Isana, Seidenglanz - Spulung (nowa wersja) (Odżywka `Jedwabisty połysk`)

Isana, Seidenglanz - Spulung (nowa wersja) (Odżywka `Jedwabisty połysk`)

Odżywka "Jedwabisty Połysk" pielęgnuje zmatowiałe i suche włosy oraz zapewnia równowagę wilgoci. Pantenol, białko pszenicy i witamina B3 efektywnie działają na włosy, wspomagają ich rewitalizację i zwiększają ich odporność. W efekcie włosy uzyskują aż po końce połysk i większą elastyczność, a ponadto dają się szczególnie łatwo rozczesać.

Poniżej przeciętnej

Odżywka ułatwia rozczesywanie włosów, ale tylko użyta w dużej ilości. Ponadto raczej nie nadaje połysku a dodatkowo mam wrażenie, że wysusza włosy. Zapach do zniesienia.

Wolę inne wersje

Zalety:
+ ułatwia rozczesanie włosów
+ jest lekka, nie obciąża
+ ma przyjemną konsystencję, jest łatwa w użyciu
+ dobra wydajność
+ wygodne opakowanie
+ niska cena

Wady:
- nieprzyjemny, dusząco-pudrowy zapach
- nie wpływa na połysk włosów - jest taki jak zawsze
- nie sadzę, aby była odpowiednia do suchych włosów, do jakich jest przeznaczona, wg mnie jest na to za słaba i za lekka

Słąba

Kupiłam ją, bo była tania, a musiałam kupić coś na szybko do mycia. Na pierwsze niuchnięcie pięknie pachniała róża. Po wwąchaniu się bardziej przypomina zapach kremu do depilacji veet. Bardzo chemiczny i drażniący. Do mycia się nie nadaje - bardzo źle się rozprowadza, prawie w ogóle się nie pieni. Jako odżywka nic nie robi.

Cudów nie robi

Mam suche końcówki i po myciu fajnie jest na nie nałożyć na chwilę coś nawilżającego. Ta odżywka zasadniczo ani nie nabłyszczy włosów, ani przesadnie nie nawilży, ale jest lepsza niż nic.

PLUSY:
+bajecznie tania,
+dostępność,
+nie obciąża włosów, ale bardzo leciutko je "dociąża", co mi odpowiada,
+coś tam nawilża, ale bez szału.

MINUSY:
-jak dla mnie, śmierdzi przeokrutnie, bardzo chemicznie,
-niewygodne opakowanie, które się ciężko otwiera,
-nie nabłyszcza,
-nie umiem stwierdzić, czy w jakikolwiek sposób zwiększyła odporność moich włosów,
-słabe nawilżenie.

Ogólnie, nic specjalnego, będę kupować coś innego.

Brak jedwabistego połysku

Jest to bardzo przeciętna odżywka:
- pięknie pachnie różami (?)
- konsystencja raczej rzadka, przez co odżywka jest mało wydajna
- jest tania, dostępna w każdym Rossmannie
- niestety ma bardzo niewygodne opakowanie - tubka jest twarda, pod koniec użytkowania trudno wycisnąć odżywkę, choć czuć w dłoni, że jest jej w środku jeszcze całkiem sporo, to za nic nie chce się wydostać na zewnątrz mimo potrząsania itp.
- działanie na włosy - no cóż.... cudów nie czyni, na pewno nie dodaje włosom jedwabistego blasku, może w jakimś stopniu ułatwia rozczesywanie, może i zmienia nieco wygląd włosów, ale są to takie zalety, których trzeba się doszukiwać na siłę.

Ogólnie: dla moich włosów okazała się zbędna. Nie polecam, ale i nie odradzam - dla kogoś innego może okazać się idealna.

Ani połysku, ani jedwabiu,

... ani odżywki. Odżywka ma jedno sztandarowe zadanie - wygładzić włosy tak, żeby po czesaniu nie było nam łyso. Wszelkie połyski, jedwabie i efekty specjalnie pozostawiamy maskom. Ta nie robi nawet tego. Zero wygładzenia, włos rwie się z głowy jak szalony, bitwa ze szczotką. Nie, nie i jeszcze raz nie. Litości! Nie robi z włosami kompletnie NIC. Z wyjątkiem delikatnego oblepienia ich jakimś filtrem. Bubel, nie produkt. Uciekać od półek!

przeciętna

Odżywka ta wg mnie nie wyróżnia się niczym szczególnym na tle masy innych tanich odżywek.

Mam włosy niskoporowate, gęste, a przez to ciężkie. Przy głowie są ulizane, na długości się puszą. Szukałam więc odżywki, która dociążyłaby moje włosy na długości, optycznie zmniejszyła ich ilość. A cóż jest lepszego do dociążania niż silikon i jedwab. Kupiłam.

Odżywkę ta znalazłam na najniższej półce w Rossmannie. Opakowanie nie wyróżnia się niczym szczególnym, jest tanio-estetyczne. Wyróżnia się natomiast ceną, buteleczka 300ml kosztuje na przecenie mniej niż 5zł.

Sam kosmetyk jest gęsty, ma biały kolor i słodko-owocowy zapach. Na włosach rozprowadza się łatwo, nie przelewa się między palcami.

Na włosach pozostawiałam ją na ok.5 minut po czym spłukiwałam.

Niestety, ale zbyt wielkiej różnicy w kondycji włosów nie zauważyłam. Prawda, było je łatwiej rozczesać, ale tak mam po każdej odżywce.
Włosów na pewno nie dociążyła, nie wpłynęła na ich wygląd.
Takie nic.
Więcej nie kupię.

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Może na mało wymagających włosach sprawdzi się lepiej.

Odżywkę kupiłam kiedy była w promocji za ok. 3 zł. Chciałam coś z proteinami żeby stosować co 2-3 mycia.

Co na jej temat sądzę? Ciężko stwierdzić. Niby rozplątuje włosy które się skłaczyły podczas mycia i delikatnie je wygładza. Nawilża. Ale szału nie ma. Moje włosy po jej użyciu wyglądały niewiele lepiej niż podczas używania odżywki Kallos\'a solo.
Włosy po jej użyciu były trochę niesforne, niedostatecznie dociążone i za mało miękkie. Wyglądały oczywiście lepiej niż jakbym wcale nie używała żadnej odżywki, no ale jednak oczekuję trochę lepszych rezultatów.

Ciężko mi o niej napisać cokolwiek więcej bo była taka nijaka.
Nie sięgnę po nią ponownie, ale dziewczyny z niskoporowatymi, niezniszczonymi włosami mogą się za nią rozejrzeć.

Skład:

Aqua- woda

Cetearyl Alcohol- alkohol, emolient

Glyceryl STearate SE- emulgator

Propylene Glycol- humektant, hydrofilowa substancja nawilżająca skórę, zapobiega wysychaniu masy kosmetycznej przy ujściu butelki, wspomaga działanie konserwujące, jest bezpieczny do stosowania nawet w 50% stężeniu, może powodować podrażnienia jeżeli jest aplikowany na skórę chorobowo zmienioną

Quaternium-87- poprawia rozczesywalność, zapobiega splątywaniu, nadaje połysk, wykazuje działanie antystatyczne, substancja konserwująca, w stężeniu powyżej 5% powoduje podrażenie skóry, dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie wynosi 0,2% (jeżeli składnik pełni rolę substancji konserwującej)

Panthenol- prowitamina B5

Niacinamide- witamina B3

Hydrolyzed Wheat Protein- proteiny pszenicy

Behentrimonium Chloride- antystatyk, konserwant, substancja aktywnie myjąca, może powodować reakcje alergiczne, jego maksymalne dopuszczalne stężenie to 0,1%

Isopropyl Alcohol- środek rozpuszczający, pochodzenia chemicznego, ma działanie odtłuszczające i oczyszczające, redukuje wytwarzanie się piany

Stearamidopropyl Dimethylamine- zapobiega elektryzowaniu się włosów, zmiękcza i wygładza skórę i włosy, łagodzi ewentualne drażniące działanie anionowych substancji powierzchniowo czynnych na skórę, emulgator

Parfum- kompozycja zapachowa

Phenoxyethanol- konserwant, jego dopuszczalne maksymalne stężenie w gotowym produkcie to 1,0%

Sodium Benzoate- konserwant, jego dopuszczalne maksymalne stężenie to 0,5%

Citric Acid- regulator pH

Używam tego produktu od: ok. 3 miesiące
Ilość zużytych opakowań: jedno całe

IDEALNA!

Dziwię się, że ta odżywka nie ma jeszcze żadnych opinii. Kupiłam ją z przypadku, była w promocji za 3 zł, więc czemu nie. Po pierwszym użyciu od razu się zakochałam! Ma piękny, różany zapach, jednak wiem, że nie wszyscy są jego fanami. Zapach ten utrzymuje się nawet do 3 dni po myciu na włosach (!) Włosy są po niej widocznie nawilżone, wygładzone, miękkie w dotyku. Na pewno będę do niej wracała <3

Używam tego produktu od: trzech tygodni
Ilość zużytych opakowań: 1, standardowe