Dove, Gentle Exfoliating, Peelingujący żel pod prysznic

Dove, Gentle Exfoliating, Peelingujący żel pod prysznic

Peelingujący żel pod prysznic Dove Gentle Exfoliating bogaty w składniki złuszczające martwy, suchy naskórek m.in. kulki krzemionki), które oczyszczają i odsłaniają piękno i blask skóry. Formuła żelu do ciała z delikatnymi substancjami oczyszczającymi. Zawiera technologię Nutrium Moisture, czyli połączenie kompozycji składników nawilżających wzbogaconych o lipidy plus delikatne substancje myjące. Dzięki temu żel pielęgnuje skórę podczas mycia, dostarczając jej składników nawilżających. Żel peelingujący Dove Gentle Exfoliating zapewnia miękką i gładką skórę już po pierwszym prysznicu.Codzienne stosowanie przywraca piękno skóry i pomaga zachować je na długi czas.

Skóra
sucha
zapachowa
w butelce
w żelu
100 – 250ml

najsłabszy wśród żeli Dove

Spośród wszystkich żeli Dove, które używałam ten przypadł mi do gustu najmniej. Jak każdy ma gęstą, kremową konsystencję, dobrze myje i nie wysusza, ale drobinki, które się w nim znajdują są tak delikatne, że o peelingu nie ma mowy, a podczas zwykłego mycia przeszkadzają mi, bo ciężko zmyć je z ciała. Zapach też niekoniecznie mój, niby to klasyczny Dove, ale jest jakby kwaśny.
Wydajność, opakowanie, cena, dostępność jak zawsze dobre, od tej wersji jednak będę trzymać się z daleka.

Idealny szczególnie latem :)

Bardzo lubię żele Dove, a ten peelingujący w szczególności. Żel świetnie oczyszcza, odświeża skórę na długo, super pachnie i dobrze się pieni. Zauważyłam że nawilża, sprawia, że skóra staję się miękka i gładka. Jak dla mnie super żel pod prysznic! Polecam :)

Świeżość prania

Żel zakupiłam jak tylko pojawił się wśród nowości. Decyzję o kupnie podjęłam pod wpływem zapachu. Zaraz tego samego dnia wypróbowałam żel na sobie. Pierwsze co, to czujemy mocny zapach. Jest świeży, mydlany, powiedziałabym że jak proszek do prania. Jak proszek do prania też są drobinki zawarte w samym żelu. Kiedy go używałam były one trochę wyczuwalne, miałam wrażenie że trochę tępo rozprowadzają się po skórze. Jednak wolę kiedy żel ma zwyczajną płynną konsystencję, a peeling to peeling- swoją drogą. Ogólnie żel na plus, ale jakby nie miał tych drobinek i gdyby zapach nie był taki 'proszkowy'.

fajny

Żel ma w sobie zawarte delikatne drobinki, które przyjemnie czuć na skórze podczas mycia, ale nawet delikatnie nie złuszczają naskórka. Produkt nie pozostawia czerwonej i podrażnionej skóry. Ma ładny delikatny zapach, który jest charakterystyczny dla tej firmy. Konsystencja mi się bardzo podoba, bo jest dosyć gęsta, ale nie jest ona za gęsta. Butelka ogólnie jest ładna i dosyć wygodna w użyciu, ale na końcu ciężko wydobyć produkt. Nie ukrywam, że mimo wszystko mogłaby mieć troszkę inny kształt, a wtedy byłabym już w 100% zadowolona. Produkt nie wysusza skóry, ale również jej nie nawilża.

Naprawdę gentle

Niby fajny żel, ale drobinki to on ma żadne więc moim zdaniem nie złuszcza, a przez te drobinki właśnie nieprzyjemnie na niego goli się nogi ;p zapach ma bardzo ładny, nawiłza skórę. Do codziennego stosowania sprawdzi się dobrze, ale nie jest to kosmetyk do zadań specjalnych, ale to zależy kto czego szuka :)

Peeling nie, żel też nie...

Jako osoba lubiąca testować produkty z przyjemnością zaopatrzyłam się w peelingujący zel pod prysznic Dove. Zapach typowy dla tej marki, wiec przyjemny. Konsystencja kremowa, znów na plus, ale... Drobinki są straszne, wcale nie należą do tych delikatnych, po każdym prysznicu czułam, że moja skóra ma dość i woła o ratunek. Była podrażniona i piekąca, wiec za każdym razem wymagała użycia balsamu na uspokojenie.
Następnie wpadłam na pomysł, żeby wykorzystać go jako peeling do ciała i tu znów rozczarowanie, bo niestety tych kuleczek jest za mało by pełnił tę funkcję.
Żel skończył u faceta, ale i jemu nie do końca się sprawdził. Niby zużył, ale narzekał, ze drobinki go drażnią.

Genialny żel o cudnym zapachu

Świetne połączenie żelu pod prysznic i delikatnego peelingu. Żel ładnie pachnie, nawilża skórę oraz delikatnie złuszcza martwy naskórek. Nie muszę stosować po kąpieli balsamu nawilżającego, bo moja skóra po samym myciu jest nawilżona.

Jako peeling słaby,jako żel na codzień dobry.

Używałam go jako peeling,ale niestety jest bardzo słaby.Delikatnie usuwa martwy naskórek,co prawda skóra jest gładka,ale to bardziej sprawka żelu niż drobinek pilingujących.Skóra nawilżona,dosyć gęsty produkt.Ale zapach okropny wymieszany typowy zapach Dove z proszkiem do prania,bardzo sztuczny.Miałam go w pudełku Shinybox.Liczyłam na coś więcej...

Hmm...

Żel dostałam w jednym z kosmetycznych pudełek. Rzeczywiście, bardzo delikatnie peelinguje, skóra jest po nim miękka i przyjemna w dotyku.
Niestety, zapach proszku do prania mi się nie spodobał, ponadto, opakowanie starczyło mi na jakieś dwa tygodnie (jeszcze żaden żel tak szybko mi się nie skończył).

Skład ZDECYDOWANIE NA NIE

Z innych Dove byłam zadowolona, nie podrażniały mnie. Jednak ten mnie podrażnił, co mnie skłoniło do przeanalizowania składu żeli Dove. Zawierają pochodną formaldehydu skrywaną pod nazwą DMDM Hydantoin i substancję BHT. Są one alergenne i podejrzewane o właściwości rakotwórcze. Mimo małego stężenia tych substancji, nie chcę się truć i będę omijać te żele szerokim łukiem...

Cudo

Po raz kolejny zachwyciłam się żelem z dove, tym razem chyba nawet mocniej, bo te drobinki są wspaniałym dodatkiem. Konsystencja jak już doświadczyłam z tą marką najbardziej gęsta ze wszystkich żeli pod prysznic jakie znam, a nie używam gąbki ani myjki, więc siłą rzeczy zużywam ich sporo. To jest prawdziwie kremowy produkt. Zapach śliczny, pachnie czystością, utrzymuje się jeszcze po wytarciu się i wyjściu z łazienki, otula nas swoją klasyczną pięknością. Drobinki bardziej chyba do masażu i poprawy ukrwienia, niż peelingu z prawdziwego zdarzenia, ale jak dla mnie i tak są na tyle wyczuwalne, że nie mogłabym go używać codziennie. Godny polecenia, rozpieszcza, do tego jest wydajny z racji swojej konsystencji. Jedyny mały minus z mojej strony to opakowanie z twardego plastiku, ale to już na serio czepianie się.

fajny kosmetyk

Zapach jest po prostu cudowny. Konsystencja żelu jest kremowa i to bardzo, dobrze się wylewa z butelki. Sama butelka jest poręczna i można wykorzystać kosmetyk do końca.Jest bardzo wydajny. Dobrze się pieni i nie wysusza. Skóra jest miękka i gładka w dotyku. Ma dużo drobnych drobinek, więc przyjemnie się go używa.