BingoSpa, Olejek z orzecha laskowego

BingoSpa, Olejek z orzecha laskowego

Olej z orzecha laskowego BingoSpa uzyskiwany jest w wyniku tłoczenia na zimno nasion orzecha laskowego Corylus Avellana L.
Zawiera wiele drogocennych substancji aktywnych: nienasycone i nasycone kwasy tłuszczowe: oleinowy, linolowy, palmitynowy, palmitooleinowy, stearynowy, witaminę A i E, fitosterole, fosfolipidy.
Olej z orzecha laskowego BingoSpa jest delikatny, lekki i łatwy do aplikacji na skórę, dzięki czemu unika się nadmiernego uczucia tłustości. Wnika szybko i głęboko w skórę, czyniąc ją miękką i elastyczną, wzmacnia ściany naczynek krwionośnych, przyspiesza regenerację naskórka oraz pobudza krążenie.
Olej z orzecha laskowego zalecany jest do pielęgnacji skóry przetłuszczającej się, łojotokowej, z trądzikiem oraz z popękanymi naczynkami.

Skład: Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil.

niepozorny, a skuteczny

Na olejek skusiłam się przede wszystkiem ze względu na informacje o zapachu - pieczone orzechy brzmiały pysznie... Niestety już na wstępie się rozczarowałam. Olejek od BingoSpa jest kompletnie bezzapachowy. Z jednej strony to może i lepiej, bo wiele innych, naturalnych olejków po prostu śmierdzi :)

Moja buteleczka mieści 30 ml produktu. Szeroki otwór nie jest szczególnie wygodny w użytkowaniu, tym bardziej, że olejek ma dość rzadką, przezroczystą konsystencję. Warto jednak odrobinę się wysilić ponieważ jego działanie naprawdę rekompensuje techniczne niedogodności.

Olejek stosowałam przede wszystkim na twarz, dwa razy zdarzyło mi się nałożyć go na włosy jednak z racji na niewielką pojemność darowałam sobie ten zabieg, choć muszę przyznać, że na włosy działał bardzo pozytywnie.
Zacznę od tego, że to orzechowe maleństwo rewelacyjnie się wchłania. Film, jaki pozostawia na skórze jest prawie niewyczuwalny. Idealnie sprawdza się w olejowej metodzie aplikacji podkładu ( ale o tym innym razem ). Uważam, że to bardzo dobry olejek dla początkujących - z pewnością nie zrażą się tłustością czy ciężkością. To zdecydowanie jeden z najlżejszych olejków jaki miałam okazję używać.
Według moich informacji, produkt ten świetnie sprawdza się na skórze wrażliwej, naczynkowej i tłustej. Mnie pomógł w okresie naprawdę ciężkiego przesuszenia i odwodnienia cery. Skóra dosłownie pękała na mojej twarzy. Stres i zaniedbanie regularnych maseczek bardzo niekorzystnie odbiły się na jej stanie. Olejek była dla mnie ostatnią deską ratunku o to właśnie on w dużej mierze doprowadził do poprawy. Stosowany codziennie wieczorem intensywnie nawilżał cerę i uzupełnił braki lipidów, ale także odblokował pory, wygładził cerę i poprawił jej koloryt. Nie jest to oczywiście jedyny słuszny olejek do pielęgnacji twarzy - uważam jednak, że zdecydowanie za mało się o nim mówi. Grzebiąc w internecie natrafiłam na wiele pozytywnych opinii, myślę więc, że nie jestem odosobniona w swoich zachwytach :)