Lumene, Matt Control Oil - Free Foundation (Podkład matujący)

Lumene, Matt Control Oil - Free Foundation (Podkład matujący)

Sprawdź ceny produktu

Podkład matujący Lumene Matt Control Oil - Free Foundation:
- matuje,
- kryje niedoskonałości,
- pielęgnuje,
- długotrwały,
- beztłuszczowa formuła.
Lumene Matt Control Oil - Free Foundation to podstawa świeżego, wolnego do połysku i widocznych porów makijażu. Jest idealny dla cery normalnej i mieszanej.
Podkład zawiera innowacyjne połączenie czynników matujących oraz pudrowych pigmentów, które gwarantują utrzymanie świeżej, wolnej od połysku skóry oraz pełne krycie niedoskonałości przez cały dzień. Beztłuszczowa formuła nie obciąża skóry, daje jej nieskazitelne wykończenie, nawet przy dodatkowej warstwie. Formuła podkładu została wzbogacona o ekstrakt z nasion arktycznej maliny moroszki, który rozjaśnia i odżywia cerę. Lumene, Matt Control Oil - Free Foundation nie zawiera parabenów.

matujące, kryjące
bez parabenów
fluidy
w tubce

Nie za taką cenę...

Witam, chciałabym się z wami podzielić opinią oraz spostrzeżeniami na temat tego produktu. Testowany był na cerze dla której jest dedykowany, czyli mieszana, z dość mocno przetłuszczającą się strefą T.
To jest mój pierwszy podkład z tych "droższych", postanowiłam sobie zrobić przerwę od revlonu, przeglądając minti natknęłam się na podkład Lumene, zaciekawił mnie opis produktu, a później opinie w internecie, był niesamowicie wychwalany. Przy pierwszej aplikacji gąbeczką blend it, zapowiadał się kolejnym ulubieńcem. Krycie na poziomie mocnym średnim. Niestety tak się nie stało. Przez ostatni miesiąc potrzebowałam bardzo trwałego makijażu, takiego który wytrzymałby co najmniej 10 godzin. Ten produkt nie wytrzymał nawet 6 godzin. Wyświecał się niesamowicie, a ja nienawidzę poprawiać sobie makijażu w ciągu dnia, ponieważ zwyczajnie nie mam na to czasu.
Aplikowałam go również pędzlem, nie widziałam różnicy pomiędzy gąbeczką a pędzlem, jedynie o dziwo pędzel bardzo lubił trochę więcej go zjeść.
Dodatkowo zamówiłam sobie odcień 0, dla bladziochów kolor idealny, praktycznie biały.

Po przygodzie z podkładem lumene wróciłam do swojego faworyta revlon colorstay, i widzę że ten podkład nie jest absolutnie war swojej ceny. Podkład za niecałe 30 zł jest dużo trwalszy i ładniej wygląda na twarzy niż ten za prawie 80 :P

Kończąc, polecam jednak wypróbować, kiedy złapiecie go na jakiejś promocji, czy przecenie, być może do innej cery sprawdzi się idealnie.

O co chodzi z tymi kolorami?

Tak samo jak w przypadku korektora, jestem rozczarowana. Najjaśniejszy odcień 00 ultra light nie pasuje kompletnie do mojej cery. To produkt o przynajmniej dwa tony za ciemny. W dodatku oksyduje i utlenia się na lekką pomarańczkę. Chwilę po aplikacji prezentuje się całkiem dobrze. Niestety po kilku godzinach zaczyna dziwnie wyglądać oraz znikać z nosa i czoła. Jest przyjemny, pudrowy w dotyku. Daje efekt matowy, ale bez przesadnego wysuszenia skóry. Zaletą jest to, że nie wysycha zbyt szybko przez co można z nim wygodnie pracować. Olej z maliny moroszki to kolejna dobra strona tego produktu. Moim zdaniem jest zbyt lejący. Trzeba uważać przy otwieraniu, aby nigdzie nie pociekł. Ma śliczne opakowanie. Warto go kupić na promocji.

Niestety nie...

Zacznę od tego, że cerę mam mieszaną i trądzikową. Pokładałam w tym produkcie naprawdę duże nadzieje. Niestety dla mnie to nie to ... Szybko zastyga tworząc nieestetyczne smugi. Skóra pod nim się błyszczy, niezależnie od stosowanych kremów i pielęgnacji cery no i niestety co najgorsze - błyskawicznie się wyciera! Nawet nie wiem kiedy, bo staram się nie dotykać twarzy, włosy mam związane. Efekt po nałożeniu jest mocno pudrowy. Nie zakrywa niedoskonałości cery tak jak tego oczekiwałam. Mógłby posiadać jakiś dozownik bo ciężko go wydobyć w odpowiedniej ilości. Na pewno nie kupię ponownie a jeszcze taka cena...

Jeśli chodzi o krem bb

Bardzo fajny kremik polecam pięknie pachnie i fajnie wyrównuje koloryt mam skórę tłusta ładnie matowi.Mile zaskoczenie ale nie wiem czemu taka niska ocena

Rewelacyjny podkład!

Mimo, że używam tego podkładu stosunkowo niedługo to już mogę powiedzieć, że to mój hit! Od dłuższego czasu szukałam produktu o większym kryciu na moje zaczerwienione policzki i w końcu go znalazłam! Ten podkład pięknie wygląda na twarzy, ukrywa zaczerwienienia i niedoskonałości, nie podkreśla suchych skórek i nie wysusza. Długo się utrzymuje (przetrwał nawet zajęcia fitness i nadal wyglądał przepięknie). Serdecznie polecam!!

Jeden z najlepszych

Używam już 3 opakowanie tego podkładu, jak dla mnie jest świetny, krycie oceniłabym jako średnie w stronę mocnego, które można stopniować. Przede wszystkim faktycznie matuje moją skórę, która przypudrowana jest matowa na wiele godzin, dobrze trzyma się skóry, bardzo ładnie na niej wygląda i współgra z innymi produktami. Nie powoduje u mnie wysypu, a gama kolorystyczna jest idealna dla mnie - bardzo jasne odcienie, latem stosowałam kolor nr 1 wymieszany z odrobinką mojego zimowego odcienia czyli 0. Na pewno kupię ponownie. Cena jak za ten produkt nie jest też wygórowana, w promocji nawet ok. 50 zł.

Jest w porządku

Podkład jest lekki i łatwo stapia się z cerą nie tworząc efektu maski. Całkiem dobrze matuje, jednak posiadaczki tłustej cery (jak ja) będą musiały w ciągu dnia kilkakrotnie wspomagać się pudrem, podejrzewam, że z cerą mieszaną i normalną poradzi sobie bardzo dobrze. Jeśli chodzi o krycie jest ono poprawne, dobrze kryje grudki, zaskórniki i drobne blizny, jednak myślę, że z bardzo problematyczną cerą w postaci czerwonych krost i licznych pryszczy mógłby sobie średnio poradzić... Ja lubię go głównie za dobry skład (bez zbędnej chemii) i fakt, że został wyprodukowany przez skandynawską firmę, która ceni jakość, naturalność i co ważne, nie testuje na zwierzętach. Minusem jest dostępność, najłatwiej jest go kupić w internecie jednak wiadomo, że kolor podkładu zwłaszcza w tej cenie trzeba sprawdzić na skórze. Ja znalazłam go w małej, osiedlowej drogerii, ta marka jest niestety niedostępna w sieciówkach, a szkoda. Ma też mały wybór kolorów, jednak są one bardzo naturalne (przeważają raczej żółtawe a nie różowe odcienie, co jest dla mnie na plus) i raczej znaczna większość znajdzie jeden odpowiedni dla siebie. Posiadaczki jasnej i bardzo jasnej karnacji mogą znaleźć w nim swój ideał (w nim lub innym podkładzie tej marki), gdyż Lumene pochodzi z Finlandii, kraju bladziochów :)
Opakowanie jest niezwykle poręczne, jest płaskie i łatwo mieści się w kosmetyczce czy torebce foliowej podczas podróży samolotem, ktoś miał świetny pomysł z tym kształtem opakowania.

Lumene dla mnie podkład numer jeden

Długo szukałam dobrego podkładu bez efektu maski, matującego, krojącego niedoskonałości i lekkiego. LUMEN właśnie taki jest... do tego wydajny.
Utrzymuje się cały dzień, nie robi efektu maski, nie ma żółtego odcieniu, świetnie się dopasowuje

Ideał.

Mieszam go z Embryolisse CC Cream, dlatego bo kolor classic beige jest dla mnie za jasny. Oprócz źle dobranego przeze mnie koloru to idealny podkład. Bardzo ładnie kryje i nie wysusza skóry.

Jest ok

Długo przymierzałam się do zakupu tego podkładu, wychwalany na forach i vlogach, jednak nie miałam możliwości sprawdzić go "na żywo" chociażby w którejś z drogerii ponieważ u mnie w mieście nie jest dostępny. A mam już milion podkładów kupionych w ciemno które leżą i są do niczego. Jednak zaryzykowałam, strasznie kusiło mnie aby go sprawdzić.
Zamówiłam nr 03, przy czym moja karnacja jest jasna, ale ponieważ trwa lato, jest delikatnie muśnięta słońcem i o dziwo ten odcień idealnie wpasował się w moją skórę! Generalnie jest idealnie dobrany, po nałożeniu nawet w jednej setnej nie różni się od odcienia mojej skóry, ale, ale! Niestety delikatnie ciemnieje po pewnej chwili i nie jest już tak idealnie aczkolwiek nie utlenia się jakoś mega bardzo więc nie jest źle.
Jeśli chodzi o krycie to w moim mniemaniu jest dość dobre, myślę, że na poziomie średnim. Nie wygładzi nam skóry niczym efekt blur w photoshopie, ale przykryje to co trzeba, a tym samym zostanie dość naturalnie.
Jest to podkład matujący, ale jego wykończenie nie jest tępym matem, powiedziałabym nawet, że nadaje skórze lekko satynowy efekt. Skóra wygląda na świeżą i zdrową.
Jeśli miałabym go porównać do jakiegoś znanego mi podkładu, bardzo skojarzył mi się z Loreal Infallible. Nadają podobne efekty. Dlatego też nie wiem czy kupiłabym go ponownie... Idealnie nadaje się do codziennego użytkowania , ale nie zachwycił mnie jakoś wybitnie. Jego cena nie należy do tych najniższych i jest trudno dostępny.

Jest świetny

Podkład Lumene odkryłam przypadkiem i bardzo go polubiłam. Mam cerę mieszaną, zmagam się z wyswiecaniem strefy T. Podkład kosztuje ok 70 zł więc źle nie jest :)

Z nim możesz zapomnieć o strefie T !

Podkład naturalnie wygląda i trwale utrzymuje się na twarzy przez wiele godzin. Matuje strefe T, nie wchodzi w pory i załamania. Uwielbiam go również za to, że dzięki dobremu kryciu maskuje moją cerę naczynkową (czerwone policzki, nos, skrzydełka nosa). Jeśli ktoś nie ma problematycznej cery to polecam podkład na wielkie wyjścia, zda egzamin swoją trwałością i wykończeniem. Jak w przypadku każdego "cięższego" podkładu warto dbać o dobre nawilżenie cery.
Dobra cena w stosunku do jakości.