Dr Irena Eris, Provoke, Light Radiance Base (Baza rozświetlająca z kwasem hialuronowym)

Długotrwała, lekko kryjąca formuła bazy rozświetlającej Provoke Dr Irena Eris, zawierająca cząsteczki rozpraszające światło, które dodają skórze świetlistości i promiennego blasku. Optycznie usuwa oznaki zmęczenia i odświeża rysy twarzy.
Baza Provoke może być stosowana:
- na podkład, by rozświetlić skórę i dodać jej świeżego i zdrowego wyglądu,
- pod podkład, aby wyrównać koloryt, rozjaśnić i udoskonalić cerę.
Baza przedłuża trwałość makijażu, nie blokując porów i oddychania skóry. Zawiera kwas hialuronowy, który wykazuje silnie działanie nawilżające. Wpływa na poprawę jędrności skóry i wygładzenie. Zabezpiecza również przed wpływem niekorzystnych czynników zewnętrznych.

Katastrofa

-ja rozumiem, że czasem coś nie działa, czasem produkt ma dużo wad, ale nie rozumiem, jak można było coś takiego wypuścić do sprzedaży, czyżby nikt tego nie użył przed wprowadzeniem na rynek?
-kosmetyki wychodzą z Rossmanna, a więc zostaje tylko Sephora,
-zwyczajnie droga, kompletnie nie warta tych pieniędzy,
-baza ma kolor brązowy, nie lekko brązowy tylko mocno brązowy, trzeba ją dobrze rozpracować, wetrzeć, bo zostawi brązowy kolor,
-beznadziejnie się ją nakłada, ona tak jakby miał lakier do włosów w sobie, zastyga zanim zdążę ją nałożyć,
-trzeba długo czekać z nałożeniem podkładu, bo inaczej wszystko się zroluje,
-złotych drobin jest tutaj od groma,
-w zasadzie jak nałożę tę bazę to mam twarz jak pokrytą równą warstwą samoopalacza, piasku i spryskaną lakierem,
-najgorzej nałożyć przy szyi, żeby się nie odcinała,
-nie przedłuża trwałości makijażu,
-wcale nie rozświetla, bo zostaje przykryta podkładem,
-tworzy taką warstwę, jak szpachla:)

+pięknie pachnie,
+jak większość kosmetyków z Provoke (połowę lubię bardzo, a połowy bardzo nie lubię) a cudowne opakowanie, dobry plastik i cudna szata graficzna,
+baza jak na złość jest mocno wydajna, skoczyć jej nie można

Mieszane uczucia

Tak do końca nie wiem, jak ocenić tę bazę. Na pewno nie jest warta ceny pierwotnej, ja kupiłam ją na promocji w Rossmannie - 49% i tyle maksymalnie jestem w stanie za nią dać. Wg producenta bazę można stosować dwojako:

- pod podkład - ma zadanie rozświetlać i przedłuzać trwałość makijażu,
- na podkład - na miejsca, które chcemy uwypuklić, jako typowy rozświetlacz w płynie.

Jeśli chodzi o nalożenie pod podkład, nie sprawdza się w tej roli absolutnie. Owszem, delikatnie rozświetla, ale trudno ją nałożyć równomiernie - i przede wszystkim - absolutnie nie przedłuża trwałości makijażu!! Nałożony na nią podkład wcale nie wygląda ładnie, a moja skóra już po godzinie błyszczy się i wygląda to okropnie.

Natomiast, jeśli potraktujemy ją jako typowy rozświetlacz w płynie na szczyty kości, efekt jest bardzo elegancki i daje ładną taflę. W tej roli sprawdza się zdecydowanie dobrze, długo się utrzymuje, a jeśli dodatkowo efekt "podrasujemy" rozświetlaczem w kamieniu - jest nie do zdarcia.

Podsumowując - jako baza pod makijaż absolutnie się nie nadaje, ale jako rozświetlacz na kości jest OK. Być może kupię jeszcze kiedyś, ale tylko i wyłącznie w dużej promocji, pełnej ceny absolutnie nie jest warta.

Używam tego produktu od: kilku dni