Clinique, Superpowder, Double Face Powder (Podkład w kompakcie)

Clinique, Superpowder, Double Face Powder (Podkład w kompakcie)

Puder i podkład w jednym zapewniający podwójne krycie i gładkie, matowe wykończenie. Dla skóry normalnej i przetłuszczającej się. Nie komedogenny. Dostępny w 6 odcieniach.

mocny i ciężki

To moja pierwsza przygoda z kolorówką z marki Cliniq, do tej pory sięgałam tylko po pielęgnacje tej firmy.
I chyba to będzie na tyle, bo ten podkład bardzo mnie zraził.

-drogi
-mało wydajny
-bardzo ciężki
-widoczny na skórze - tworzy tzw. ciasto na twarzy
-uwidacznia pory
-dołączona gąbeczka fatalna
-utlenia się i mocno ciemnieje

Wszystko pięknie, tylko dlaczego taki ciemny?

Superpowder zgapiłam od koleżanki, która używa go namiętnie od kilku lat. Ponieważ prostota, zawsze była dla mnie ważna, a prostota aplikacji tegoż pudru mówi sama za siebie, również postanowiłam nabyć sztukę.

Przeglądając niezmiernie ubogą paletę kolorów, dostępną w Polsce, z niesmakiem myśląc, że Clinique jednak dyskryminuje "blade twarze", wybrałam odcień 07 Matte Neutral, mając nadzieję, że nie będzie aż tak ciemny. Sama aplikacja jest cudowna, trochę mażnąć i gotowe. Zachwycona pudrem, uważnie obserwowałam twarz, myśląc, że jednak nie wypadło tak źle (ciemno), jak myślałam. Czar prysł, gdy mąż wrócił do domu i tylko rzuciwszy na mnie okiem, stwierdził, że wyglądam jak Murzynek Bambo. Obejrzawszy się następnego dnia w dziennym świetle, przyznałam mu rację.

Poza tym jednym mankamentem, prezentuję zalety pudru:

- pięknie kryje. Mówię pięknie, ponieważ, dla mnie jest ono wystarczające. Zależy mi głównie na wyrównaniu koloru twarzy, zakryciu miejscowych zaczerwień oraz przebarwień, to Superpowder robi koncertowo
- nie wysusza. Nakładam go na Moisture Surge i jest cacy. Twarz nie jest ściągnięta, nie wyłażą suche skórki. Buzia jest miękka i gładka
- bardzo fajna konsystencja, której nie umiem określić. Zdecydowanie nie taka "mączna" jak inne pudry. Jest bardziej delikatna i aksamitna
- bardzo naturalne, matowe, ale nie ciężkie wykończenie. Nie podkreśla meszku na twarzy, dzięki czemu jest prawie niewidoczny
- zadowalająca trwałość. Bez poprawek trzyma się 4-5 godzin, potem twarz (pomimo mojej suchej skóry) zaczyna się nieco świecić
- nie włazi w pory (super je maskuje), w zmarszczki ani w załamania pod oczami
- wydajność. Używam go sporadycznie (głownie w lecie) od jakiegoś roku i widać jedynie małe wgłębienie
- ładne, estetyczne opakowanie oraz spore lusterko

Wady:

- uboga gama kolorystyczna i zbyt ciemne odcienie. Przeżyję jakoś tę dominującą żółć, ale brak choćby jednego, bardzo jasnego odcienia jest niewybaczalne
- dołączona gąbeczka jest do kitu. Puder zamiast zostawać na twarzy to zbiera się na gąbce. Lepszym pomysłem na aplikację jest flat top

Sam puder jest genialny. Ułatwia życie, nie wysusza, kryje i do tego jest wydajny. Natomiast brak odpowiedniego koloru, praktycznie go dyskwalifikuje, nawet w lecie, ponieważ nie znoszę się opalać. Wiem, że jest dostępny odcień Ivory, niestety nie w Polsce. Spróbuję go jakoś zdobyć, ale obawiam się, że nawet ten będzie za ciemny. O ile udaje mi się rozjaśnić nieco krem CC, poprzez dodanie kilku kropel białego podkładu, tak z tym chyba nic się nie da zrobić.

Raczej nie kupię go ponownie. Wielka szkoda, ponieważ byłby moim absolutnym hitem i numerem jeden, wśród wszystkich moich kolorowych kosmetyków.

Używam tego produktu od: Od jakiegoś roku
Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

MÓJ KWC

Rewelacja, samodzielnie jak i na podkład.
+ Matuje
+ rewelacyjne kryje nawet bez podkładu,
+ nie podrażnia i nie zapycha ( mam cerę mieszaną, wrażliwą, naczynkową )
+ dopasowuje się do kolorytu
+ megaaaa wydajny
+ cudne opakowanie, idealne do torebki

+/ - cena , ale wartoooooo

Używam tego produktu od: od kąd pamiętam
Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam, kupuję regularnie od około 7 lat

MAKIJAŻ Z BELL HYPOALLERGENIC

Wspaniały :)

Używam najjaśniejszego odcienia, który chyba niestety nie jest dostępny w Polsce. Puder jest (przynajmniej w moim przypadku) rewelacyjny :) Ładnie utrwala makijaż, świetnie sprawdza się też sam. Nałożony na twarz bez podkładu wyrównuje koloryt skóry , delikatnie matuje i wygląda wspaniale ;)
Kolejny plus to wydajność. Używam go od ok. 5 miesięcy a prawie nie widać jakiegokolwiek zużycia. Fajnie łączy się zarówno z podkładami clinique (używałam acne solutions) jak i z innymi (aktualnie używam go na bobbi brown i też jest ekstra). Jak się skończy to pewnie zamówie ze stanów mój odcien, bo nie wiem czy znajde równie fajny puder :)

Używam tego produktu od: ok. 5 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: Jedno, w trakcie

Bardzo dobry :)

Bardzo podobny do EL Double Wear ale tańszy :)

Plusy:
-dobrze matuje
-nie zapycha (u mnie o to nie trudno)
-kryjący
-trwały
-wydajny
-cena

Minusy:
-opakowanie tragedia

Ilość zużytych opakowań: 2 x 10g

Mało kolorów do wyboru

Kupiłam zachęcona opiniami, jednak nie do końca mi odpowiada. Najjaśniejszy odcień dostępny w Polsce jest dla mnie za ciemny.
Z definicji wynika, że jest to podkład w kompakcie jednak nakładany solo kompletnie sobie "nie poradził" a nie mam problemów z cerą. Zależy mi jedynie na wyrównaniu koloru.

Plusy:
+ duże lusterko
+ bardzo wydajny
+ nie podkreśla suchych skórek
+ idealny co cery suchej
+ dobre zmatowienie twarzy
+ bardzo dobra gąbeczka, dobra do podkładów, czy innego pudru

Minusy:
- musi być nakładany na podkład, więc spełnia jedynie funkcję pudru matującego

- trochę tandetne opakowanie, chociaż rozpoznawalne "z daleka" przez fanów clinique

- przy końcówce pudru nie da rady już go użyć zupełnie do końca, ponieważ ma dziwną konsytencję na brzegach opakowania kiedy już się kończy

- ciemnieje w ciągu dnia, więc trzeba nakładać go uważnie

- zbyt mało kolorów

- wysoka cena

Myślę, że gdyby były możliwe jeszcze jaśniejsze kolory do wyboru kupiłabym go ponownie :)

Ilość zużytych opakowań: 2 (10 g)

Dobry ale ma nie do końca trafione kolory

Oceniam odcień 01 - nie wiem czy jest dostępny w Polsce, czyli matte ivory.

Double Face może byćstosowany jako podkład lub jako puder utrwalający. Ja używam go tylko jako puder do poprawek w ciągu dnia, czasami rano do utrwalenia makijażu zamiast pudru sypkiego

ładnie się rozprowadza na skórze, nie robi ciasta na twarzy, nie podkreśla suchych skórek, nie wałkuje się, nie roluje.

Nie postarza twarzy oczywiście należy go umiejętnie nałożyć najlepiej pędzlem - gąbeczi nie używam nawet do poprawek.

Jego wada to kolory - ten 01 ma lekko rózowe tony pomieszane z beżem więc nie ma tragedii - zdecydowanie inne kolory są już dla mnie za ciemne. Teraz go jeszcze używam potem na lato na pewno nie będzie dobry więc poczeka znów do zimy.

Opakowanie jak to u clinique - kiepskie ten okropny zielony kolor ! natomiast sama puderniczka poręczna i ma świetne duże lusterko :)

Druga i ostatnia wada to matowienie twarzy. U mnie to max 3 godziny. Oczywiście na lżejszych podkładach.

Nie używam na podkładach ciężkich i typowo matujących bo wtedy może być efekt maski na twarzy.

Jest wydajny, nie pyli się. Nie tworzy smug.

Ciesze się że poznałam ten produkt. Jest dobry ale nie idealny.

4 gwiazdki :)

średni

W zasadzie znalazł się u mnie przez przypadek- poprosiłam panią w Douglasie o puder Clinique Stay Matte, natomiast ona pomyliła się i tym sposobem nieświadomie kupiłam ten. Przede wszystkim rzeczą, która najbardziej mi w nim nie odpowiada jest kolor- posiadam najjaśniejszy dostępny w Polsce 02, który jest dla mnie za ciemny. Miał u mnie pełnić funkcję pudru utrwalającego, tak jak stay matte, ale jedynie przyciemniał mój idealnie dobrany kolor podkładu i powodował, że zdecydowanie szybciej się świeciłam. Natomiast samodzielnie wyglądało to inaczej.

Jako puder utrwalający:
Niestety nie widzę ani jednej zalety w moim przypadku. Jedyne co, to może w sytuacji gdy kolor jest dobrze dobrany dodaje krycia i jest fajny do poprawek, ale wtedy kolor naprawdę musi być dobry. U mnie to odpadło od razu.
Natomiast minusy: matuje jedynie na 2-3 godziny max, co przy aktywnym trybie życia... no cóż, nie ukrywajmy, nie jest najlepszym rozwiązaniem. Przy drugiej poprawce robi z twarzy robi się maska, wygląda, jakbyśmy zalały sobie twarz cementem. Zostawia okropne ślady na ubraniach, szalikach, płaszczach.

Jako podkład: tu jest trochę lepiej :)
Plusy: kolorem można odrobinę pomanipulować, jeśli dobrze się go rozetrze to jest do przeżycia, różnica w kolorze nie jest wtedy aż tak widoczna. Na podkładzie wygląda to dużo gorzej.
Jest bardzo lekki, nie czuć go na twarzy. Dobrze przylega do kremu nawilżającego. Dobry na upalne lato, dobry na plażę, jeśli później chcemy wyglądać dobrze.
Wydaje mi się, że znacznie zmniejsza widoczność porów (na podkładzie raczej podkreśla).

Minusy: podobnie jak wcześniej, matuje na krótko i utrzymuje się na twarzy dosyć krótko.

Nie kupię ponownie, ale dla cer raczej w stronę suchych, normalnych byłby lepszy- dla mieszanych i tłustych nie polecam ze względu na trwałość. Kolejnym ważnym minusem jest również dosyć wysoka cena.

Swietny podklad do tlustej cery

Produkt kupilam po skorzystaniu z niego u kolezanki. Swietnie nadaje sie do cery tlustej, chociarz nadaje lekko szary odcien skory. Trzeba co jakis czas myc gabke. Dobrze sie rozprowadza i kryje drobne niedoskonalosci skory.

Ilość zużytych opakowań: 3 zuzyte opakowania

b.dobry

+ delikatne krycie
+ dobre zmatowienie twarzy
+ ładny, dopasowujący się do cery kolor
+ b. wydajny

- pod koniec, produkt trudniej się rozprowadza
- cena mogłaby być niższa

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 (całe 30ml)

Niby uzywam go kilka lat, ale...

Uzywam go na prawdę bardzo długo, jest moim wieloletnim przyjacielem, ale nie najlepszym...
Mam puder zastępczy, który chyba bardziej lubię, jego brata z Estee Lauder Double Wear.

Clinique nie jest moim faworytem, ponieważ:

-mógłby trochę lepiej się rozprowadzać, aplikuję go prosto na krem, nie używam fluidu, mógłby jakoś tak lepiej przylegać do skóry, wtapiać się w nią (EL przylega lepiej do skóry )
- mógłby znacznie lepiej matowić skórę, niestety gdzieś po ok 2 h zaczynam się świecić, tym bardziej w okresie zimowym gdzie moje kremy na dzień są znacznie bardziej treściwsze niz to czego uzywam latem
-od lat preferuje kolor Matte Neutral 07. W zasadzie mógłby byc ciutkę jaśniejszy, ale znowu ten jaśniejszy powoduje u mnie przesuszenie skóry. NIe wiem o co chodzi, mam dziwne odczucie, że jaśniejszy kolor ma więcej jakiegoś składnika wysuszającego
-mógłby ciutke lepiej kryć, ale na prawdę jest ok, można go spokojnie nazwać kryjącym

Podsumowując, cały czas używam słowa "mógłby", bo własnie o to chodzi, że on jest taki na 4 bądź 4+. Wydaje mi się, że go chyba uzywam z przyzwyczajenia. Nie znalazłam dotąd prócz EL Double Wear nic lepszego, ale będę szukać:)

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: chyba ponad 10 szt

Prawie idealny!

Używam tego kosmetyku już od ponad roku i naprawdę jest cudowny! Głównie ze względu na moja atopową skórę staram się wybieram kosmetyki dobrego i naturalnego pochodzenia. Ten sprawdza się idealnie. Nie wysusza, nie uczula i ładnie kryje. Polecam! :)

Używam tego produktu od: sierpnia 2011
Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie drugiego