Mollon Cosmetics, PRO Monophase UV LED Vernis (Lakier do paznokci jednofazowy)

Mollon Cosmetics, PRO Monophase UV LED Vernis (Lakier do paznokci jednofazowy)

Lakier Mollon PRO Monophase UV LED Vernis stworzony w nowej formule UV / LED, która maksymalnie skraca czas wykonywanej stylizacji. Manicure wykonany jest bez użycia bazy i topu, tylko dwie warstwy koloru. Bez przemywania po utwardzeniu w lampie.
Zastosowany płaski pędzelek znacznie ułatwia aplikację koloru.
Lakier Mollon rekomendowany:
- dla naturalnej płytki paznokcia,
- nie niszczy płytki przy nakładaniu oraz usuwaniu lakieru.
Właściwości:
- utwardzany w lampie UV / LED,
- bez bazy, bez topu, tylko kolor,
- bez przemywania po utwardzeniu w lampie,
- nie kurczy się pod lampą,
- intensywny, trwały kolor po dwóch warstwach,
- długotrwały efekt lakierowanego manicure - do 10 dni,
- ekspresowe usuwanie w 3 minuty.
Mollon PRO Monophase UV LED Vernis może być stosowany w innych metodach stylizacji :
- żel,
- akryl.
Dwie warstwy koloru zapewniają intensywny kolor bez smug nie barwiąc naturalnej płytki.
Manicure Monophase utrzymuje się na paznokciach do 10 dni.
Sposób użycia: wmieszać mocno rolując przed użyciem. Na odpowiednio przygotowany i odtłuszczony paznokieć, nanieść równomiernie pierwszą cienką warstwę koloru zachowując minimalny odstęp od skórek. Utwardzać w lampie UV - 36 W czas 2 minuty lub LED 12 W czas 1,5 minuty. Nanieść drugą cienką warstwę, utwardzić w lampie UV czas 4 minuty, LED czas 3 minuty. Nie przemywać koloru po utwardzeniu.

Lepsze niż zwykła hybryda

Od ponad pół roku robię sobie hybrydy ale żona kuzyna zaproponowała mi spróbowanie monofazy, jednocześnie polecając MollonPro. Wybrałam kolor i zamówiłam. Niestety okazał się on być "żarówą", a odcień w ogóle nie przypominał tego ze zdjęcia. Mimo wszystko dzięki pomocy i uprzejmości działu marketingu udało mi się dobrać właściwy kolor i przetestować monofazę.
Wydaje mi się, że gdybym miała od początku wybierać, zdecydowałabym się od razu na lakier monofazowy, a nie zwykłą hybrydę.

Coś za coś

Generalnie zależy, z której strony na niego spojrzeć tak kształtuje się ocena.

Jeżeli chodzi o plusy:

+ szybkie malowanie - wystarczą dwie warstwy i gotowe (tutaj uwaga: ciemne i bardziej napigmentowane kolory trzeba utwardzać o około minutę dłużej niż w instrukcji, bo inaczej się lepią)

+ bardzo łatwo się nakłada, jest dość rzadki i lejący i trzeba uważać, żeby się nie porozlewał na skórki, ale gdy zrobi się to dokładnie to nie ma żadnego problemu :)

+ nie niszczy płytki paznokcia! (po zmyciu paznokcie są w doskonałym stanie, a w moim przypadku wręcz pomogło noszenie go, bo przestały się łamać)

+ szybkie usuwanie - 5 minut i po sprawie

+ bardzo ładny, naturalny efekt - jeżeli ktoś nie lubi 'grubych', hybrydowych paznokci to jest do dobry kompromis, ponieważ lakier jest trwały i pięknie się błyszczy, a paznokcie pozostają 'cienkie' i elastyczne

Jeżeli chodzi o minusy
- przy nałożeniu tych 2 warstw - po około 3 dniach zaczyna się ścierać na końcach paznokci, po około 5 przestaje się aż tak błyszczeć i zaczyna wyglądać dość średnio, tak, że maks 7 dni i trzeba zmyć, bo nie wygląda ładnie
ALE! można ten problem rozwiązać, wystarczy położyć na niego top coat ( ja używam z firmy semilac i sprawdza się super) poświęcamy te kilka minut na dołożenie go i utwardzenie w lampie, a lakier spokojnie wytrzymuje 10 -14 dni w niezmienionym stanie, jak normalna hybryda ;)
--> więc podsumowując: potrzebujemy na szybko - mamy piękne paznokcie na imprezę czy wyjście nie tracąc zbyt wiele czasu, chcemy na dłużej - dokładamy top coat
* i tutaj przy użyciu top coat zmywanie też trwa niewiele dłużej - około 10 minut

- ciemne i wyraziste kolory - niestety odbarwiają się pod wpływem słońca (na razie zdarzyło mi się to przy 2 kolorach - ciemny róż (05) i fiolet (23), beżowy (47) - bez zmian). Przy niedużej ekspozycji na słońce kolor zmienia się tylko trochę i równomiernie na całych paznokciach, więc nawet to nie przeszkadza, ale jeżeli chodzi o opalanie i kiedy słońca jest naprawdę dużo to powstają jasne plamy.
--> jest nieco lepiej gdy pomalujemy paznokcie wieczorem - mniejsze odbarwianie i mniejsza szansa, że w ogóle się to stanie, bo gdyby zrobić to np rano i w tym samym dniu wyjść na słońce - odbarwienia na 100%

- cena - jest drogi i jak za takie pieniądze to wg mnie powinien spełniać obietnice producenta, a niestety tak nie jest

Podsumowując, myślę, że każdy wyciągnie wnioski sam na podstawie tego co napisałam :) zależy czego oczekujemy i na jakim efekcie nam zależy. Osobiście, lakiery te spełniają moje oczekiwania i pasują mi, szczególnie jeżeli chodzi o fakt, że po nich mam paznokcie w idealnym stanie, gdzie w przeszłości zdarzało mi się, że po jednorazowym użyciu hybrydy, paznokcie były zmasakrowane i łamały się przez kolejne pół roku. Najbardziej rozczarował mnie fakt tego odbarwiania się od słońca, bo kolor zakupiony typowo na lato, niestety będę musiała zużyć kiedy nie będę już wychodzić na słońce.

dobry, ale ma kilka wad

plusy:

- brak topu i bazy, co zdecydowanie przyśpiesza malowanie, niestety wadą jest to że lakier nie ma trwałości klasycznej hybrydy.

- wytrzymuje parę dni na dłoniach, w zależności od trybu życia i jakości płytki paznokcie. U mnie paznokcie są w stanie średnim (ocena 3 na 5) a tryb życia intensywny, prace domowe wykonuje sama. Klasyczna hybryda trzyma sie ok 7-9 dni. Monophasa wytrzymuje na dłonach 3-4 dni. Przydaje się w momentach kiedy potrzebujemy szybko pomalować paznokcie aby lakier wytrzymał np. do następnego dnia wieczorem.

Minusy:

- malowanie nie jest łatwe. Trzeba naprawdę położyć dwie cienkie (bardzo cienkie) warstwy a lakier jest bardzo gęsty.

- zdarza się że lakier "ucieka" z końcówek paznokcia, jest to często z powodu zbyt grubej warstwy lakieru lub za słabych żarówek z lapmie.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania standardowe