Biolaven, Szampon do włosów

Biolaven, Szampon do włosów

Sprawdź ceny produktu

Sylveco szampon do włosów Biolaven o działaniu wzmacniająco-wygładzającym i przyjemnej kompozycji zapachowej. Przeznaczony do każdego rodzaju włosów. Zawiera delikatne, ale skuteczne środki myjące, które odpowiadają potrzebom wrażliwej skóry głowy. Sylveco szampon do włosów Biolaven jest idealny do codziennego stosowania. Olej z pestek winogron zapewnia włosom miękkość, gładkość i sprawia, że stają się bardziej odporne na niekorzystne czynniki. Olejek eteryczny z lawendy odświeża i wzmacnia włosy.Polski kosmetyk naturalny, hypoalergiczny, nie testowany na zwierzętach, bez drażniących substancji.

Dobry

Od jakiegoś czasu poszukuję naturalnych kosmetyków dla moich osłabionych włosów. Szampon ten jest super jeśli chodzi o mycie.. włosy aż skrzypią pod palcami. ..słabo się pieni, polecam metodę kubeczkową... pięknie pachnie...

Świetny szampon o pięknym zapachu

Produkty Biolaven już od jakiegoś czasu wzbudzały moją ciekawość. Ze względu jednak na spore zapasy kosmetyczne i średniawą cenę, długo nie mogłam się przekonać. Aż trafiłam na ten szampon w promocji.

Mam wrażliwą skórę głowy, która niestety jest skłonna do przesuszeń, jeśli za długo używam mocnych szamponów. Szampon Biolaven wydał mi się przyjemny składowo. I faktycznie - skóra głowy ukojona, zero przesuszeń.

Tym, co uderzyło mnie po jego otwarciu, był zapach. Dla mnie jest przecudowny. Wingoronko, z jakimś dodatkiem. Słodkawy, ale nie mdły. Mogłabym siedzieć i wąchać!

Szampon ma dość gęstą konsystencję i pieni się przeciętnie jak na delikatny produkt. Starczył mi na ponad miesiąc codziennego używania, więc wydajność według mnie na plus.

Będę bardzo chętnie do niego wracać, dla działania i zapachu. Najchętniej w promocjach ;)

hmmm

Używałam tego szamponu dość długo. Przez ten czas moje włosy były w złej kondycji, wypadały garściami, były cienkie i oklapnięte. Byłam pewna, że po prostu brakuje mi witamin. Dopiero po przeczytaniu opinii na KWC o tym szamponie postanowiłam zmienić \'na dobre\' szampon na inny. I ku mojemu zdziwieniu stan włosów się polepszył dosłownie po paru tygodniach.

Nie dla mnie

Szampon pięknie pachnie – uwielbiam ten zapach lawendy w połączeniu z winogronami. Nie pieni się zbytnio ale to rozumiem, w końcu to naturalny kosmetyk. Jednak po użyciu nie czuje, żeby moje włosy były jakoś szczególnie oczyszczone czy wzmocnione. Muszę dać na włosy sporo odżywki żeby zrobiły się miękkie w dotyku i żebym umiała je rozczesać. Używałam już sporo różnych szamponów i ten niestety nie sprawdził się u mnie.

Nie

Zachęcona pozytywnymi opiniami i naturalnym składem, wrzuciłam go do koszyka. Już po pierwszym zastosowaniu poraził mnie zapach. Na minus niestety, strasznie nieprzyjemny, wręcz drażniący. Miał być lawendowo - winogronowy, ale wyszło kiepsko. Dałam mu jednak szansę ze względu na naturalny skład, ale też słabo. Skóra głowy swędzi po stosowaniu. Szampon bardzo rzadki w czerwonawym kolorze. Opakowanie poręczne i wygodne w użytkowaniu, ale cena trochę za wysoka jak na produkt o takiej jakości.

Rewelacja

Pierwsza myśl? Ale zapach <3 Druga, już po umyciu? Wow <3 Ale zaczniemy od początku.
Butelka - zgrabna, nie za duża, łatwo się dozuje szampon. Estetyczna.
Konsystencja – szampon jest przejrzysty, nie za rzadki, nie za gęsty. Nie ucieka przez palce. Fajnie nadaje się do spieniania przed nałożeniem na skalp.
Zapach - winogoronowo-lavendowy? W każdym bądź razie mi się bardzo podoba. Mocny, dość wyrazisty, nie każdemu może odpowiadać takie natężenie aromatu.
Mycie - szampon bez spienienia w kubeczku, pieni się średnio. Widać, że nie ma w nim mocnych detergentów. włosy nie są tępe w dotyku. Fajnie się spłukuje.
Efekt - jak dla mnie bomba! Miękkie, lśniące włosy. Ukojona skóra głowy - przy zbyt agresywnych kosmetykach tworzą mi się na niej krostki. Fryzura pachnąca niemal przez cały dzień.

Winogrona

Moje włosy dobrze znoszą SLES, ale od dawna chciałam spróbować szaponu bez nich, a akurat Biolaven był w promocji. Moje pierwsze odczucia - wow, ten szampon naprawdę pachnie winogronami! Zawiera oleje i konsystencją również przypomina olej, dlatego miałam obawy, że nie umyje dobrze moich włosów. Na szczęście jakoś daje sobie radę, chociaż nie mogłabym stosować go codziennie. Winogronowy zapach bardzo długo się utrzymuje, włosy po umyciu wyglądają ładnie. Na pewno ten szampon odżywia i pielęgnuje włosy, wystarczy je nim umyć i nie martwić się o odżywkę. Zabezpiecza końcówki, o dziwo, trochę unosi włosy zamiast powodować przyklap. Jeśli nie ma się problemów z przetłuszczaniem (ja niestety trochę mam) - bajka. Dobry okazjonalnie.

Natura

To jest bardzo dobry szampon o równie bardzo dobrym składzie.
Doskonale oczyszcza włosy oraz skórę głowy i jest przy tym delikatny. Podoba mi się jego naturalny zapach. Opakowanie jest porządne - wygodne w aplikacji kosmetyku. Po myciu moje włosy są dobrze oczyszczone i miękkie.
Na pewno kupię go jeszcze nie raz.

Ulubieniec do codziennego mycia włosów

Szampon bazuje na delikatnych detergentach, więc idealnie sprawdza się do codziennego mycia skóry głowy i włosów. Ma krótki i bardzo dobry skład. Znajdziemy w nim olej z pestek winogron, pantenol, który łagodzi i nawilża, hydrolizowane proteiny owsa, które również bardzo dobrze działają na skórę głowy, ponieważ wiążą wodę w skórze i zapobiegają jej utracie. W składzie przy końcu mamy też olejek lawendowy, który dodaje relaksującego aromatu oraz przyspiesza regenerację naskórka. Wszystkie składniki są pochodzenia naturalnego, co również zasługuje na wielki plus.

Szampon ma odpowiednią konsystencję, nie jest za rzadki, ani za gęsty. Nie ucieka przez palce i z łatwością się go rozprowadza. Nie pieni się za mocno, mimo to domywa nawet oleje.

Szampon spełnia swoją rolę, dobrze oczyszcza włosy i skórę głowy. Nie wywołuje podrażnień i nie przesusza. Jest delikatny. Nie zostawia włosów tępych w dotyku.

Szampon posiada przepiękny winogronowy zapach. Dla osób nie przepadających za bardzo słodkimi zapachami może być drażliwy. Dla mnie jest on wielkim atutem i wielką przyjemnością sięgam po ten szampon. Zapach nie utrzymuje się długo, na włosach jest prawie niewyczuwalny.

Szampon zamknięty jest w plastikowej buteleczce o pojemności 300ml i jest całkiem wydajny. Posiada przepiękną, prostą szatę graficzną.
Zagościł na stałe w mojej łazience, drugie opakowanie czeka w kolejce :)

Ulubieniec!

Kolejny produkt Biolaven, który zyskuje miano mojego ulubieńca. Z racji, że skóra mojej głowy została mocno nadszarpnięta szukałam produktu, który nie będzie jej dodatkowo podrażniał. Z szamponami bardziej naturalnymi moje włosy niespecjalnie się lubiły - po umyciu na głowie miałam jedno wielkie siano z którym kompletne nic nie dało się zrobić. Jak miło zaskoczyłam się kiedy nie używając żadnej odżywki po umyciu włosów były one (ciekawość wzięła górę pod względem obietnic producenta) miękkie, gładkie, a skręt moich włosów podkreślony. Warto dodać, że włosy dobrze się rozczesują. Bez większych problemów radzi sobie ze zmywaniem wszelakiego rodzaju olejów.

Naturalne cudeńko.

Uwielbiam szampony naturalne ale jakoś ostatnio nie miałam szczęścia by znaleźć jakiś super naturalny szamponik. Bardzo lubię owies w składzie i na jednym z blogów o włosach znalazłam opis tego szamponu z Biolavenu oraz jego skład. Ucieszyłam się ponieważ Biolaven zawiera proteiny owsiane do tego ma prowitaminę B5, kwas mlekowy, lawendę, a to wszystko w towarzystwie oleju winogronowego. No super skład!
Szampon ma bardzo ładną etykietę a jego buteleczka jest smukła i dobrze wykonana. Ładnie się to prezentuję. Biolaven ma przepiękny zapach, wyczuwam w nim nuty lawendy oraz zapach winogron a takie połączenie sprawia że szamponik pachnie smakowicie i bardzo przyjemnie. Myję nim włosy zazwyczaj na noc przed olejowaniem, nie nakładam wtedy odżywki bo olejkuje włosy na mokro właśnie na całą noc. Szampon bardzo dobrze myje włosy ale nie podrażnia ich, jest delikatny tworzy miękka pianę. Po umyciu mogę włosy rozczesać palcami bez ciągnięcia. To niebywałe bo zazwyczaj po umyciu moich włosów nie da się ich rozczesać bez szarpania jeżeli nie nałożę na nie odżywki. A tutaj? No proszę piękny efekt. Szampon bardzo wygładza i nawilża włosy, są po nim dociążone i śliskie. Niestety jego delikatność ma też jeden minus a mianowicie nie umiem umyć nim włosów gdy jest na nich olej. Musiałabym zużyć go bardzo dużo by dało radę umyć włosy z oleju.

Chyba nie dla mnie.

Szampon ogólnie ok, jednak gdy umyje nim włosy, to mam wrażenie, że przez niego przetłuszczają się o wiele szybciej.

*Treść recenzji (nie) jest zbyt lakoniczna.*