Sylveco, Wygładzająca odżywka do włosów

Sylveco, Wygładzająca odżywka do włosów

Sprawdź ceny produktu

Wygładzająca odżywka na bazie ekstraktu z łopianu przeznaczona jest do każdego rodzaju włosów. Zawiera składniki wzmacniające, nawilżające i odbudowujące, dzięki którym włosy nabierają blasku, ładnie się układają, są gładkie i elastyczne. Olej z pestek winogron, oliwa z oliwek i olej arganowy chronią przed wysuszeniem i uszkodzeniami. Dodatkowo cukier i pantenol (humektanty) zatrzymują wilgoć i pozwalają uzyskać odpowiednią objętość fryzury, bez obciążenia. Stosowanie odżywki po każdym myciu włosów zapewnia efekt idealnie miękkich, wygładzonych i pełnych blasku włosów.

dobra

Używam tej odżywki od ponad tygodnia i jak na razie bardzo dobrze sprawdza się na moich włosach. Mam włosy mieszane...czyli porowate na połowie włosów. Włosy od połowy do samych końców się plączą i zbijają sie w dziwne kosmyki...tuż po umyciu są ciężkie do uczesania.....ta odżywka - jak na razie dobrze się spisuje. Włosy są gładki i bardziej "ujarzmione":) Polecam.

meh

Dla włosów średnioporowatych żadne cudo, być może sprawdziłaby się u posiadaczek pięknych niskoporowatych włosów.

Odżywka mało wydajna, za lekka, brak efektu wygładzenia czy dociążenia włosów.

Nie wygładza

Odżywka dla moich naturalnych włosów wysokoporowatych się nie sprawdziła. Testowałam ją na różne sposoby: przed myciem, po myciu, na olejki, na 15 min, na 30 min, pod ciepłym turbanem. Niestety odżywka nie wygładziła moich włosów, nie ułatwiła rozczesywania, a powodowała puch i elektryzowanie.

Tak blisko ideału...

Od razu na wstępie powiem, że jest to odżywka której nie da się ocenić po pierwszym użyciu. Poprawia kondycję włosów jednak potrzeba czasu, żeby to zauważyć. Po ok. 2 tygodniach używania zauważyłam pierwsze efekty-włosy były gładkie, miękkie i wygładzone. Dla osób które potrzebują odżywki aby rozczesać włosy po myciu może nie być najlepszym rozwiązaniem.
Uwielbiam też jej zapach, świeży leśny, moje włosy pachną po niej jak drzewko bożonarodzeniowe!
Na plus oceniam również opakowanie, wygodne z pompką przez które widać ile produktu zostało. Bardzo proste, nieprzekombinowane bez zbędnych kolorów.
Jedyną wadą tej odżywki jest jednak jej konsystencja- po nałożeniu na włosy w ogóle jej 'nie czuć', znika przez to nie wiem czy mam już na nich wystarczającą ilość, czy muszę dołożyć. Nie jest to konsystencja typowa dla odżywek do włosów co jest sporym utrudnieniem w nałożeniu odpowiedniej ilości.

co to sylveco

Fascynuje mnie sukces tej firmy. W każdym przypadku ich produktów można znaleźć z innej firmy produkt fajniejszy, stabilniejszy, łatwiejszy w użytkowaniu i tańszy lub tej samej cenie. A jednocześnie najwyraźniej sylveco osiąga całkiem niezły sukces, bo tylko poszerza asortyment.
Podobnie jak w przypadku żelu tymiankowego, z którym po burzliwych początkach, udało mi się zaprzyjaźnić i znaleźć wyróżniające go zalety, tu także początek znajomości był trudny.
Zacznijmy od pierwszego wrażenia, czyli konsystencji. Jest ona paskudna, rzadka, produkt ześlizguje się z ręki. Dodatkowo jest mało wydajny. Mam dość rzadkie, cienkie włosy do obojczyków i potrzebuję użyć 5 pompek!!! To obrzydliwie dużo, ale mniejsza dawka nie dawała przyzwoitych efektów i włosy były splątane ( no ale trzeba przyznać, że moje włosy tak się plączą, że mimo moich ostrzeżeń przed myciem w salonie, każda fryzjerka patrzy z niedowierzaniem na mój kołtun po myciu <3) i jakby pokryte talkiem, glinką. Co jeszcze odbiera mi przyjemność z używania odżywki jest zapach. Bardzo się zdziwiłam opisami o lasach, z całym szacunkiem [WRAŻLIWI W TYM MOMENCIE PRZESKAKUJĄ DO NASTĘPNEGO AKAPITU], ale dla mnie najbliższy jest... upławom. Delikatnie, w tle, ale jest, a to bardzo silnie negatywnie skorelowane wspomnienie węchowe, więc nawet minimalne ilości mnie odrzucają.
Tak więc już sam fakt żadnej przyjemności z korzystania z produktu z powodu paskudnej konsystencji i zapachu, połączonej z żadną wydajnością skreśla ten produkt i jest znikome prawdopodobieństwo jego ponownego zakupu. Mimo wszystko produkt ma pewne zalety.
Włosy są miło odżywione i nawilżone i faktycznie nieobciążone, co nie jest łatwe do osiągnięcia na moich włosach dla naturalnych odżywek. Faktycznie dość łatwo się układają i są sprężyste i elastyczne. Nie błyszczą się, nie są śliskie i taflowate jak po maskach, przez co włosomaniaczkom może się znów ta odżywka nie spodobać. Z resztą mi też się nie podoba, mam włosy teraz w niezłej kondycji i powinny się błyszczeć, a tego nie robią.
No to reasumując: jeśli kiedyś moje włosy będą w opłakanym stanie siana, to myślę, że dam jej drugą szansę, bo odżywka całkiem nieźle radzi sobie z wysuszeniem na cienkich włosach. Przy odżywionych jest przeciętniakiem bez przyjemności jego stosowania.

5/5

Nawet nie wiem, dlaczego ta odżywka ma tak niską ocenę. U mnie wypadła naprawdę nieźle. Używam ją zawsze na całą długość włosów + skalp. Dodam iż, pomimo jej wodnistej konsystencji nie trzeba jej zbyt wiele używać, by osiągnąć dobry efekt. Włosy nie przetłuszczają się po niej. Szczerze mówiąc moje włosy bardziej się polubiły z nią, niż z odżywkami drogeryjnymi.

Dobra

Włosy po odżywce są sypiące i miękkie. Wg mnie bardzo dobre połączenie nawilżenia, z jednoczesnym odżywieniem włosa. Skład po prostu piękny. Zapach leśny - ani przyjemny ani drażniący. Efekt dobry, przy długotrwałym stosowaniu niezmienny, co też uważam za plus.

#umniedziała

Jak w tytule - "dziwne, średnia 3, u mnie działa" ;) Chyba pierwszy raz moja recenzja odbiega od średniej w tę stronę :D

Moje włosy są zdrowe, niskoporowate, ale przy tym cienkie, delikatne i podatne na uszkodzenia. Doprowadziłam je do takiego stanu, że właściwie wszystkie odżywki (nie licząc mocno proteinowych lub napakowanych silikonami) dają przyzwoity efekt. Ale ta jako jedyna (nie licząc fryzjerskich silikonowych potworów) sprawia, że włosy są tak gładkie i śliskie, że w kilka minut wyślizgują się z każdej spinki. Serio :o

To trochę dziwny kosmetyk - jest rzadki i jakby... mało ślisko-kremowy jak na odżywkę. Nawet po nałożeniu dużej ilości w ogóle nie czuć jej na włosach, nie daje żadnego wygładzenia (więc kompletnie nie nadaje się do czesania włosów na odżywkę), nic, jakby się wcierało wodę. To rodzi pokusę nakładania jej bardzo od serca - niepotrzebnie, wystarczy taka ilość jak każdej innej odżywki. Co ciekawe, efekt miękkości czuję dopiero przy spłukiwaniu, a najbardziej - po wysuszeniu. Włosy są dociążone, błyszczą jak oszalałe, i - co dla mnie szczególnie ważne - znacznie mniej się plączą, nawet od spodu. Efekt jak z reklamy, nic tylko fotografować, wysyłać do Anwen jako finał mojej włosowej historii i zbierać westchnienia zazdrości :D
Ze względu na piękny skład, próbowałam ją nakładać na skórę głowy, skończyło się katastrofą - włosy były bardzo przeciążone i wyglądały na tłuste.
Jak wszystkie kosmetyki Sylveco, odżywka pachnie dokładnie tym, z czego jest zrobiona i może kłócić się z niektórymi szamponami. Za to np. z Seboradinem niger daje mieszankę wybuchową - coś pomiędzy strychem drewnianego kościoła a pracownią konserwatorską :D Super!

Główną wadą jest wysoka cena - bez promocji kosztuje więcej niż dwa "wiadra" Kallosa, który też się u mnie bardzo dobrze sprawdza. Swoje opakowanie kupiłam w promocji (z szamponem gratis), na następne zdecyduję się tylko podczas jakiejś konkretnej promocji.

Lubię

Odżywka ma przyjemną, balsamiczną konsystencję, piękny, sosnowy, orzeźwiający zapach, jest bardzo wydajna, niezbyt droga, zapakowana w estetyczną i wygodną butlę, do tego ma fantastyczny skład i mój skalp nie zareagował histerycznie.

Zauważyłam, że bardzo dobrze działa nałożona na umyte wcześniej bardziej odżywczym szamponem włosy.

Cudów wprawdzie nie czyni, ale bardzo ją lubię. Włosy są po niej mięciutkie, bardziej lśniące i gładkie, takie lekkie i nie przeciążone, łatwiej też się rozczesują, natomiast w ogóle się po niej nie układają i tu jest chyba problem, chociaż kto używa suszarki czy prostownicy, modeluje włosy, ten łatwo sobie z tym poradzi.

Na pewno będzie za słaba na zimę do suchych i wysokoporowatych włosów, jest raczej lekka i nie zostawia na włosach ciężkiej, wyczuwalnej powłoki, bardzo łatwo się spłukuje.

Lubię ją stosować na zmianę z innymi odżywkami i maskami, pozwala włosom odpocząć, jeśli coś się na nich nabuduje w nadmiarze.

Mam do niej słabość, ponieważ włosy są po niej niebywale miękkie, każdy kto ich dotknie, bardzo zwraca na to uwagę, sama się w nie wtulam jak dziecko w pluszowego misia. Pomimo, że słabo nawilża, to w jakiś magiczny sposób niweluje siano lepiej od niejednej odżywki do suchych włosów.

Jakiegoś wybitnego działania na skórę głowy czy wzmocnienia cebulek nie zaobserwowałam, nie mam zbytnio problemów z wypadaniem, możliwe natomiast, że odżywka ma działanie przeciwłupieżowe, ponieważ odkąd jej używam, nie miałam jeszcze nawrotu łupieżu.

Fajnie, że jest taka odżywka, w konsystencji i zapachu bardzo unikatowa, nie kojarzę, żebym miała kiedyś coś podobnego. Polecam, zwłaszcza komuś, kto ma już sprawdzone produkty włosowe i chce urozmaicić pielęgnację.

Produkt raczej na plus.

Moja opinia o produkcie jest raczej na plus. Jest naturalny, stąd wydaje mi się wolniej działa. Efekt działania nie był spektakularny, ale pod koniec opakowania dodawałam podczas aplikacji kilka kropel olejku i wtedy włosy były naprawdę przyjemne w dotyku i miękkie. Odżywka jest wydajna, dość tania, zapach jednak może nie każdemu odpowiadać, choć ja oceniam na plus. Dawała przyjemne uczucie świeżości na włosach po nałożeniu.

Moja ulubiona! :)

Moje włosy są bardzo przesuszone, z tendencją do kołtunienia i bardzo wymagające jeżeli chodzi o nawilżanie. Jak tutaj sprawdziłam ten produkt to się bardzo zdziwiłam jego złą opinią bo zacznę używać jej 5 opakowanie i jestem zachwycona tym produktem! Przepięknie sosnowo pachnie ma gęstą konsystencję ale nie robi problemów w nakładaniu, moje włosy wręcz ją piją i bardzo szybko się wchłania w moje włosy. Łatwo się spłukuje. Jedyne ale to mam do opakowania owszem wygląd i czytelność jest jak najbardziej na plus ale ciężko wydobyć ją kiedy jest jej około 1/3 opakowania moja zawsze stoi w tym czasie do góry nogami ;) i jakoś spływa, ale jak mam jej końcówkę to zawsze przecinam opakowanie nożyczkami aby wydobyć resztkę. Włosy zawsze po niej to niebo a ziemia u mnie zupełnie inna bajka niż przy innych produktach. Włosy są bardzo nawilżone, miękkie, gładkie, i bez kołtunów bardzo łatwo się je rozczesuje nawet bez sprayu a dla włosów długich to na prawdę coś! W dodatku w moim przypadku dłużej utrzymują świeżość. Odżywka jest bardzo wydajna mi starcza na około 2-3 miesiące, więc długo. Po tej odżywce moje włosy zawsze wyglądają zdrowo i są rzeczywiście nawilżone nawet końcówki są miękkie! Po za tym odkąd jej używam moja fryzjerka mówi, że mam ładne, zdrowe włosy i wkłada się w nie szczotkę jak w masło, tak dobrze się rozczesują a miałam z tym kiedyś problem! Bardzo lubię tą odżywkę od dłuższego czasu używam jej ciągle bo tak dobrze wpływa na moje włosy, najlepsza jaką miałam za tą cenę powala swoją jakością i mocą nawilżenia! :)

beznadziejna

Użyłam jej raz - żal wyrzucić, ale chyba będzie trzeba, tym bardziej że ogólnie nie przepadam za odżywkami i dostałam ją jako gratis kupując szampon z tej samej serii (też zresztą beznadziejny). Jedyne co mi się podoba, to jej "żywiczno - iglasty" zapach, poza tym nie zauważyłam żadnego ciekawego działania - jest gęsta, bardzo ciężko wydostać ją z butelki, z włosami nie robi praktycznie nic... Dla mnie produkt nieudany.