Norel, Face Rejuve, Żurawinowa emulsja rozświetlająca pod oczy i na powieki

Norel, Face Rejuve, Żurawinowa emulsja rozświetlająca pod oczy i na powieki

Delikatna emulsja o nadzwyczajnych własnościach regenerujących i rozświetlających skórę wokół oczu, polecana po 30 roku życia. Bezzapachowa, o bogatej konsystencji i doskonałej wchłanialności. Liftinguje i redukuje zmarszczki mimiczne, poprzez rozluźnienie mikronaprężeń w skórze (botox like). Unikalna receptura skutecznie spowalnia procesy starzenia, skóra odzyskuje jędrność, elastyczność i promienny wygląd. Emulsja zawiera:
- ekstrakt z owoców żurawiny (źródło stabilnej witaminy C) - rewitalizuje, stymuluje syntezę kolagenu, neutralizuje wolne rodniki i wzmacnia naczynka krwionośne. Lekko rozjaśnia naskórek;
- olej z pestek winogron (bogate źródło kwasów NNKT, głównie kwasu linolowego, witamin E, C i beta karotenu) - wygładza, regeneruje i nadaje skórze sprężystość;
- żeń-szeń brazylijski (bogaty w aminokwasy, saponiny, witaminy A, E, K, kwas pantotenowy) -wzmacnia skórę, redukuje cienie i opuchliznę pod oczami;
- Pehpa-Tight (ekstrakt z alg, pullulan) - wygładza zmarszczki, poprawia napięcie i elastyczność skóry, pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu;
- witaminę E - regenerują naskórek, chronią go przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników;
- hialuronian sodu -głęboko nawilża i trwale wiąże wodę w naskórku.
Stosowanie: niewielką ilość emulsji nakładać na oczy i na powieki.

Niezła, ale nie w tej cenie...

Serum miałam przyjemność testować, gdyż wygrałam je w konkursie... razem z kremem żurawinowym, który bardzo mi się spodobał i sprawdził.
A co z emulsją?

PLUSY:

- piękne i bardzo funkcjonalne szklane opakowanie z pompką – wygodne w użytkowaniu;
- bardzo przyjemna i bardzo „mokra” konsystencja – idealnie się wchłania, nie pozostawia na skórze żadnego „filmu” ;
- przyjemny, bardzo delikatny zapach;
w kolorze jasnym, ale nie białym – taka złamana biel z jakby brzoskwiniową bądź różową „poświatą”, a także jakby z drobinkami rozświetlającymi, ale może to złudzenie, bo w opisie emulsji nie ma informacji na ten temat – kolor emulsji powoduje, że skóra nią potraktowana zyskuje świeższy odcień;
- działanie doraźne – zauważalne, aczkolwiek bardzo niewielkie, napięcie skóry w okolicach oczu i jej wygładzenie oraz poprawa kolorytu.

MINUSY:
- Cena – prawie 90 zł za 30 ml serum to sporo. Nawet jesli miałoby czynić cuda. Z pewnością nie jest to kosmetyk na każdą kieszeń;
- działanie długofalowe – nie zaobserowałam różnicy (poza doraźną poprawą wyglądu mojej skóry bezpośrednio po zastosowaniu emulsji) przed i po… testowałam dość długo, ale moja skóra w okolicy oczu wyglądała identycznie przed rozpoczęciem kuracji, jak po jej przerwaniu…

Moja ogólna ocena?

Wg producenta, ma spowalniać procesy starzenia, nadawać skórze jędrności, elastyczności i promiennego wyglądu – niewątpliwie, tuż nałożeniu można zaobserować ładniejszy koloryt skóry, może nawet lekkie napięcie skóry. Przy dłuższym stosowaniu, zawarta w emulsji wit. C i pozostałe składniki wpływają na skórę dobroczynnie. Niestety nie zaobserwowałam jakiejś „wstrząsającej” zmiany, która wg mnie uzasadniałaby cenę produktu.

Ok, jest bardzo przyjemny, prześlicznie wygląda, miło pachnie, daje uczucie nawilżenia i poprawia koloryt, ale według mnie – jak na produkt za blisko 100 zł – to jednak nieco mało… Gdyby była wyraźnie tańsza oceniłabym ją znacznie wyżej, a tak – niestety – z uwagi na cenę emulsji – moja subiektywna ocena nie jest zbyt wysoka. Za te pieniądze oczekiwałabym znacznie wyraźniejszych efektów.

Z pewnością (i z przyjemnością) bedę nadal stosowac emulsję (do czasu aż skończy mi się otrzymane opakowanie), ale raczej nie planuję kupowania nowego – rezultaty nie uzsadaniają ceny… szkoda :(

Używam tego produktu od: grudzień 2014
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze