AA, Make Up, Lumi (Jedwabisty podkład rozświetlający)

AA, Make Up, Lumi (Jedwabisty podkład rozświetlający)

Sprawdź ceny produktu

Nowoczesny podkład Oceanic AA Make Up Lumi zapewnia doskonałą trwałość, jednocześnie jedwabistą gładkość i naturalne rozświetlenie. Innowacyjny LUMI - SensorXP delikatnie rozprasza światło, nadając skórze świeży i promienny wygląd. Testowany dermatologicznie.

Dla niewymagających

Jestem posiadaczką cery przetłuszczającej się, tak więc dotychczas stosowałam wersję matującą. Przez pomyłkę w sklepie weszłam w posiadanie właśnie Lumi, a że wyrzucić szkoda to postanowiłam go przetestować.
Opakowanie wykonano z dość grubego plastiku i jak początkowo aplikacja jest przyjemna, tak przy końcu pojawia się problem. Dobrym wyjściem jest zatem rozcięcie tubki i przełożenie zawartości do małego słoiczka.
Zaletą natomiast jest zakrętka, gdyż unikamy możliwości niechcianego otwarcia się i zalania.
Kosmetyk ma lekki, nieco pudrowy zapach. Jest on delikatny, zatem nie wpływa na jakość stosowania i nie drażni.
Jeśli chodzi o paletę barw, to jest ona dostępna od jasnych odcieni, po naprawdę ciemnie. Niby jest ich zaledwie kilka, jednak jako, że ładnie stapiają się ze skórą, to można znaleźć coś dla siebie ;)
Konsystencja podkładu jest nieco płynna, lekka i odrobinę tłustawa. Dobrze rozprowadza się po skórze, po uprzednim zastosowaniu kremu. Produkt wymaga zastosowania pudru utrwalającego, gdyż stosowany solo bardzo szybko zaczyna się ścierać, co może spowodować nieestetyczny wygląd, czy zwyczajnie odbijanie się na ubraniach. Ma on średnie krycie, więc idealnie sprawdzi się w codziennym, naturalnym makijażu. Nadaje się też do mieszania z kremem, dając kosmetyk a'la krem BB. Jeśli chodzi o trwałości, to jest to produkt, który poprawek wymaga.
Puder ma dobre działanie dla cery, gdyż jest dla niej neutralny. Nie wzmaga powstania niedoskonałości i nie podrażnia skóry. Nakładany na tłuste partię twarzy nie nasilał wydzielania sebum. Ma jednak pewien minus, znacząco podkreśla suche skórki. Podsumowując jednak całokształt, myślę że można mu to wybaczyć ;)

Taki sobie

Jeśli nie posiada się dużo niedoskonałości cery to jest w sam raz, gorzej jak jest ich dużo, gdyż krycie nie jest zbyt dobre. Aczkolwiek pięknie rozświetla twarz i nadaje gładkości i świeżości. Konsystencja jest bardzo fajna. Minus to trwałość. Jest wydajny.

Nie zagrzeje miejsca na dłużej w mojej kosmetyczce

Pomimo posiadania cery mieszanej nie unikam używania różnego rodzaju podkładów - także tych dających satynowe wykończenie oraz podkładów rozświetlających. Co innego twarz przetłuszczona i świecąca od nadmiaru sebum, a co innego efekt promiennej i pięknie rozświetlonej skóry i tego właśnie szukam w tego typu podkładach.

Fluidy marki AA lubię ze względu na żółte tony, które posiadają - niewiele podkładów na rynku może poszczycić się takimi odcieniami.
No przynajmniej w dwóch najjaśniejszych odcieniach - Ivory i Light Beige bo reszta chociaż też żółta to już zdecydowanie jest zbyt ciemna i intensywna.
Podkłady tej marki mają niestety jedną negatywną cechę wspólną - są bardzo nietrwałe i z godziny na godzinę wyglądają na twarzy gorzej.
Nie inaczej było w przypadku podkładu rozświetlającego Lumi.
Kosmetyk ma przyjemną konsystencję, łatwo się nakłada ale niestety w dłuższej perspektywie urody naszej cerze nie doda.

Rano po nałożeniu prawie efekt Wow, a po paru godzinach strach spojrzeć w lustro.
Po zrobieniu makijażu efekt jest naprawdę ładny i bardzo naturalny - nie jest to podkład o dużym stopniu krycia ale twarz prezentuje się zdrowo i promieniście - niestety po kilku godzinach czar pryska i z uroczej żabki robi się paskudna ropucha czyli lekko pomarańczowa, wyświecona cera, z suchymi skórkami podanymi jak na tacy z lekkim dyskomfortem spowodowanym tłustą mazią jaka na niej powstała.
Ten brzydki efekt nie tylko widać na twarzy - on jest po prostu wyczuwalny - wiem, że twarz z godziny na godzinę wygląda coraz gorzej i najchętniej od razu zmyłabym ten makijaż.
Jako produkt na niezobowiązujące wyjście i wyłącznie na kilka godzin jako tako się sprawdza - na cały dzień w pracy lub poza domem zdecydowanie nie.

Nie dla mnie

Podkład otrzymałam w prezencie i od razu pomyślałam, że nie jest dla mojej cery. Po pierwsze jest bardzo ciemny, nawet użycie rozjaśniacza do podkładu niewiele pomogło. Trochę ciężko ocenić tak ciemny podkład obiektywnie.
Moja skóra jest skłonna do nadmiernego świecenia w ciągu dnia, więc podkład rozświetlający absolutnie się do niej nie nadaje. Tylko wzmaga znienawidzony przeze mnie efekt. Bardzo podkreśla też suche skórki i ma słabe krycie.

fajny delikatny

Lubię efekt jaki daje na skórze - stapia się z cerą i nadaje jej świeżego wyglądu chociaż nie wiem czy jest to typowe rozświetlenie. Krycie nie jest duże, nie ma mowy o przykryciu wiekszych niedoskonałości czy zaczerwienień ale osoby o dobrej cerze mogą go polubić.

jest ok, ale bez szału :)

Podkład jak za swoją cenę to jest bardzo dobry.
Podczas aplikacji jest bardzo fajny, ja aplikuje go gąbeczką i ładnie, równomiernie się rozprowadza, nie klei się, nie jest zbyt leisty. Rozświetla twarz, nie ma mocnego krycia, szybko się ściera. Tak około 2-3 h utrzymuje się na twarzy, później niestety już nic nie widać z podkładu. Nie zakrywa niedoskonałości. Zapach neutralny.

ideał

podkład ideał! ladnie rożswietla, dobrze kryje przy czym jest wydajny, z opakowania wszystko s wyciśnie
wart jest o wiele więc ej
jedynym minusem jest nakłdanie bo mam wrażenie, że jest jakiś gumowaty, ale palcami doskonale idzie go rozprowadzić
pędzlem trochę gorzej

Nie polubiliśmy się

Wyjątkowo nietrafiony zakup. Posiadam kolor 101 - dla mnie jest strasznie żółty! Ma lepką, średnio przyjemną konsystencję. Uwielbiam podkłady rozświetlające, jednak ten nie rozświetla wcale. Ciemnieje mi na twarzy. Zdecydowanie nie polecam.

bardzo dobry ale mało kryjący

Formuła dla mnie jest świetnia, nie jest za bardzo lejąca jak na podkłady z tubki.
Wyrównuje koloryt skóry ale nie kryje dobrze.
Lumi to najlpeszy podkład z tej serii AA.
Dobrze łączy się z korektorem, nie zwija się, nie tworzy plam.
Dobre porównanie jakości do ceny.
Dla mnie bardzi taki podkład z rodzaju kremów bb.

lubię

Co jakiś czas do niego wracam. Podkład łatwo rozprowadza się na buzi, nie wywołuje efektu maski (stosuje raczej ciemniejsze odcienie) i ładnie ją rozświetla. Przy właściwym dobraniu odcienia ładnie stapia się ze skórą. Nie podrażnia, nie wysusza, a przy cerze mieszanej- nie zatyka porów i nie wywołuje zaskórników. Jedyne dwa minusiki to takie, że jest mało wydajny i nietrwały- w ciągu dnia są konieczne poprawki makijażu. Ja stosuję go najchętniej wiosną latem

Jak na tą półkę cenową produkt jest dobry. Polecam osobom szukającym rozświetlającego podkładu o średnim do dużego krycia. Na mojej suchej/normalnej skórze po prostu go widać mimo nieźle dobranego koloru. Trochę podkreśla suche skórki, przy szybkiej aplikacji może robić plamy. Kiepska trwałość, i dość brzydko schodzi z twarzy, ale siostra go sobie chwali.

lekki podkład na upały

Konsystencja podkładu jest rzadka ale nie aż tak bardzo jak w przypadku np Maybelline Affinitone. Kolor jak na razie jest idealnie dopasowany do mojej cery ale teraz jestem delikatnie opalona jak będę znowu blada jak ściana to możliwe, że będzie troszeczkę za ciemny . Podkład jest lekki, pięknie rozświetla twarz, idealny na upały, nie waży się. Warto go wypróbować ja go polubiłam.