Chanel, Chance Eau Vive EDT

Chanel, Chance Eau Vive EDT

Zapach Chanel Chance Eau Vive` przygotował perfumiarz Olivier Polge, który połączył cierpką nutę grejpfruta z soczystą czerwoną pomarańczą, zapewniając cytrusowego wsparcia eleganckiemu jaśminowi. Akordy bazowe łączą wetywerię z białym piżmem, pozostawiając na skórze świeży, łagodny, elegancki i subtelny ślad.

Nuty zapachowe: grejpfrut, czerwona pomarańcza, jaśmin, wetyweria, białe piżmo

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

radosny

W stylu wersji Tendre, ponieważ czuć radość płynącą z owoców. Jednak tutaj o nieco innym charakterze i jednak odrobinę słabsze. Takie cytrusy z echami pomadki do ust w tle. "Kobieciuchowaty" jak ja to określam. Pasujący na co dzień do pogodnej, radosnej i eleganckiej pani.

Piekne kwiatowe perfumy

Pieknie utrzymują sie na mojej skórze, pachną wiele godzin. Uwielbiam nuty kwiatowe i owocowe. Polecam bardzo goraco. Szczególnie dla osob z energia i radosnych. Genialnie odzwierciedlają mnie.

Najbardziej nijaki z serii Chance.

Jestem fanką Chance EDP od pierwszej chwili, kiedy tylko go powąchałam. Kiedy kilka tygodni temu spędziłam sporo czasu w perfumerii, by ustalić, która wersja pachnie najpiękniej, mój wybór padł na Eau Fraiche. Niestety kiedy kilka dni później udałam się do drogerii, by go kupić już go nie było. W tej sytuacji wybrałam Eau Vive.

Zapach "z nakrętki" nie do końca zachwyca. Wydaje się niemodny i oklepany. Na skórze przeistacza się w delikatną, jaśminowo-pomarańczową woń kojarzącą się z latem i ciepłymi wieczorami. Niestety jest bardzo nietrwały; staje się praktycznie niewyczuwalny już po krótkim, wietrznym spacerze.

Ciężko oceniać sam zapach, bo to kwestia gustu. Z perspektywy czasu żałuję, że nie zaczekałam na dostawę Eau Fraiche i zdecydowałam się na Eau Vive. Ze wszystkich rodzajów Chanel Chance, ten jest jego najsłabszą odsłoną. Lubię go, ale po skończeniu buteleczki szybko o nim zapomnę.

Używa produktu od: próbka

Wykorzystała: kilka próbek

najsłabsza odsłona chance

Mogę chyba nazwać siebie fanką Chance. Uwielbiam letnią Eau Fraiche, bardzo lubię klasyka edp. Nie do końca po drodze mi z Eau Tendre, dla mnie jest za słodka. Serce zabiło mi mocniej na wieść o nowej, rześkiej wersji Eau Vive. Całe szczęście, że nie kupiłam w ciemno całej butelki, tylko przetestowałam dwa razy na sobie na lotnisku.

I niestety za każdym razem to samo: syntetyczna cytryna, rodem z katalogu Avonu, o trwałości krótszej niż dwie znienawidzone przeze mnie lekcje matmy w szkole średniej.

Ogólnie ciężko nawet "wyłowić" mi w tej kompozycji poszczególne składniki, bo one od początku są masakrycznie przemieszane, biją po nosie, nie wibrują, nie zmieniają się kompletnie.

Nie kupię pełnowymiarowej butelki i zostanę przy Eau Fraiche.

Najlepsza Chance

Mimo powszechnie panującej opinii, że Chance Eau Vive to najgorsze perfumy z całej rodziny, mnie podobają się najbardziej. Łączą w sobie nuty zielone, typowe dla Elizabeth Arden, a la zielona herbata, bambus ze szlachetnością, elegancją, kwiatowością i ultra kobiecym wydaniem Chanel.
Cytrusowy obłok, który otacza te perfumy jest po prostu przepiękny.
Charakter kompozycji wskazywałby na lato jako idealną porę użytkowania, ale ja z powodzeniem używam ich w zimie, wiele osób komplementuje mnie, mówiąc, że jestem panią wiosną:)
Niby perfumy są ziołowe, a jednak dominuje w nich słodycz i kwiaty.
Czuję cytrynkę (ale słodką), zieloną herbatę, grapefruita, bambusa, delikatną czerwoną pomarańczę, jaśmin, wetywerię i białe piżmo. To jeden z niewielu przypadków, kiedy mój nos wyczuwa wszystko co producent podał w kompozycji, a nawet i więcej:D

Będą idealne dla nastolatek, dla fanek lżejszych zapachów. Bardzo pozytywne i słoneczne.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

pierwsza nieudana chance

Jestem fanka Chance - wiec kolejny hicior sie zapowiadal, marketingowa maszyna ruszyła, dystrybucja w perfumeriach bezbłędna, więc miał być drenaż portfela i ochy i achy. A tu nic z tego, tym razem oszczędzę moj portfel.

Zapach tak nijaki ze i Avon by się pod tym chyba nie podpisał. Jakieś cytruski na początek, totalny syntetyk a na mojej skórze wręcz kwaskowaty. Do tego nietrwaly.

Cóż, przynajmniej testując próbkę sama miałam tę wiedzę że Chanel noszę - niezależnie od efektu ;D. Moze komuś to przypasuje, może marka i marketing przekona ...

Używam tego produktu od: paru tygodni
Ilość zużytych opakowań: testy

TLK \'\'Sztygar\'\'

Jeden z najbardziej niemrawych zapachów,jakie przyszło mi poznać.Nie mam pojęcia czym pachnie,oprócz tego,że jaśmin przeobraził się we...frezję.Nie wiedzieć czemu,Chance Eau Vive zaczyna się LEKKO upodabniać do L\'Eau d\'Issey.Nie potrafię pozbyć się tego skojarzenia,zwyczajnie nie potrafię.I nie potrafię pozbyć się wrażenia czy mój znajomy nie kupuje mi(od czasu do czasu) nietrafionych prezentów z premedytacją,lol.A tyle lat(!) proszę,nie kupuj bez mej wiedzy,konsultuj się zawczasu.Albo już w ogóle nic mi nie kupuj lol.
Chance Eau Vive jest nijakie,niemrawe;męczydło jak się patrzy.
\'\'Cytrusy\'\' znikają z mojej skóry po 15-20 minutach,pózniej jest już tylko piżmo i wyrób \\\\\\\'\\\\\\\'jaśminopodobny\\\\\\\'\\\\\\\'.Bite 2 piżmowo-jaśminowe godziny i na razie.
Zapach dokładnie taki,jak moja dzisiejsza podróż z Wrocławia do Katowic.Pociąg podstawiono jak należy,tylko,że \\\\\\\'\\\\\\\'przy okazji\\\\\\\'\\\\\\\' trzeba było chwilkę zaczekać na brakujące 2 wagony.I dla mnie Chance Eau Vive jest jak ten pociąg,z taką tylko różnicą,że nie doczepiono tych \\\\\\\'\\\\\\\'dwóch wagonów\\\\\\\'\\\\\\\' i \\\\\\\'\\\\\\\'nie podstawiono\\\\\\\'\\\\\\\' go jak należy.Za to drydown obłędny:TLK \\\\\\\'\\\\\\\'Sztygar\\\\\\\'\\\\\\\'(można?można!) :D.

Używam tego produktu od: już nie używam
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1go i ostatniego(5 prób)

Okropnosc

Jestem wierna fanka Chanel Chance od pierwszej chwili ukazania sie tego zapachu na rynku. I do tej pory wciaz go kocham, namietnie stosuje i sie nim wciaz zachwycam. Latem jestem Eau Fraiche, zima wersja klasyczna: "jestem" napisalam tu bardzo swiadomie.

Ani Eau Tendre ani tym bardziej Vive do mnie nie przemowily. Nie znajduje w tych dwoch wersjach niczego z klasycznego Chance. Jak jeszcze Tendre w moim otoczeniu jakos tam moge "przebolec" to dla Vive nie mam zadnej tolerancji. Beznamietny zapach, ni to kwiatowe mydlo do rak, ni to jakis tani plyn z kiosku ruchu... Nie, zero tolerancji. Syn Polge nie odziedziczyl genu genialnosci...

Używam tego produktu od: 2 probek
Ilość zużytych opakowań: 2 oryginalne testery

polecam

Nietuzinkowy, na mojej skórze nie są wyczuwalne nuty cytrusowe, jest raczej mydlany, co nie oznacza, że mdlący wręcz przeciwnie kuszący i intrygujący.

Używam tego produktu od: tygodnia