Mokosh Cosmetics, 100% olejek lawendowy

Mokosh Cosmetics, 100% olejek lawendowy

Olejek eteryczny z lawendy Mokosh Cosmetics wpływa pozytywnie na układ limbiczny, szczególnie na jądro migdałowe i hipokamp, wykazując działanie antystresowe. Główny składnik olejku – linalol – hamuje powinowactwo acetylocholinowe i blokuje kanały jonowe, dzięki czemu ułatwia zasypianie i działa uspokajająco.
Wykorzystanie olejku lawendowego w aromaterapii: kąpiel, aromatyzacja powietrza, masaż i okłady przy schorzeniach grzybiczych, ponieważ olejek hamuje wzrost zarodników grzybów.

Rewelacja

Właśnie skończyłam ten olejek i jak dla mnie rewelacyjnie się sprawdzał. Przede wszystkim stosowałam go do masażu w czasie kąpieli, wlewałam jakieś 5,6 kropli i tyle wystarczało, aby olej doskonale nawilżył ciało. Ma też świetny naturalny zapach, nie jest on sztuczny jak większość produktów o zapachu lawendy, które można nabyć w zwykłej drogerii. Najtaniej go można kupić na skarbiecnatury.pl mają tam też inne produkty firmy mokosh i sprawdzały mi bardzo dobrze. Na pewno ten olejek wyląduje ponownie w mojej kosmetyczce.

Zdecydowanie prawdziwa lawenda.

Olejek lawendowy jest dla mnie idealny do aromatyzacji pomieszczeń i do peelingu stóp i dłoni z solą jodowo-bromową marki Mokosh. Przede wszystkim jest on bardzo intensywny (ze względu na 100% stężenie) dlatego też zapach na skórze pozostaje na długo. Podczas palenia w kominku również jest mocny, ale później ta woń się rozprzestrzenia i łagodnieje. Lubię lawendę ponieważ wydaje mi się prostym i lekkim zapachem, idealnie pasującym do domowych kątów. W przypadku tego olejku eterycznego czuję lawendę idealną.