KTC Edibles, Jasmine Scented Hair Oil (Jaśminowy olejek do włosów)

KTC Edibles, Jasmine Scented Hair Oil (Jaśminowy olejek do włosów)

Aromatyzowany KTC olej jaśminowy Jasmine Scented Hair Oil jest znany ze swojego efektu wzmacniania włosów i stosowany w tradycyjnych kuracjach na porost i wzmocnienie ich koloru. Produkt ten jest przeznaczony dla włosów od jasnego blond po ciemny blond.
Jest to najbardziej rozpowszechniony olej, który stosuje się jako odżywkę do włosów:
KTC olej jaśminowy jest to olej do użytku zewnętrznego (do włosów). Regularne stosowanie nadaje włosom zdrowy wygląd, odżywia, sprawia, że są naturalnie miękkie, jedwabiście gładkie i mają cudowny zapach jaśminowych kwiatów.

A mi się ta parafinka podoba!

Z tego co widzę renecje na temat tego oleju są bardzo złe i każdy narzeka na parafinę jaką jest ten oto olej. Co jak co ale jak parafiny używa się z głową to nie zaszkodzi. Oczywiście są osoby jakie nie mogą jej stosować absolutnie i ja to rozumiem. Ale co do moich włosów to parafina u mnie sprawdza się bardzo dobrze. Mam włosy bardzo lekkie cienkie i bardzo wysoko porowate. Cały czas olejkuje je na noc różnymi olejami od oliwki Hipp przez firmę Dabur po oliwki z parafiną typu Amla.
Kupując ten olej wiedziałam że to parafina o zapachu jaśminowym. Kupiłam dwie butelki, jedną dla mojej koleżanki która farbuje włosy i narzekała na to że nie sprawdza się u niej żaden naturalny olejek. Parafina od KTC pachnie bardzo przyjemnie jaśminowo jak dla mnie. Uwielbiam zapach konwaliowy czy jaśminowy i bardzo mnie to cieszyło że właśnie ten zapach jest tutaj zastosowany. Parafina jak to parafina...na moich włosach sprawdzała się znakomicie, włosy miękkie i miłe w dotyku, do tego pachnące. Błyszczały się bardzo mocno i były dociążone. Moja koleżanka mówiła to samo, jej włosy były mięciutkie i błyszczące. Oby dwie byłyśmy zadowolone.
Lubię ten olej a raczej parafinę ale nie ukrywajmy że parafina to jednak olej. Jak się używa parafiny dobrze i z głową to nic złego nam nie zrobi a jeszcze pomoże.
Olej moim zdaniem mógłby być w innej buteleczce i w mniejszej pojemności.
Oraz producent mógłby nie osławiać go mianem oleju naturalnego bo do oleji w stu procentach naturalnych należą oleje z ziaren chociażby. Parafina jest naturalna bo pozyskiwana z ropy naftowej a ropa naftowa jakby nie patrzeć to coś z ziemi a nie stworzone chemicznie przez człowieka. Tyle że jak ludzie słyszą olej naturalny to zazwyczaj myślą o olejach typu migdałowy czy oliwa z oliwek. Producent powinien o tym pomyśleć i być może coś zmienić.

Nie zachwycił mnie, parafina z zapachem jaśminu

Niestety na stronie, na której go zamawiałam nie było informacji o składzie.
Zapach ma naprawdę ładny, jestem fanką jaśminu.
Tyle, że jego działanie na włosy jest żadne, może odrobinę lśnią, ale kiedy nałożę go zbyt dużo i zbyt długo (ciężko tą proporcje ocenić) tu włosy są bardziej przesuszone i niesforne.
Włosy mam rozjaśniane, średnioporowate, najwidoczniej niezbyt lubią się z parafiną.
Nawet zmieszany z odżywką i innym olejem bardziej pogarsza temat niż polepsza.
Dobrze, że kosztował mnie kilka złotych.
Skończy jako dodatek do kąpieli z racji zapachu ;)

Olejek? Sama parafina!

W azjatyckiem sklepie stacjonarmym natknęłam się na ten olej do włosów, bo jestem maniaczką olejowania i moje włosy to kochają. Skusiła mnie cena niecałe 3 euro za butelkę i w tym momencie chyba mnie coś zaćmiło, bo kompletnie zapomniałam przeczytać sklad. W domu mina mi zrzędła, kiedy okazało się, że jasminu tu jest jak na lekarstwo, a składnikiem nr 1 jest parafina, której szczerze nienawidzę i wkurza mnie, że wielu producentów wciska kit jakie to ona ma cudowne właściwości. Bzdura! Tego oleju użyłam dosłownie raz i więcej tego nie powtórzę. Nie pamiętam już czy ów olej rzeczywiście pachnie, ale to dla mnie mało ważne, bo nie potrafiłam go zmyć z włosów! Dotychczas do zmywania olejów służył mi niebieski szampon dziecięcy Babydream, który uwielbiam do tego celu i zawsze sobie radzi. Tym razem poległ. Włosy musiałam myć z 3 razy,a i tak było czuć, że są oblepione. Dałam za wygraną. Następnego dnia fryzura była przetłuszczona jakbym od miesiąca omijała szampon i wodę, oklapła i wyglądała poprostu źle. Po żadnym innym oleju tak nie było. Ten produkt to jedna wielka ściema. On nie pomaga włosom w żadnym wypadku tylko je oblepia i maksymalnie tłuści. Zresztą w czym niby ma pomóc parafina? Nie polecam w żadnym wypadku, bo to bubel.

Nie polecam.

Najpierw kupiłam a potem przeczytałam skład i jego analizę.
Niestety, zawiodłam się. No ale czego się miałam spodziewać po oleju za 15 zł?
Liczyłam na coś naturalnego i pielęgnującego, a dostałam w większości parafinę.
Olej sprzedawany jest w szklanej butelce z metalową zakrętką. Gdyby nie kolor, wyglądałby jak wódka z monopolowego. Szklana butelka bardzo łatwo wyślizguje się z ręki. Nietrudno o wypadek. Olej ma bardzo intensywny ala jaśminowy zapach. Jest tłusty i trudno go zmyć z włosów. Nie polepszył ich stanu. Nie chodzi mi już nawet o odbudowę struktury, tylko o wizualną poprawę. Zużyłam 3/4 po czym z ulgą ujrzałam, że jego termin ważności minął.Nie wrócę.

Nie, raczej nie

Nie jestem fanką tego olejku. Miło wspominam, ale tylko ze względu na jaśminowy zapach, który uwielbiam.
Działanie niestety się u mnie nie sprawdziło. Pomogło trochę na skórę głowy, ale cóż z tego skoro włosy były niesamowicie brzydkie, przetłuszczone i oczywiście źle się układały. Wieczorem już wstyd było gdziekolwiek wychodzić, bo wyglądały fatalnie.
Ma w swoim składzie parafinę, właściwie to jest to 50% składników i może zapychać. Mi nic się nie stało, ale używałam raz w tygodniu i w okolicach połowy butelki przestałam zupełnie.
Resztę wykorzystałam do zrobienia domowego peelingu.

Olejek? Parafina...

Kupiłam ten produkt na Allegro, myśląc, że kupuję olej jaśminowy. Gdy zobaczyłam skład produktu na etykiecie (parafina + zapach), to nie byłam zbyt zadowolona z zakupu.

Nie używam na co dzień parafiny, prawdę mówiąc nie stosuję jej w ogóle. Nigdy nie miałam żadnych problemów skórnych po jej zastosowaniu, bo internetowa kampania blogerek "any" parafinie skutecznie mnie odstraszyła i po prostu unikałam jej zawsze w składach. Po co ryzykować zapchanymi porami, czy wysypem pryszczy, gdy nie trzeba?

Użyłam ich na końcówki włosów. Niestety - chemiczny pseudojaśmin bardzo szybko wietrzeje, pozostawiając na włosach zapach laboratorium do chemii organicznej lub może bardzo rozcieńczonej benzyny. Nieznośne.

Włosy "strączkują", nawet gdy użyję bardzo małej ilości... Czasem używam na końce przed myciem, żeby je osłonić. Wtedy jest okej, tylko wtedy. Więcej nie kupię na pewno.

Plusy:
+osłania końce podczas mycia szamponem

Minusy:
-intensywny, chemiczny zapach,
-raczej nie nadaje się na skórę głowy,
-sprzedawany mylnie jako produkt do pielęgnacji, nie do ich osłony

Używam tego produktu od: luty 2015
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego