Phyto, Phytopanama, Daily Balancing Shampoo (Regulujący szampon do przetłuszczającej się skóry głowy)

Szampon Phyto Phytopanama, przeznaczony do łagodnej, codziennej pielęgnacji włosów z tendencją do przetłuszczania się. Przeciwdziała nadmiernemu wydzielaniu sebum, nie wywołując przy tym reaktywnego łojotoku. Nadaje włosom lekkość i sprężystość.

Okropny

W tym szamponie ciężko dopatrzyć się jakichkolwiek plusów, zacznę więc od nich:
+przyjemny ziołowy zapach,
+nie podrażnia skóry głowy,
+ładne, srebrne opakowanie.
I to tyle...
-słaba wydajność,
-konsystencja wody,
-słabo się pieni,
-nie ogranicza przetłuszczania,
-ale za to bardzo wysusza włosy u nasady aż puszą się jak szalone, żadna odżywka na to nie pomaga,gorzej niż ziołowe rypacze,
-bardzo wysoka cena,
-bardzo ciężkie w otwieraniu opakowanie, czasem musiałam je podważyć.

Okropny

Poczynając od okropnej wodnisto-tłustej konsystencji, która przecieka przez palce, a kończąc na jego działaniu. Włosy szybko się po nim przetłuszczają, powoduje przyklap i włosy się po nim strączkują. O zapachu już nie wspomnę, coś a'la ziołowy, ale jednak nie do końca. Mimo wszystko nie jest to zapach gorszy od Phytocedratu, który pachnie przesłodzonymi cytrynami. Używałam ich dwóch na przemian, po paru razach odpuściłam, bo zamiast polepszenia było pogorszenie. Osobom z dużym łojotokiem na pewno nie pomoże, ale wszystkiego trzeba próbować. Jak dla mnie szkoda pieniędzy tym bardziej, że szampony tej marki nie są tanie. Jedynym plusem jest to, że nie powoduje większej szkody.

Będę do niego wracać...

Szampon ma mocno wodnistą, całkowicie przezroczystą konsystencję, zatem najlepiej wylewać go od razu na głowę, gdyż z rąk po prostu spływa. Dobrze się pieni, delikatnie, ale dość dokładnie oczyszcza, nie obciąża włosów. Stosowany codziennie nie podrażnia ani nie wysusza skóry głowy, nie powoduje łupieżu. Włosy po umyciu są lekkie, miękkie i naprawdę o wiele wolniej się przetłuszczają. Jego zapach określiłabym jako ziołowy, aczkolwiek bardzo przyjemny i delikatny. Opakowanie jest poręczne i wygodne. Łatwo z niego wydobyć resztki produktu.

Ilość zużytych opakowań: 1: 200 ml