Dabur, Vatika, Dandruff Guard Styling Hair Cream (Krem przeciwłupieżowy do stylizacji włosów)

Cytrynowy krem do stylizacji włosów Dabur Vatika Dandruff Guard Styling Hair Cream chroni przed łupieżem. Likwiduje przyczyny powstawania łupieżu, a także zapobiega powstawaniu go na nowo. Zawarty w nim olej migdałowy nawilża i poprawia wygląd włosa a cytrusy i olejek herbaciany chronią przed łupieżem.
Dla lepszego efektu używać przed i po myciu włosów.

bardzo dobry jako maska przeciwłupieżowa

Mam bardzo delikatną skórę głowy skłonną do łupieżu. Zazwyczaj kosmetyki przeciwłupieżowe tylko nasilały problem. Skóra stawała się wysuszona i zaczynała swędzić. Mimo tego wciąż eksperymentuje i szukam czegoś odpowiedniego dla mnie. Ostatnio wpadło mi w oko to ciekawe pudełeczko w bardzo niskiej cenie, więc postanowiłam spróbować;]

Zanim napiszę o plusach i minusach zaznaczę, że produkt z kremem do stylizacji nie ma nic wspólnego. Nazwa jest nieco myląca - choć szczerze przyznam że nie próbowałam go nakładać na już umyte włosy jak zaleca producent.
Dla mnie jest to raczej maska którą rozprowadzamy na całej długości włosów i śmiało możemy wsmarować w skórę głowy. Producent zaleca zrobić to pół godziny przed myciem, ja czasem nakładam już godzinę - półtorej przed, bo mam wrażenie że wtedy jeszcze lepiej działa.

PLUSY:
- bardzo przyjemny zapach, niestety niewyczuwalny po umyciu włosów;
- łatwo się zmywa (ja do tego stosuję szampon z tej samej serii, który od razu zaznaczę - bez tej maski na mnie nie działa);
- niska cena;
- włosy po umyciu są miękkie w dotyku;
- i najważniejsze - rzeczywiście działa przeciwłupieżowo (przynajmniej wtedy kiedy się go używa - nie wiem czy eliminuje łupież na dłuższy czas). Nic mnie nie swędzi, nie mam żadnych podrażnień - pod tym względem u mnie super się sprawdził.

MINUSY:
- niby ma nawilżać i odżywiać co nie sprawdza się przy przesuszonych włosach. U mnie fajnie je "zmiękcza" ale nic poza tym. Po myciu głowy i tak musiałam spryskać włosy odżywką żeby je rozczesać;
- baaaardzo mało wydajny. Całe opakowanie wystarczyło mi na ok 4-5 razy :( Ale biorąc pod uwagę powyższy punkt myślę że przy długich włosach śmiało można go kupić tylko do nawilżania skóry głowy w czym najlepiej się sprawdza, a w tym samym czasie włosy pociągnąć inną maską.

Podsumowując - jeśli chcecie rozwiązanie wszystkich problemów w jednym (eliminacja łupieżu, piękne lśniące włosy itp) - szukajcie dalej.
Natomiast jeśli chcecie zadbać o skórę głowy, nawilżyć ją i zmniejszyć podrażnienie - spróbujcie bo warto.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, zaczynam drugie