Emolium, Emulsja do ciała od 1. dnia życia

Emolium, Emulsja do ciała od 1. dnia życia

Sprawdź ceny produktu

Emulsja do ciała Emolium to kompletny emolient zalecany do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej, suchej i skłonnej do podrażnień. Długotrwale nawilża skórę zapewniając jej zdrowe funkcjonowanie. Zmiękcza i uelastycznia naskórek. Wzmacnia barierę naskórkową, ogranicza utratę wody, uzupełnia niedobory lipidów. Chroni przed podrażnieniami, wysuszeniem i czynnikami zewnętrznymi.
Dzięki bogatej formule opartej na bezpiecznych i skutecznych składnikach aktywnych działa kompleksowo i długotrwale na powierzchni i w głębi naskórka. Jest emulsją typu olej w wodzie (O/W) i dzięki lekkiej konsystencji doskonale rozprowadza się na skórze i szybko wchłania, nie pozostawiając uczucia lepkości. Rekomendowana do stosowania u dorosłych, dzieci i niemowląt. Nowa wersja, która nie zawiera parabenów.

Na ratunek suchej skórze!

Przez kilka lat stosowałam wiele różnych balsamów do ciała. Najchętniej sięgałam po te o różnorakich zapachach i kolorach. Skóra nadal była wysuszona i pełna małych krostek. Po kilku wizytach dermatolog zalecił mi używanie tej Emulsji. Na początku myślałam „jak można używać balsamu, który nie ma zapachu?”, jednak efekty wynagrodziły mi tę cechę! Jeszcze nigdy nie miałam tak nawilżonej i miękkiej skóry jak po tym produkcie. Krostki znikły, a skóra przestała się łuszczyć. POLECAM Z CAŁEGO SERCA!

ulubiony balsam do ciała

Przetestowałam wiele balsamów i emulsji nawilżających i ten jest zdecydowanie moim ulubieńcem, bardzo fajnie nawilża, w miarę szybko się wchłania, wygodne opakowanie z pompką. Mam alergie pokarmowe w związku z czym na moich rękach często wyskakują czerwone krostki i zauważyłam że po jego zastosowaniu są one mniej widoczne, tak jakby delikatnie koił moją skórę.

Średnia

Moje dziecko urodziło się z AZS i pediatra od razu poleciła mi kosmetyki Emolium. Pierwsze zaczęłam stosować płyn do kąpieli, później dokupiłam emulsje do ciała.
Emulsja ma wygodne opakowanie z pompką. Kolor biały. Konsystencja, kremowa, mi się wydaje trochę za rzadka. Kosmetyk na skórze rozprowadza się ok, ale wchłania wolno, trzeba go wsmarować. To dla mnie duży minus, ponieważ moje dziecko bardzo nie lubi tego całego wycierania i smarowania po kąpieli i cały czas sie wierci. Muszę tą całą procedurę przeprowadzić szybko i mam wrażenie, że większość Emulsji wyciera się w ciuszki. Bo nie wiem jak tłumaczyć, że kosmetyk nie działa, w sezonie grzewczym problemy skórne się zaostrzyły i w końcu kupiłam inny balsam.
Ponieważ mam w zapasie dwa opakowania stosuję na sobie. Generalnie nie jestem jakaś zachwycona. Myślałam że taki kosmetyk fajnie zadziała na moją skórę, zwłaszcza na nogi, które są bardzo przesuszone. Raczej nie kupię jej więcej, bo w tych pieniądzach można znaleźć coś lepszego.

Najlepszy

Najlepszy balsam do ciala jakiego uzywalam. Wchlania sie w miare szybko, skora po nim jest miekka i nawilzona.
Lubie zmieniac kosmetyki i czasem kupuje inne balsamy, ale zawsze rujnuja mi skore, wiec wracam do Emolium.

pomogła na przesuszony naskórek noworodka

kupiłam emulsję, gdy naskórek się łuszczył, a emolient dla noworodków firmy Dermedic nie działał. po kilku zastosowaniach skóra stała się gładka i nawilżona, a problem znikł.

Mieszane uczucia...

Kupiłam tę emulsję na jakieś promocji, bo akurat borykałam się z problemem suchej skóry i uznałam, ze spisze się idealnie. Niestety moim zdaniem jest bardzo przeciętna. Jak większość emulsji/balsamów bazujących na parafinie pozostawia na ciele tłustawy film, ale niespecjalnie nawilża. Miałam wrażenie, ze wręcz powodowała podrażnienie na moich nogach po depilacji. Zniechęcona do tej emulsji postanowiłam zużyć ją do wysuszonych i odmarzniętych dłoni i do tego okazała się fantastyczna! Nałożona obfitą warstwą pod bawełniane rękawiczki odratowała moje dłonie już po 2-3 dniach.

Z jednej strony jestem zachwycona tym, jak zadziałała na skórę na moich rękach, ale jako emulsja do ciała to totalny niewypał i do tego jest droga. Dlatego nie wiem, czy poleciłabym ją innym.

Uczulenie

Produkt uczula!!!! Stosowaliśmy do kąpieli dziecka. Miało skazę, myśleliśmy że to pokarmowa, stosowaliśmy różne diety maści od pediatry i nic. Pewnego razu zabrakło Emolium i wykąpaliśmy w jakiejś próbce innego produktu. Skóra od razu się polepszyła. Przestaliśmy stosować Emolium całkowicie i problem znikł i już nie powrócił. Wiec jeśli wasze dziecko ma na skórze uczulenie a używacie Emolium to spróbujcie przestać. Jeśli pomoże to koniecznie napiszcie w komentarzu. Szczerze - po naszej akcji z tym produktem bardzo się zdziwiłam tak pozytywnymi komentarzami. Dodatkowo bardzo słabo myje w porównaniu do innych produktów - pozostawia resztki np. kremu w zakamarkach. Nie polecam

Super

Szukałam kremu do ciała dla niemowląt który będzie bezpieczny ponieważ okazuje się że większość kosmetyków drogeryjnych które są przeznaczone dla najmłodszych mają składy tak samo szkodliwe jak te dla dorosłych.Ten produkt jednak ma bardzo przyjazny skład.Bardzo ważną rzeczą jest to że nie ma perfum czyli pachnie fiołkami ale nie o to chodzi w takich kosmetykach.
Emulsja faktycznie nawilża i pozostawia skórę miękka i gładką. Mój maluszek teraz ma skórę super przyjemną w dotyku.

ulubiony

Używam tej emulsji do smarowania dzieci. Mają skórę bardzo suchą, swędzącą. Ten kosmetyk mnie ratuje. Jest idealnie gęsty i kremowy. Bardzo dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Nie pozostawia tłustej, lepkiej warstwy, więc można dziecko od razu ubierać. Nie ma zapachu. Nie podrażnia skóry. Jest bardzo wydajny.

Doskonale nawilża skórę!

Emolium używałam już kilka lat wstecz - po porodzie nawilżałam nim całe ciało. Teraz wróciłam do tego kosmetyku z wielką nadzieją na dobre nawilżenie przesuszonej po lecie skóry. BINGO! PO Emolium moja skóra odzyskała blask, odżywienie. Cieszy mnie skład kosmetyku i mam wrażenie, że po regularnym stosowaniu ciało się fajnie ujędrniło. Emolium to bardzo dobry kosmetyk, do którego wracam z pewnością i zaufaniem. Po wieczornym prysznicu - ratunek i ukojenie dla skóry! Polecam ! WARTO!

Niby dobry ale...

Mam mieszane uczucia co do tego kosmetyku. Używaliśmy go dla syna z azs, dla córki - od urodzenia, bo był w domu. Sama też zaczęłam używać na moje wiecznie wysuszone nogi. I niby nawilża, niby nie uczula... tylko, że przez chwilę. Trzeba koniecznie używać go regularnie, bo inaczej efekty znikają i skóra znów jest sucha.
Dermatolog syna twierdziła, że emolientem trzeba smarować dziecko co 2-3 godziny, żeby skóra była w dobrej kondycji. Zmieniliśmy metody pielęgnacji i okazało się to nieprawdą.
Teraz nadal używam go (bo nadal mam zapas w domu, więc chcę go wykorzystać) razem z olejkami (arganowym, jojoba) i efekt jest zupełnie inny - skóra jest nawilżona, miękka przez dłuższy czas, nawet jeśli zapomnę siebie (lub syna) posmarować to i tak nie mamy suchych placków. Zakładam, że to efekt olejków a nie emolientu.
Poza tym, jak na kosmetyk dla dzieci, ma dość kiepski skład.

dla niemowlaka super

Używam tej emulsji do pielęgnacji skóry mojego synka i jestem bardzo zadowolona. Od poprzedniego kosmetyku skóra zaczęła mu się łuszczyć. Gdy zaczęłam używać Emolium do kąpieli i jako emulsji po kąpieli wszystkie problemy skórne zniknęły. Podoba mi się, że emulsja nie ma żadnego zapachu, bo dla rocznego dziecka nie jest to wskazane. Mój syn ma teraz skórę mięciutką i gładziutką. Opakowanie z pompką bardzo sie sprawdza przy małym dziecku. Cena jak dla mnie jest wysoka.