Lumene, Matt Control Oil - Free Foundation (Podkład matujący)

Lumene, Matt Control Oil - Free Foundation (Podkład matujący)

Podkład matujący Lumene Matt Control Oil - Free Foundation:
- matuje,
- kryje niedoskonałości,
- pielęgnuje,
- długotrwały,
- beztłuszczowa formuła.
Lumene Matt Control Oil - Free Foundation to podstawa świeżego, wolnego do połysku i widocznych porów makijażu. Jest idealny dla cery normalnej i mieszanej.
Podkład zawiera innowacyjne połączenie czynników matujących oraz pudrowych pigmentów, które gwarantują utrzymanie świeżej, wolnej od połysku skóry oraz pełne krycie niedoskonałości przez cały dzień. Beztłuszczowa formuła nie obciąża skóry, daje jej nieskazitelne wykończenie, nawet przy dodatkowej warstwie. Formuła podkładu została wzbogacona o ekstrakt z nasion arktycznej maliny moroszki, który rozjaśnia i odżywia cerę. Lumene, Matt Control Oil - Free Foundation nie zawiera parabenów.

matujące, kryjące
bez parabenów
fluidy
w tubce

Nowy numer 1

Początkowo w ogóle nie brałam pod uwagę podkładu matującego, uparłam się na podkład rozświetlający. Wydawało mi się że rozświetlający będzie najlepiej wyglądać na mojej suchej skórze. Przetestowała Healthy Mix Bourjois, True Match Loreal, Natural Glow Lumene, Blur Lumene, Skinn Illusion Clarins i niestety żaden z nich nie spełniał do końca moich oczekiwań zwłaszcza dlatego że zaraz po nałożeniu wyglądały bardzo ładnie ale w ciągu dnia podkreślały strukturę skóry , a ich trwałość nie była najlepsza, niektóre pod koniec dnia znikały zupełnie z twarzy. Do zamówienia próbki Lumene Matte zachęciła mnie recenzja jeden z Wizażanek.
Kolorystyka podkładów Lumene jest piękna, jasna, neutralna, brak pomarańczowych czy różowych tonów. Podkład Matte mam w kolorze 1 classic beige. Podkład ma fajne krycie, lepsze niż Healthy Mix, wystarczy niewielka ilość produktu na całą twarz. Cera przez cały dzień jest nieskazitelna, gładka a koloryt wyrównany. Mat nie jest tępy, wykończenie jest satynowe. Podkład nie ciemniej, nie podkreśla suchych skórek, nie wchodzi w zmarszczki mimiczne, natomiast wygląda świeżo i lekko a co najważniejsze utrzymuje się cały dzień. W ciągu dnia nieco zaczyna się świecić ale tak zdrowo, bardzo ładnie, skóra jest promienna. Podkład jest lekki, nie obciąża i nie wysusza mojej cery.
Rzadko kiedy piszę o opakowaniu ale w tym przypadku jestem bardzo zadowolona, z małej, płaskiej poręcznej tubki, która jest lekka i zajmuje bardzo mało miejsca w porównaniu do szklanych butelek innych podkładów.
Podkład kupiłam na promocji za 42 zł, ale nawet i regularną cenę uważam za naprawdę niską przy tak dobrej jakości i trwałości.
W tej chwili jest to mój numer jeden.

Ulubieniec

Obecnie stan mojej cery (mieszanej) nie jest najlepszy.
Sporo przebarwień, naczynek, niespodzianek...
Poszukiwałam przyzwoitego podkładu o nieco lepszym składzie niż te drogeryjne, który zapewni mi dobre krycie i ładne wykończenie. Wiele dobrego słyszałam w internetach na temat tego produktu i w ogóle marki Lumene, od dawana już miałam go przetestować, więc stwierdziałam: why not? :) I zamówiłam.

Efekt przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Dotąd żaden inny podkład nie współgrał tak fajnie z moją cerą, będąc jednocześnie trwałym i trzymając mat, bez konieczności przypudrowania. Nawet w strefie T.
Wygląda pięknie nakładany gąbeczką i pędzlem także.
Ładnie zgrywa się z korektorami, np. Maybelline Eraser Eye lub Liquid Camouflage od Catrice.
Mógłby odrobinkę lepiej kryć - określiłabym je raczej średnim. Ale z pomocą korektora da radę zakamuflować moje drobne niedoskonałości.

Podsumowując: mój faworyt wśród podkładów kremowych. Uwielbiam jak wygląda na mojej buzi i to, że nie muszę co dwie godziny zerkać w lusterku, żeby się upewnić czy wszystko jest na swoim miejscu. Bo w tym przypadku zawsze jest :)

Zawsze znajdzie się dla niego miejsce!

Tyle słyszałam zachwytów nad tym podkładem, że wreszcie musiał trafić do mojej kosmetyczki. Na jego plus z pewnością jest gama kolorystyczna - każdy powinien znaleźć coś dla siebie. U mnie padło na kolor 0, czyli naprawdę jasny, beżowy z lekko żółtymi tonami. Bałam się, że wersja matowa będzie nieodpowiednia dla mojej suchej skóry, ale nic bardziej mylnego. Przy okazji wybierania kolorów przyjrzałam się także produktowi Lumene tylko w wersji Blur i miałam wrażenie, że Blur ma bardziej zbitą i cięższą konsystencję od produktu w wersji Matte oraz ciemniejsze kolory (nawet te typowane jako najjaśniejsze). Jedno jedyne "ale" jakie posiadam względem tego podkładu to jego dostępność. Na większą skalę grasuje w internecie. Nieliczne drogerie posiadają go w swoim asortymencie, a szkoda! Wracam jednak do samego produktu. Delikatna formuła produktu o dobrym stopniu krycia, która na twarzy pozostawia mat. Nie ciemnieje, nie ściera się, nie obciąża i nie zapycha. Dużo tego "nie", ale nie mogę zaprzeczyć, że produkt jest naprawdę dobry. Przy wszystkich swoim właściwościach wygląda naprawdę naturalnie na twarzy i jest trwały. Spokojnie wytrzyma więcej niż 8 godzin i to jeszcze bez poprawek. Po tym jak gościł na mojej twarzy przez dłuższy czas jestem w stanie zrozumieć skąd te zachwyty na jego temat. Moje serce też skradł.

Prawie idealny

Podkład kupiłam w kolorze 0 zachęcona wieloma pozytywnymi opiniami, dodatkowo udało mi się go kupić w promocji za trochę ponad 40 zł. Gama kolorystyczna jest dla mnie na wielki plus, mało jaka marka oferuje w swoim asortymencie kolory dla prawdziwych bladziochów, które dodatkowo nie oksydują. Na twarzy wygląda bardzo ładnie plus krycie jak dla mnie pełne. Atutem jest fakt, że nie tworzy takiej ciężkiej tapety przy ta fenomenalnym kryciu. Ale niestety jest jedno ale - a mianowicie jego trwałość. Jestem posiadaczką mieszanej cery, głównie przetłuszczającej się w strefie T i niestety podkład w tej strefie dość szybko się wyświeca. Opakowanie jak dla mnie bardzo praktyczne! Odejmuję jedną gwiazdkę za tę nieszczesną trwałość podładu

Bardzo dobre krycie

Z marką Lumene lubimy sie od jakiegoś czasu. Krem CC uwielbiam jako podkład na letnie dni do opalonej buźki. Niestety na zimę potrzeba większego krycia. Tutaj genialnie sprawdza się Matt Control Oil. Co prawda do uzyskania naprawde dobrego krycia potrzebne sa 2 warstwy, ale kosmetyk nie zapycha i nie tworzy maski. Mam cerę problematyczną, bardzo łatwo zapychającą się i do każdego nowego kosmetyku podchodzę z ogromnym dystansem. Matt nie zrobił mi krzywdy, używałam go przez całą zimę i mimo, że mam cerę mocno suchą to jej dodatkowo nie wysuszył. Jest to podkład matujący, niemniej jednak na mojej suchej cerze w drugiej połowie dnia świeci się więc myślę, że posiadaczki tłustych cer musza go dobrze zapudrować. Dla mnie ideał na zimowy okres i na większe wyjścia.
I jak to marka Lumene odcienie idealne dla bladolicych a żółtymi tonami.

Sama nie wiem

Zakupiłam z polecenia pewnej vlogerki,ale mam mieszane odczucia, ciezko mi trafic z kolorem to po pierwsze,jednak to bym przebolała,dla mnie ten produkt kryje,ale niewystarczajaco, wyswieca sie po ok 2 h,ajesli dodaje podwojna wartwe wazy sie,fakt nie zapycha,nawilza,jednak bardziej sprawdzaja sie Rimmel Lasting Finish 25HR Breathable oraz Eveline Liquid Control HD(,ktore rowniez nawilzaja i nie zapychaja absolutnie uzywam ich na przemian i ponownie do nich wrocilam), faktycznie po zdjeciu sebum produkt jest tak jakby na mejscu,jednak dla mnie nie wyglada to estetycznie i nie za takie pieniadze, nie polecam skorom mieszanym w kierunku suchej,bo taka sama posiadam, dla mnie to krem bb swietny moze dla cer normalnych takze skad ten zachwyt ?

Uwielbiam uwielbiam gdyby tylko....

Podkład niemalże idealny <3 gdyby tylko posiadał lepszą gamę kolorystyczną i to jego jedyny minus i mój największy problem. Trwałością i kryciem dorównuje kultowemu EL DW jednak tutaj mogę używać go codziennie i nie ma mowy o żadnym wysuszeniu. Mam cerę mieszaną problematyczną tak więc od podkładu wymagam wiele. Lumene stawia w swojej kolorówce również na pielęgnacje dlatego nie mam obaw przed wysuszeniem czy zapchaniem.

Jestem na tak

Podkład idealnie sprawdził sie dla cery suchej, wrażliwej, atopowej. Mając tak wymagającą cerę nie miałam z nim żadnych problemów. Jak na razie jest to jeden z moich ulubieńców.

Zawiodłam się

Mam skórę mieszaną z przetłuszczającą się strefą T i suchymi policzkami oraz trądzik różowaty, przez co ciężko jest mi dobrać odpowiedni podkład, który jednocześnie dobrze by krył, matowił na długo i nie wysuszał dodatkowo i tak już suchych miejsc (czy taki w ogóle istnieje?)
Zachęcona opiniami długo czaiłam się na ten podkład i gdy w końcu dostałam powiadomienie o dostępności od razu go kupiłam.

Największym plusem tego produktu jest kolor (posiadam odcień 0), ponieważ zazwyczaj podkłady są dla mnie za ciemne. Niestety jego trwałość pozostawia wiele do życzenia, mat też nie utrzymuje się na skórze długo (muszę ściągnąć sebum już po 3 godzinach), przez co przegrywa z revlonem colorstay czy lorealem infallible 24h matte (które swoją drogą też nie są idealne, ale utrzymują się zdecydowanie dłużej). Może na krótsze wyjścia będzie ok, natomiast jeśli chcę wyglądać dobrze przez dłuższy czas (a przez dłuższy czas mam na myśli więcej niż 6h, co jest raczej śmiesznym wynikiem jak na podkład) to muszę zastąpić go wcześniej wspomnianymi produktami.
Używam go codziennie od dwóch tygodni i niestety jestem nim rozczarowana, szczególnie, że pokładałam w nim duże nadzieje zachęcona pozytywnymi opiniami i jego wyglądem zaraz po nałożeniu. Może sprawdzi się komuś z mniej przetłuszczającą się skórą, ponieważ nie jest to podkład całkowicie do wyrzucenia, ma swoje plusy.
Ale dla mnie za tę cenę nie warto.

Matujące CUDO

Na podkład wpadam po rekomendacji na YouTube, zaciekawił mnie, postanowiłam zamówić, oczywiście on-line gdyż nie znalazłam stacjonarnie, odcień wybrałam oglądając zdjęcia i filmiki w internecie. Mój kolor to 3.
Stwierdziłam ,że jak będzie za ciemny to mam mixer z Nyx. kolor okazał się idealny. Podkład pięknie się rozprowadza, wystarczy jedna warstwa, pozostawia na długo mat i co dla mnie ważne nie ściera się. Delikatna formuła bez efektu maski. Testowałam wiele podkładów ale do tego na pewno będę wracać, wart swojej ceny.

NUMER 1

Mam w swojej kolekcji bardzo dużo podkładów, ale to właśnie ten jest moim ulubieńcem. Jest genialny, chwytam po niego bez myślenia. Na codzień i na większe wyjścia. Naprawę dobrze kryje (mam skórę z rumieńcami), nie obciąża, nie zapycha - uwielbiam go i nie miałam lepszego podkładu. Teraz są sprzedawane w nowych opakowaniach. W Poznaniu można go dostać w drogerii na Dąbrowskiego 86

Mój ulubiony

Ten produkt to mój ideał. Zdarzało mi się go czasem zdradzić z podkładami innych marek, ale zawsze do niego wracałam i obecnie nie planuję go zmieniać na inny model. Ma świetną gamę kolorystyczną i sprawdza się na mojej bladej cerze. Dopasowuje się do kolorytu skóry, nie odcina się, nie zbiera się w zmarszczkach mimicznych, co zdarzało się wielu innym droższym podkładom. Jest trwały. Przez cały dzień w pracy nie muszę dokonywać poprawek. Koleżanki pytały mnie, czego używam, że moja skóra jest taka gładka i wygląda tak naturalnie i z chęcią im go poleciłam. Ja nakładam go po prostu palcami (żadnych gąbeczek, pędzli itp.) i ten sposób u mnie się sprawdza. Pod wpływem ciepła dłoni podkład świetnie wtapia się w skórę twarzy, nie ma żadnych smug, nie widać granicy nałożenia podkładu. Opakowanie również w porządku. Można wycisnąć produkt praktycznie do ostatniej kropli, z czym zawsze jest problem w przypadku buteleczek z pompką. Jedyny drobny minus jest taki, że zamiast matowić, sprawia że moja cera trochę się świeci. Na szczęście puder załatwia sprawę. Nie wiem czy to kwestia produktu czy mojej skóry, ale jestem w stanie mu wybaczyć ten drobny mankament. Z czystym sumieniem polecam Lumene wszystkim bladziochom z wymagającą cerą.