A.T.W., Antystres, Odprężający tonik z wyciągiem z lukrecji

A.T.W., Antystres, Odprężający tonik z wyciągiem z lukrecji

Tonik odprężający A.T.W. z serii Antystres przeznaczony jest do skóry suchej, wrażliwej i podrażnionej. Bioaktywne związki czynne, zawarte w wyciągu z miłorzębu dwuklapowego (Gingko Biloba) i lukrecji gładkiej (Glycyrrhiza glabra), posiadają właściwości łagodzące, przyspieszające gojenie, przeciwalergiczne, nawilżające poprzez wiązanie wody w skórze, antyoksydacyjne i przeciwzmarszczkowe dzięki hamowaniu rozkładu kwasu hialuronowego. Tonik zawiera liczne minerały, flawonoidy, garbniki i fitosterole, które uzupełniają niedobory w skórze, wymiatają wolne rodniki i nawilżają, przygotowując skórę na przyjęcie bioaktywnych składników kremu łagodzącego z serii Antystres.
Tonik odprężający A.T.W:
- zawiera wyciągi ze świeżych roślin z plantacji organicznych,
- łagodzi stany zapalne,
- nawilża poprzez wiązanie wody w skórze,
- redukuje odczyn alergiczny,
- przygotowuje skórę do nałożenia kremu z serii Antystres.

Cena: 16,40zł / 200ml

Rozminęliśmy się z oczekiwaniami

Tak sobie wyobrażam idealny tonik z dopiskiem "antystress" na przodzie opakowania: wieczorne zmywanie makijażu staje się przyjemnością, bo mogę odprężyć zmęczoną trudami dnia skórę z pomocą delikatnie oczyszczającego i chłodzącego płynu, najlepiej pachnącego lawendą... Rano zaś kosmetyk powinien zmieniać woń na orzeźwiające cytrusy, krzycząc do mnie wesoło "hej, wiem, że nie chce ci się wstawać i zmagać z przeciwnościami losu, a w pracy znowu będzie sajgon, but don\'t worry be happy!" dając przy okazji wrażenie podobne do przykładania do zmęczonych powiek zmrożonych łyżek stołowych (niezawodny sposób na cienie pod oczami!).

Ale, cytując klasyka, "tylko wiesz, takich napojów nie ma". I niestety produkt ATW nie odpowiada moim wyobrażeniom, choć przyznaję, że popuściłam wodze fantazji i to ostro. W buteleczce z pompką - o tym bliżej zaraz - mamy przezroczysty płyn o neutralnym, lekko ziołowym zapachu, który pomoże nam domyć resztki makijażu i delikatnie odświeży cerę. Czyli, mówiąc brutalnie, zrobi to co każdy tonik z dolnej półki potrafi. Doczytałam ostatnio na opakowaniu, że slogan "antystress" odnosi się do stresu komórkowego (!) - nie wiem jak tam moje komórki, ale nie dawały ostatnio znać, że coś się u nich zmieniło, a że nie wybieram się w najbliższym czasie na jakieś mikroanalizy, to zapewne nie uda mi się potwierdzić zajścia potencjalnej metamorfozy.

Nie rozumiem idei pompki w przypadku produktu tak prostego (bierzesz wacik - wylewasz - koniec) jak tonik. Pompka powoduje, że zawsze jakaś część płynu ląduje na ścianie lub w umywalce (zasięg ma niezły), a nie w miejscu pożądanym, czyli na waciku. W dodatku pod koniec jest ciężko z "namierzeniem" płynu na dnie opakowania.

Jeśli komuś nieobce jest tajemnicze pojęcie stresu komórkowego, zachęcam do zapoznania się z produktem. Skład ma niezły, mocno ziołowy, może faktycznie jakoś specjalistycznie działa. Ja jako laik z względnie bezproblemową skórą nie odczułam różnicy, a i oczekiwania miałam zgoła inne.