Najel, Masło shea - karite nierafinowane

Najel, Masło shea - karite nierafinowane

Nierafinowane masło shea - karite Najel:
- posiada certyfikat ECOCERT,
- 100% pochodzenia ekologicznego,
- nie poddawane obróbce chemicznej ani rafinacji co nadaje jemu,
- posiada charakterystyczny zapach prażonych migdałów lub nasion kakaowych,
- to prawdziwy eliksir piękna ciała i włosów,
- odżywia, nawilża, łagodzi,
- zawiera witaminy A, D, E, F.
Masło shea - karite nierafinowane Najel pielęgnuje, odżywia i nawilża skórę. Przyśpiesza regenerację ranek, uszkodzeń, minimalizuje swędzenie i objawy alergii skórnych. Działa także odmładzająco i poprawia warstwę ochronną ciała. Zawiera witaminy A i E, które chronią skórę przed wolnymi rodnikami. Zawiera naturalny filtr przeciwsłoneczny SPF 4-6. Wygładza i uelastycznia włosy - dodaje im blasku. Łagodzi skórę po depilacji.

balsamy
sucha
masło

• Butyrospermum Parkii Butter **

Hit

Oceniam wersję o zapachu naturalnym. To jest moim zdaniem najlepszy kosmetyk do suchej skóry, jaki można sobie wyobrazić. Używałam też shea z innej firmy, ale to Najel jest moim ulubionym. Działa natłuszczająco, doskonale nawilża, skóra jest miękka i nawilżona do kolejnego prysznica/kolejnej kąpieli. Łagodzi podrażnienia, które "drogeryjne" balsamy potrafią zaognić, dlatego używam go np. po depilacji. Bardzo dobrze zmiękcza skórę, doskonały do stóp, łokci, skórek. Nawet moja mama, która na samym początku powiedziała, ze nie będzie tego stosowała, bo dziwnie pachnie, została wielką fanką i mówi, ze do stóp i dłoni nie ma nic lepszego.

Kwc wśród maseł do ciała- wersja waniliowa

Opakowanie- standardowy słoiczek 150g;
Zapach- czyste masło shea z nutą wanilii, i to dość intensywną;
Konsystencja- zbita w kremowym kolorze, w temperaturze pokojowej, ale łatwo i szybko daje się rozpuścić, wtedy staje się żółtawym olejem;
Wydajność- wysoka, przez jakieś 1,5 miesiąca zużyłam ponad pół opakowania;
Cena- dość wysoka, ale weźmy pod uwagę, ze to produkt eko, a te zawsze są droższe, dodajmy jeszcze świetną wydajność, i wcale nie wychodzi tak źle :)

Zastosowanie i działanie:
Ciało, stopy- pięty, skórki i paznokcie, i uwaga, atopia poretinoidowa pod oczami, usta.

Oprócz tradycyjnego zastosowania, na ciało- jako balsam, sprawdza się świetnie, skóra jest nawilżona i natłuszczona, ma zdrowy blask a efekt jest długotrwały, nie tylko "od mycia do mycia", jeszcze rano, przy prysznicu czuć, nawilżenie. Muszę powiedzieć, że shea genialnie radzi sobie z suchymi skórkami przy paznokciach, skórki nie odczuwają nawet moczenie w acetonie przy manicure hybrydowym i ogólnie ze skórą dłoni, która nawet teraz, przy obecnej pogodzie wygląda zdrowo i nie jest szorstka. Co jest dla mnie szokiem. W akcie desperacji,podczas ogromnego podrażnienia w okolicach oczu, gdzie zastosowałam retinoid, masełko tak że dało rade, uśmierzając skutki uboczne głębokiego złuszczania. Polecam też także na usta, zarówno spękane jak i profilaktycznie, przed wyjściem na zewnątrz

Oczywiście pozostawia warstewkę ochronną, aczkolwiek o wiele mniej wyczuwalną, niż tradycyjna drogeryjna oliwka. Wilgotna warstwa nie pozostaje na długo. Generalnie wchłanialność oceniam na bardzo dobrą, o ile nie przesadzimy z ilością ;) Jeśli starannie wmasujemy produkt, nie ma mowy o tłustym filmie, który mógłby ubrudzić ubrania

Zapach jest dość intensywny, co może być plusem- jak dla mnie, jak również minusem, bowiem może on nie odpowiadać osobom, nielubiących aromatu wanilii..

Jak dla mnie, to multi kosmetyk, wiec tym bardziej cieszy wydajność ;)
Zdecydowanie kupię ponownie!
Serdecznie polecam

Świetnie nawilża

Masło o zbitej konsystencji, dla łatwego rozsmarowania trzeba je rozpuścić. Opakowanie jest wydajne, a efekt długo odczuwalny, skóra wyraźnie nawilżona, czuć ulgę w mocno przesuszonych miejscach. Jedynym minusem jest jego intensywny zapach (przypomina mi trochę zapach drożdży).

Nawilżenie na długo

Po otwarciu masła byłam zdziwiona jego bardzo zbitą konsystencją, jest bardzo twarde. Topi się dopiero w ok 30 stopniach. Posiada lekko złoty kolor co świadczy o jego najlepszej jakości. Rozczarował mnie jednak zapach, jak dla mnie czuć jakby troszkę pleśnią. Dużo o nim czytałam i jako pierwsze zastosowałam je jako balsam do ciała. Jednak dość trudno rozgrzać je w dłoniach i ciężko rozsmarować, przez co kolejny raz postawiłam na kąpiel wodna, co znacznie ułatwiło aplikację. Bez problemu można je także w ten sposób mieszać z innymi składnikami. Efekt bardzo mnie zaskoczył. Skóra była bardzo miękka w dotyku, taka delikatna. Moja skóra jest bardzo sucha więc trudno ją czymkolwiek nawilżyć. Miałam wrażenie jakby otoczyło moją skórę taką warstwą ochronną.
Jednak najbardziej spodobało mi się to, że efekt miękkiej i nawilżonej skóry utrzymywał się przez 3 dni. Tychy się to również moich szorstkich łokci. Normalnie codziennie muszę smarować skórę balsamami, teraz mogę robić to co 3 dni, bo skóra nadal jest miękka i delikatna, wynika to z bogatego składu oraz tego że wnika dogłębnie do skóry.

Kolejnym zastosowaniem były moje włosy. Posmarowałam ich końcówki i po godzinie spłukałam. Nie miałam problemu z jego zmyciem, wystarczyła tylko woda. Włosy były nawilżone i miękkie w dotyku. Taką maskę serwuję i raz w tygodniu a z racji tego, że masło nie obciąża, niewielką ilość wmasowuje w końcówki i tak zostawiam bez spłukiwanie.

Jeżeli nie mamy czasu na aplikację wystarczy włożyć kawałek masła do wanny i daje efekt ,,balsamu pod prysznic". Mi masło bardzo przypadło do gustu bo wreszcie nie muszę smarować mojej skóry codziennie.

Plusy:
-nierafinowane,
-składniki pochodzenia ekologicznego,
-nawilża,
-sprawia, że skóra jest miękka i gładka w dotyku,
-nawilża włosy i ich nie obciążą,
-sprawia że ciało wystarczy smarować tylko co 3 dzień,
-bogate w wartości odżywcze,

Minusy:
-mało przyjemny zapach,
-twarde, przez co aplikacja jest nieco utrudniona.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: 1 duże