Avon, Luxe, Matujący podkład w musie

Avon, Luxe, Matujący podkład w musie

Lekka formuła musu matującego Avon Luxe z regenerującym eliksirem, zapewnia równomierne krycie z delikatnym aksamitnym, matowym wykończeniem. Do skóry normalnej i tłustej. Testowany dermatologicznie. Nie zatyka porów.

matujące
Krycie
lekkie
w słoiczku

Boski ale...

Uwielbiam produkty o nietypowej konsystencji . Podkład nuxe ładnie pachnie i przypomina mus lub piankę. Jest bardzo ładny wtapia się idealnie w skórę, matuje i jest bardzo lekki. Jest mało kryjący. Używam jako bazy pod podkład lub na bardzo gorące dni kiedy nie mamy ochoty nosić ciężkiego makijażu. Nie sprawdzi się na pewno u kobiet z wieloma niedoskonałościami i zaczerwieniami. A komuś kto szuka delikatnego, matowego ale jednocześnie satynowego wykończenia, gorąco polecam !!!

Wreszcie coś co nie wysusza!

Przy mojej dość skłonnej cery do suchości i uwielbieniu do matu szukałam podkładu może nie idealnego ale chociaż takiego , który nie będzie wysuszał mi skóry wokół nosa i tak trafiłam na podkład w musie z Avonu, który akurat był w korzystnej dla mojego portfela cenie.
Po kilku użyciach stwierdziłam o wiele lepszą kondycje skóry, nie ma już suchych płatków skóry wokół nosa.
Podkład jest nieco jasny ale zauważyłam że mimo to nie robi maski.
Podkład ma też u mnie plusa za samą konsystencje, bardzo lubię ten lekki mus.
Ogólnie jestem zadowolona.:)

Przyjemny i bardzo JASNY

Seria luxe, to w zasadzie jedyna seria podkładów / pudrów z Avonu, które mi się sprawdzają, głównie przez kolory. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym, ze te kolory są na prawdę jasne i idealne dla osób, które mają problem ze znalezieniem jasnego odcienia podkładu.

Konsystencja - średnio lubię podkłady w musie, bo często robią smugi i brzydko się rozprowadzają, a ten taki nie jest. Rozprowadza się genialnie i to w zasadzie obojętnie czym, jest jednym z nie wielu podkładów, który wygląda dobrze rozprowadzony nawet palcami.

Efekty, trwałość - kolejny ogromny plus jest taki, ze nie ciemnieje bardzo, jedyne co zauważyłam to, ze ma takie tendencje przy lini włosów, ale jak jest dobrze nałożony, to tego efektu nie ma. Kryje całkiem fajnie, może nie jest mocno kryjącym podkładem, ale spokojnie można go dokładać w miejsca, gdzie potrzebujemy mocnego krycia i wygląda to dobrze. Nie waży się, nie ciastkuje.
Trwałość również jest w porządku. jedynie ściera mi się w okolicy nosa, ale jeśli go przypudrujemy lub nałożymy na bazę to jest w stanie przetrwać cały dzień. Nie zauważyłam negatywnego działania na skórę. Mimo, że jestem posiadaczką skóry mieszanej z przesuszonymi partiami, to nie pogłębił przesuszonych miejsc, ani nie podkreślił suchych skórek.

Opakowanie - ładne , ale średnio wygodne. jednak da się do niego przyzwyczaić i wystarczy znaleźć idealny sposób na wydobycie go ze słoiczka, a później to już z górki. :D

fajny

Produkt jest bardzo fajny, ale nie nadaje się dla suchej skóry, bo jak sama nazwa wskazuje jest on matujący przez co skóra może być jeszcze bardziej wysuszona. Sprawia, że koloryt jest wyrównany, a twarz jest faktycznie matowa. Wykończenie jest aksamitne, nie tworzy się efekt maski, a podkład dobrze się trzyma praktycznie cały dzień przez co jest dosyc trwały. Zapach mi się podoba i myślę, że nikomu nie powinien przeszkadzać. Kosmetyk jest też dosyć wydajny, ale opakowanie niestety nie należy do tych najbardziej poręcznych. Myślę, że warto go sprawdzić, ale jednak warto się nad tym zastanowić, bo najtańszy to on nie jest, a do tego można znaleźć lepsze bądź podobne podkłady, które będą tańsze.

Jestem zadowolona - idealne wygładzenie!

Podkład mam w odcieniu Nude Bodice - i tu uwaga: co rzadko spotykane na polskim rynku, jest to naprawdę jasny odcień, który nie ciemnieje na twarzy. Będzie świetny dla bladych karnacji - ja jestem jasna, ale nie blada, i latem czy wczesną jesienią ten odcień jest dla mnie nawet zbyt jasny. Ale nie ma z nim ryzyka zbyt ciemnej twarzy czy nienaturalnego koloru - Nude Bodice nie ma w sobie domieszki ani różu, ani żółtych tonów, jest idealnie beżowy, neutralny. Absolutnie nie odcina się od twarzy.

Formuła jest super przyjemna! Jest to jakby zbita pianka, coś puchowo lekkiego, a w kontakcie ze skórą roztapia się i wnika w cerę, zostawiając lekko satynową, cudownie aksamitną w dotyku warstwę. Nie umiem tego odpowiednio opisać - wrażenie jest takie, jakbyśmy na skórę nakładali aksamitny krem, bez grama tłustości, ale jakby zmieniający się w puder. Bo podkład co prawda nie zastyga, ale momentalnie matowieje i daje matowe wykończenie, nawet nie ma konieczności nakładania pudru (ja nakładam, bo zawsze stosuję puder sypki celem utrwalenia podkładu).
Wykończenie jest bardzo ładne - miękkie, gładkie, satynowo - matowe. Cera nie jest obciążona, wygląda bardzo gładko. To jest ta cecha podkładu, która najbardziej zwróciła moją uwagę: idealne wygładzenie skóry. Pięknie kryje wszelkie nierówności, pory, mam wrażenie, że działa jakby wypełniająco - z mało którym podkładem mam tak równą w fakturze cerę.
Podkład nie tworzy maski, jest idealnie z cerą stopiony, sprawia wrażenie lekkiego i oddychającego.

Jak nakładam? Choć nie lubię nakładać podkładów palcami, w tym przypadku sprawdza się to całkiem nieźle. Zazwyczaj jednak aplikuję go zwilżoną gąbką typu BB, mam jednak wrażenie, że w ten sposób trudniej zbudować krycie - jeśli chcemy je zwiększyć, gąbeczką trzeba będzie przy drugiej warstwie nałożyć więcej i zadbać o dokładne wpracowanie w cerę.

Krycie - określiłabym jako średnie, w żadnym wypadku nie jest to mocne krycie. Dla mnie, jako posiadaczki cery zupełnie bezproblemowej, jest wystarczające, dla osób z niedoskonałościami - może to być jednak zbyt mało. Ładnie jednak ujednolica, wyrównuje koloryt, cera wygląda bardzo estetycznie.

Minusem jest to, że skóra dość szybko zaczyna się błyszczeć - mówię to jako posiadaczka cery suchej/ normalnej, mnie więc ten błysk nie przeszkadza (po prostu lekko poprawiam pudrem prasowanym w ciągu dnia), ale dla osób z przetłuszczającą się cerą może to być spory mankament. Podkład z adnotacją "matujący" nie powinien jednak błyszczeć się tak szybko.
Poza tym trwałość jest jak najbardziej ok - nie ściera się brzydko (lekko zanika np. przy skrzydełkach nosa, co normalne przy większości podkładów z tych nie długotrwałych). Nie warzy się, nie ciastkuje, nie zbiera się w złamaniach - po kolejnych godzinach zachowuje się w najlepszy z możliwych sposobów, czyli lekko zanika i traci na kryciu, ale bez plam czy wyraźnych prześwitów.

Ogromnym plusem dla mnie tego podkładu jest to, że nie wysusza cery. Jest bardzo komfortowy, nigdy nie odczuwałam mając go na twarzy żadnej suchości, a moja cera ma tendencje do wysuszenia. Świetny dla osób z suchą cerą.
Nie zapycha, przynajmniej u mnie.

Dla kogo? Wcale nie do tłustej skóry, jak sugeruje producent. Do normalnej - tak. Ale również nadaje się do cery suchej - jak pisałam, sprawdziłam i jestem bardzo zadowolona.
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tym podkładem, daje naprawdę ładny efekt. W ofercie Avonu natrafiałam na naprawdę koszmarne podkłady, ale ten to kolejny po Ideal Flawless, z którego jestem bardzo zadowolona. Według mnie - super dla skóry bez potrzeby bardzo mocnego krycia, raczej dla suchej i normalnej, dla zwolenniczek satynowego, a nie płaskiego matu. Ładne cery będą z niego zadowolone, cery problemowe - nie wiem, może być różnie.

(moja cera: normalna w kierunku suchej, karnacja jasna)

Okropny

To najgorszy podkład jaki miałam. Próbowałam nakładać go różnymi sposobami. Za każdym razem wyglądał okropnie. U mnie tworzył efekt maski nawet jeśli dawałam go na twarz w małych ilościach. Podkreślał suche skórki. Ciastkował się. Ma fajną, przyjemną konsystencję, ale z opakowania wydobywa się go bardzo źle. Jeśli chodzi o krycie to nie zakrywał żadnych niedoskonałości. Ponad to zapycha. Po jego użyciu wyskoczyło mi wiele niespodzianek. Z tego co też zauważyłam to wydajny też nie jest. Nie polecam.

Używa produktu od: próbka

za małe krycie

Całkiem dobry podkład jednak jak dla mnie za mało krył. Nawet gdy nałożyłam dwie warstwy i tak widziałam moje zaczerwienienia na policzkach. Słoiczek również nie był dla mnie jakoś super wygodny. Ale przy nanoszeniu na skórę ten podkład to cudo - mięciutki, delikatny jak piórko, niesamowicie przyjemny. Jest ten porządnie matowy.

Świetny podkład

Zalety:
- ma bardzo wygodną konsystencję, super się go aplikuję - mozliwowsc aplikacji palcem lub pędzelkiem
- otula skórę i ją wygładza
- dobrze kryje wszystkie niedoskonałości, wygładza skórę, zapewnia jej jedwabistość
- ma wygodne opakowanie
- nie ściera się
- nie uczula
- dobrze matuje skórę na długi czas, nie wymaga używania bibułek matujących w ciągu dnia

Przyzwoity, ale..

Mam cerę tłustą, trądzikową, podkład jest dość dobry jak na tę półkę cenową, ale..
+ /- lekkie krycie - dzięki temu nie tworzy efektu maski, jednak zmiany trądzikowe pozostają widoczne
+ ładny odcień
+ dość dobrze matuje, jednak wykończenie jest bardziej satynowe, co mi odpowiada
+ dobry na co dzień , do pracy na większe wyjścia jedynie dla cer idealnych
+ fajnie wyrównuje koloryt
Ale teraz JEDYNY jak dla mnie minus, jednak przez to na pewno nie kupię go ponownie :
- made in CHINA - Avon wstyd ...

Wspaniały, lekki mus

Robi dokładnie to co w opisie. Jest mięciutki, łatwo się rozprowadza. Nie kryje stuprocentowo, ale wystarczająco żeby wyglądać całkowicie naturalnie. Jest lekki na buzi, nie zatyka. Bardzo dobrze matuje. Skóra wygląda na zadbaną i nawilżoną.

+ Świetna konsystencja
+ Matuje
+ Naturalny efekt
+ Maskuje niedoskonałości
+ Nie wysusza
+ Wydajny

Ilość zużytych opakowań: 1 op.

podoba mi się

* idealnie się rozprowadza
* nie zatyka porów
* skóra jest miękka i gładka po aplikacji
* średnie krycie
* fajna konsystencja
* półmatowe wykończenie

uwielbiam ten podkład jest rewelacyjny

używałam juz wielu podkładów , ale żaden nie spełniał moich oczekiwań aż w końcu trafiłam na niego :
-idealnie stapia się ze skórą
-wygładza
-nawilża