Ziaja, Ziajka, Kremowy olejek myjący dla dzieci na ciemieniuchę

Ziaja, Ziajka, Kremowy olejek myjący dla dzieci na ciemieniuchę

Kremowy olejek myjący przeznaczony do dermatologicznej kąpieli kojąco-natłuszczającej powyżej 1 miesiąca życia. Polecany do codziennej higieny wrażliwej skóry dziecka, przyczynia się również do redukcji ciemieniuchy.
Działanie:
- Delikatnie natłuszcza i łagodnie myje.
- Zapobiega przesuszaniu się naskórka.
- Redukuje szorstkość, suchość i nadmierne łuszczenie.
- Przynosi ulgę podrażnionej skórze.
- Zapewnia efekt miękkiej i gładkiej skóry.
- Tworzy kremową, aksamitną pianę.
Substancje aktywne: naturalne oleje: słonecznikowy, bawełniany, makadamia, skwalan, witaminy E i F, łagodne składniki myjące. Nie zawiera SLESu, mydła i barwników.

Załagodził ale nie wyleczył do konca

Zaczęłysmy stosować we wczesnym stadium cieminiuszki, zaraz gdy zauwazylam że się pojawia. Po kilku miesiecznym używaniu nie usunął ciemieniuchy całkiem a tylko częściowo, bardziej powodujac zatrzymanie jej poszeżenia się. Wydajny dzieki pompce, o delikatnym zapachu, nie uczula i nie szczypie w oczy.

Ok

U nas sprawdził się idealnie. Ciemieniuchsa pojawiła się u córki, gdy miała jakieś 1,5 miesiąca. Próbowałam oliwki i wyczesywania jednak nie dało to żadnego rezultatu. Dopiero gdy sięgnęłam po ten produkt pożegnaliśmy się z problemem ciemieniuchy i nie zużyliśmy nawet połowy opakowania. Produkt nie uczulił dziecka, wydajny o przyjemnym zapachu. Niska cena.

u nas się sprawdza

Moja córka w pewnym momencie dostała dużej ciemieniuchy, z którą nie mogłyśmy sobie poradzić. Czesałam ją nawet pare razy dziennie stosując do tego oliwkę i bezskutecznie. Nawet, gdy coś wyczesałam to Jula następnego dnia budziła się z taką samą ciemieniuchą lub większą, w pewnym momencie , gdy była już blisko czoła, przypomniałam sobie o tym mleczku.
Zawsze bardzo lubiłam kosmetyki Ziaja, a do tego nie są drogie. Kupiłam Małej mleczko i już pierwszego dnia użyłam. Najpierw podczas kąpieli wyciskam 2 pompki na dłoń i pienię produkt na nawilżonej skórze dziecka. Fakt faktem...Prodkt słabo się pieni. Następnie trzymam ok 2 min na głowce i pozbywam się produktu. Po kąpieli czeszę małą. Już po 2 użyciach zauważyłam znaczną różnicę. Stosujemy ok 2 tyg . nadal jest dużo produktu a mała ma śladowe ilości ciemnieniuchy. Po tym mleczku włoski sa bardzo mięciutkie.

Hmm...

Niby wszystko ok ale chyba tak trochę moją Małą uczulił. Używałam do zaniknięcia problemu czyli ok. 2 tyg co dwa dni potem odstawiłam.
Mam mieszane uczucia - ciemieniucha zniknęła i wysypka po zakończeniu używania też.

Nie polecam-uczula!

Olejek stosowałam ok tygodnia ma ładny zapach i usuwa ciemieniuche ale uczula i to go dyskwalifikuje. Nie od razu-dopuero po trzecim zastosowaniu troche to trwało zanim sie zorientowałam że spuchnięte oczka i krostki na policzkach oraz wokół oczu to od tego, ale jak tylko odstawiłam zmiany znikneły. Uważajcie na ten olejek !

kompres na bardzo suche włosy

Lubie testowac kosmetyki i niestety, ale czasami zly wybor robi spustoszenie. Jako, ze pracuje w firmie Ziaja i znam kosmetyki od podszewki postanowilam wyprobowac wlasnie ten olejek. Bobasa w domu nie mam, ale moje wlosy staly sie ostatnimi czasy bardzo wysuszone. Niestety taki wlos wyglada na zniszczony, a przy dlugosci za lopatki jest to delikatnie mowiac nieestetyczne. Czemu ten produkt? Ma bardzo przyzwoity sklad. Juz od drugiego miejsca zaczynaja sie oleje m.in bawełniany, Słonecznikowy, makadamia itd. Dodatkowo jest delikatny. Ciesze sie, ze dalam mu szanse. Nie nakladam go na skalp, pierwsze mycie robie zwyklym szamponem za drugim razem nakladam olejek i trzymam go kilka minut po czym splukuje. Niestety slabo sie pieni (praktycznie wcale) wiec na moje wlosy uzywam go calkiem sporo. Nie myje nim skory glowy, bo sadzac po skladzie moglby obciazyc. Po 2-3 myciach wlosy odzyly, byly zdecydowanie lepiej nawilzone i miekkie w dotyku. Nie wiem jak sie sprawdza na ciemieniuszce, ale jako ratunek dla wlosow polecam. Mylam tez nim twarz - rowniez bylam zadowolona chociaz delikatnie szczypal w oczy. Bardzo fajny produkt na wyjazd (twarz, cialo, wlosy).

Skutecznie daje rady ciemieniusze.

W myśl zasady lepiej zapobiegać niż leczyć stosowałam ten olejek do mycia główki mojego synka i problem ciemieniuchy mieliśmy z głowy.
Zaczęło się od drobnego wysypu na główce. Miałam gdzieś próbkę tego produktu i wypróbowałam. Zadziałało naprawdę dobrze. Kupiłam w aptece pełnowymiarowe opakowanie i myłam główkę dziecka już tylko tym olejkiem. Ciemieniucha już nie wróciła.
Produkt jest bardzo wydajny. Do samego mycia głowy wystarcza na prawie pół roku u mojego dziecka. Ma wygodną pompkę. Opakowanie proste i użyteczne.
Cena jest bardzo przystępna. Dostępność duża, no praktycznie w każdej aptece i na stoiskach firmowych Ziaja.
Polecam.
Tanie i skuteczne.

ratunek dla dłoni nie do wyleczenia

Chłopak przez kilka lat męczył się z problemem pękającej, przesuszonej skóry dłoni. Dermatolodzy albo leczyli go na łuszczyce albo na azs (czy jakoś tak). Nic nie pomagało. Tylko pieniędzy ubywało :-)
Aż w końcu pochowałam wszystko co wcześniej używał do pielęgnacji dłoni i a w zamian dostał ten olejek na ciemieniuchę dla dzieci oraz tłustą maść z nagietka. Skóra w końcu zaczęła się goić. Od tego czasu minął rok a olejek dalej mu służy. Co więcej może używać różnych kremów byle by nie mył dłoni niczym innym.
Jak dla mnie to uratowało mu skórę dłoni

Dobry ale nie najlepszy

Firmę Ziaja zna chyba każdy ale Ziajkę poznałam dopiero gdy urodziłam córeczkę . Mogę przyznać że w tej cenie Ziajka jest jedną z lepszych firm. Jednakże ten produkt nie sprawdził się u nas do końca . Może dlatego że ciężko rozpuszcza się w wodzie a efekty pielęgnacyjne nie są zbyt zachwycające .
Poza tym brakuje nam piany która nie tworzy się w wodzie. Owszem zapach jest przyjemny i nie podrażnia skóry ale tez nie powoduje efektu nawilżenia a kąpiel w nim nie jest odprężająca dla córeczki.

Takie sobie

Kupilam ze wzgledu na suchą skórę u córeczki i jest niestety słabe. Mam wrażenie ze bardziej wysusza jej skórę. Ma piękny zapach i fajną konsystencje. Pieni się tak jak piszę producent. Nie wiem czy usuwa ciemieniuszke ale skoro nie natluszcza ani nie nawilża to z ciemieniucha raczej by sobie nie poradzilo.

Super

Fajna konsystencja kremowa, przyjemny zapach, dobrze sie rozprowadza i genialnie radzi sobie z ciemieniucha. Nie podraznia, nie wysusza ale takze nie przetluszcza skóry glowy. Jak dla mojego synka strzal w 10.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

Fajny

Dostaliśmy z 2 próbki tego kosmetyku. Produkt dobrze się pieni, nie wielka ilość wystarcza, aby dobrze umyć główkę dziecka. Kremowa konsystencja, do tego przepiękny zapach, który utrzymuje się po umyciu główki. Dobrze radzi sobie z ciemieniuchą. Na pewno kupię go.