Mokosh Cosmetics, Sól jodowo - bromowa

Mokosh Cosmetics, Sól jodowo - bromowa

Pojemność 1 200 g

Wysoko zmineralizowana sól jodowo-bromowa Mokosh Cosmetics to produkt w 100% naturalny, nie zawiera barwników, środków zapachowych, konserwantów i emulgatorów. Ma szerokie zastosowanie w całkowitych lub częściowych kąpielach leczniczo-kosmetycznych i peelingach ciała.
Działanie soli jodowo - bromowej:
- redukuje cellulit,
- nawilża, odżywia, wygładza i regeneruje skórę,
- regeneruje po wysiłku fizycznym,
- łagodzi napięcia nerwowe i stres,
- zmniejsza obrzęki limfatyczne,
- przyspiesza wydalanie toksyn,
- zapobiega i wspomaga leczenie chorób dróg oddechowych i zatok, chorób reumatycznych,
AZS oraz łuszczycy.
Przeciwwskazania
- nadczynność tarczycy,
- niewydolność krążenia,
- ostre stany zapalne organizmu,
- nadwrażliwość na składniki preparatu.
Zastosowani soli jodowo - bromowej Mokosh Cosmetics: kąpiel kosmetyczna, kąpiel terapeutyczna (solankowa) lub peeling z użyciem samej soli lub zmieszanej z kosmetycznym olejem bazowym.

zapachowa
oczyszczające
w słoiku
drobnoziarnista
>250ml
Skóra
normalna

Dla zdrowia i urody.

Sól znajduje się w dużym plastikowym słoju z metalowym wieczkiem, w nowości zalakowany naklejką na zatyczce dzięki czemu jest pewność, że nikt nic nie otwierał. Po odkręceniu czuć wspaniały zapach jodu. Ja osobiście go uwielbiam, ponieważ kojarzy mi się z wakacjami i pobytem nad morzem. Sama sól jest bardzo drobniutka, nie jest ostra, rozpuszcza się po chwilowym kontakcie z ciepłą wodą. Jak ja używam soli? Pierwsze co, to peeling całego ciała połączony z masażem, lub też sam masaż okolic górnych i dolnych dróg oddechowych. Sól nie jest ostra, masaż z jej użyciem jest przyjemny i odpręzający, trwa około minuty bo po takim mniej więcej czasie sól się roztapia. Skóra pozostaje wygładzona i ujędrniona, nie jest wysuszona ani podrażniona. Najczęściej jednak skupiam się na okolicach dróg oddechowych, ponieważ wierzę, że działanie soli wpływa pozytywnie na moje zdrowie. Często robię też tak, że potrząsam mocno całe opakowanie, odkręcam wieczko i robię parę głębokich wdechów aby wchłonąć troszkę tego jodu. Czy to jest skuteczne? Wydaje mi się, że tak. Odkąd stosuję takie zabiegi nie dopadło mnie żadne przeziębienie. Jeśli jednak wydaje mi się, że coś jest na rzeczy to wykonuję taki masaż nieco dłużej a później smaruję się maścią rozgrzewającą i pod kołderkę. Do masażu leczniczego dodaję czasami jedną lub dwie kropelki eterycznego olejku eukaliptusowego, jest intensywny i udrożnia oddech. Nie wykonałam kąpieli leczniczej jak z przepisu wyżej, ponieważ musiałabym na jedną zużyć praktycznie całe opakowanie - więc odpada. Zwykłą kąpiel kosmetyczną wykonałam dla dłoni i stóp, w rezultacie skóra była miękka i odżywiona.

Jak dla mnie kolejny świetny naturalny produkt, bardzo dobrze sprawuje się jako peeling, ale ma też cenne właściwości zdrowotne - pozytywnie wpływa na odporność oraz drogi oddechowe. Z czystym sercem, polecam i ten produkt :)