NYX, Stay Matte But Not Flat, Liquid Foundation (Matujący podkład do twarzy)

NYX, Stay Matte But Not Flat, Liquid Foundation (Matujący podkład do twarzy)

Podkład Stay Matte But Not Flat zapewnia pełne krycie oraz rezultat perfekcyjnej, matowej cery - bez efektu maski. Płynna formuła podkładu nie zawiera olejków, została natomiast wzbogacona cząsteczkami minerałów, przez co ujednolica cerę oraz pozostawia ją świeżą przez cały dzień.

mineralne, fluidy
matujące
w tubce

Porażka

To jest bodajże najtańszy podkład nyxa, wydaje mi się, że na każdą kieszeń, to był mój pierwszy produkt tej firmy no i się zawiodłam. Najjaśniejszy odcień jest prawie biały, także bladziochy mogłyby być zachwycone, gdyby nie jakość produktu. Krycie ma raczej średnie, nie ma szału. Produkt ma matowić, no ale tego nie robi. Jedyne co robi na skórze to ją szpeci. Jedno wielkie ciacho. Podkreśla strukturę skóry, każdą jedną niedoskonałość, każdą suchą skórkę, każdy jeden włosek staje się widoczny jak pod lupą.
Jeśli zastanawiasz się nad kupnem tego produktu, to nie rób tego. Według mnie są to pieniądze wyrzucone w błoto.

Straszny zawód

Mam mega jasną cerę, a mieszkam w kraju gdzie nawet Rossmann nie sprowadza najjaśniejszych podkładów (Turcja). Sklep firmowy NYX to dla mnie ratunek, poza tym bardzo lubię inne ich produkty. Na zakup tego podkładu skusiła mnie promocyjna cena i wielki wybór kolorów.
Niestety, podkład ten bardzo kiepsko się aplikuje, nie współpracuje z pędzlem, jedynie Beauty Blender daje radę. Podkład bardzo brzydko zbiera się w liniach zmarszczek mimicznych, uwydatnia suche skórki i źle pracuje w trudniejszych partiach skóry. Po ok dwóch godzinach, na nosie mogę podkład ściągnąć albo rozmazywać z nieestetyczne smugi poprzez dotknięcie placem!
Bardzo ciężko również nałożyć na niego jakikolwiek kosmetyk do konturowania tak, by nie pojawiły się prześwity.
Udało mi się go "ugrzecznić" i zmusić do trochę lepszej współpracy, gdyż na prawdę chciałam dać mu szansę. Natychmiast po nałożeniu nadkładam sporą warstwę pudru transparentnego z Golden Rose i to sprawdza się w przypadku makijażu na kilka godzin. Niestety, podkład nawet dobrze utrwalony pudrem, po około 4-5 godzinach zaczyna wyglądać bardzo brzydko.

klei się

Strasznie się klei na twarzy nawet po przypudrowaniu, pomimo że wizualnie się nie świecę aż tak. Nie należy do lekkich podkładów, ale też nie tworzy mega maski.
nie polecam.

Niezły

Zachęcona opinią na YouTube kupiłam podkład na wyprzedaży -30% za 21 zł. Podkład ma bardzo dużą gamę kolorystyczną dzięki czemu wybrany przeze mnie odcień idealnie pasuje do koloru mojej skóry. Podkład bardzo dobrze się rozprowadza i dobrze przyjmuje inne produkty. Nakładany gąbką wygląda naturalnie. Ma średnie krycie w kierunku mocnego. Nie oksyduje. Przez pierwsze ok 3 h utrzymywał się bardzo ładnie, jednak nie jest to bardzo długotrwały podkład. Po 4-5 h zaczyna się mocno wyświecać. Dodam że mam dość tłustą cerę. Szczególnie wyświeca się w strefie T, natomiast policzki również mi się świeciły.
Jak na 21 zł jest to całkiem niezły podkład, chyba najlepszy z podkładów z NYX. Jednak przyzwyczajona do mocnego matu chyba do niego nie wrócę.

Kompletny bubel

Podkład 'wpadł' do mojego koszyka podczas zakupów w Douglasie. Niestety ale nie zapoznałam się wcześniej z recenzjami tego produktu, które oszczędziłyby mi wielu negatywnych emocji.
Dałam szansę podkładowi trzykrotnie - za każdym razem bez efektu.
Drogeryjne podkłady za 10 zł sprawdzają się lepiej niż NYX.

Nie bardzo

Kupiłam go ze względu na cenę i obietnice producenta. Miał być naturalny mat i świeża cera, a jest ciasto. Może to wina mojej cery, ale nie polubiłam tego podkładu. Krycie jest lekkie do średniego, ale efet jakiś taki nieładny. Podkład nie zastyga ani nie wtapia się w skórę, a próbowałam nakładać go palcami, beauty blenderem, zwykłą gąbką oraz pędzlem. Nakładany palcami sie maże, pędzlem od razy robi ciasto, bb krycie jest żadne, a zwykłą gąbką robi plamy. Schodzi bardzo szybko, nie matuje. Nie jest aż taką porażką jak Revlon Photoready Airbrush Effect, więc używam go kiedy chodzę do pralni albo marketu, i to tylko dlatego, że bardzo nie lubię wyrzucać zakupionych rzeczy do śmieci. Może na idealnej nastoletniej cerze sprawdzi się lepiej, ale na mojej 30 letniej naczynkowej, wrażliwej i mieszanej- nie bardzo. Przynajmniej nie zapycha i nie podrażnia.

Nie kupię ponownie

Nyx i jego promocja w inrnecie zachecila mniendo zakupu. Kupilam odcien natural ale po czasie od pierwszego otwarcia zaczal ciemniec, podklad zrobilan sie mega pomaranczowy, niestety to nie pierwszy produkt nyx ktory mnie rozczarowal.
Skora po nalozeniu podjladu jest miekka, jednak nie jest matowa jakos specjalnie dlugo. bez uzywania kremu nawilżającego, skorki na nosie strasznie sie odznaczaja. Kilak dni temu kupilam najjasniejszy odcien z mysla na nadchodzaca zimne dni, na razie postanowilam mieszac go z 03, ale to rowniez nie moj kolor, efekt wydaje sie byc jeszcze gorszy.
Totalnie nie rozumiem tego szalu na nyx, jedyne co w miare sie u mnie sprawdzilo to paleta do konturowania. Powoki zaczybam uwazac ze nyx niezle inwestuje w pr i rekomendacje w internecie bo dziwbym trafem u mnie to wszystko nie wywiazuje sie z tego co obiecuje producent.

Bubel stulecia

Producent naobiecywał gruszek na wierzbie... Rzeczywistość dosyć boleśnie odznaczyła się na mojej buzi... Podkład jest tragiczny! Nie zrobił niczego dobrego na mojej buzi. Wręcz przeciwnie - podkreślił suche skórki z którymi NIGDY się nie borykała, powłaził w pory i wszelkie zmarszczki mimiczne, po nałożeniu wyglądał jak zwarzony... Mało tego - niby miało być "stay matte" a tu już po godzinie moja skóra zaczęła się brzydko świecić. I co dziwne... produkt zaczął znikać w ciągu dnia... Chcecie wiedzieć najlepsze? ;) Następnego dnia obudziłam się z gigantycznym uczuleniem na twarzy. Nie chcę wrzucać tutaj zdjęć... (są na moim blogu. jeśli macie ochotę zajrzeć to zapraszam, szukajcie postu o podkłądzie NYX na w-fotelu.blogspot.com)
Podkład po 1 użyciu wylądował w koszu. Nie polecam. Ale znalazłam w tym bublu 2 plusy - poręczne opakowanie i spory wybór kolorów.

Kolory są świetne

Pierwszy podkład, który mogłam idealnie opasować kolorystycznie bez mieszkania odcienik, czy nakładania [udru w celu zmiany odcienia. Podkład kryje ładnie, ale tylko przy użyciu pędzli, z Beaty Blenderm będzie gorzej, ale nadal wydajnie. Nakładnie podkładu rękoma nie wygląda najgorzej jeżeli robi się to dość dokładnie.

Jestem zadowolona przede wszystkim z ładnego koloru skóry utrzymującego się dość długo, za to jeśli chodzi o matowy efekt to znika już po godzinie.

Jeśli chodzi o cenę do jakości to zdecydowanie polecam! Nieszczególnie kryje duże solady po niedoskonałościach, ale daję sobie radę używając go razem z zielonym korektorem.

Nie podrażania skóry co było dla mnie największą zaletą, a także nie miałam przez niego problem z zapychaniem porów.

ujdzie

za cene 31 (nie 45) zł podklad moze byc, taki przeciętniak.
krycie mozna zbudowac do sredniego, wykonczenie jest satynowe, takze podklad jest kompletnie inny niz deklaruje producent
utrzymuje sie jednak dosc dobrze, zuzyje to opakowanie mieszając go z podkladem lepiej utrzymującym sie, na pewno nie kupie ponownie

Nie spełnił moich oczekiwań.

Podkład wchodzi w pory, po chwili widać plamy, podkreśla wszystkie zmarszczki, źle się rozprowadza, nie matuje, strasznie nie wydajny i ogólnie nie spełnia żadnych oczekiwań. Plus za duży wybór kolorów, zapach i opakowanie, lecz niestety nie spełnił moich oczekiwań.

Po mistrzowsku podkreśla suche skorki

Żaden pokład mi nie podkreśla suchych skórek. Niestety po tym wyglądam jakby moja skóra nigdy kremu nie widziała. Szok. Trwałość nienajlepsza niestety. Plus za kolor bo Natural to zolciak.