Avon, Naturals, Pomengrate Extract & Camelia Seed Oil, Treatment Mask (Maska do włosów `Granat i olejek z kamelii`)

Odżywcza maseczka do włosów farbowanych Avon Naturals zapewnia im uczucie nawilżenia i połysk. Granat pomaga chronić włosy przed słońcem i szkodliwym wpływem środowiska. Kamelia odżywia i wygładza włókna włosów, chroniąc je przed utratą wilgoci. Zapewnia nawilżenie i uczucie miękkości. Formuła szamponu Avon Naturals z granatem i olejkiem z kamelii polecana jest do włosów farbowanych i zniszczonych. Jak stosować: wmasować niewielką ilość w umyte, mokre włosy. Zostawić na 1 - 3 min., spłukać.

nic ciekawego

wlasciwie nie robi nic z wlosami, moze jedynie delikatnie wygladza
przyjemny zapach, konstystencja troche za rzadka jak dla mnie,
malo wydajny, robil u mnie jako typowa zapchajdziura
1,5/5

Lekka nawilżająca maska do włosów o b. marnej wydajności (cała poszła w 2 tygodnie)

Ta maska została przez mnie zamówiona z ciekawości. Okazała się być maską ok, ale szał ciał nie ma po niej.

Moje włosy są bardzo trudne w pielęgnacji. W stanie naturalnych (czyli bez jakichkolwiek zabiegów chemicznych) były ciężkie, często miały efekt „naleśnika” czyli włosów przyklejonych do głowy. Dodatkowo przetłuszczające się bardzo mocno – ŁZS, co powoduje dodatkowo problemy na tle podrażnień, łupieżu alergii. Dlatego przeszłam wiele zabiegów chemicznych by choć trochę zmusić je do układania. Miałam wielokrotnie farbowane – od czerwieni (bakłażan, wiśnia), przez brąz po po raz kolejny czerwień – obecnie farbowane na brąz z czerwonymi pasemkami (w planach bordo / wiśnia). Dodatkowo niestety przeszły bardzo ciężki zabieg – trwała ondulacja – niestety został wykonany bardzo źle – za dużo wylanego płynu do skręcania przez co były spalone. Przez to dostały efektu „puchu” co utrudnia jeszcze bardziej pielęgnację. Przez to wszystko lubią lekkie sylikony i inne polimery (jednak w ograniczonej ilości, bo lubią on podrażniać skórę głowy). W stylingu akceptują wyłącznie żele, gumy i pasty oraz lekkie lakiery - pianek nie cierpią (choć ostatnio je testuję i są dni gdy je akaceptują). Kochają bezgranicznie aloes, zioła i proteiny - najbardziej kreatynę i jedwab + glicerynę jako humektant. Nie lubią żadnych olei stosowanych przed myciem, ale w kosmetykach oleje kochają (najbardziej arganowy).

Opakowane to wygodna tubka. Bez problemu się da z niej wycisnąć aż do samego końca. Klapka chodzi bez problemu, a zapach jest b. przyjemny. Konsystencja jest kremowa i nie ścieka z włosów.

Maska lekko nawilża włosy. Nie zauważyłam tu typowego działania odżywczego. Brakuje mi też wygładzenia włosów. Bardziej nadaje się jako maska - baza do kuracji niż jako podstawowa maska. Kolor jest po niej jaki jest czyli nie ma nic nadzwyczajnego. Duży plus zaś za brak obciążenia włosów oraz brak efektu przyklapniętych. Poza tym maksa mnie nie zachwyciła. Ot lekka maska nawilżająca, bez efektu nabłyszczenia czy regeneracji.

Cena jest ok, dostępność - on line + u konsultantki czyli ok. Wydajność jest marna, bo by poczuć jej efekty muszę jej sporo nałożyć, przez co jest niewydajna - poszła w 2 tygodnie.

Nie kupię jej ponownie i będę testować inne maski. Tą zaś polecam dla osób szukających lekko nawilżającej maseczki na odzień. Maska nie zrobiła na mnie mega wrażenia, więc 2 gwiazdki (byłby 3 gdyby nie marna wydajność - raptem 2 tygodnie).

Nic nie robi

Plusy:
- maska ma bardzo przyjemny zapach,
- konsystencja jest w sam raz - produkt ładnie rozprowadza się na włosach,
- wygodne opakowanie - tubka z zamknięciem na klik, pod światło można podejrzeć ile produktu zostało w środku,
- atrakcyjna cena (w promocji zazwyczaj kosztuje 9,99 zł).

Niestety na tym plusy tego produktu się kończą.
Nie mam włosów farbowanych, ale postanowiłam wypróbować tę maseczkę ze względu na nawilżenie i dodanie blasku, które miała niby zapewniać.

Minusy:
- nie zauważyłam, aby moje włosy były po tej maseczce chociaż minimalnie bardziej nawilżone,
- włosy jak były suche i matowe, tak są - nabłyszczenia też się nie doczekałam.

Maseczkę zużyłam, ale bez żalu wypróbuję teraz inną. Do tej już nie wrócę, bo po prostu nie działa - przynajmniej na moich włosach.