Neutrogena, Visibly Clear, Pore & Shine Daily Wash (Żel do mycia twarzy)

Neutrogena, Visibly Clear, Pore & Shine Daily Wash (Żel do mycia twarzy)

Żel do mycia twarzy ma podwójne działanie, odblokowuje pory i matuje skórę, zapewniając nieskazitelnie wyglądającą cerę. Świeży zapach limonki i mandarynki zapewni orzeźwienie. Formuła jest udowodniona klinicznie, aby natychmiastowo usuwać do 77% * nadmiar sebum i zapewnić długotrwały matowy efekt bez nadmiernego wysuszenia skóry.

Przyjemny w użyciu

Żel naprawdę dobrze oczyszcza cerę. Matuje, odświeża, sprawia, że wygląda zdrowo i świeżo. Nie wysusza i nie podrażnia. Jest wydajny. Szczególnie podoba mi się jego zapach, z rana dodaje energii i błyskawicznie rozbudza.

Za takie pieniądze-na nie

Skuszony jego przyjacielem czyli żelem z grejpfrutem postanowiłem zakupić go-okazał się totalnym niewypałem. Przetłuszczał moją cerę, podczas jego używania wyskoczyły mi pryszcze. Możliwe że także jest zbyt słaby samodzielnie jak jego różowy kolega i należy go używać przy pomocy innego żelu. Oddałem go dalej, zobaczymy, może jest tylko taki odnośnie mojej cery. Jedyny plus to zapach, lecz był trochę sztuczny.

Dobrze matuje

Skończyłam już ten żel i dopiero uświadomiłam sobie, że lepszy efekt uzyskałabym stosując go wymiennie z jakimś innym. Skąd taki pomysł?
Otóż żel naprawdę skutecznie matuje i okazał się dla mnie zbawieniem, kiedy leczyłam trądzik aptecznym kremem powodującym masakryczne świecenie. Aplikacja jest naprawdę przyjemna, bo żel cudownie pachnie, dobrze się pieni i nawet nieźle się zmywa.
Niestety, kiedy czasowo musiałam odstawić apteczny lek na trądzik, żel okazał się niezbyt pomocny przy niedoskonałościach. Mam ochotę dać mu jeszcze jedną szansę, ze względu na naprawdę zadowalające zmatowienie i wydajność, ale odstrasza mnie słabe przeciwdziałanie niedoskonałościom i cena regularna. Jeśli już, polecam stosować go zamiennie z innym żelem.

całkiem dobry

Produkty Neutrogeny to miłość do końca życia. Jednak ten produkt nie jest powalający.
+ całkiem dobrze zmywa makiajaż
+ fajnie się pieni
+ łatwo dostępny
+ niska cena
-/+ czasem mam po nim uczucie ściągnięcia skóry
- mimo, że ma dozownik to nie da się go do końca wykorzystać
- mało wydajny

Jestem na nie.

Kupiłam, gdyż marka Neutrogena kojarzy mi się z nawilżaniem skóry, natomiast ten produkt działa odwrotnie. Nadmiernie wysusza skórę, co nie jest korzystne w pielęgnacji mojej tłustej, wciąż trądzikowej cery. Aczykolwiek znam żele, które działają jeszcze bardziej drażniąco.

PRZETESTOWAŁAM I... SZUKAM DALEJ

Nie ukrywam, iż do moich faworytów w tej kategorii należy żel myjący Ziaja Med do cery z łojotokiem i trądzikiem. Neutrogenie postanowiłam dać szansę po wypatrzeniu go na półce w drogerii. Pod względem zapachowym ma nad Ziają druzgocącą przewagę. Niestety cena i działanie znacznie obniżają jego wartość.

ZALETY:
+ STOPIEŃ SPIENIENIA:
bardzo dobry; już niewielka ilość żelu pozwala na rozprowadzenie go po całej twarzy,

+ OPAKOWANIE:
pompka to duży plus, poza tym przezroczysty plastik umożliwia ocenę, na ile dni jeszcze wystarczy nam żelu,

+ ZAPACH:
wspaniała, cytrusowa woń mandarynki.

WADY:
- WYSUSZA:
producent zapewnia, że nie musimy się tego obawiać, jednak już po drugim tygodniu regularnego stosowania miałam kłopot z przesuszoną i łuszczącą się skórą czoła i okolic ust,

- ŻEL A TRĄDZIK:
zapewnia minimalną poprawę; na tym polu Ziaja spisywała się bez porównania lepiej,

- MAT:
pic na wodę, że się tak wyrażę; już godzinę po zastosowaniu żelu cera się błyszczy i ten efekt nie ustąpił ani na jotę, nawet gdy dotarłam do końca opakowania.

- DOSTĘPNOŚĆ I CENA:
jedna sztuka to wydatek rzędu 18-20 zł w zależności od sklepu, a dostać go można w Rossmannie, Naturze i niektórych aptekach.

PODSUMOWUJĄC:
Warto po Neutrogenę sięgnąć, kiedy ma się problem z jednolitą, TŁUSTĄ cerą. Preparat jest gęsty, dobrze myje i wspaniale pachnie. Niestety moja mieszana skóra niezbyt dobrze nań reagowała i dorobiłam się przesuszonej, łuskowatej skórki na czole oraz w okolicach ust.
Wspaniale byłoby móc go przetestować przed zakupem, jednak to nierealne. W każdym razie ja już więcej do niego nie powrócę...

Super, nie wysusza, używam przy cerze normalnej / suchej

Żel znajduje się w przezroczystym opakowaniu, które z tą zieloną zawartością w środku wygląda jak jakaś mikstura ;) Widać stopień zużycia - to na plus. Obecność pompki - także na plus. Obecność pompki zacinającej się - niestety na minus. Tak, pompka działa opornie, ciężko wraca do góry, co utrudnia używanie. Ale dla mnie to jedyna wada tego produktu.

Konsystencja: gęsto żelowa. Nie jest zbyt łatwa w rozprowadzaniu i lubi całą porcją zjechać z dłoni lub z twarzy - ale można się przyzwyczaić, przywykłam do tej formuły i już mi nie ucieka ;) Poza tym jest przyjemna, nie pieniąca się, ale odświeżająca, dobrze czyści skórę.
Zapach jest super! Nie chemiczny. Cytrusowy, świeży, pobudzający! Rewelacja.

Działanie: oceniam na full gwiazdek. Skuteczny żel, dogłębnie czyszczący skórę i zostawiający ją z przyjemnym uczuciem świeżości. Pomimo że nie mam tłustej skóry, dla mojej normalnej, z tendencją do wysuszania, jest super (oczywiście dbam o odpowiednie nawilżanie kremami po oczyszczeniu). Ale jest naprawdę łagodny, nie powoduje ściągania skóry i jej nie wysusza. Jednocześnie zapobiega powstawaniu różnych niespodzianek na skórze, gdy akurat nasza cera jest w swoim nienajlepszym okresie. Likwiduje ewentualne zaczerwienienia.
Czy zwęża pory? Nie zauważyłam szczególnej różnicy (ale używam innych kosmetyków zwężających pory w obszarze wokół nosa, więc może dlatego nie widać zmian).

Jest to aktualnie jeden z moich ulubionych kosmetyków do mycia twarzy. Bałam się, ze będzie zbyt ostry dla mojej cery i będzie ją wysuszał - a jest świetny, delikatny i działa lepiej niż niejeden przeznaczony do cery suchej. Warto kupić!

(moja cera: normalna w kierunku suchej)

Jeden z lepszych

Jest to jeden z moich ulubionych żeli do mycia twarzy.
Skórę mam mieszaną, żel dobrze radzi sobie z oczyszczeniem jej, dodatkowo nie zapycha i matuje problematyczne miejsca. Po umyciu ma się wrażenie czystej skóry.

Plusy:
-dobrze oczyszcza
-matuje
wygodne opakowanie
-ładny zapach
-wydajny, przy codziennym stosowaniu wystarcza mi na 1.5/2 mies stosowania

Minusy:
-dość wysoka cena jeśli kupuje się go bez promocji
-słabe zamknięcie, zawsze jak jadę w podróż to muszę pomimo zamknięcia pompki owijać butelkę szczenie siatą foliową, ponieważ przecieka
-jeśli szybko się go nie rozetrze na twarzy to żel ścieka

bardzo dobry żel

Szukałam jakiegoś zamiennika dla żelu La Roche-Posay Effaclar i znalazłam, w mojej opinii o wiele lepszy od Effaclaru.

+dobrze się pieni, co wiadomo, jest zasługą SLS-u, który potrafi podrażnić, ale właśnie...
+żel ten nie podrażnia, nawet przy częstym stosowaniu
+nie powoduje uczucia ściągniętej skóry
+bardzo dobrze oczyszcza
+zmniejsza ilość niedoskonałości
+ma cudowny zapach

+/- nie zmniejsza porów, jednak dla mnie to nie jakiś wielki minus, ponieważ żele kupuję z myślą o demakijażu i czyszczeniu skóry, a nie pielęgnacji jej.

Dobry żel

Żel znajduje się w bardzo poręcznej buteleczce z dozownikiem. Aplikacja jest więc higieniczna, oszczędna i prosta, gdyż wystarczy jednokrotne naciśnięcie. Konsystencja jest idealna, bladozielona i cudownie pachnąca owocami. Żel znakomicie się pieni, delikatnie i skutecznie usuwa zanieczyszczenia powstałe w ciągu dnia. Używany regularnie zmniejsza błyszczenie się skóry oraz zapobiega powstaniu kolejnych niedoskonałości.

Fajny

Żel dostałam w prezencie i czekał w szufladzie kilka miesięcy na swój czas.
W końcu go przetestowałam.

+ ładnie oczyszcza skórę
+ średnio się pieni, ale nie jest to wadą
+ rzeczywiście matuje, stosowałam go regularnie i nie miałam problemu z błyszczeniem
+ jest delikatny
+ nie podrażnia

- dostępność
- skóra była po nim trochę ściągnięta
- nie zauważyłam działania na moich rozszerzonych porach

Za silny

Kupiłam żel za kilka euro, w Polsce nigdzie go nie widziałam. Od żelu do mycia twarzy oczekuję, że będzie oczyszczał skórę twarzy, tak by jej nie wysuszyć i nie podrażnić.
Żel nie pieni się za bardzo. Trzeba użyć dwóch pompek, aby umyć dokładnie skórę. Zapach jest lekko orzeźwiający.
Produktu używałam dwa razy dziennie najpierw przez miesiąc, później stopniowo go odstawiałam.
Kosmetyk jest dla mnie za mocny. Natomiast świetnie sprawdza się do dokładnego mycia gąbek i innych akcesoriów do makijażu.
Nie polecam tego produktu, bo może wywołać lub nasilić problem z wypryskami.

Używam tego produktu od: prawie 4 miesiące z przerwami
Ilość zużytych opakowań: 1 pusta butelka