Laura Mercier, Caviar Stick, Eye Color (Cień do powiek w sztyfcie)

Laura Mercier, Caviar Stick, Eye Color (Cień do powiek w sztyfcie)

Pojemność 1,4 g

Cień do powiek w sztyfcie Caviar Stick od Laury Mercier łatwo się nakłada i rozprowadza, posiada wygodną formę sztyftu. Formuła utrwala się po upływie ok. 1 minuty od aplikacji - wystarczająco długo, by wypracować wymarzony efekt. Po zastygnięciu cień pozostaje nienaruszony na powiece przez cały dzień. Tworzy gładką i jednolitą powierzchnię. Komfortowa formuła Caviar Stick nie wysusza powieki. Testowany dermatologicznie i oftalmologicznie. Odpowiedni dla osób noszących soczewki kontaktowe.

jedne z najulubieńszych

Zaczęłam od kupna cienia w odcieniu Sandglow, a później poszło już jak lawina... ;-) Rewelacyjna formuła, bardzo kremowa, mięciutka, doskonale nakłada się na powiekę. Można stosować na bazę, ale i spokojnie bez – wytrzyma bez zarzutu. Ja stosuję na bazę wyrównującą koloryt powieki, bo niestety widać u mnie żyłki itd – wtedy kolor piękniej się mieni i jest ładniej widoczny. Trwałość jest fenomenalna czy z bazą, czy bez – do tzw. upadłego ;-) Nigdy nie zdarzyło mi się, żeby cień wyblakł albo zbierał się w załamaniach powieki, trwałość tip top.

Łatwość nakładania również bardzo "foolproof" – można nałożyć bezpośrednio sztyftem, a potem rozprowadzić palcem lub rozblendować pędzelkiem. I tak, i tak wychodzi pięknie. Można też nałożyć pędzelkiem – ten sposób sprawdzi się w przypadku kolorów, które nakładamy tylko w załamaniu lub zewnętrznym kąciku oka. Na pracę z cieniem mamy rzeczywiście około minuty, potem zasycha na amen i jest nie do ruszenia. Ale nie trzeba się jakoś kosmicznie spieszyć, można wszystko elegancko rozblendować.

Dodatkowy plus to fenomenalne wręcz kolory – jest ich w gamie niewiele, ale te, które są, są naprawdę piękne i wyjątkowe. Ja posiadam Amethyst (wspaniały, ciekawy fiolet z odrobiną brązu), Sandglow (złotawy brąz), Rosegold (kolor dokładnie różowego złota, śliczny), Cocoa (klasyczny ciepły, nasycony brąz) i chyba mój ulubiony Khaki (absolutnie fenomenalny i złożony kolor). Naprawdę trudno oprzeć się pokusie kupowania kolejnych to kolorów ;-)

Pół gwiazdki odjęłam tylko za dość wysoką cenę, bo to jedyna wada tego kosmetyku. Ja na szczęście zawsze miałam okazję kupić je w jakiejś promocji, w tym tej cudownej promocji na kosmetyki do makijażu oczu i ust w Douglas, kiedy to te cienie kosztowały 90 zł. Ale naprawdę warto je mieć, choćby i z tą ceną.
Baaardzo chętnie sięgam po właśnie te cienie, choć mam cieni w swojej kolekcji dość sporo. Tutaj mam łatwość nakładania, fenomenalną trwałość, cudowny, aksamitny efekt murowany. Nie są zbyt matowe, nie są zbyt chamsko skrzące, no idealne. Z czystym sumieniem polecam!

Używam tego produktu od: ok. pół roku