Tołpa, Planet of Nature, Delikatne mleczko do demakijażu twarzy i oczu

Tołpa, Planet of Nature, Delikatne mleczko do demakijażu twarzy i oczu

Mleczko przeznaczone jest do codziennej pielęgnacji delikatnej i wrażliwej skóry twarzy, normalnej i suchej. Łagodnie oczyszcza skórę twarzy, szyi i dekoltu oraz skutecznie usuwa makijaż. Posiada silne właściwości nawilżające i łagodzące. Przywraca skórze blask i świeżość.

OK

Nie mam skóry alergicznej ani wrażliwej, lecz mieszaną w kierunku suchej.

Mleczko otrzymałam od mamy, ponieważ ona ma skłonność do alergii i ją ten produkt uczulił - za to wielki minus, bo wg producenta mleczko nie posiada alergenów i jest przeznaczone szczególnie dla skóry wrażliwej, dlatego to uczulenie nie powinno się wydarzyć.

Jeśli chodzi o mnie to jestem bardzo zadowolona.

Przede wszystkim z wydajności, męczę jedno opakowanie już 4 miesiąc, może dlatego, że na co dzień nie noszę dużego makijażu, jedynie fluid i pomalowane brwi, więc nie ma co zmywać :) jest gęste i dobrze się rozprowadza.

Mleczko mnie nie podrażniło, oczy mnie nie szczypały, u mnie nie wystąpiła żadna reakcja alergiczna. Makijaż ładnie schodzi, no i ta wydajność - wielki plus :)

Warto też dodać, że nie jestem wymagającą konsumentką, jeśli chodzi o produkty do demakijażu.

Używam tego produktu od: 4 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

Zwyczajne

Nie kupiłabym go więcej. Mleczko jest średnie. Wbrew pozorom mało wydajne. Ładnie pachnie. Opakowanie też jest wygodne. Jednak zdarza się, że podczas demakijażu oczy mnie pieką. A to już nie jest normalne. Jeśli chodzi o demakijaż, to nie mam zastrzeżeń, bo zmywa wszystko porządnie.

Używam tego produktu od: miałam ok. 2 miesiące temu

i tak i nie

Mleczko kupilam na promocji za jakies 8 zl. I tyle uwazam ze jest warte.
Mleczko ma bardzo fajna konsystencje, jest geste, tresciwe i dobrze sie rozprowadza. Dzieki temu jest bardzo wydajne (przez 3 tygodnie zuzylam jakies 30% opakowania). jest bardzo delikatne wiec na 1 demakijaz zuzywam 2 porcje kosmetyku. Powod dla ktorego nie wroce do tego mleczka jest fakt, ze zdarza mu sie podraznic skore. Nie uzywam go do demakijazu oczu, mam od tego osobny plyn, ale czasem kiedy dostanie sie w okolice oczu potrafi ostro zaszczypac.
Butelka bardzo estetyczna i higiniczna, widac ile kosmetyku zostalo i to jest duzy plus.

Używam tego produktu od: 1 miesiac

Pomyłka...

To mleczko do demakijażu to jakaś pomyłka... Nie mam skóry wrażliwej, ani szczególnie suchej. Mam normalną, właściwie to mieszaną, ale uznałam, że zobaczę, co to za cudo - stwierdziłam, że skoro ma być łagodne, to żadnej krzywdy mi nie zrobi. Pomyliłam się. Mleczko to ma fajną konsystencję, za co dostało pół gwiazdki ode mnie, ale to jest jedyny plus. Niestety zapach jest mocno drażniący, a efekt, jaki ten produkt daje jest daleki od tego, co napisał producent. Ani nie nawilża, ani nie łagodzi, cera nie jest promienna. Kiedy tylko przejeżdżałam umoczonym w tym mleczku wacikiem po twarzy, miałam uczucie, jakby ktoś zdzierał mi całą skórę z twarzy. Okropne pieczenie, nie nadaje się kompletnie do zmywania makijażu oczu, bo piekielnie szczypie, w dodatku makijaż zmywa bardzo słabo. Okropieństwo, które wrażliwej skórze może zrobić krzywdę. Zdecydowanie odradzam! Bubel, jakich mało!

Używam tego produktu od: około sześciu miesięcy

Kiepskie i męczące.

Lubie Tołpę, ale czasem trzeba to przyznać - zdarzy im się stworzyć bubelek. No i ten produkt do takich bubelków należy, niestety. A szkoda, bo właśnie zaczęłam się przekonywać do mleczek w zastępstwie za płyny micelarne. Bardzo spodobało mi się mleczko właśnie z Tołpy, ale wersja Białe Kwiaty.

Tołpa jak zwykle zachęca nas fajnie opisanym opakowaniem. Minimalistyczna czcionka, parę słów na temat eko-filozofii marki oraz wstawki o cudownych składnikach kosmetyku kuszą, przynajmniej mnie.
Butelka jest niestety bardzo twarda i już wiem, że będzie dużyproblem z wydostaniem resztek produktu.
Podukt kupiony na promocji w Hebe za około 10zł, cena regularna jednak trochę za wysoka.

Konsystencja jest dość gęsta, kremowa - bardziej jak krem do demakijażu, a nie mleczko. Kolor biały.
Pachnie świeżo, kwiatowo - ładnie.

No i rzecz najważniejsza, czyli działanie:
niestety bardzo kiepsko spełnia swoje główne zadanie - zamiast zmywać makijaż rozmazuje go po całym oku. Nie ma mowy o dokładnym zmyciu eyelinera, czy tuszu do rzęs, jest również problem z ciemniejszymi kredkami.
Również mam zastrzeżenia co do oczyszczania twarzy - niby cały makijaż znajduje się potem na waciku, ale wciąż czuję jakby mleczko go rozmazało po buzi, a nie zmyło do końca. Nie daje uczucia czystej twarzy, a oczu widocznie nie zmywa. Zostawia nieprzyjemną, tłustawą warstwę.

Kolejny wielki minus - mleczko miało być delikatne, a podrażnia oczy. Po zastosowaniu są czerwone i dłuższą chwilę łzawią.

Mleczko jest bardzo wydajne, ale w tym przypadku nie jest to jego zaleta - po prostu będę musiała długo się z nim męczyć, bo nie mam w zwyczaju wyrzucać kosmetyków. Wielkiej krzywdy mi nie robi, czego nie zmyje to poprawiam innym produktem i jakoś go będę musiała wymęczyć...

W składzie, jak to u Tołpy jest trochę fajnych składników (ale patrząc na jego działanie jest to zmarnowany potencjał). Mamy tutaj oczywiście torf, bławatek, witaminę A, d-panthenol. Ale z drugiej strony jest również cały zestaw parabenów, które to właśnie mogą być odpowiedzialne za podrażnienie oczu.

Nie polecam tego mleczka - nie robi tego co powinno i wcale nie jest delikatne. Szkoda, mam nadzieję, że nie zrazi mnie ono do dalszego testowania produktów Tołpy.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka