PUPA, Lasting Color (Lakier do paznokci)

PUPA, Lasting Color (Lakier do paznokci)

Dzięki zastosowaniu nowych żywic lakier Pupa Lasting Color jest elastyczniejszy, co gwarantuje dłuższą trwałość, nie odpryskuje. Idealnie kryje, łatwo i równomiernie się rozprowadza. Gwarantuje trwałość i połysk przez wiele dni.
Lakier Lasting Color Pupa jest hypoalergiczny. Nie zawiera toluenu i formaldehydu.

Przyjemnie się go używa

Posiadam lakier o koralowej barwie. Chętnie po niego sięgam ze względu na szybki czas schnięcia, trwałość i wygodę podczas malowania. Buteleczka jest urocza, ale przy jej odkręcaniu czasem dostaję białej gorączki. Cena regularna nie jest najniższa, ale warto skusić się na promocji.

Dobry lakier

Jestem wielbicielką marki PUPA. Jest to firma, która słynie z pięknego design'u. Wystarczy wejść na stronę producenta by zakochać się w samych opakowaniach. Mam bardzo dużą kolekcję produktów z PUPA i zazwyczaj jestem zachwycona. Kolory lakierów są różnorodne. Ja mam kilka, niektóre z kolekcji, gdzie dodawane były dodatkowe elementy do manicuru typu puszek do paznokci, kryształy lub cały manicure kit. Są to trwałe lakiery, ale czy niezastąpione? Moim zdaniem na rynku jest wiele takich samych a może nawet lepszych i tańszych.

Bardzo lubię

Od zawsze podobały mi się te małe, fikuśne buteleczki we wszystkich kolorach tęczy. Niestety trochę cena mnie odstraszała, bo sprawdza się u mnie zasada, że im droższy lakier tym gorsza jakość.
Jakoś tego lakieru jest bardzo dobra. Pędzelek jest dość mały, ale dla mnie wystarczający, idealnie nadaje się do malowania paznokci u stóp. U rąk też nie ma większego problemu, ponieważ lakier się bardzo ładnie rozprowadza, nie pozostawia żadnych smug. Tutaj muszę dodać, że z pewnością lakiery różnią się jakością między sobą. Zazwyczaj używam tradycyjnej czerwieni, bordo, czasem różu, ale zdarzyło mi się raz skusić na kolor pastelowy tzw. miętowy i niestety nie było tak kolorowo. Ale wiem też że ciężko wyprodukować dobrej jakości tradycyjny lakier w kolorach pastelowych. Lubią się niestety smurzyć.
Ładnie kryje, ale mimo wszystko jedna warstwa to dla mnie za mało. Schnie umiarkowanie szybko, jak większość lakierów. Zawsze po drugiej warstwie stosuje top coat, który zabezpiecza przyśpiesza wysychanie lakieru no i też zabezpiecza go przed odpryskiwaniem. Lakier trzyma się ok 4 dni, ale nie oszczędzam swoich paznokci.
Mała buteleczka jest dla mnie atutem, ponieważ po pierwsze jest dość wydajna, po drugie lubię zmieniać i testować kolory.
Cena nie jest najniższa ale zawsze można upolować jakieś promocje i kupić za ok. 10 zł.

Lasting nie tylko z nazwy

fajny produkt i naprawdę lasting nie tylko z nazwy

Posiadam 3 buteleczki ze względu na urodę odcieni i nasycenie koloru takze wystarcza tylko jedno pociągnięcie, jedna warstwa dobrze kryje.
Idealnie gęsta konsystencja, nie wodnista nie glutowata. Pojemnosc butelki 5ml akurat taka którą mam szansę zużyć przy posiadanych zbiorach lakierów.
Naprawdę lubię i polecam, zwłaszcza przy dobrym kodzie w Douglasie te lakiery są warte zakupu.
Dodam jeszcze że ta jedna warstwa bardzo szybko schnie i wytrzymuje u mnie do4dni co jest fenomenem.

Lasting color - w rzeczy samej

W końcu trafiłam na lakier, który zgodnie z obietnicą producenta jest trwały, tzn trzyma się na mojej trudnej, delikatnej płytce dłużej niż 3-4 dni. Przy niezbyt intensywnym użytkowaniu rąk - nawet tydzień. Co prawda przy Runmageddonie poległ i końcówki się nieco pozdzierały, ale wiadomo - to już ekstremalny test.
Do rzeczy jednak: według mnie to jeden z lepszych lakierów w tym przedziale cenowym.
Ma dobrą konsystencję, niezbyt gęstą, ale też nie na tyle rzadką, żeby nie dawał dobrego krycia. Już pierwsza warstwa daje dobry kolor, drugą nakładam w zasadzie dla pewności i wzmocnienia trwałości. Czas schnięcia porównywalny do innych lakierów, pędzelek też podobny do większości, dosyć cienki. Wolałabym grubszy, żeby nie było konieczności machania tyle razy pędzelkiem, ale nakłada się gładko i bez smug, więc wybaczam.
Opakowanie jest małe i poręczne, dzięki czemu nie bujam się później z niewykorzystanymi, zgęstniałymi resztkami. Nakrętka-uchwyt pędzelka jest szeroki i obły, dobrze się go trzyma podczas malowania.
A teraz dochodzimy do sedna - lakier jest rzeczywiście trwały, a kolor nie matowieje zbyt szybko. Przy dobrych wiatrach trzyma nawet tydzień, co przy moim chronicznym braku czasu jest na wagę złota. Muszę dodać, że co prawda pracę mam biurową, ale po pracy chodzę na wyczerpujące treningi na siłowni oraz zajmuję się małym synkiem (szperanie w klockach, kąpiele i różne inne atrakcje) i ten lakier sporo znosi.
W tej chwili jestem posiadaczką jasnego błękitu, ale moja kolekcja na pewno niedługo się powiększy o kolejne kolory z tej serii. Super traf!

Ma swoje wady i zalety, ale całkiem lubię

Mam kilka odcieni tego lakieru: trochę zgaszonych róży / bordo, ciepłych koralowych, granat, niebieski. Niewątpliwie zaletą są właśnie ciekawe kolory (dla każdego coś się znajdzie, są nie tylko klasyczne odcienie, ale i bardziej oryginalne).

Minusem dla mnie jest konsystencja - lakier jest dość gęsty, nie przepadam za tak gęstą formułą, bo łatwiej z nią o smugi i odgniecenia. Jest dobrze kryjący (choć i tak zawsze nakładam dwie warstwy, dla idealnego wyrównania płytki). Pomimo gęstości w miarę równo się rozprowadza, choć trzeba go nakładać powoli i ostrożnie. Pierwsza warstwa przed nałożeniem kolejnej schnie w przeciętnym, typowym dla większości lakierów czasie, na drugą warstwę nakładam już Seche Vite, więc czas wysychania nie jest już problemem. Nawet z utwardzaczem zalecam jednak ostrożność przez jakiś czas po nałożeniu - ze względu na gęstą konsystencję lakier, który wydaje się już całkiem suchy, jest bardzo podatny na wgniecenia, a nawet łatwo jest go zdjąć w całości z paznokcia, jeśli o coś mocno potrzemy.

Trwałość - mogę ocenić na przestrzeni max 4 dni, bo dłużej i tak nie noszę jednego koloru na paznokciach. Oceniłabym przeciętnie - do 3 dni bez większych zmian, potem pojawiają się odpryski na końcach. Przy gęstej formule cudów nie ma, odpryski mogą się pojawić. Ale - zgaszone róże trzymały się lepiej (przy nakładaniu nie są też tak gęste).

Plus za opakowanie - taka mała buteleczka jest dobrym rozwiązaniem (przynajmniej dla mnie), bo zdążymy ją wykończyć zanim kolor nam się znudzi czy zawartość zgęstnieje, jest też praktyczna w podróży. Możemy wypróbować na przykład jakiś kolor na lato, który szybko zużyjemy przed sezonem, na jaki już nie będzie nam pasował.
Niestety pędzelek nie jest udany - dla mnie zdecydowanie za cienki, preferuję szersze pędzelki, które od razu rozprowadzają formułę po całej prawie płytce. Dodatkowo tak cienkim pędzelkiem tym gorzej rozprowadza się gęsty lakier, łatwiej o smugi i inne niedoskonałości.

Cena bywa przyzwoita, ostatnio dokupiłam jeden nowy odcień za około 11 złotych w Rossmannie.

Być może dużo zależy od koloru, u mnie na przykład odcień niebieski sprawdza się gorzej niż odcienie różu / czerwieni - tamtym dałabym pewną czwórkę. Jednak ze względu na to, że bywa różnie z gęstością, wykończeniem i trwałością, uśredniając mogę wystawić 3 gwiazdki.

fajny

Posiadam odcień baby blue. Idealna gęsta konsystencja, bardzo szybko schnie i trzyma się dobre 6 dni. Jedna warstwa wystarczy by pokryć paznokcie bez żadnych prześwitów. Jedyny minusik to jak dla mnie zbyt wąski pędzelek.

jeden z lepszych tradycyjnych lakierów

Markę znam od lat i bardzo się z nią polubiłam :) jeśli chodzi o jakość lakieru to też jestem bardzo zadowolona, mam kolor intensywnej czerwieni (właśnie takiej mi brakowało w moim zestawieniu lakierów:))
+ jest dobrze napigmentowany, z reguły wystarcza mi jedna warstwa
+ ma pełne krycie
+ długo się trzyma na paznokciach
+ nie odbarwia mi płytki
+ szybko schnie
+ nie jest zbyt gęsty, czego ja osobiście bardzo nie lubię
+ ma małe, bardzo zgrabne opakowanie
+ posiada dość wąski pędzelek, który mi bardzo odpowiada
+ jest wydajny
Wiem, że teraz jest moda na lakiery hybrydowe i tradycyjne lakiery zostały przez nie nieco wyparte (sama też korzystam z hybryd), ale raz na jakiś czas warto dać odpocząć płytce i zaaplikować coś lżejszego co nie wpłynie na jej kondycję :)

Po prostu dobry lakier

Mam kolor, który określiłabym jako jasna, ciepła czerwień

Działanie: Lakier jest dość gęsty, ale wygodnie się rozprowadza (może poza pędzelkiem). Kryje jedną warstwą, dzięki czemu na schnięcie nie trzeba czekać wieki, tylko minutę, a po tym czasie jest odporny na odciskanie. Ogólnie powłoka którą tworzy należy do tych twardszych - ściera się bardzo wolno, ale niestety, czasem odpryskuje, szczególnie, kiedy paznokcie nie są wcześniej wygładzone bloczkiem. O ile nie zdarzy się odprysk, trwałość ma świetną - 5 dni na dłoniach i nawet ponad 2 tygodnie na stopach..

Na plus:
-bardzo dobre nasycenie koloru i krycie
-tworzy twardą, bardzo odporną na odciskanie powłokę
-ma bardzo dobrą trwałość
-schnie około minuty
-śliczne opakowanie
-wydajny
-nie zmienia konsystencji w buteleczce

Na minus:
-moim zdaniem pędzelek jest za wąski
-kiedy wylot nie jest długo otwierany, trudno ruszyć tę śliską nakrętkę

Trzy podejścia i mówię nie

Kupiłam na promocji w Rosmannie za 10 zł kolor krwistoczerwony nr 502. Cieszyłam się jak dziecko że mam lakier takiej firmy jak Pupa. Dotychczas firma ta była dla mnie nieosiagalna ze względu na cenę kosmetyków.
Zaraz wzięłam się za malowanie:)
PLUSY
-mała buteleczka z metalową kuleczka do mieszania lakieru
-ładny wygląd ,srebrna zakretka
-kolor bajka- takie wyraziste kolory lubię
-schnie przyzwoicie

MINUSY
-wąski pędzelek-mam szerokie paznokcie i na trzy pociągnięcia nie dam rady ich pomalować
-potrzebne są 2 warstwy
-w moim przypadku lakier na drugi dzień odpryskuje (bez top coatu) , jeśli nakładam jakiś top coat to max 2 dni i końcówki się ścieraja
-Prześwity-największy problem tego koloru. Jakbym się nie starała i tak lakier nie rozkłada się równomiernie , bez względu na to czy używam bazy i tak efekt jest brzydki.
Paznokcie lepiej wyglądają pomalowane np.lakierem Eveline za parę złotych

Bardzo się zawiodłam.

Duzy wybor kolorow i mocne krycie

Lubie marke Pupa za roznorodnosc. Wybor kolorow jest ogromny. Buteleczka mala, przez co kolor nam sie nie znudzi. W srodku jest kuleczka. Lakier bardzo dobrze kryje, niestety gestnieje pod koniec. Lubie jednak go za krycie. Trwalosc przecietna.

Trwałość + wygodna aplikacja.

Oceniam kolor 200, delikatny, pastelowy róż.

Poręczne opakowanie, bardzo wygodny pędzelek, wręcz idealny do moich paznokci, nie mam żadnego problemu z aplikacją, łatwo się rozprowadza i dobrze kryje.
Lakier jest trwały. Generalnie lakiery nie lubią się trzymać moich paznokci, ale ten nawet daje radę. Pełna trwałość to około 3,4 dni bez żadnych odprysków.
Rzeczywiście jest fajny połysk na paznokciach.
Oo i co dla mnie ważne lakier szybko schnie :)

Udało mi się go upolować na promocji w Rossmann.
Polecam, będę próbować również inne kolory.