Fitomed, Mój krem nr 12

Fitomed, Mój krem nr 12

Najważniejsze składniki: świeży napar ziołowy z bratka, nagietka i lukrecji, olej z czarnuszki siewnej, olejek z drzewka herbacianego. Działanie opiera się na obecnym w kremie wyciągu wodnym z ziół (80%) tradycyjnie stosowanych w fitoterapii cery trądzikowej i właściwościach antyseptycznych olejku z drzewka herbacianego. Krem nawilża, zmiękcza skórę, łagodzi istniejące zmiany. Dodatek oleju z czarnuszki siewnej stabilizuje barierę lipidową naskórka. Przeznaczenie: do cery tłustej i trądzikowej. Właściwości: krem szybko się wchłania, zmiękcza skórę bez pozostawienia tłustego filmu. Wykazuje właściwości matujące. Świeży ziołowy zapach wyłącznie pochodzenia naturalnego. Nie zawiera: substancji zapachowych, parabenów, barwników.

Must have na lato!

Ten krem jest jednym z tych produktów do pielegnacji które wiem, ze muszę mieć na lato. Krem No 12 razem z mezzo serum z Bielendy to swego czasu był mój zestaw idealny.
Jak go kiedyś zostawiłam u byłego chłopaka w łazience to schowałam dumę do kieszeni i po rozstaniu wróciłam wlasnie po ten krem :P serio... nie wszędzie się go da kupić... :P
Krem stosuje tak, ze w okolicy czerwca/lipca po prostu zaczynam opakowanie - starczy mi tego kremu na ok 2,5 miesiąca. Jest to rodzaj kuracji.
Jeżeli stosowałam go bez przerwy to rzeczywiście skora się potrafi przyzwyczaić i osłabia się jego działanie.
Działanie: skora jest wyraźnie nawilżona, pory są ściągnięte, wykończenie jest satynowe, szybko się wchłania, zapach jest ziołowy ale szybko się ulatnia.
Ja stosowałam grubą warstwę na noc i cienka pod makijaż.

Obecnie testuje mój krem nr 7 oraz mój krem nr 11 - jestem ciekawa jak te się sprawdza :)

Mam mieszane uczucia

Do końca nie jestem go pewna. Kupiłam po przeczytaniu cudownych recenzji na jego temat. Szukałam lekkiego krem, który nie będzie mnie zapychał i jednocześnie pomoże nawilżyć przy mojej suchej skórze.
Posiada prosty skład, nie wpłynął na mnie źle jednakże nie podoba mi się jego zapach, po posmarowaniu się wsiąka jednakże czuje przez długi czas jeszcze końcówki jego obecności. Niby nawilża, ale to tylko pozory dla mojej skóry która do wchłania a za kila godzin zapomina o jego istnieniu. Taki obojętny. Dla mojej wybrzydzającej cery chyba za delikatny. Chociaż ogromna zaleta to to, że nie zapycha.

Było dobrze ale...

Musiałam edytować recenzję, ponieważ z czasem moja skóra coraz mniej reagowała na ten krem. Na początku super - buźka wygładzona, zmatowiona wręcz świeża. Ale... z każdą następną aplikacją coraz szybciej zaczynałam się świecić, a twarz wytwarzała bardzo dużo sebum (tak jakbym nie nałożyła żadnego kremu).

Wydaje mi się, że jeśli któraś z Was ma naprawdę tłustą cerę ten krem może być po prostu za słaby. Żywiłam ogromne nadzieje dla tego kremu, byłam przekonana, że to mój hit, ale czas niestety działa dla tego kremu na niekorzyść - coraz gorsze efekty, a po 2-3 tygodniach praktycznie żadne. Po godzinie muszę umyć buzię, bo uczucie lepkości doprowadza mnie do szału. ☹

świetny krem !

Jest to jeden z moich ulubionych kosmetyków. Idealnie sprawdza się w miesiącach letnich/wiosennych i jesiennych. Na zimę może byc troszkę za słaby. Pomaga pozbyć się wyprysków i nie zapycha. Ma piękny zapach i jest bardzo wydajny.

B. dobry

Zachęcił mnie naturalny skład kremu no i zdecydowanie jego cena.
Miałam problem z cerą tłustą kawałek czasu i ciągle mnie obsypywało. Na pewno krem sam w sobie nie pomógł mi w 100%, ale od kiedy zaczęłam go używać zdecydowanie widzę różnicę w wyglądzie mojej skóry.

Idealny na lato do problematycznej cery

Krem stosowałam gdy moja cera była mieszana (obecnie jest sucha) i miała ogromne skłonności do zapychania. W lato problem nasilał się. Większość kremów mnie zapychała bądź uczulała, długo nie mogłam znaleźć ulubieńca. Ten niepozorny i bardzo tani krem Fitomedu okazał się strzałem w dziesiątkę. Idealnie nawilża cerę, szybko się wchłania, twarz w lato nie świeci się, nadaje się pod makijaż. A co najważniejsze, wycisza zmiany trądzikowe, wągry są mniej widoczne, cera się nie zapycha... Ideał! Polecam.
PS. Dałam jedną gwiazdkę mniej w ocenie za opakowanie, bo jestem estetką w krem ma dosyć brzydki design ;)

Dobry krem

Krem jest rewelacyjny dla problematycznej skóry twarzy.Nadaje sie pod makijaz,dobrze sie wchlania.Nie zapycha skory.Po dluzszym i systematycznym uzywaniu zaobserwowalam mniej pojawiajacych sie wykwitów.Ograniczyl wydzielanie sebum,dobrze radzi z nawilzeniem.Rewelacyjny skład

Genialny

-szybko się wchłania nie pozostawiając na skórze filmu
- delikatnie matuje skórę
- zaczerwienia oraz zmiany trądzikowe znikają szybciej
- mocno nawilża skórę
- po 3 tygodniach stosowania skóra uodporniła się na jego działanie solo, odstawienie go na kilka dni i używanie na zmianę z innym kremem spowodowało, że krem ponownie zaczął działać cuda na twarzy

Najlepszy w walce z trądzikiem!

Krem nr 12 z serii " Mój krem" sprawdził się idealnie na mojej problematycznej cerze. Jest on przeznaczony do cery mieszanej, tłustej oraz trądzikowej. Składa się on ze świeżego naparu ziołowego w którego skład wchodzi : napar z bławatka, lukrecji, nagietka, olej z czarnuszki siewnej oraz olejek z drzewa herbacianego. Nie zawiera sztucznych barwników, substancji zapachowych oraz parabenów co jest dla mnie bardzo istotne. Cera jest odżywiona oraz nawilżona. Po miesięcznej kuracji zauważyłam że na mojej twarzy pojawiają się jedynie drobne zmiany ale nie są jakoś bardzo zaognione i jest ich stanowczo mniej. Zmiany które już były na mojej twarzy szybko się zagoiły nie pozostawiając po sobie śladu. Krem minimalizuję ilość wydzielanego sebum i delikatnie matuję. Cera jest nawilżona, napięta oraz przyjemnie wygładzona. Idealnie sprawdza się pod makijaż, nic się nie roluję i makijaż świetnie się utrzymuje. Posiada przyjemną konsystencję oraz delikatny, ziołowy zapach.Szybko się wchłania i nie pozostawia żadnej lepkiej warstwy więc aplikacja jest bardzo przyjemna. Po raz kolejny zbawienny dla mojej cery okazał się produkt marki Fitomed. Muszę przyznać że do tej pory każdy produkt sprawdził się rewelacyjne, dlatego chętnie sięgam po nowości.

Dobry krem

Mam cerę mieszaną i potrzebowałam kremu na dzień, który mnie nie zatka i nawilży twarz. Postawiłam na krem z Fitomed. Krem nie spowodował wysypu niedoskonałości, a łagodził te które co jakiś czas się pojawiały. Wg producenta krem matuję cerę, jednak nie zauważyłam, aby moja skóra w strefie T mniej się świeciła, a nie mam z tym ogromnych problemów. Niestety nie nawilża też tak jak wymaga tego moja skóra.

Dobry na trądzik.

Krem dobrze współgra z peelingiem K+K. Dobrze wspomaga walkę z trądzikiem. Nawilża pozostawiając efekt gładkiej i matowej skóry. Po dłuższym używaniu widocznie przyspiesza gojenie wyprysków. Lekko rozjaśnia skórę.

Przyjemny.

Krem ma przyjemną konsystencję. Bardzo łatwo rozprowadza się po twarzy. Matuje na długi czas.
Zapach ziołowy, typowy dla olejku herbacianego.
Krem stosuję wyłącznie na noc. Rano skóra jest matowa, ale przy tym bardzo dobrze nawilżona i wygładzona. Podczas dotyku czuć, że jest miękka.
Krem nie zapycha mojej cery. Co więcej, pojawiające się czasem maleńkie niedoskonałości są ukojone i znacznie szybciej się goją.