Avon, Little Black Dress Eau Fraiche EDP

Avon, Little Black Dress Eau Fraiche EDP

Nowa odsłona bestsellerowego zpachu, która uwiedzie cię radosną świezością soczystych cytrusów, subtelnością różowych kwiatów i ciepłem piżma. Idealna na letnie dni.

Kategoria: orientalno-kwiatowo-świeża.

Nuty zapachowe: olejek cytrynowy, peonia, piżmo.

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

Przyjemne

Jest to mój trzeci zapach z tej serii perfum i bardzo je lubię. Kupiłam ten zapach ponieważ skończyły mi się Little White Dress a chciałam wypróbować coś nowego. Te perfumy są ze mną od niedawna i używam ich prawie codziennie ponieważ zapach jest lekki idealny na dzień.

nieciekawy zapach

Drugie perfumy z tej serii, które nie przypadły mi do gustu. Kompletnie nie mój zapach, piżmo jest dominujące i nie czuć innych nut. Niestety, mimo, że lubię większość zapachów z tej serii to ten uważam za najgorszy.

Albo się je kocha, albo nienawidzi :)

Perfumy mają grono swoich przeciwniczek i zwolenniczek. Ja stoję po środku, bo nie wiem co dokładnie o nich sądzić. Są bardzo orzeźwiające, czuć mocno trawę cytrynową. Trochę kojarzą mi się z odświeżaczem do łazienki :D Utrzymują się dość długo, ale naprawdę nie rozumiem o co chodzi z tym stwierdzeniem, że są ciężkie. Ja uważam, że są bardzo rześkie. Co prawda różnią się od pierwowzoru, ale nie są najgorsze.

Tylko nie to

Fakt, że w tych perfumach nie wyczuwam charakterystycznej nuty Avon'u, to jedyny plus w przypadku tego produktu.
Na szczęście zamówiłam tylko próbkę tych perfum, bo nie wiem, co bym zrobiła z pełną wersją. Wcześniej miałam już LBD oryginalne, które nie zrobiły na mnie zbyt pozytywnego wrażenia, więc kiedy zobaczyłam znaną, lubianą przeze mnie polską aktorkę reklamującą nową wersję, pomyślałam, że nie ośmieszyłaby się chyba reklamując słaby produkt. Myślałam, że lżejsza wersja zrobi na mnie lepsze wrażenie.

Na początku wyczuwam zdecydowany zapach trawy cytrynowej z lekką nutą piżma. Jest to jedyny moment (dosłownie kilka sekund), kiedy jestem w stanie znieść ten zapach. Później to, co się dzieje, to totalna porażka. Piżmo przykrywa wszystkie pozostałe nuty zapachowe. W oddali mogę nadal wyczuć trawę cytrynową, której towarzyszy lekka gorycz pomarańczy.

Niestety, zapach przez cały czas pozostaje taki sam (mdły i sztuczny). Jedyne co się zmienia, to wyczuwalność. Na pewno producent nie może się tutaj pochwalić nawet trwałością. Zapach trzyma się blisko skóry, co w przypadku tej wersji jest dla mnie pozytywem. Jednocześnie przez cały czas jak tylko czuję te perfumy na sobie, czuję się przytłoczona i zirytowana. Jest on po prostu nie do zniesienia. Aż chce się jak najszybciej pozbyć ich ze skóry.

Zdecydowanie nie jest to zapach należący do tych lekkich, więc jeśli ktoś kieruje się tutaj nazwą, to polecam najpierw zakup próbki. Chociaż nawet jako miłośniczka cięższych zapachów (typu Givenchy, czy Thierry Mugler) nie jestem w stanie ich znieść.

UWIELBIAM

Najlepsze perfumy jakie mialam!
Pieknie pachna, dlugo sie trzymaja i to za niecale 30 zl.
Juz prawie koncze pierwsze opakowanie i na pewno kupie kolejne.

Wszystko psuje trwałość

Kompozycja przypadła mi do gustu. Zapach jest idealny na dzień, na niezobowiązujące spotkania, do pracy. Nie jest męczący czy duszący. Dużym plusem jest trwałość. Po 8 godzinach nie ma po nim śladu na skórze. Opakowanie zgrabne, nieprzekombinowane.

lubię

Zapach idealny na dzień, taki do pracy. Świeży, nie za mocny, długo się utrzymuje i ładnie rozwija :)
Buteleczka jest bardzo zgrabna, ślicznie wygląda na toaletce.
Idealny dla młodych dziewczyn i troche starszych pań ;)

Oj nie

Zapach wylądował na mojej półce jak tylko ukazał się jako nowość, ale potem długo na niej stał, a na końcu poszedł do ludzi.

Przyznam, że jest to świeży zapach - pewnie to jest sprawka tego olejku cytrynowego, bo ogólnie wszystko związane z cytryną kojarzy się ze świeżością oraz orzeźwieniem. Peonia oraz piżmo są tutaj pod kontrolą i nie zauważyłam jakiejś szczególnej dominacji. Wszystko niby ma swoje granice, ale strasznie mnie ta kompozycja wyprowadzała z równowagi. Nie potrafiłam znaleźć dla niej idealnego zastosowania - wiosna, może jednak zima, a może tylko za dnia lub wieczorem będzie idealnie? Zawsze efekt był ten sam. Moim zdaniem ten zapach nie emanuje. To tak jakby podłożyć pod nos kwiatki i możemy wyczuć je, ale jak się odsuniemy to od razu ten zapach znika w całym otoczeniu. Nie lubię tego, bo wolę jak osoba, która koło mnie trochę dalej stanie potrafi wyczuć, że ładnie pachnę bez specjalnego podchodzenia, bo inaczej kompletnie nic nie czuć. Poza samym zapachem trwałość również zostawia bardzo wiele do życzenia, bo bardzo szybko kompozycja ulatnia się. Niczym te kwiatki, które odsuwamy od siebie i przestajemy je wyczuwać. Kompozycja kojarzy mi się tylko i wyłącznie z wiosną i świeżym bukietem kwiatów, który stawiamy na stole w domu - ładnie pachnie, ale tylko z bliska. Reszta to tylko i wyłącznie kwestia estetyczna. Co do kwestii estetycznej to flakonik jest bardzo ładny, przypomina pozostałe wersje Little Black Dress i tutaj nie mam żadnego zarzutu. W końcu piękno tkwi w prostocie. Cena regularna jest według mnie zdecydowanie za wysoka.

Dawałam temu zapachowi bardzo dużo szans oraz próbowałam na wszelkie sposoby się z nim zaprzyjaźnić, ale nie.. po prostu to nie jest to czego szukam. Może i ma swoją granicę, świeżość jest bardzo przyjemna dla nosa, ale dla mnie jest zdecydowanie za słaby.

Świeżak

Zapach nie zrobił na mnie dużego wrażenia . Jest świeży cytrusowy lekki , zwiewny . Idealny na letnią porę roku , takich kompozycji zapachowych jest wiele na rynku i nie wyróżnia się niczym szczególnym. Trwałość oceniłabym jako średnia 3-4 godzinki i pózniej pozostaje niewyczuwalny. Co do samego opakowania bardzo podobne do swoich pozostałych braci różni się jedynie napisami.Wygodnie się trzyma w dłoni i ładnie wygląda na toaletce. Zapach taki zwykły codzienny . Osoby które lubią świeże zapachy napewno przypadnie im do gustu:)

Bukiet suszonych traw

Little Black Dress Eau Fraiche to moim zdaniem zapach ziołowo-zielony a nie cytrusowo-kwiatowy, wyczuwam w nim werbenę ( ale nie tak intensywną jak w DKNY), skoszoną trawę, delikatną woń bazylii, pojedyncze przebłyski gorzkiej skórki cytryny i sporą dawkę piżma bez zbędnej słodyczy. Fragrantica porównuje ten zapach do często spotykanego w drogeriach Chanson d'Eau marki Coty, owszem mają troszkę wspólnego, ale w tym zestawieniu bezapelacyjnie wygrywa Avon, jest łagodniejszy, bardziej odświeżający i nie powoduje przykrego świdrowania w nosie. Można je kupić za niewielkie pieniądze, nie są co prawda mistrzem w kategorii trwałości, ale 2,5-3 godziny są w stanie utrzymać się na skórze, w upalne dni orzeźwiają, w chłodne ładnie komponują się z powietrzem dając lodowaty, ciekawy efekt.

Wianek

Zacznę od tego. Ze te perfumy są naprawdę piękne, kwiatowe, wyraźne. Trwałość jest okej max 4h. Przechodząc dużo osób zwraca na nie uwagę. Szczególnie mężczyźni. Ale czy bym kupiła ponownie? Gdybym je nie znała na 100% opisują kobietę radosną, pewną siebie. Ale jesli patrzyć na teraz to sama nie wiem wolę poznawać dalej :) Ale w 80% polecam :)

Jaknarazie moje ulubione

Zamówiłam je na gwiazdke w 2015. To było to! Miłe zaskoczenie. Moje ulubione perfumy jakie stosowałam dotychczas. Ślicznie subtelnie pachną, delikatne , leciutko wyczuwalne. Ładny flakonik. Co do trwałości jest ok. Na ubraniu trzymaja sie caly dzien, a nawet na drugi dzien delikatnie je wyczuwam. Minus jedna gwiazdka za cene i za bardzo lekka wyczuwalnosc :)