Dermedic, SunBrella, Krem ochronny skóra z problemami naczyniowymi SPF 50+

Dermedic, SunBrella, Krem ochronny skóra z problemami naczyniowymi SPF 50+

Zapewnia skuteczną i długotrwałą ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB - SPF 50+. Tworzy podwójny mechanizm działania, polegający na rozproszeniu i odbiciu promieni słonecznych oraz pochłonięciu energii światła słonecznego (Advanced Protection System). Uszczelnia i zmniejsza kruchość naczyń krwionośnych. Działa przeciwrumieniowo. Nie zawiera substancji zapachowych i barwników. Wodoodporny, fotostabilny. Hypoalergiczny.
Składniki aktywne: Advanced Protection System, Filtry mineralne, Extractum Arnicae, Hamamelis virginiana, Alantoina, Gliceryna, Woda termalna.

w tubie
krem
Filtry
SPF > 50
50 - 100ml

Jest w porządku

Ze względu na moją cerę naczynkową i nawracający rumień, musiałam zacząć stosować krem do twarzy z wysokim filtrem. Mój wybór padł na Dermedic, ponieważ lubię kosmetyki z tej firmy, a i cenowo marka jest dość przystępna. Obawiałam się, że będzie bardzo tłusty. Na szczęście okazało się, że ma przyjemną konsystencję, nie jakąś mega lekką, ale też nie strasznie cieżką. Rozprowadza się bez problemu na twarzy, nie jest tępy. Daję mu się wchłonąć przez jakieś 10 minut i nakładam na niego puder ryżowy (jako bazę), ponieważ twarz bardzo się po nim świeci. Ale to nic niezwykłego, taka uroda kremów z filtrem. Na szczęście puder fajnie matowi skórę i można aplikować kolejne kosmetyki. Po kilku godzinach niezbędne jest, w moim przypadku, kolejne zmatowienie twarzy. Ważne jednak, że krem chroni moją skórę i nie mam jej podrażnionej słońcem. Rumień nie pojawia się tak często. Krem nie powoduje reakcji alergicznych, jest delikatny, odrobinę mnie zapycha, ale większość kremów to robi. Jest dość wydajny, wystarczy odrobina kremu, by pokryć całą twarz. Zbyt duża ilość na pewno spowodowałaby świecącą tragedię.

Tłuścioch

Co prawda krem już kupiłam po fakcie, kiedy się spiekłam, ale miło łagodził podrażnienia i chronił przed kolejnymi oparzeniami. Krem nie szczypie, co mnie cieszy, bo moja skóra jest baaardzo wybredna jeśli chodzi o kremy. I wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że krem jest strasznie tłusty i ścieka z twarzy przy upałach, a bez pudru nie da rady wyjść z domu mając ten krem na twarzy :(

Jedyny Dermedic, który spełnia część obietnic

Wyruszyłam na wycieczkę, która miała być pochmurna i deszczowa, a zamiast tego okazała się BARDZO słoneczna. Ten krem był jedynym z wyskokim SPF jaki miałam przy sobie.
Ta tubka uratowała twarz i ręce mojego męża i moje od poparzeń.

+ chroni przed słońcem
+ nawilża
+ poręczne opakowanie.

- bieli (chociaż po pewnym czasie się wchłania)
- lepi się
- niezbyt nadaje się pod makijaż
- na koniec trzeba rozciąć tubkę

Nie!

Mam cerę naczynkową, wrażliwą do tego mieszaną. Kupiłam, ponieważ jest dedykowany cerze z problemami naczyniowymi i miał pozytywne recenzje na blogach i na Wizażu. Stosowałam ponad 2 tygodnie - prawie trzy, nie zużyłam do końca tubki, dlaczego? Wady:
- tłusty, lepi się strasznie
- bieli
- da się nałożyć na niego makijaż mineralny, ale wygląda on brzydko, szybko cera się świeci, jest bardzo nietrwały
- zapach nie jest zły, ale intensywny, trochę niepotrzebny i mnie drażni
- miał być dla cery wrażliwej, a ja wyczuwam po jego zastosowaniu delikatne pieczenie i swędzenie - czyli jednak jest coś nie tak
- zapycha - zupełnie nie nadaje się do cery mieszanej, mam wrażenie, że skóra się dusi pod nim i do tego wyskakują niespodzianki oraz zapychają się pory
Zalety:
+ opakowanie jest miękkie, wygodne, bo na zatrzask
+ cena jak na wysoki filtr korzystna - z przesyłką zapłaciłam ok. 27 zł
+ zawiera wodę termalną, nienajgorszy skład

Testowałam go w drugiej połowie maja, wystawiłam twarz na słońce, ale nie był to urlop w tropikach, więc ciężko ocenić jego skuteczność w kwestii ochrony przeciwsłonecznej - nie miałam jednak przebarwień, nie opaliłam twarzy.
Nie kupię więcej, bo bardzo źle wygląda pod makijażem a także solo, zapycha i dla mojej cery się nie nadaje. Nie polecam :(

Ulubieniec

Krem spełnia swoje zadanie idealnie. Moja cera jest dość problematyczna naczynkowa wraz z cera mieszana wiec staralam się znaleźć złoty środek i sie udało.
Plusy:
-wysoki filtr
-nie bieli
-nadaje sie pod makijaż
- szybko sie wchłania
-zapach i konsystencja ok
-nie zatyka porów
-ccen, udalo mi sie kupić za 16 zl w promocji

Minusy
- brak

Używam tego produktu od: Dłużej niż 3 miesiące