SunOzon, Classic, Matujący fluid przeciwsłoneczny SPF 50

SunOzon, Classic, Matujący fluid przeciwsłoneczny SPF 50

SunOzon Classic matujący fluid przeciwsłoneczny SPF 50. Wysoka ochrona dla bladej, wrażliwej na słońce skóry. Ochrona UVA/UVB. Fluid przeciwsłoneczny jest wodoodporny i dostarcza skórze wartościowych substancji przez co pozwalają ja delikatną i gładką. Matuje skórę twarzy. Przy regularnym stosowaniu krem SunOzon Classic SPF 50 zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry spowodowanemu oddziaływaniem promieni słonecznych. Przetestowany dermatologicznie.
Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Byłby ideałem, ale...

Do jego zakupu skusiła mnie niska cenna w Rossmannie, jak również funkcja matująca. Potrzebowałam czegoś z wysokim filtrem.
Moja skóra świeci się w strefie T, policzki są zaczerwienione, ale nie mam z nimi większych problemów.

Jak za tak niską cenę, jest bardzo dobrym kremem. Nie wiem, czy kupię ponowie, być może będę szukać czegoś lepszego do testowania

Porażka!!!

Straszny to mało powiedziane!!
"Matujący" tylko z nazwy, mam wrażenie, że twarz świeciła się po nim bardziej niż po innych kremach z filtrem.
Bieli masakrycznie, wyglądałam normalnie jak jakim "mim".
Każda próba położenia na nim podkładu, nawet takiego z górnej półki kończyła sie fiaskiem, ponieważ wszystko się na nim ważyło.
W dodatku zatyka pory do takiego stopnia że peeling musiałam robić codziennie, a i tak moja cera nawet po odstawieniu kosmetyku nie wróciła do formy.
NIE POLECAM!

Rzeczywiście się nie błyszczy, daje nietłuste wykończenie

Polubiłam ten krem, głównie ze względu na jego konsystencję. Jest dużo mniej ciężki niż przeciętne kremy z SPF 50 (i o wiele tańszy!). U mnie na twarzy nie wywołuje żadnego bielenia, jest neutralny w odcieniu po nałożeniu na skórę. Konsystencja typowego balsamu, dobrze się wchłania.
Za pierwszym razem byłam nieco zdziwiona, bo myślałam, że kupuję krem przeciwsłoneczny z pigmentem. "Fluid matujący" ? - raczej można się nabrać. Tymczasem to normalny, biały krem. Wybaczam, ale odejmuję gwiazdkę za niejasny opis na opakowaniu - wystarczyłoby nazwać go kremem albo balsamem i wszystko byłoby jasne.

Zapach neutralny. Mini, kompaktowa tubko - butelka (w czasie używania wygodna, ale pod koniec trzeba rozciąć). Wydajność - klasyczna dla kremów przeciwsłonecznych, ja zawsze akurat nakładam ich bardzo dużo i często.

Trochę o właściwościach. Nie ukrywam, że mimo normalnej / suchej cery liczyłam na efekt matujący. Nie mam żadnych tendencji do błyszczenia, ale podczas opalania, gdy nie mamy pudru, wiadomo że twarz i tak może się lekko świecić i wyglądać nieestetycznie. Miałam więc nadzieję, że krem da efekt nietłustej, czystej twarzy - i tak jest. Podczas jego używania twarz nie błyszczy się u mnie jak po klasycznych, bardziej tłustych i niematujących kremach, po prostu nie wygląda na nakremowaną. Ale - oceniam przy suchej cerze, nie wiem, czy przy tłustej równie dobrze sobie poradzi.
Nie ma jakichś wybitnych dodatkowych właściwości, nawilżaczy, środków anti-ageing etc - ale też nikt tego nie obiecuje: to po prostu skuteczny krem do opalania.

Podsumowując: dobry, skutecznie chroniący krem o przyjemnej konsystencji, który spełnia obietnice producenta i ma efekt matujący. Przynajmniej u mnie :) Cena zachęcająca, kupuję go zawsze kilka opakowań każdego lata. Do suchej cery jak najbardziej polecam, moja wchłania go absolutnie bez pozostałości żadnego tłustego filmu.

nie jest matujący, ale dobry

To dziwny krem. Lejący w opakowaniu, przy nakładaniu na twarz robi się jakby gęsty, trzeba się przyłożyć do smarowania. Bieli, nawet mocno, ale po kilku minutach widać to mniej. Nie matuje, ale też twarz nie świeci się strasznie, da się na niego nałożyć podkład. Wizualnie jest on dość tłusty, to znaczy widać że twarz jest czymś posmarowana, ale nie klei się w dotyku. Daje dziwny efekt kremów z dużym dodatkiem alkoholu i silikonów.
Chroni dobrze, chyba trochę zapycha, ale przy codziennym używaniu chyba każdy filtr trochę zapycha. Nie nadaje się pod minerały, dawał efekt pomarańczowych plam, choć mam idealnie dobrany, beżowy podkład. Może dałoby się opracować jak nakładać na niego minerały, ale mam do tego wypróbowany krem z filtrem i nie chciało mi się kombinować. Do użycia na działkę/rower/spacer był dobry.

raczej nie

Jestem uczulona na słońce i latem non stop stosuję wszelkich kremów z najwyższą ochroną jak do twarzy tak i do całego ciała, dlatego niezmiernie się ucieszyłam że ktoś stworzył fluid przeciw słoneczny MATUJĄCY bo po każdym innym twarz strasznie się błyszczy , a więc...jeszcze takiego kremu nie miałam, jest tak tłusty że za pierwszym razem z twarzy go się nie da zmyć, (oczywiście żelem czy mydłem), twarz trzeba umyc ze 3 razy, z żadnym kremem czy fluidem tak nie miałam (nivea, eveline, ivostin), i wcale nie matuje. jest wydajny i ma przyjemny zapach , niesamowicie nawilża twarz ale jest paskudnie TŁUSTYYY......i nie matuje :( dokończę to opakowanie ale nie kupię ponownie.

Powyżej oczekiwań

Zaznaczę, że posiadam cerę normalną ze skłonnością do przesuszania. Fluid sprawdził się w okresie zimowym i wczesną wiosną. Jest lekki, nie zapycha, u mnie wchłania się do matu i praktycznie nie wyczuwam go na skórze. Bez problemu można nałożyć odpowiednią ilość i nadal wyglądać elegancko. Po czterech godzinach moja twarz zaczęła się delikatnie świecić i jeśli nie reaplikowałam filtra, musiałam użyć pudru. Niestety na opakowaniu nie znajdziemy informacji o ochronie przed UVA, ale można założyć, że oscyluje w okolicach ~25. Fakt, przy nieostrożnym korzystaniu, na ubraniach mogą powstawać plamy. Nie uważam tego za wadę, jest to cecha typowa dla większości filtrów. Wydajność jest taka jak każdego kremu z filtrem, przy stosowaniu ~1,5ml na twarz wystarczy na góra trzy tygodnie.
Uważam, że w tej kategorii cenowej jest to jeden z lepszych kremów przeciwsłonecznych.

Nie do końca go lubię, ale raczej jest na plus

Fluid przeciwsłoneczny Sunozon kupiłam z mysla o zblizajacym sie lecie i coraz bardziej odczuwalnych promieniach slonecznych. Z racji tego, ze moja skora jest jasna i podatna na poparzenia sloneczne, a sczegolnie na twarzy zakupilam fluid z najwyzsza ohronan SPF 50. Plus na pewno za cene, bo kremy z takim filtrem kosztuja przewaznie o wiele wiecej niz 14 zł. Fluid ma konsystencje lekkiego kremu, szybko sie wchlania, ale nie do matu i na mojej cerze sie swieci, wiec efekt matujacy u mnie niestety nie wystepuje, a szkoda. Nadaje sie za to pod makijaz i przypudrowany wydobywa utrzymuje mat. Nie robi smug pod podkladem. Nie nadaje sie pod oczy, bo powoduje pieczenie i lzawienie. Nie zauwazylam bielenia i brudzenia ubran, ale zawsze staram sie sotroznie wszystko zdejmowac zeby nie robic plam. bo moga sie nie wyprac, jak ostrzega producent moga sie trwale odbarwic. krem ma wygodne opakowanie, miekkie, wiec latwo z niego wycisnac produkt. Jest dostepny w kazdym rossmannie, sczegolnie w okresie letnim. Niestety produkt zapycha, wiec jesli macie skore sklonna do zapychania radze ostroznie go uzywac.

- powoduje peiczenie i lzawienie w okolicach oczu
- nie matuje (bez pudru mat jest u mnie niezauwazalny)
- zapycha

+ wysoki filtr SPF 50
+ dobrze chroni skore przed sloncem
+ male opakowanie idealne do torebki i na wyjazd
+ nadaje sie pod makijaz
+ wygodne opakowanie tubka
+ nie bieli i nie brudzi ubran
+ dosc przystepna cena
+ wydajność
+ dostępność

Lekko się zawiodłam

Poszukiwałam czegoś lekkiego i matującego na wakacje. Zobaczyłam ten fluid w Rossmannie na promocji i postanowiłam spróbować.

+ cena (ok. 11 zł na promocji)
+ chroni przed promieniowaniem (słońce mnie nie spaliło)

+/- brudzi ubrania, ale jest ostrzeżenie o tym na opakowaniu; poza tym udało mi sie wyprać koszulki i nic nie zostało
+/- trochę bieli

- w ogóle nie matuje! (może nie wygląda sie na posmarowaną oliwką, ale jakimś półtłustym kremem na pewno) - przypudrowanie było konieczne
- trochę mnie zapchał (tydzień używania i 4 nowe pryszcze)

Nie jest najgorszy, ale poszukam czegoś innego.

działa ale nie do końca

Tani, chroni skórę przed promieniami uv (wytarcie dłoni o udo spowodowało białe plany palców na brązowej nodze)
ale niestety nie matuje, świecę się po nim strasznie ale pod podkład idealny

Ilość zużytych opakowań: 1 - 50ml

naprawdę matuje

W końcu dobry produkt chroniący przed słońcem do twarzy, po którym nie wyglądam jak bym zanurzyła ją w oliwce.
Jest gęsty, ma konsystencję kremu i fajnie matuje twarz jak na krem do opalania. Lubię go jednak jeszcze przypruszyć pudrem po tym jak się wchłonie.
Minusem jest to, że delikatnie wysusza skórę, ale wiadomo coś za coś.

Ilość zużytych opakowań: jedno prawie całe