Lass Naturals, Rozjaśniający balsam do twarzy z filtrami SPF30 - wysoka ochronna

Balsam do twarzy i ciała Lass o podwójnym działaniu: rozjaśniającym i przeciwsłonecznym. Posiada nietłustą, szybko wchłaniającą się konsystencję i zapewnia pełne spektrum ochrony przed promieniami UVA i UVB. Naturalne składniki aktywne pozwalają uzyskać rozjaśnioną skórę o wyrównanym kolorycie. Pozostawia skórę odżywioną i ochronioną przed ciepłem, wiatrem i innymi szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
Sposób użycia: Nakładać na twarz, szyję i inne obszary 20 minut przed wystawieniem ich na słońce.
Bezpieczeństwo: Naturalny produkt ajurwedyjski. Nietestowany na zwierzętach. Unikać kontaktu z oczami. Jeśli produkt dostanie się do oczu, przemyć je dokładnie wodą.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (tj. ok. 1,2 g pudru na samą twarz).

trudny w noszeniu

Należę do zwolenniczek filtrów chemicznych. Po recenzowany filtr sięgnęłam dlatego, że chciałam przetestować jakiś bardziej naturalny i pielęgnacyjny kosmetyk. Kosmetyku nie stosowałam na twarz. Na twarz aplikuję tylko i wyłącznie fotostabilne filtry chemiczne.
Balsam stosowałam na szyję, dekolt, dłonie i resztę ciała.
Kosmetyków z spf zawsze używam w przepisowych ilościach.

Kosmetyk ma postać puszystej i dosyć lekkiej białej pasty. Zastyga na ciele tworząc ochronę przed uv. Ma suche wykończenie.
Do plusów kosmetyku można zaliczyć przede wszystkim
- wspomniane suche wykończenie, krem zastyga do matu i nie tworzy tłustej/lepkiej warstwy dzięki czemu w trakcie jego noszenia nie muszę związywać włosów (fryzura nie klei się do szyi ani do dekoltu czy pleców)
- krem jest biały (jak to filtr mineralny) ale nie bieli skóry - może minimalnie (zaznaczę, że mam jasną skórę- na jasnej karnacji bielenie jest niewidoczne ale już na ciemnej skórze bardzo. pożyczyłam ten kosmetyk mamie, która jest opalona i po jego użyciu była cała w białych smugach)
-reaplikacja filtra w ciągu dnia nie sprawia większych problemów- kolejne warstwy kosmetyku się dobrze wchłaniają i nie rolują
-balsam nie wysusza skóry ale delikatnie ją nawilża

Kosmetyk ma też niestety sporo wad:
-musimy go uważnie rozprowadzić aby nie stworzyć na ciele smug (szczególnie jeśli mamy ciemną karnację)
-krem brudzi ubrania. jeśli mam w planach ciemną bluzkę nie nakładam go na ręce ponieważ brudzi i zostawia biały nalot (który da się wyprać)
-balsam musimy dosyć często reaplikować ponieważ szybko się ściera

i największa wada, która sprawia, że raczej nie wrócę do tego kremu:
kosmetyk nie chroni skutecznie przed słońcem. Jeśli mam na sobie filtr chemiczny to wiem, że wychodzę z domu biała i wrócę biała- przy tym filtrze tej pewności nie mam. Niestety pomimo ochrony delikatnie się opaliłam. Wiem, że filtry nie chronią w 100% przed opalenizną jednak przy filtrach chemicznych nigdy nie zdarzył mi się ślad na ciele typu "białe ramiączka" na dekolcie czy biały ślad po noszonych sandałach...

Podsumowując powyższą recenzję polecam ten kosmetyk wszystkim osobom, które lubią filtry mineralne. Balsam ma ładny skład, nawilża skórę. Chroni przeciętnie ale też nie wszyscy mają obsesję na tym punkcie.