Guerlain, Terracotta, Joli Teint (Puder brązująco - rozświetlający)

Guerlain, Terracotta, Joli Teint (Puder brązująco - rozświetlający)

Guerlain Terracotta Joli Teint Poudre Duo Bonne Mine Naturelle / Natural Healthy Glow Powder Duo - puder rozświetlający składający się z dwóch uzupełniających się odcieni, które gwarantują niesamowity blask i ożywienie cery.
Dostępny w 4 odcieniach: Clair Blondes, Clair Brunettes, Naturel Blondes, Naturel Brunettes.

MAM I (NARAZIE) UŻYWAM

A to już sporo - bo na ogół tylko mam. Z używaniem zazwyczaj gorzej...

Kupiłam wersję najjaśniejszą jako całoroczny puder na całość twarzy.
Nie używam podkładów więc potrzebowałam czegoś, co zmatuje, rozświetli, nada odrobinę koloru i jeszcze będzie miało fragmencik różu.

Produkt jest dla mnie za jasny, ale mniejsza o to. Bardzo zależało mi, aby NIE przyciemniał i ten warunek spełnia. Na szczęście ma paseczek różu, którym można ożywić zbyt jasny kolor samego pudru.
Aplikuję jednorazowymi wacikami z powodów zdrowotnych.
Puder rzeczywiście matuje i rzeczywiście odrobinę rozświetla. Ożywia cerę dzięki paseczkowi różu (paseczek jest tak wąski, że pędzlem ciężko go uchwycić, ale wacik zgarnia go w wystarczającej ilości). Całkiem mocno kryje jak na moje bezmakijażowe kryteria i przyzwyczajenia, ale może to efekt wklepywania pudru wacikiem. Eksperymentalnie użyłam kilka razy pędzla, ale wówczas puder nie wtapiał się ładnie w skórę.
Puder jest trwały, nie zmienia koloru w ciągu dnia, nie pyli podczas aplikacji. Nie ma żadnych zauważalnych wad czy uciążliwości technicznych.

Przeszkadza mi intensywny perfumowy zapach pudru. Czuję go na twarzy całymi godzinami i męczy mnie to, ale powiedzmy, że da się z tym żyć.
Puderniczka mała, tandetna z wyglądu i brzydka, choć w rzeczywistości tandetna wcale nie jest, jeśli chodzi o działanie na dłuższą metę.
Kupiłam ze zniżką 20% bo cena regularna jest bezsensowna (cena ze zniżką w sumie też nie jest sensowna).

Ogólnie efekt jest poprawny, bo produkt jakoś tam ożywia cerę, dając jednocześnie mat - a takiego efektu nie mogę znaleźć praktycznie w żadnych pudrach spoza oferty Guerlain. Tak czy inaczej nie jest oczywiście wart tej zbójeckiej ceny, efekt jest po prostu pudrowy i tyle, a poza tym skoro Guerlain tak się sadzi i nosi, to niech pakuje swoje pudry do ładniejszych puderniczek, a nie do takiej plastikowej bidy :(

Używam tego produktu od: 2-3 (?) miesiące
Ilość zużytych opakowań: nadal pierwsze

Kolejna Teracotta w mojej kosmetyczce, kolejny powód do radości

Posiadam odcień 01. Clair Blondes.
Kierowałam się zakupem tego produktu by był to brązer o jasnym odcieniu, by można było go stosować również zimą kiedy moja cera jest bardzo blada. Skończyło się na tym, iż produkt kupiłam ale stosuje go na całą twarz jako puder i sprawdza się rewelacyjnie! Zważywszy na bardzo jasny odcień, nadaje się zarówno do bladej i opalonej cery. Można go stosować w każdej ilości, zarówno na całą twarz jak i pod kości policzkowe. Dla mnie jest to idealne zastosowanie- kosmetyk dwa w jednym. Trwałość idealna jak na Teracottę przystało, piękny subtelny zapach, śliczne delikatne i lekkie opakowanie, kosmetyk, który aż prosi się by go uzywać. Idealnie się rozprowadza, nie pozostawia smug, cera jest naturalna i bardzo delikatna. Pozostaje na cały dzień bez zmian i przykrych niespodzianek na skórze. W mojej kosmetyczce pozostanie na dłuuugo i z przyjemnościa do niego wrócę nie raz :)

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

luksusowy bronzer

Mam odcień claire blondes.

Idealny puder na codzień - nie mozna zrobic sobie plam.
Mam odcień najjaśniejszy - idealny dla bladziochów.
Nie jest czekolady ani nie wpada w rude czy czerwone tony.
To raczej kolor toffi/lekko brzoskwiniowy.

Idealnie zmielony - nie widać go na skórze.
Pieknie pachnie!

Mam skórę suchą - nie podkreśla skórek. nie wchodzi w zmarszczki i pory.

Używam tego produktu od: 03.2015
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie używania