Biolaven, Szampon do włosów

Biolaven, Szampon do włosów

Sylveco szampon do włosów Biolaven o działaniu wzmacniająco-wygładzającym i przyjemnej kompozycji zapachowej. Przeznaczony do każdego rodzaju włosów. Zawiera delikatne, ale skuteczne środki myjące, które odpowiadają potrzebom wrażliwej skóry głowy. Sylveco szampon do włosów Biolaven jest idealny do codziennego stosowania. Olej z pestek winogron zapewnia włosom miękkość, gładkość i sprawia, że stają się bardziej odporne na niekorzystne czynniki. Olejek eteryczny z lawendy odświeża i wzmacnia włosy.Polski kosmetyk naturalny, hypoalergiczny, nie testowany na zwierzętach, bez drażniących substancji.

Natura

To jest bardzo dobry szampon o równie bardzo dobrym składzie.
Doskonale oczyszcza włosy oraz skórę głowy i jest przy tym delikatny. Podoba mi się jego naturalny zapach. Opakowanie jest porządne - wygodne w aplikacji kosmetyku. Po myciu moje włosy są dobrze oczyszczone i miękkie.
Na pewno kupię go jeszcze nie raz.

Ulubieniec do codziennego mycia włosów

Szampon bazuje na delikatnych detergentach, więc idealnie sprawdza się do codziennego mycia skóry głowy i włosów. Ma krótki i bardzo dobry skład. Znajdziemy w nim olej z pestek winogron, pantenol, który łagodzi i nawilża, hydrolizowane proteiny owsa, które również bardzo dobrze działają na skórę głowy, ponieważ wiążą wodę w skórze i zapobiegają jej utracie. W składzie przy końcu mamy też olejek lawendowy, który dodaje relaksującego aromatu oraz przyspiesza regenerację naskórka. Wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego, co również zasługuje na wielki plus.

Szampon ma odpowiednią konsystencję, nie jest za rzadki, ani za gęsty. Nie ucieka przez palce i z łatwością się go rozprowadza. Nie pieni się za mocno, mimo to domywa nawet oleje.

Szampon spełnia swoją rolę, dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy. Nie wywołuje podrażnień i nie przesusza. Jest delikatny. Nie zostawia włosów tępych w dotyku.

Szampon posiada przepiękny winogronowy zapach. Dla osób nie przepadających za bardzo słodkimi zapachami może być drażliwy. Dla mnie jest on wielkim atutem i wielką przyjemnością sięgam po ten szampon. Zapach nie utrzymuje się długo, na włosach jest prawie niewyczuwalny.

Szampon zamknięty jest w plastikowej buteleczce o pojemności 300ml i jest całkiem wydajny. Posiada przepiękną, prostą szatę graficzną.
Zagościł na stałe w mojej łazience, drugie opakowanie czeka w kolejce :)

Ulubieniec!

Kolejny produkt Biolaven, który zyskuje miano mojego ulubieńca. Z racji, że skóra mojej głowy została mocno nadszarpnięta szukałam produktu, który nie będzie jej dodatkowo podrażniał. Z szamponami bardziej naturalnymi moje włosy niespecjalnie się lubiły - po umyciu na głowie miałam jedno wielkie siano z którym kompletne nic nie dało się zrobić. Jak miło zaskoczyłam się kiedy nie używając żadnej odżywki po umyciu włosów były one (ciekawość wzięła górę pod względem obietnic producenta) miękkie, gładkie, a skręt moich włosów podkreślony. Warto dodać, że włosy dobrze się rozczesują. Bez większych problemów radzi sobie ze zmywaniem wszelakiego rodzaju olejów.

Naturalne cudeńko.

Uwielbiam szampony naturalne ale jakoś ostatnio nie miałam szczęścia by znaleźć jakiś super naturalny szamponik. Bardzo lubię owies w składzie i na jednym z blogów o włosach znalazłam opis tego szamponu z Biolavenu oraz jego skład. Ucieszyłam się ponieważ Biolaven zawiera proteiny owsiane do tego ma prowitaminę B5, kwas mlekowy, lawendę, a to wszystko w towarzystwie oleju winogronowego. No super skład!
Szampon ma bardzo ładną etykietę a jego buteleczka jest smukła i dobrze wykonana. Ładnie się to prezentuję. Biolaven ma przepiękny zapach, wyczuwam w nim nuty lawendy oraz zapach winogron a takie połączenie sprawia że szamponik pachnie smakowicie i bardzo przyjemnie. Myję nim włosy zazwyczaj na noc przed olejowaniem, nie nakładam wtedy odżywki bo olejkuje włosy na mokro właśnie na całą noc. Szampon bardzo dobrze myje włosy ale nie podrażnia ich, jest delikatny tworzy miękka pianę. Po umyciu mogę włosy rozczesać palcami bez ciągnięcia. To niebywałe bo zazwyczaj po umyciu moich włosów nie da się ich rozczesać bez szarpania jeżeli nie nałożę na nie odżywki. A tutaj? No proszę piękny efekt. Szampon bardzo wygładza i nawilża włosy, są po nim dociążone i śliskie. Niestety jego delikatność ma też jeden minus a mianowicie nie umiem umyć nim włosów gdy jest na nich olej. Musiałabym zużyć go bardzo dużo by dało radę umyć włosy z oleju.

Chyba nie dla mnie.

Szampon ogólnie ok, jednak gdy umyje nim włosy, to mam wrażenie, że przez niego przetłuszczają się o wiele szybciej.

*Treść recenzji (nie) jest zbyt lakoniczna.*

Zdecydowanie mój ulubiony

Świetny, delikatny szampon, używam go od paru miesięcy i na pewno nie zmienię na razie na żaden inny. Nie podrażnia i nie obciąża włosów a także co najważniejsze nie przetłuszcza ich. Włosy zyskują blask. I ten niesamowity zapach. Bardzo ładne i estetyczne opakowanie. Wszystko jak najbardziej na plus!

Świetny łagodny szampon :)

Łagodny szampon o lejącej konsystencji. Mimo to jest całkiem wydajny, jak na szampon bez silnych detergentów - starczył mi na ponad półtora miesiąca. Używając metody "kubeczkowej" można całkiem dobrze go spienić. Nadaje się do codziennego używania, nie wysusza, nie podrażnia, ale też nie obciąża i nie przetłuszcza włosów. Zmywa oleje, tylko wtedy trzeba użyć go dwa razy. Posiada piękny zapach - przypomina sok winogronowy, aromat lawendy jest niewyczuwalny (mi to jednak nie przeszkadza).

Mój ulubieniec!

Skusiły mnie pozytywne opinie i cieszę się, że mogę dorzucić również moją.
Pierwsze opakowanie musiałam kupować przez internet, dopiero niedawno pojawił się w Naturze. Butelka jest ładna i estetyczna, podoba mi się kolorystyka oraz rysunek. Kolejny wielki plus to zapach! Dla mnie nieziemsko piękny. Konsystencja jest fajna, szampon dobrze się rozprowadza i nieźle pieni.
Swoją rolę jako szamponu spełnia dobrze: oczyszcza, nie plącze, nie tępi, wygładza i odświeża. Włosy zyskują blask.

Czy razem z producentem mamy na myśli ten sam produkt?

Po raz pierwszy moja opinia będzie odbiegała znacznie od tego, co obiecuje producent, a także od zdania innych Wizażanek. Kupując ten szampon spodziewałam się delikatności i skuteczności. O ile nie oczekuję od szamponów tego, co robi odżywka, to jednak nie znoszę, jeśli moje włosy przypominają tartkę. Mam nieco problematyczną skórę głowy, ten szampon miał być delikatny, ale moim zdaniem przesusza on skórę głowy. Włosy są po prostu brzydkie i trudne do zdyscyplinowania, oczywiście wiem, że naturalny i przyjazny skład= jak najmniejsza ilość piany, jednak przy długich i gęstych włosach można zbankrutować myjąc głowę szamponem, który praktycznie się nie pieni.

Zalety:
+pozytywny skład
+włosy są świeże dłużej niż po klasycznych, drogeryjnych produktach
+ładny zapach(choć wiem, że dosyć intensywny i nie każdemu musi się podobać)
+bardzo odpowiedni konsystencja
+estetyczne opakowanie i klasyczne zamknięcie
Wady:
-bardzo dużo trzeba go zużyć do umycia głowy
-sprawia, że włosy wyglądają brzydko(sprawiają wrażenie przesuszonych, nieułożonych)
-trudno dostępny

Ogólnie doceniam skład, który jest pozbawiony wszelakich chemicznych ulepszaczy, jednak ten produkt utwierdził mnie w przekonaniu, że drogeryjne szampony sprawdzają się u mnie po prostu lepiej, dlatego z podkulonym ogonem wracam do mojego Pantene :)

3 x nie

Niestety u mnie i domowników całkowicie się nie sprawdził :(
Nie wiem skąd tyle pozytywnych opinii.
Strasznie wysusza skórę głowy, po umyciu miałam wrażenie że umyłam głowę płynem do mycia naczyń. Włosy po solidnej dawce odżywki były splątane i nie mogłam ich rozczesać. Chociaż nigdy nie mam takich problemów - moje włosy są niskoporowate. Użyłam 3 razy i zawsze ten sam efekt - nie kupię więcej.

Nie krzywdzi skóry ni portfela

Po moich ostatnich wtopach z szamponami, które to eksperymenty zaowocowały kolekcją szamponów, podrażnieniem skóry głowy a nawet łupieżem..z podkulonym ogonem w akcie desperacji sięgnęłam po Biolaven pamiętając że onegdaj krzywdy mi nie zrobił.
Wrażenia z pierwszej butelki zachowały się przy kolejnej. Dobry produkt o lawendowej woni, nienachalnej acz przyjemnej.
Dobrze domywa i przede wszystkim nie robi mi armagedonu na skórze głowy.

Mój ulubiony szampon.

Od niego zaczęła się moja przygoda z serią Biolaven.
Na początku słyszałam o nim różne recenzje - moja koleżanka mówiła, że to dobry szampon, ale wiele osób narzeka na pewną oleistość. Zaciekawiło mnie to, więc zdecydowałam, że spróbuję. I byłam faktycznie mocno zdziwiona. Włosy były odżywione, ładnie się układały, nie były przyklapnięte - czego bardzo się obawiałam.
Jest to taka konsystencja, że albo się ją polubi, albo nie - to już zależy, czego oczekujemy od szamponu i czy efekt jaki uzyskamy spodoba się nam.
Ja jednak bardzo polubiłam ten szampon.

Opakowanie jest śliczne, produkt jest wydajny, cena jest niewygórowana.
Zapach bardzo przypadł mi do gustu, tak samo jak efekt. Włosy są umyte, czyste, ale nie jest to "zdzierak", czuć takie miłe nawilżenie skóry głowy i włosów.
Chętnie go używam :)