Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Jantar, Szampon z wyciągiem z bursztynu do włosów zniszczonych i osłabionych (nowa wersja)

Zawiera naturalny wyciąg z bursztynu, kompleks witamin A, E, F oraz Inutec naturalny prebiotyk o doskonałych właściwościach kondycjonujących. Wyciąg z bursztynu pielęgnuje, wzmacnia i wygładza włosy, równocześnie zapobiega ich przetłuszczaniu. Jako naturalny filtr słoneczny chroni przed szkodliwym działaniem środowiska. Po umyciu włosy stają się jedwabiste, miękkie, lśniące i podatne na układanie.
Składniki aktywne: Wyciąg z bursztynu, kompleks witamin A, E, F, Inutec - naturalny prebiotyk.

Jak dla mnie SUPER

Z coraz szerzej otwartymi oczami czytałam Wasze opinie, Dziewczyny.
Ja na skutek choroby straciłam bardzo dużo włosów, mija 10 lat i dopiero teraz ich stan się poprawia. Używałam kiedyś wcierki i zadziałała super - dużo baby hair, włosy szybko rosły. Stosowałam ją sumiennie dzień w dzień przez 3 tygodnie, wcierając pasmo po paśmie i robiąc 5-10 minutowy masaż głowy. Moja koleżanka stwierdziła, że wcierka nie działa, ale jak miała działać skoro stosowała ją na mokre włosy lejąc odrobinę na dłonie i wcierając trzema ruchami?
Co do szamponu to zużyłam jedno opakowanie i moje włosy były lśniące i super się układały. Zakupiłam drugie, ale... coś było nie tak, szampon w formie gluta, plątał włosy itp. Okazało się, że zakupiłam szampon jak ten na powyższym zdjęciu, a nie ten co wcześniej - oryginalny. Oryginalna wersja Jantara to szampon w niskiej buteleczce pojemności 300ml, jantar napisane z małej litery i pomarańczowa naklejka - możecie go znaleźć w Biedronce za 6,99zł. Oryginalna wcierka to ta w szklanej butelce bez sprayowego dozownika.
Najpierw myję włosy HEad&Shoulders bo bez tego moje włosy mają skłonność do łupieżu, następnie myję Jantarem. Z uwagi na moje kręcone włosy psikam zawsze jakąs odżywką w sprayu ułatwiającą rozczesywanie (robię tak od zawsze), a następnie olejek na końcówki z Biowax. Włosy obcinałam w lipcu 2017. Do dzisiaj urosły mi 14-15cm, a końcówki nie rozdwajają się. Włosy nabrały objętości. Kiedyś bardzo prześwitywały i były rzadkie, wstydziłam się chodzić w rozpuszczonych, dzisiaj nie mam już tego problemu :)

p.s. Jantar stosuję przy każdym myciu, tj. co drugi dzień.

Średni

Byłam bardzo zadowolona z szamponu rumiankowego Farmony, ale ponieważ był niedostępny, zdecydowałam się na Jantar. Nie jest zły, bo faktycznie dobrze się pieni, zapobiega przetłuszczaniu i pozwala odpocząć moim włosom od innych szamponów, które stosuję wymiennie z nim, ale wiem, że po dołożeniu niewielkiej kwoty mogłabym mieć dużo lepszy szampon.

nieudany eksperyment

Nie wiem co mnie podkusiło, aby podczas sięgania po ten produkt nie spojrzeć na jego skład. Już po kilku użyciach włosy stały się oklapnięte, przetłuszczały się następnego dnia po myciu. Wtedy też zerknęłam na opakowanie - SLSy
Szampon kiepsko sprawdza się również u męża - wg. niego "kiepsko myje". Nie pomaga też niepraktyczna zakrętka.

domowe sposoby na zniszczone włosy

Mnie się nie sprawdził.

Po tym szamponie moje włosy zrobił się takie jakieś dziwnie sztywne. Plącze mi włosy. Moim zdaniem jest za mocny, bardzo mocno czyści włosy. (zawiera SLS) Zrobiły mi się rany na skórze głowy.

Niekomfortowe otwieranie (odkręcanie nakrętki) potem ta nakrętka wpada mi do wanny albo na podłogę.

Liczyłam na więcej...

Moje włosy właśnie przechodzą zimowy kryzych, więc szampon wydawał się być idealny na suche, zniczszone włosy.
Niestety.
Zacznę od opakowania: wizualnie łane, ale odkręcany korek jak dla mnie niepraktyczne.
Zapach: świeży, zwyczajny.

Szampon jest nieprzyjemny w użyciu. Mam wrażenie jakby oblepiał, obciążał moje włosy zamiast je myć. Nie daje uczucia świeżości.
Po umyciu włosy są nieprzyjemne w dotyku i bardzo trudno je rozczesać nawet po dodaniu na włosy tych produktów, których używałam wcześniej.

Patrząc na wcześniejsze komentarze zgadzam się z Wizażankami, że coś z tym szamponem poszło nie tak.
Stosowałam go przez tydzień i nic dobrego to nie przyniosło.

Średni

Przeciętny szampon, nie wiem czy wzmacnia zniszczone włosy, ale odczucia po użyciu średnie.
Zalety: tani, dobrze się pieni, dobrze myje włosy, wygodne opakowanie
Wady: po umyciu włosy są raczej suche, puszą się, kiepsko się układają

Niestety nie

Szukałam czegoś co pomoże mi w walce o zdrowsze i mniej wypadające włosy. Kurację prowadzę wielotorowo: zmiana odżywiania, picie wody, suplementacja (krzem, biotyna, picie pokrzywy/skrzypu), wcierki we włosy, ampułki i kupiłam między innymi ten szampon jako, że używam i bardzo lubię wcierkę do włosów z tej serii oraz miałam kiedyś do czynienia z ampułkami z serii Jantar i również mnie one zadowoliły.

Szampon ten niestety nie ma nic wspólnego z pielęgnacją włosów suchych i zniszczonym i do takich się z całą pewnością nie nadaje. Odbiera objętości, wysusza włosy, sprawia, że są poplątane i jest problem, żeby je potem rozczesać.
Opakowanie mamy w szyjce niewygodny lejek, który utrudnia dozowanie produktu. Nie wiem po co w ogóle jest bo na pewno nie do oszczędności produktu w czasie jego wylewania na rękę.
Pojemność w sumie mała więc wychodzi drogo.
Niestety, jestem na nie

samo zło

Słyszałam dużo dobrego o tej firmie, ale dla mnie ten szampon to kompletna porażka, gdyż spalił mi skórę głowy i spowodował łupież oraz swędzenie. Nie myje on dokładnie włosów, po jego użyciu zdecydowanie szybciej mi się przetłuszczają. Włosy są bardzo szorstkie, sztywne i matowe, praktycznie niemożliwe jest ich rozczesanie. Jedynym jego plusem jest cena, fakt, że całkiem dobrze się pieni i oryginalna butelka. Z pewnością nie kupię tego produktu ponownie.

Dla mnie to byla kleska

Mam dosc dlugie wlosy , geste ,wydawalo mi sie troszke podniszczone ale gdy umylam wlosy tym szamponem moje wlosy staly sie suchym mopem

nie bardzo

Produkt nie sprawdził się u mnie za dobrze. Po użyciu włosy były dobrze umyte, ale były też strasznie poplątane. Nie zauważyłam jakiejś poprawy po używaniu tego szamponu. Do tego nie jest on wydajny. Konsystencja jest przyjemna, a zapach mi nie przeszkadzał, ale też mi się nie podobał za bardzo.

sama nie wiem...

Słyszałam dobre opinie o Jantarze, ale o WCIERCE. Przez przypadek jednak kupiłam szampon. Ostatnio moje włosy dosyć mocno się przetłuszczały i nie wiadomo co zawiniło. Do tego zgubiłam moje kochane Kerastase :( Zaczęłam więc używać Jantaru.
Podczas mycia nim włosów z jednej strony całkiem nieźle się pieni, ale to co poczułam, po dwóch myciach (zawsze namydlam szamponem włosy po dwa razy) to było przerażenie. Włosy były sztywne jak druty, podejrzewałam, że przy rozczesywaniu wypadną mi garściami, tak sztywne i sklejone były włosy. Próbowałam jeszcze dokładniej je spłukać, ale szampon bardzo do nich przylegał.
Potem o dziwo wcale ich jakoś szczególnie nie rozczesałam, same się od siebie "odkleiły", więc byłam uspokojona.
Przetłuszczanie było zredukowane, ale włosy totalnie nie chcą się po ni układać. Tęsknię za Kerastase :/

Nie jestem zadowolona

Sławny Jantar , który i ja postanowiłam wypróbować, zakupiłam szampon wraz z wcierka. Co do szamponu, zwykły, jak dla mnie nic szczególnego nie robi. Jedynie co zauważyłam na minus, że bardzo ciężko było mi rozczesać włosy, nawet przy użyciu olejku do włosów, co wcześniej nie było problemu, a przez ten szampon było ciężej. I dodatkowo plątał mi włosy. Więc jestem na nie.