Douglas, Naturals, Face Cream Day (Krem na dzień do twarzy dla skóry normalnej)

Douglas, Naturals, Face Cream Day (Krem na dzień do twarzy dla skóry normalnej)

Krem na dzień do twarzy dla skóry normalnej Face Cream Day od Douglas Naturals przynosi skórze równowagę, energię a także nawilżenie. Organiczny olej arganowy dzięki swojemu działaniu antyoksydacyjnemu chroni skórę i zachowuje jej wytrzymałość. Zawarty w produkcie olej sojowy sprawia, że skóra lepiej przyswaja czynne składniki aktywne i jest nawilżona. Oliwa z oliwek zmiękcza skórę a masło shea podkreśla jej odżywienie.
Krem na dzień Douglas Naturals Face Cream Day nie zawiera sztucznych barwników i substancji zapachowych. Perfumowany jest wyłącznie naturalnymi substancjami zawartymi w produkcie. Bez parabenów. Produkt nadaje się dla wegan.

Skład: Aqua, Argania Spinosa Kernel Oil*, Glycine Soja Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Glyceryl Stearate Citrate, Theobroma Cacao Butter*, Lysolecithin, Simmondsia Chinensis Seed Oil*, Isoamyl Laurate, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea Fruit Oil*, Zingiber Officinale Water, Hydrogenated Coco-Glycerides, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Sorbitol, Squalane, Camelia Sinensis Leaf Water*, Lecithin, Sodium Levulinate, Alcohol, Xanthan Gum, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Sodium Anisate, Parfum**, Limonene**, Linalool**< Citral**.
*Składniki z certyfikowanych organicznych upraw, ** Naturalne olejki eteryczne.

nieprzyjemny

Zacznę od plusów: krem jest wegański i nie uczula. I to by było na tyle.

Ma bardzo nieprzyjemną, oleistą konsystencję i bardzo nieładnie pachnie. Kiepsko się wchłania, pozostawia na skórze tłustą, rozmazaną warstwę (kompletnie nie nadaje się pod makijaż), która w ogóle nie wnika w skórę i jej nie nawilża.

Kompletnie bez sensu.

Używa produktu od: próbka

Miniaturka kremu do twarzy na dzień firmy Douglas z serii Naturals z olejem arganowym. Była ona częścią kalendarzu adwentowego firmy Douglas w 2016 roku. Uwielbiam miniaturki i taki kalendarz to dla mnie prawdziwy kosmetyczny rarytas. Krem był w maleńkiej tubce o pojemności 10 ml natomiast pełnowymiarowy produkt znajduje się w ładnej butelce już o pojemności 50 ml. Kosmetyk przeznaczony jest dla skóry normalnej. Moja co prawda jest mieszana, alei tak postanowiłam go przetestować, zwłaszcza, że gdy zaczynałam go używać temperatury były bardzo niskie, a moja skóra na policzkach sucha. Niemniej jednak krem jest dość wydajny i załapał się już na nieco wyższe niż 10 stopni temperatury przez co moja opinia będzie o tyle bogatsza w doświadczenie z nim. Jego głównym zadaniem jest nawilżanie skóry, ale także dodawanie jej energii. Po za tym wykazuje również właściwości ochronne, a dzięki oliwie z oliwek zawartej w kremie nasza skóra po użyciu jest zmiękczona przez co staje się przyjemna w dotyku. Dodatkowo kosmetyk ten jest typowo wegański, czyli w swoim składzie nie ma substancji pochodzenia zwierzęcego. Zapach jest dość specyficzny i mimo, że producent zapewnia o jego naturalności to jak dla mnie jest strasznie sztuczny i nieprzyjemny. Może i jest lekko słodki, ale ja tu głównie czuję kwasowość co jest wręcz gryzące. Krem ma biały kolor i na pierwszy rzut oka dość lekką konsystencję. Przy wsmarowywaniu jednak już możemy się przekonać, że jest tłusty i pod palcami czujemy oleistą warstwę. Starałam się używać jak najmniejszą ilość, jedynie żeby pokryć i nawilżyć skórę, ale i tak miał problem z szybkim wchłanianiem. Niestety ten efekt bardzo mi się nie podobał, bo jest to krem na dzień a ja długo się po nim świeciłam. Dużo lepiej sprawdziłby się jako krem na noc, bo wtedy mogę się świecić i w ogóle mi to nie przeszkadza, ale w kremie na dzień to dla mnie niedopuszczalne. Buzia faktycznie stawała się miła i miękka w dotyku. Mimo też tłustości to nie uczulił mnie i nie zapchał skóry, a podczas jego stosowania nie wyskoczył mi żaden nieprzyjaciel. Niemniej jednak kiedy moja skóra była sucha i była zimniej to po wyjściu na zewnątrz nie czułam szczypania w policzki i mogę przyznać, że faktycznie buduję taką barierę ochronną na skórze. Jednak gdy zrobiło się cieplej, a skóra już nie była taka sucha i narażona to miałam wrażenie, że moja skóra jest czymś zaklejona, jakbym założyła maskę i nie było to przyjemne uczucie. Dla bardzo suchej skóry to fajny ratunek jednak dla innego typu raczej bym odradzała. Sama z pewnością nie kupię pełnowymiarowego produktu zwłaszcza, że butelka 50 ml kosztuje 105 zł, a krem nie powalił mnie z radości na kolana.Ta cena jest o wiele za wysoka, a krem nie robi nic czego nie robiłby, np. krem Nivea patrząc na działanie ochronne, nawilżające i zmiękczające. Nie polecam !