Biolaven, Płyn micelarny

Biolaven, Płyn micelarny

Oczyszczająco - łagodzący płyn micelarnyBiolaven Sylveco pozwala dokładnie usunąć wodoodporny makijaż twarzy i oczu. Składniki nawilżające oraz łagodzące zapobiegają wysuszeniu, a także koją podrażnioną skórę. Olejek eteryczny z lawendy działa antyseptycznie, odświeżająco i relaksująco. Po zastosowaniu płynu micelarnego Biolaven skóra staje się czysta, świeża i dobrze nawilżona.

Spodziewałam się czegoś lepszego

Myślałam, że jeśli to naturalny kosmetyk, będzie działał lepiej. Niestety pomyliłam się. Często mnie szczypał i nie oczyszczał mojej skóry tak jakbym tego chciała. Jednak zapach ma piękny.

Nie poradzi sobie z mocnym makijażem :/

Kupiłam ten produkt zachęcona serum z tej samej serii, który u mnie sprawdził się świetnie. Produkt niestety słabo radzi sobie z mocnym makijażem, mam wrażenie, że nie zmywa go dokładnie... Stosowałam go do przemywania skóry i pozbycia się resztek makijażu tutaj sprawdził się nieco lepiej. Później zastąpił mi tonik. Jeśli malujecie się delikatnie produkt może wam się sprawdzić.

Delikatny, do lekkiego demakijażu

ładnie pachnie, jest delikatny dla skóry i nie piecze w oczy ale nadaje sie do zmywania makijażu codziennego, lżejszego. Make up'u na imprezę, z eyelinerem nie zmyje tak łatwo, trzeba użyć kilku wacików przez co zużywamy dużo płynu. Jest dobry ale miewałam lepsze produkty.

Kolejny kosmetyk z serii trzyma poziom

Moim pierwszym kosmetykiem Biolaven był krem na dzień, który urzekł mnie działaniem, zapachem i składem. Już wtedy wiedziałam, że sięgnę po kolejne propozycje z tej serii. A tym kolejnym okazał się właśnie płyn micelarny, który znalazłam dołączony do jakiegoś czasopisma, więc nie mogłam oprzeć się pokusie. Właśnie kończę butelkę, więc nadszedł czas na recenzję.

Na co dzień maluje się raczej delikatnie. Nie używam kosmetyków wodoodpornych. A po micelu zawsze myję twarz jeszcze żelem, bo przy mojej tłustej cerze nie czuję się w 100% świeżo bez 2 etapowego oczyszczania.

Płyn micelarny Biolaven ma świetny, orzeźwiający zapach rodem z winogronowych napojów Heleny. Może sztuczny, może drażniący dla delikarnych nosów, ale wiadomo, że zapach to rzecz czysto subiektywna.

Płyn całkiem dobrze radzi sobie z moim makijażem. Rozpuszcza i zmywa podkład (aktualnie Revlon CS) bez problemu. Z tuszem czasem radzi sobie ciut gorzej, ale po czasie i ten ustępuje. Nie pozostawia duszącej warstwy na skórze i nie powoduje zamglenia oczu. Nie podrażnia i nie powoduje łzawienia.
Jedyne do czego mogę się doczepić, to takie tępe uczucie podczas zmywania. Inne micele dają fajny poślizg, dzięki czemu nie czuć mocnego tarcia wacikiem.
Używam go także do przecierania twarzy w ciągu dnia, kiedy nie mam nałożonego makijażu. Zwłaszcza w upały daje ulgę cerze.

Skład jest krótki, treściwy i naturalny. Tutaj nie ma co dyskutować.

Butelka zrobiona z białego, matowego i nieprzezroczystego plastiku. Zamykana na zatrzask, który działa bez zarzutu. Otwór nie jest ogromny, więc płyn nie rozlewa się w niekontrolowany sposób. Bardzo wydajny.
Grafika prosta i niezwykle estetyczna.
Cena jest stosunkowo niska przy tak dobrym jakościowo kosmetyku. Dostępność rewelacyjna.

Jest ok

Płyn ma bardzo ładne opakowanie i śliczny zapach. Jest dość wydajny. Maluję się bardzo lekko, a mimo to nie zawsze jest w stanie poradzić sobie z makijażem, w szczególności z tuszem do rzęs i po umyciu buzi pianką, muszę jeszcze poprawiać demakijaż. Największym minusem jest to, że płyn pozostawia lepką warstwę na skórze, czego bardzo nie lubię, ale wiem, że są osoby którym to nie przeszkadza. Cena płynu jest atrakcyjna, skład świetny, dostępność dobra.

Cudo

Jestem zachwycona od pierwszego użycia. Jak dotąd byłam wierna mixie i uważałam ją za najlepszy płyn micelarny do którego wracałam z pokorą po każdym skoku w bok z innym produktem. I nagle wpadł w moje ręce ten turbo dobry kosmetyk i nie skończy się tyko na przelotnej znajomości.
Płyn jest ultra delikatny, w ogóle nie podrażnia oczu ani innych partii twarzy. Nawet przesuszonej czy podrażnionej ( np skóry w okół nosa podrażnionej od chusteczek).
W kilka sekund zmywa nawet intensywny makijaż oczu (ciemne cienie, kilka warstw tuszu) i ciężki kryjący podkład. Zmywa a nie rozmazuje za co ma dodatkowy plus. Bo nawet tusz czy cienie zostają na waciku a nie marzą się po twarzy.
Wydajny - jest bardzo skuteczny, przez co nie trzeba go wylewać litrami na wacik.
Ma dość intensywny winogronowy zapach, który może drażnić osoby wrażliwe na zapachy.

Przyjemny :)

Lubię kosmetyki dobre składowo, doceniam starania producenta. Jednak nie zawsze dobry skład idzie z działaniem. Biolaven jednak stworzył całkiem fajny micel, który nie podrażnia mi cery, za to daje fajne uczucie odświeżenia. Zapach genialny, opakowanie bardzo trafiło w mój gust - więc jest i przyjemność z używania.
Niestety nie jest to ekonomiczny płyn - niska pojemność (200 ml to dla mnie mało), cena trochę wyższa niż innych płynów. Do zmycia pełnego makijażu potrzebuję wielu wacików (szczególnie jest tu problem z tuszem), a co za tym idzie, niska wydajność micela.
Pewnie jeszcze kiedyś kupię, ale nie jest to mój 'codzienny' płyn.

Dobry, ale to nie to

Kupiłam go zachęcona pozytywnymi opiniami. Bardzo spodobał mi się jego skład, faktycznie 95% to naturalne składniki,także to na plus. Piękny, lawendowy zapach, który mnie orzeźwiał co wieczór.
Mam cerę trądzikową i szczerze mówiąc niczym mnie ten produkt nie zaskoczył. Dobrze zmywał makijaż, ale niestety nie do końca radził sobie z oczami. Często musiałam użyć dużo produktu żeby zmyć wszytko. Przez co był nie bardzo wydajny.
Nie wiem, może innym się sprawdzi, ale ja póki co szukam dalej.

Płyn micelarny Biolaven

Zachęcona pozytywnymi opiniami postanowiłam kupić ten płyn na promocji. Byłam do niego sceptycznie nastawiona, bo maluje się dość mocno i zazwyczaj używam dwufazowych płynów micelarnych. Jestem nim bardzo pozytywnie zaskoczona, gdyż rzeczywiście dobrze zmywa makijaż, świetnie nawilża i łagodzi. Pozostawia cerę promienną i świetlistą. Nie podraznia oczu. Skład jest zaskakujący - większość składników jest pochodzenia naturalnego, co jest ogromnym plusem! Co do wydajności, to używałam go codziennie i wystarczył mi dokladnie na 2,5 tygodnia, ale do życia bardzo mocnego makijaż.

Lubię lawendę ale...

cała linia pachnie lawendą ale w jakis specyficzny sposób, nie do konca atrakcyjny i trochę zraża mnie to do tych produktów. Płyn jest delikatny dla skóry co jest plusem i minusem bo przez to nie da się nim dokładnie domyć makijażu. Taki lżejszy, codzienny makijaż może uda się zmyć ale nie ma co liczyć na wodoodporne kosmetyki. Kiedy moja skóra jest w gorszym stanie płyn czasem powoduje pieczenie ale zwykle nie ma tego problemu i nie ma podrażnień. Fajny do codziennego oczyszczania albo zamiast toniku.

Delikatny, ale...

Płyn marki Biovalen jest dobrym produktem, ale... No właśnie. Codzienny makijaż zmywa dobrze, ale z mocniejszym mógłby sobie nie poradzić. Niekiedy po jego użyciu pojawia się lekkie pieczenie skóry pod oczami. Mimo to nigdy nie podrażnił mi skóry.
Najbardziej drażni mnie jednak zapach. Pod długim używaniu kosmetyku bywa on drażniący.

Bardzo dobry

Stosuję kilkustopniowy rytuał pielęgnacji.
(Idąc za metodą koreańską, czy jak kto woli OCM)
Płyn micelarny to u mnie trzeci krok oczyszczania ( pierwszy to olejek, potem żel do twarzy) ma więc on niewiele do zrobienia, ma domyć resztki make upu.

Nie oczekuję od płynu micelarnego cudów, aby radził sobie z całkowitym demakijażem - z tym raczej żaden sobie nie poradzi,
bo nie posiada chemicznych właściwości rozpuszczających tłuszcz zawarty w kosmetykach kolorowych.

Tę funkcję w demakijażu najlepiej spełnia olejek (tłuszcz rozpuszcza tłuszcz) i polecam Wam dziewczyny wypróbować taką metodę demakijażu, a Wasza buzia się Wam za to odwdzięczy.
Jest skuteczna nawet w przypadku kosmetyków zastygających, wodoodpornych. Od kiedy stosuję olejek do demakijażu, moja cera stopniowo zaczęła się poprawiać, bo okazało się, że po prostu niezbyt skutecznie ją oczyszczałam (żel, płyn micelarny to za mało).
Nie poprzestawajcie na płynie micelarnym, bo to nigdy całkowicie nie doczyści Wam buzi. A jak wiadomo, porządne oczyszczenie to pierwszy krok ku najlepszej pielęgnacji cery i poprawie jej stanu :)) Warto spróbować.

Wracając do płynu Biolaven:
U mnie ma tylko domyć resztki, głównie oczy - tusz do rzęs, eyeliner, bazę.
Oceniam więc jego skuteczność od strony działania w zestawie, w metodzie OCM.
Spełniał swoje zadanie bardzo dobrze. Świetnie domywał tusz już nieco rozpuszczony dzięki działaniu olejku (używałam także tych wodoodpornych).
Jest delikatny dla buzi, nawilża ją, wycisza i koi. Na dodatkową pochwałę zasługuje idea marki oraz skład ich kosmetyków, który jest rewelacyjny, czysty, obfitujący w składniki odżywcze, wyciągi ziołowe i olejki. Cud miód.