Britney Spears, Rocker Femme Fantasy EDP

Britney Spears, Rocker Femme Fantasy EDP

`Rocker Femme Fantas`y marki Britney Spears to kwiatowo - owocowo - gourmand perfumy dla kobiet. Zostały wydane w 2014 roku. Nutami głowy są jeżyna, kokos i bita śmietana; nutami serca są gardenia, jaśmin i fiołek; nutami bazy są żywica bursztynowa, piżmo, wanilia i drzewo kaszmirowe.

Kategoria: kwiatowo - owocowo - gourmand

Nuty zapachowe:
nuta głowy: jeżyna, kokos, bita śmietana
nuta serca: gardenia, jaśmin, fiołek
nuta bazy: żywica bursztynowa, piżmo, wanilia, drzewo kaszmirowe

50% jesień/zima 50% wiosna/lato

Bita śmietana i kokos...

Zapach Fantasy Rocker Femme, zwrócił moją uwagę, przede wszystkim na to - iż w składzie znajdują się nuty zapachowe, które wymieniłam w tytule. Uwielbiam...

Akcenty wanilii, fiołka czy gardenii również zaważyły na wyborze przydymionego czernią flakonika w kolorze fuksji.

Sama kompozycja aromatu jest zmysłowo słodka, nie dusząca, lekko pudrowa, z nutką drapieżności.
Z pewnością będę często do niego wracać.

Jako fanka perfum Britney oczywiście musiałam przetestować Rocker Femme, reklamowaną jako starszą siostrę mojej ukochanej Fantasy.
Flakon jest zdecydowanie minusem. Podobają mi się kiczowate buteleczki poprzedniczek RF, ale ta jest po prostu koszmarna;p.
Zawartość to słodycz z pazurem. Gorzki kokos, aksamitna bita śmietanka i cierpka jeżyna - cudownie ze sobą współgrają i dominują przez większość czasu. W tle czuję wanilię, ambrę i kaszmir. Zapach przypomina nieco Aliena, ale takiego przydymionego. Słodki, ale niegrzeczny. Projekcja i trwałość jak wszystkie Fantasy, czyli bardzo dobra.

Rock my world....

RF jest dojrzalszą wersją poczciwego Fantasy. Otwiera się żywicą i drzewem kaszmirowym. Czyli od razu z pazurem. W drugim takcie wychodzi kokos ale nie ten ulepkowaty tylko idealnie polączony z nutami bursztynu. Jednak jajlepiej pachnie gdy do głosu dochodzi wanilia z bitą śmietaną. Jest słodko ale kremowo momentami drzewnie tak jak w wersji The Noughty. Projekcja zaskakująco dobra. Dokładnie tego się spodziewłam po tym zapachu. A jaka fanka pachnideł Bryty musiałam mieć. Czekam na poznanie sie z Intimate i na wyjściw nowego wakacyjnego dzieła Maui :0

Mix Fantasy i Aliena TM

Perfumy kupiłam w ciemno, jako, że nie ma w Polsce gdzie ich przetestować. Oczywiście najpierw dokładnie przeczytałam recenzje, zbadałam nuty zapachowe i postanowiłam zaryzykować (często ten ryzyk fizyk okazuję się totalną katastrofą, ale że cena była dosyć w porządku, to nie wahałam się zbyt długo).

Kiedy czekałam na perfumy miałam jednak coraz więcej obaw, że może jednak nie był to dobry wybór, ale w końcu przyszły; Pomału otwierałam opakowanie, a kiedy zobaczyłam buteleczkę, to ukazała mi się totalna tandeta. Klasyczna okrągła buteleczka fantasy zaspreyowana na różowo - czarno. Na zdjęciach myślałam, że ma ciemniejszy ten róż, a tu się okazało, że to taki odblaskowy plastikowy róż, na szczęście widać ile zawartości perfum jest w środku (nie lubię tych butelek 100% zaciemnionych)

Dobra, po pierwszym złym wrażeniu buteleczki nadeszła chwila wypróbowania zapachu i... kurcze ładne są!

W pierwszych chwilach faktycznie bardzo podobny do klasycznego Fantasy, ale później pokazuje się kokos który jest gorzkim kokosem, bardzo podobny zapach kokosa jest w perfumach Avon Tahitian holiday.
Później przychodzi biała śmietana (która dodaje aksamitu), a gdzieś tam w tyłach pobrzękuje sobie jeżyna, która w moim odczuciu nadaje charakteru tej starej wersji klasycznego fantasy, ale co dziwne czuć ją w powietrzu, a nie kiedy zbliża się nos do skóry:D

W dużo dalszych chwilach gdzieś czuć te białe kwiaty i nuty bazy, które moim zdaniem przytwierdzają zapach do naszej skóry.

Dla mnie te perfumy to coś pomiędzy klasycznymi Fantasy, a Alientem Thierry Mugler (chodzi mi o nuty które są już bliskie skóry, nie tak intensywne) - na początku i w środku, a na sam koniec zostaje klasyczna wersja Fantasy :)

Mogę zgodzić się z niektórymi opiniami które czytałam w internecie, że to dużo dojrzalsza wersja klasycznych Fantasy.

Co do trwałości, myślę, że jest zadowalająca. Na pewno nie są to perfumy które pachną od białego rana do późnego wieczora (co moim zdaniem w dzisiejszych czasach perfumiarskich w ogóle rzadko się zdarza), ale te 2 godziny pachną wyczuwalnie dla nas osób noszących, a późniejsze godziny są raczej blisko skóry, ale wciąż wyczuwalne.

Mi one sprawiają radość, bo przypominają tą starą wersje Fantasy (z lat 2005-2008, którą nosiłam jako nastolatka a są to dla mnie cudne wspomnienia), z dojrzalszymi nutami, które spokojnie mogę nosić teraz.

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: zaczynam 100 ml