome składniki z żywą, rześką wonią liści Neroli, która wzbogaca osobowość kompozycji i określa jej świeży charakter już w pierwszej chwili, gdy zapach się otwiera. Flakon Dolce Floral --Dropsprzypomina unikatowy oryginał Dolce. Posiada grube szkło, ponętne linie i masywną podstawę. Wieńczy go finezyjny korek – rzeźba kwiatu o mlecznobiałych płatkach. Przez oszronione szkło prześwieca mglista zieleń płynu. Flakon przywołuje obraz rosy i wtóruje świeżej delikatności kompozycji.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: neroli, kwiat papai,
nuta serca: lilia wodna, zwartnica, narcyz,
nuta bazy: drzewo kaszmirowe, drzewo sandałowe, piżmo.

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
50 - 100ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

kwiatowe oszustwo

Uwielbiam Flora Drops Dolce & Gabbana. Kwiatowa kompozycja w subtelnym wydaniu. Nudny, kwiatowy, śródziemnomorski. Zauważyłam spore rozczarowanie tym zapachem w moim otoczeniu, Pewnie to ta ulotność... Jeśli chodzi o zapachy floral, u mnie nie ma konkurencji dla Dolce & Gabbana. Słodki, włoski, kuszący. Zaznaczam, że ja tak właściwie nie lubię mocno kwiatowych zapachów. Stąd chyba Floral Drops, pewnie takie kwiatowe oszustwo.

Główny minus to regularna cena. Trwałość dla mnie średnia. Polecam raczej osobom floralowym, dla fanów mocno kwiatowych kompozycji za słaby

Używa produktu od: próbka

przyjemny, lekki zapach

Jak w tytule.
Nie powala na kolana, nie zachwyca.

Nie umiem wyszczególnić poszczególnych nut zapachowych, dla mnie Dolce Floral Drops są bez wyrazu. Łagodne, neutralne.

Podoba mi się flakonik.

Migdałowo mi znów

Uwielbiam Dolce, Dolce Rosa Excelsa lubię zdecydowanie mniej, a Dolce Floral ***--DROPs lubię zdecydowanie najbardziej. Bardzo gorąco polecam wszystkim fankom Dolce, ponieważ ta wersja zapachu to nic innego jak zwykłe Dolce w wersji Intense. Wiem, że tak naprawdę dodano zwartnicę, niemniej jednak dla mnie nie ma aż takiej różnicy w zapachu, za to czuję go zdecydowanie mocniej, a więc intensywność jest większa. Nawet trwałość wydaje mi się być ciut lepsza.
Zapach jest mocno kwiatowy, ultra neroli i papaja, lilia wodna, zwartnica, dużo kaszmiru.
Perfumy są gładkie, ale żywe, niedrażniące. Dużo dają energii, ale są przy tym eleganckie i subtelne.
Używam ich na co dzień, ale zdaję sobie sprawę z tego, że są trochę za mocne. Idealne na wielkie wyjście, osobiście skojarzyło mi się z panną młodą. Już jestem po ślubie, ale gdybym miała teraz wybierać perfumy, na pewno byłyby to właśnie te.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

~Historia z Bezą na Wierzchu~

"People need a story" - to słowa z wywiadu ze styczniowego Harper\'s BAZAAR.
Udzielają go projektanci Dolce & Gabbana.
Mówią o modzie jak o historii filmowej.
Moda to opowieść, modelka to aktorka a dzieło to emocje.
To samo można by powiedzieć o zapachu tej marki.
Reklama Dolce to miniatura włoskiego filmu o miłości.
Piękno, natura, lekki żart.
Zapamiętałam tę reklamę na długo mimo że widziałam ją kilka razy.
Potem - zimą dostałam w prezencie 50 ml Dolce.
Wróciło wspomnienie reklamy i nadzieja na zapachową historię.
Tej BRAK.
Najpierw jednak flakon.
Rzadko oceniam tak...wnikliwie coś co jest jak by nie patrzeć tylko oprawą jednak tu muszę.
Flakon rozmontowuję na dwie części.
Sama buteleczka z chłodną zielenią przełamaną błękitem i czarną kokardką - jest jak najbardziej ładne.
Ale korek...
Korek jest jak beza leżąca w cukierni po piątej przecenie i po trzeciej świeżości.
Totalnie odbiera flakonikowi świeżość- efekt o który chyba w przypadku Dolce chodzi.
Zapach...najbardziej krótkotrwały jaki kiedykolwiek miałam.
Wiem że perfumy to nie lakier samochodowy, ale mimo wszystko ich życie, rozwój i piękno są związane z czasem.
Dolce jest jak odświeżacz powietrza.
Czuję je bardzo krótko.
I jest równie nijako.
Reklama daje do zrozumienia że Dolce to sycylijska piękność z pazurem.
Dla mnie to zapach totalnie niewyróżniający się niczym.
Nie taki który pasuje do większości okazji jak Mademoiselle Chanel (w moim odczuciu).
Taki, który poznaję i zapominam o nim w następnej chwili.
Dolce można nosić.
Nie męczy.
Nie jest migrenogenny.
Żadna z nut na mojej skórze nie wybija się z mdławej harmonii.
Nie ma czegoś takiego jak zmierzch Dolce.
Słońce które nie wzeszło nie może zajść.
Dolce to w mojej subiektywnej ocenie zapach wykreowany do historii.
Nie odwrotnie.
A powinno być właśnie odwrotnie.
Dlatego podziwiam reklamę.
Może kiedyś spotkam zapach przy którym pomyślę własnie o tym obrazie.
Przy Dolce - nie umiem.

Używam tego produktu od: Styczeń 2015