Lovely, Pastel Pepper (Lakier do paznokci)

Lovely, Pastel Pepper (Lakier do paznokci)

Nowy, pastelowy lakier do paznokci z nutą pieprzu. Dostępny w różnych wariantach kolorystycznych, między innymi niebieskim i pomarańczowym.

Super

Posiadam lakier w ślicznym błękitnym kolorze. Dodatek pieprzu dodaje charakteru lakierowi i sprawia, że paznokcie wyglądają ciekawie. Jest trwały, tani i ma wygodny pędzelek. Cięzko się zmywa ale to normalne dla tego typu lakierów. Polecam, lakier wygląda świetnie.

fajny ale ciężki do zmycia

Mam kolor miętowy i pomarańczowy.
Fajny lakier z mnóstwem maleńkich czarnych kropeczek.Wystarczy jedna warstwa i dobrze kryje.Cena przystępna ok5zł, dostepny w Rosmannie
Zazwyczaj maluje tylko jeden paznokieć tym lakierem a reszte na jeden zbliżony kolor tzn.miętowe paznokcie plus jeden mięta z pieprzem:)
Zmywanie tego lakieru jest ciężkie bo kropki nie chcą schodzić tak jak w przypadku np.brokatowych lakierów.
Miętowy kolor jest super natomiast pomarańczowy trochę mdły:)

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
Ilość zużytych opakowań: dwa w użyciu

Fajny gadżet, ale ma jedno "ale"

Podczas majowej promocji -49% w Rossmannie postanowiłam uzupełnić swoją kolekcję lakierów do paznokci o coś, czego mi brakowało. Idąc do drogerii, nosiłam się z zamiarem zakupu ładnego miętowego lakieru, najlepiej bez żadnych drobinek, takiego jak lubię. Jednak gdy tylko zobaczyłam lakier Lovely, od razu pomyślałam "muszę go mieć!" i bez większego namysłu wrzuciłam go do koszyka. Po dłuższym użytkowaniu muszę przyznać, że całkiem się polubiliśmy.

PLUSY:
+ KRYCIE: Genialne. Wystarczy jedna warstwa (ja jednak lubię mieć dwie), by dobrze pokryć paznokcie.
+ KOLOR: Oryginalny, miętowy (dla mnie idealny letni kolor) z efektownymi czarnymi drobinkami, przypominającymi zmielone ziarenka pieprzu.
+ KONSYSTENCJA: W sam raz, nie za gęsta, nie za rzadka. Lakier fajnie się rozprowadza, nie smuży, schnie naprawdę szybko (jak na emalie z "bajerami"), nie pozostawia na paznokciu nieestetycznych grud i wybrzuszeń. Drobinki w miarę równo rozprowadzają się po płytce, nie zbierając się w jednym miejscu.
+ TRWAŁOŚĆ: Zaaplikowany na bazę i przykryty topem wytrzymuje naprawdę długo (nawet 4-5 dni). Może trzymałby się dłużej, z tym że jako lakieromaniaczka dwa razy w tygodniu zmieniam kolor, nawet jeśli lakier nieszczególnie się zużył. Nie zauważyłam odprysków, ewentualnie delikatne otarcia na końcówkach (i oczywiście odrosty, bo paznokcie bardzo szybko mi rosną :D ). Przypuszczam, że bez topu radziłby sobie równie dobrze.
+ CENA: Około 8 zł (dla mnie w sam raz, w życiu nie kupiłabym lakieru z tzw. "górnej półki").

MINUSY:
Jest jedno ale...
- KOSZMARNE ZMYWANIE: O ile kolor schodzi w miarę szybko, o tyle czarne drobinki z uporem maniaka trzymają się paznokcia :/ Trzeba się naprawdę solidnie namachać wacikiem, żeby w końcu puściły. Dodatkowo płatek kosmetyczny bardzo się rozwarstwia, jego włosie wplątuje się między te drobinki, co może naprawdę doprowadzić człowieka do szału. Trafne skojarzenie podała tutaj moja przedmówczyni - rzeczywiście dekoloryzacja paznokcia może w tym wypadku przypominać użycie papieru ściernego :D

Gdyby nie ten mały (ale niestety znaczący) mankament, wszystko byłoby idealnie, a tak... Pozostaje lekki niedosyt. Mimo wszystko lakier polecam, bo jest jednym z moich ulubionych i bardziej efektownych w mojej kolekcji. W większości aspektów radzi sobie naprawdę dobrze. Tylko to zmywanie...

Używam tego produktu od: około pół roku

Interesujący, aczkolwiek daleki doskonałości

Kolor zdecydowanie nie jest pastelowy, aczkolwiek dla mnie to plus. :) Jest ładny i wyrazisty. Drobinki rozprowadzają się idealnie, z resztą malowanie tym lakierem to bardzo łatwa sprawa - aplikacja jest przyjemna. Schnie dosyć szybko. I to na tyle pozytywów. Zmywanie to koszmar, trzeba się nieźle napracować żeby pozbyć się wszystkich pozostałości. Trwałość zdecydowanie nie jest zadowalająca - u mnie to były 2 dni, pomimo tego, że nie wykonywałam czynności które mogłyby mieć na to duży wpływ. Kilka drobinek odpadło juz po dniu, pozostawiając nieładne ślady. Do tego potrzebowałam aż 3 warstw, aby osiągnąć idealne krycie. Następnym razem użyję top coat\\\'u (dotychczas tego nie zrobiłam, zniechęcona opinią innej użytkowniczki) - może wtedy moja opinia się zmieni. Gdybym znalazła produkt podobny do tego, jednak bardziej dopracowany, ten miałby zdecydowanie mniej gwiazdek.

Używam tego produktu od: ok. 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

trwały i oryginalny

Lakier ma ładny kolor, łatwo się nakłada i świetnie wygląda na paznokciach. Dzieki czarnym drobinkom nie widać ,,zacieków, prześwitów i zgrubień\'\' (osoby niepotrafiące jeszcze idealnie malować paznokci zapewne wiedzą o czym piszę). Jest trwały, nie odpryskuje. Pół gwiazdki odejmuję za problemy ze zmyciem lakieru, a raczej drobinek.

Polubiłam jednak ;)

Jestem łasa na wszelkie nowości lakierowe, więc i pieprzyk musiał wpaść do mojego koszyka :)
Wzięłam raczej z ciekawości co do efektu niż tego, że mnie zauroczył w buteleczce. Wręcz przeciwnie - w butelce nie spodobał mi się ani niebieski, ani pomarańczowy, więc wybrałam mniejsze zło i zgarnęłam niebieski. I to był świetny wybór :) Na paznokciach kolor jest ładniejszy niż w buteleczce - podoba mi się! Muszę nadmienić jednak, że nie jest to pastelowy niebieski.
Efekt jest ciekawy, drobinek nie trzeba wyławiać, same się pięknie nakładają i rozmieszczają. Jedna warstwa jest lekko prześwitująca z bliska, ale na upartego wystarczyła, gdy któregoś dnia nie miałam czasu dokończyć manicure ;) dwie kryją w zupełności. Wg mnie lepiej wygląda bez błyszczącego topu. Niestety krótko się trzyma na moich paznokciach. Buteleczka, cena, wygoda użytkowania są w porządku :) Jestem zadowolona z zakupu mimo krótkiej trwałości.

Używam tego produktu od: kilku tygodni

Przepióra.

Nowości łykam niestety, jak młody pelikan, a więc i nowe lakiery w szafie Wibo musiały przyciągnąć moją uwagę. Na pierwszy ogień poszedł pastelek w ciapki, nazywany nutą pieprzu. ;)

* Konsystencja lakieru nie sprawia specjalnych problemów, jest stosunkowo gęsta, ale nie ciągnie się, ani nie robi smug - można sobie z nią poradzić. Do pełnego, równego pokrycia potrzebne były mi dwie warstwy. U mnie schnięcie poszło dosyć sprawnie, ale zaznaczam, że ja używam preparatu przyspieszającego schnięcie z Czterech Pór Roku.
* Posiadam odcień niebieski. Kolor moim zdaniem akurat pastelowy nie jest. Pastele to kolory bardziej delikatne, jaśniejsze, ciut stonowane. Ten tutaj jest mocny, trochę smerfny, choć wciąż ładny. Ładny, acz nie pastelowy. Drobinki w nim zawarte są koloru czarnego, czasem są ciut jaśniejsze, czasem ciemniejsze. Mają przywoływać na myśl pieprz i w sumie to robią, ale znalazłam inne porównanie do tego lakieru - przepiórcze jajka. :) Zresztą o przepiórce na paznokciach wspomniał nawet mężczyzna, a to jest stuprocentowa rekomendacja. Pieprz jakoś bardziej mi pasował, niż jakaś ptaszyna, ale dobre i to.
* Trwałość jest dobra, ale nie jest to lakier niezniszczalny. Moja praca nie ułatwia mi utrzymania paznokci w nienagannej formie, mam bowiem nieustannie do czynienia z dokumentami. Mimo tego pierwsze otarcia pojawiły się po dwóch dniach, odpryski po trzech. Miałam wówczas wrażenie, że lakier zaczyna się kruszyć.
* Zmywanie niestety nieprzyjemne. Po użyciu zmywacza z płytki schodzi nam tylko niebieski kolor, pozostają na niej natomiast czarne kropki, które cholernie ciężko usunąć. Drobinki rozrywają wacik i niestety trochę szorują po płytce, jak papier ścierny. To niestety dosyć spora wada tego produktu.
* Opakowanie w swym kształcie typowe dla lakierów Lovely - prosta i zwyczajna, ale dosyć spora buteleczka. Pędzelek jest dość szeroki, do czego też już się przyzwyczaiłam, ale dziewczyny lubiące wąskie pędzelki mogą mieć problem.
* Cena dobra - ok. 8 złotych. Dostępność szeroka.

Lakier daje ładny efekt, ale jednocześnie nie każdemu musi się on spodobać. Nada się np. do pomalowania jednego paznokcia, jeśli za dużo przepiórki przyprawi nas o ból głowy. Generalnie wielkich zarzutów do niego nie mam, poprawiłabym tylko to piekielne zmywanie.

Używam tego produktu od: Ok. miesiąc.
Ilość zużytych opakowań: Pierwsze w trakcie.