Avon, Ideal Flawless [True Colour], CC Colour Correcting Pearls (Puder wyrównujący kolor w perełkach)

Avon, Ideal Flawless CC Colour Correcting Pearls to puder wyrównujący koloryt cery w perełkach. Pięć kolorów miesza się razem, by błyskawicznie wyrównać kolor skóry.
Zielony - neutralizuje zaczerwienienia skóry,
Fioletowy - maskuje zażółcenia,
Żółty - ukrywa cienie pod oczami,
Brzoskwiniowy -maskuje przebarwienia,
Waniliowy - rozświetla skórę.
Nałóż puder Avon Ideal Flawless CC Colour Correcting Pearls pędzlem na całą twarz, lub na gotowy makijaż by dodać cerze blasku.

Moja opinia

Niegdyś kuleczki od Avon były wielkim hitem ale byłam jeszcze dzieckiem żeby samemu zweryfikować ich jakość. Inspirując się czasami z dzieciństwa kupiłam te perełki i ja nie jestem z nich zadowolona. Forma pudru jest bardzo ciekawa ale nie praktyczna, trzeba się na prawdę bardzo umachać żeby nałożyć produkt na pędzel. Trzeba uważać żeby nie pogubić kuleczek bo bardzo się wbijają w pędzelek a sam efekt końcowy na twarzy pozostawia wiele do życzenia.

U mnie się sprawdzają

Od początku zaznaczę, że mam suchy typ cery - dlatego nie lubię pudrów dających płaski, tępy mat, preferuję te lekko rozświetlające, nie pozostawiające cery całkiem matowej. Może dlatego ten puder przypadł mi do gustu (co nie znaczy, że spodoba się osobom z cerą tłustą czy mieszaną).

Można pogubić się trochę w seriach Avonu jak chodzi o pudry w kulkach. Ten ma adnotację, że jest z linii Avon True Colour, i są to perełki typu CC (colour correcting pearls). Ja traktuję je jako puder wykończeniowy na całą twarz.

Forma aplikacji - pytanie, czy lubicie takie produkty w kulkach. Ja nie bardzo, ale zauważam ich pewne zalety (jak to, że efekt można idealnie stopniować, bo trudno tu przesadzić z intensywnością koloru przy pierwszym przyłożeniu pędzla - przy brązujących kulkach). Natomiast nie lubię tego, że perełki wiecznie wpadają w pędzel, potem spadają i złośliwie toczą się w najdalsze zakamarki mieszkania, skąd trzeba je wykurzać kijem od mopa (chyba że ktoś ma nadnaturalnie długie kończyny). To minus. Ale na to mam sposób - tego rodzaju kulki aplikuję z użyciem puszystego pędzla, ale nie okrągłego czy owalnego, ale w kształcie wachlarza. Taka puchata miotełka, dzięki temu perełki nie klinują się w jego włosiu. Polecam, bo naprawdę znacząco ułatwia to nakładanie.

Opakowanie - ok, czarne, proste, nieprzegadane. Wolę takie niż krzykliwe wynalazki. Odkręcane, na razie jest dość solidne.
W środku znajdziemy blokującą przesypywanie się kuleczek gąbkę. I uwaga, tym nie nakładamy niczego na twarz (bo widziałam takie opinie: co to za gąbka do chrzanu, nic się tym nie da zrobić! To nie jest gąbka do aplikacji. To zwykłe zabezpieczenie, żeby kulki nie obtłukiwały się wzajemnie w opakowaniu).

Odcień - pokuszę się o stwierdzenie, że jest zupełnie uniwersalny. Jasny, delikatnie satynowy, ma za zadanie nie nadawać innego koloru czy mocno matowić, ale udoskonalać nasz naturalny koloryt cery - i do tego celu sprawdza się świetnie. Zostawia naprawdę piękne wykończenie, gładkie, lekko satynowe,wyglądające naturalnie. Faktycznie mam wrażenie, ze moja cera wygląda z nim idealnie, zyskuje jakiś wewnętrzny glow. Myślę, że ten miks kolorystyczny po prostu dobrze się sprawdza przy mojej tonacji cery.
Dodam, że nie ma tu żadnych świecidełek, widocznych drobinek, tylko satynowy glow.

Nie jest to puder z tych, dzięki któremu do wieczora nie będziecie się świecić. Jest delikatny i wygładzający, i nie daje suchego matu. Dla mnie to na plus, cera nie wygląda z nim sucho i papierowo. Wykończenie bardzo mi się podoba, a jako że moja cera nie ma skłonności do przetłuszczania się, nie mam problemu z nadmiernym jej świeceniem po czasie.
A krycie? Krycie to ma nam dawać podkład, a nie puder, więc nigdy nie zrozumiem pretensji, że jakikolwiek puder wykończeniowy nie kryje niedoskonałości.

Opakowanie jest duże (22 g), dodatkowo - takie perełki zawsze są diabelsko wydajne. Nawet jeśli część z nich zrobi dezercję, gdzieś się potoczy i zgubi - to i tak jest to zakup na lata :) Dlatego cena jest w przeliczeniu rozsądna.

Czy polecam? Posiadaczkom cery normalnej i suchej - tak. Pozostałym - zależy, czego oczkujecie. Jeśli naturalnego rozpromienienia, to na pewno tak. To perełki nie dla każdego, ale można być z nich naprawdę zadowolonym.

(moja cera: normalna w kierunku suchej)

Tylko rozświetlenie

Obiecanki cacanki. Jedynie co te kulki robią to rozświetlają. Nic więcej. Producent chyba coś brał przed stworzeniem opisu tego produktu. Żadnego krycia nawet drobnych i niewielkich niedoskonałości.

Dobry rozświetlacz

Kupiłam , żeby wyrównać koloryt skóry, a okazało się, że znalazłam całkiem niezły rozświetlacz, który wygląda przede wszystkim naturalnie i nie tworzy efektu maski. Nie przepadam za kulkami. Mam wybitny talent do rozsypywania ich, więc używam tylko połowy, reszta ginie gdzieś pod meblami. Rozgniatam kulki pędzlem i stosuję jak puder, znacznie wygodniej :)

niestety

Perełki miały być wybawieniem, produktem trochę 5 w 1 bo dokładnie 5 kolorów kuleczek jest w opakowaniu. Niestety ale do mnie produkt nie przemówił. Jego ogromnym plusem jest to, że perełki są baaaardzo wydajne i szczerze nie pamiętam kiedy je zaczęłam stosować ale było to bardzo dawno temu i nie kończą się. Muszę też zaznaczyć, że w wersji "oryginalnej" kuleczki w moim przypadku nie robiły nic, 0. Wpadłam więc na pomysł rozkruszenia ich i teraz tak staram się je zużyć. Oczywiście dalej nie neutralizują zaczerwienienia skóry i innych rzeczy które obiecał producent ale powiedzmy, że nadają się do delikatnego zmatowienia podkładu. Jeśli ktoś miałby duży problem ze świeceniem to obawiam się, że nawet tego zmatowienia by nie zauważył.
Daje 2 za to, że przynajmniej nie wyrządza szkód.

NIE POLECAM

NIE I jeszcze raz NIE!!!! Bubel nie robi nic co obiecuje producent! Zero efektu ,żeby co kolwiek było widać trzeba się naprawdę nameczyc wymachujac pędzlem 30 min albo i lepiej.

Avon Ideal Flawless Kuleczki CC

Kuleczki w tradycyjnym pudełeczku dla Avonowskich kuleczek. Zabezpieczone grubą gąbeczką przed wypadaniem.

Nakładam tradycyjnie na całą twarz pedzlem kabuki. Doskonale miesza on kolory perełek. Puder nakłada się bardzo dobrze i równomiernie.

Twarz po użyciu kuleczek zdecydowanie wyglada na rozpromienioną i zdrowszą. Bardzo ładnie rozświetlają cerę.
Czy maskują? Wszystko zależy od nałożonej warstewki...a można spokojnie nakładać bo praktycznie ich nie czuć na twarzy.
Na pewno wyrównują koloryt i tworzą na twarzy jednorodną taflę. Bardzo ładnie odbijają światło.
Bardzo wydajne...mam wrażenie że się nie kończą.

Perełki raczej rozświetlające

Perełki słabo wyrównują koloryt, natomiast sprawdzają się jako delikatny, naturalny rozświetlacz. Często dostępne w cenie promocyjnej. Do nakładania ich potrzebujemy dobrego pędzla do pudru.

Moje pierwsze perełki

Zawsze miałam opory przed perełkami i w sumie namówiła mnie konsultantka która robiła mega promocje i sprzedała mi je za grosze . Perełki rzeczywiście wyrównują koloryt i rozjaśniają twarz ale chyba trzeba do tego odpowiedniego pędzla bo moim szło mi to ciężko i efekt nie był taki jak zamierzony . W zasadzie w tej cenie w jakiej je kupiłam to nie mam co narzekać ale gdybym miała zapłacić za nie regularna cenę to nie wiem czy bym się zdecydowała .
Ja preferuje proste podkłady w kamieniu a te perełki wchodziły mi między włosie pędzla i strasznie mnie to drażniło . Próbowałam tez zmienić pędzel do nakładania ale niestety efekt dalej nie był zachwycający . Wydaje mi się że do nich powinien być pędzel z twardym grubym włosiem który je ogarnie . Ja sie trochę napracowałam aby makijaż wyglądał znośnie, jednakże lepsze efekty uzyskuje przy zwykłym podkładzie w kamieniu .
Jednak muszę przyznać że samo zapakowanie i wygląd perełek mnie urzekł . Ponadto są dobrej jakości , zanim wykończyłam to jedno opakowanie to malowałam się nimi pół roku a jak na puder to długo .

Idealny na makijażowe początki i dla osób niewymagających.

produkt jest świetny, jeśli w sumie nie do końca wiemy co chcemy. Utrwala makijaż, ale jakoś średnio radzi sobie z wyrównaniem kolorytu. Ładnie rozświetlają twarz, fajnie sprawdzą się u osób z jasną cera. Bardzo wydajne, powiedziałabym, ze nie do zużycia. :)

Bardzo słaby

Nie spełnia żadnych kryteriów obiecanych przez producenta. Mam wrażenie, że wręcz ściera nałożone wcześniej kosmetyki. Najpierw próbowałam nakładać, gdy kulki były całe, potem je rozkruszyłam i okazało się, że ni wząb nie stapiają się ze skórą. Rozświetla? Never, zaraz się osypuje. Najgorszy produkt tej marki jaki zakupłam.

Słabo

Kupiony z ciekawości, kiedy byłam jeszcze ambasadorką firmy Avon. Jego zadaniem było wyrównywanie kolorytu skóry, ale niestety tego nie robił. Sprawdzał się co najwyżej jako rozświetlacz. Kuleczki zbyt twarde - puder dało się nałożyć dopiero po ich rozkruszeniu.