Bourjois, La Laque (Lakier do paznokci)

Bourjois, La Laque (Lakier do paznokci)

Kolekcja La Laque Baourjois na nowo definiuje lakiery do paznokci, wnosząc je na kolejny poziom. Połączenie pięknych kolorów, skoncentrowane pigmenty i absolutny połysk sprawiają, że manicure nabiera paryskiego szyku.
Bazując na doświadczeniu oraz inspirując się wybiegami mody, Bourjois stworzyło gamę 12 odcieni La Laque. Formuła zawiera wysoko skoncentrowane pigmenty, dzięki czemu paznokcie są idealnie pokryte już po pierwszej warstwie lakieru. Opakowanie La Laque wyróżnia się niepowtarzalnym designem: ma nowoczesny, opływowy kształt, a jego kolory podkreślają kobiecą elegancję oraz intensywny połysk.
Zaokrąglony pędzelek pasuje do każdego kształtu paznokci, szerokich lub wąskich, długich i krótkich. Aplikator maluje paznokieć już za pierwszym pociągnięciem. Lakier La Laque Bourjois nie spływa z włosia, a pionowe rowki pozwalają nabrać odpowiednią ilość lakieru.

Cena: 32zł

w sumie ok

wygrana zawsze cieszy- a ja zestaw kosmetyków Bourjois wygrałam w jednym z ogólnopolskich konkursów :) Jeśli chodzi o oceniane lakiery, to moje pazurki zostały uraczone dwoma odcieniami: 5 oraz 10. Kolorki są bardzo wyraziste i niewątpliwie dodają paznokciom szyku. Duże, ciekawe w formie opakowanie również przyciąga wzrok. Produkt łatwo się rozprowadza, tak naprawdę wystarczy jedno krycie, aby uzyskać zamierzony efekt kolorystyczny (choć ja stosuję dwa). Wygodny pędzelek ułatwia aplikację. Produkt jest niestety dość nietrwały (lakier odpryskuje po 3-4 dniach) i dość długo schnie na paznokciach. Niemniej polecam ze względu na efekt kolorystyczny na paznokciach.

DOBRY

PLUSY:
+ piękne kolory
+ pigmentacja świetna już po jednej warstwie
+ trwałość (oczywiście pod warunkiem towarzystwa top coatu)
+ świetne opakowanie

MINUSY:
- zbyt gęsta konsystencja
- długo schnie
- wąska gama kolorystyczna
- niezbyt precyzyjny pędzelek (zbyt duży i gruby)

+/- cena - stacjonarnie za ponad 30 zł, a online za około 12 zł (np. w drogerii internetowej kosmetykizameryki.pl)

Tragedia

+ ładne opakowanie
+ fajna gama kolorystyczna

- nie schnie kompletnie, nawet przez parę godzin, zawsze coś zdąży się odcisnąć na lakierze!!!
- bardzo nieprecyzyjnie się nakłada, jakiś gęsty, pędzelek też nie ułatwia
- trwałość - żadna!!! Lakier już po trzech dniach zaczyna pękać, robi się jakby pajęczynka. Czwartego dnia lakier odłazi, odpryskuje!
- top coat absolutnie nie pomaga
- kolor bordowy jeszcze da się dobrze nałożyć (choć mimo kilku warstw zdarzają się prześwity), ale pudrowy róż jest straszny, nie da się równomiernie go nałożyć
- cena absolutnie zbyt wysoka

Dla mnie bomba

Kupiłam lakier w promocji za 19 zł, skusił mnie kolor Vernis blue -głęboki turkus. Zakochałam się po pierwszej aplikacji (kolor robi wrażenie,wiele osób pyta mnie o niego)Lakier ma idealną,dla mnie,konsystencję. Nie jest gęsty, mam wrażenie , że jest jakby..oleisty? Pedzelek jest odpowiedniej grubosci,lakier z niego nie spływa.Duży plus za napigmentowanie. Jedna warstwa by wystarczyła,ale dla perfekcyjnego wyglądu nałożyłam dwie. Trudno mi ocenić trwałość samego lakieru ponieważ nakladam top coat. Czekałam na promocję i kupilam następny w hebe za ok.15 zł-" 2 chair et tendre " bardzo jasny,nude. już wiem,ze zostanie ze mna na długo. dziwi mnie taka ilość negatywnych opinii, tak czy inaczej ja znalazłam swój no.1

Bardzo dobry lakier!

Nie wiem, skąd tyle negatywnych opinii na temat tego lakieru. Myślę, że nie skusiłabym się na niego bez promocji, ale STRASZNIE urzekł mnie kolor nr 7 Lycheers. Jestem osobą, która lubi mieć pomalowane paznokcie, ale nie lubi ich malować. Zawsze denerwuję mnie, że robią się grudy, jestem niecierpliwa, na drugi dzień coś mi odpryśnie itd. A tu miłe zaskoczenie
+ lakier jest dosyć gęsty, ale nie jest wodnisty, dobrze się nakłada
+ radzę nakładać trochę grubszą warstwę. Nie robi smug
+ długo się utrzymuje
+ BOSKI KOLOR!
+ i piękne opakowanie.
+ jeśli lakier trzyma się u mnie dłużej niż 4 dni, to sukces, a więc dla mnie jest trwały

Tragedia

Jest to najgorszy lakier jaki kiedykolwiek miałam. Kupiłam odcień nr 2 Chair et Tendre. Jak to często niestety bywa, piękny pudrowy róż widoczny w buteleczce różni się kompletnie od tego jak wygląda na paznokciach. U mnie wydaje się być cieplejszy, ni to różowy, ni to brzoskwiniowy, ale na pewno nie wygląda dobrze na paznokciach. Gdyby jeszcze chodziło tylko o kolor, to jakoś bym przeżyła, ale niestety to nie koniec. Opakowanie jest śliczne, ale rączka pędzelka jest bardzo niewygodna i trudno równomiernie nałożyć lakier na paznokcie.

W dodatku zaraz po otwarciu miał okropną konsystencję, był gęsty i w rezultacie bardzo trudno się go nakładało. Ubrudziłam nie tylko skórki, palce, ale i buteleczkę. Nie byłam w stanie pomalować paznokci równymi warstwami. Pędzelek zostawiał smugi, raz nakładał za dużo lakieru, raz za mało, efekt był okropny. Nie mogłam ocenić jego trwałości, bo wyglądał na paznokciach tak strasznie że zmyłam go po dwóch godzinach od pomalowania, nie mogłam wytrzymać. Po jakichś dwóch miesiącach stwierdziłam że dam mu drugą szansę, że to przecież niemożliwe żeby taka marka jak Bourjois wypuściła na rynek taki produkt, może za drugim razem się uda- a jednak. Drugie malowanie było tak samo okropne jak pierwsze. Na razie stoi i czeka na sądny dzień, może zachowam buteleczkę bo jest ładna, ale to jedyny plus tego produktu.

Plusy:
+ śliczne opakowanie

Minusy:
- zbyt gęsta konsystencja
- niewygodny pędzelek, który źle nakłada lakier
- okropny kolor - ale być może inne odcienie się sprawdzą
- cena - 32 zł to stanowczo za dużo

Swój kupiłam na promocji za 20 zł, ale i tak uważam że za taką jakość to rozbój w biały dzień. O wiele lepiej kupić sobie jakikolwiek lakier z Wibo za 6 zł czy nawet jakikolwiek lakier z bazaru za 2 zł... Nie dajcie skusić się ładnemu opakowaniu, naprawdę szkoda pieniędzy. Ogromny zawód.

Ilość zużytych opakowań: pierwsze i ostatnie

Only bluuue

Posiadam kolor nr. 11 (Only bluuue).

Plusy:
-jedna warstwa wystarczy, aby lakier nie prześwitywał,
- ładne opakowanie,
- nie odpryskuje,
- utrzymuje się na paznokciach do 5 dni.

Minusy:
- zbyt wysoka cena jak na drogerię,
- zbyt duży pędzelek, przez co czasami nakłada się zbyt wiele lakieru.

Poza tym jest piękna i duża gama kolorystyczna, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

No cóż...

Posiadam 2 kolory: nr 11 (niebieski) i nr 2 (jasny róż). Na razie używałam tylko tego drugiego.

PLUSY:
- ładne kolory
- fajne opakowanie
- nie odstrzeliwuje

MINUSY:
- zbyt wysoka cena (sama kupiłam na promocji)
- w niektórych miejscach na paznokciu pojawiają się bąbelki
- lakier po ok. 3 dniach noszenia pęka, pojawiają się takie szare rysy na lakierze

Kolory mają fajne - muszę to przyznać, ale cena w stosunku do jakości to pomyłka. Bardzo lubię firmę Bourjois, ale przykro mi - ten lakier to BUBEL!

Używam tego produktu od: 1 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 2 (w trakcie 1 opakowania)

Piękne kolory, ale...

Mam kolor jasny róż i fiolet. Oba w sumie zachowują się podobnie.

Plusy:
- piękne kolory, właściwie wszystkie,
- genialne opakowania,
- ładny efekt na paznokciu.

Minusy:
- trudno się nakłada, dość gruby pędzelek, przez co później trzeba bawić się ze skórkami,
- z top coatem pod i Seche Vite są okej przez jakieś 5 dni, dla porównania Essie dałoby radę pewnie 14 dni, gdyby nie odrost,
- przy jasnym kolorze przydałyby się trzy warstwy, ale to normalne przy tych kolorach/

Ilość zużytych opakowań: dwa w użyciu

nigdy więcej

Kupiłam dwa lakiery tej firmy, nie są tanie ale wogole nie warte swojej ceny. Wielokrotnie kupowałam lepsze za 5 zł.
Już przy trzecim malowaniu zgęstniał tak bardzo jakby z 2 lata miał , nie dalo sie go dokładnie rozprowadzić, pozostawial nieesteyczne brzydkie "zgrubienia" tak jakbym starym lakierem się malowała. Jest bardzo gęsty i źle się go rozprowadza. Przez to ciężko go "odsączyć" nakłada się za grubą warstwę a jak zasycha to są brzydkie odgniecenia.

Ilość zużytych opakowań: jedno niecale

kiepski produkt za wysoką cenę

Dawno się tak nie zawiodłam na lakierze i to marki którą znam i cenię.

Kupiłam lakier w odcieniu 03 Orange, kolor piękny ale w buteleczce. Jedna wartwa absolutnie nie wystarczy aby pokryć płytkę, dodatkowo tworzą się potworne smugi, których nie przykrywa nawet druga warstwa.

Możliwe że jest to kwestia koloru, w sklepie ekspedientka twierdziła że ma pomalowane paznokcie lakier Laque kolor czerwony, dodała wprawdzie od razu że są to dwie warstwy bo 1 to za mało, ale jej paznokcie wyglądały ok. U mnie odbyło się 10 prób pomalowania!!! nic z tego, lakier wylądował w koszu...

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

MASAKRA

Kupiłam kolor nr 2 i muszę przyznać, że nie spodziewałam się po tej firmie tak niskiej jakości produktu:

- aplikacja - nigdy wcześniej nie miałam tak opornego lakieru pod tym względu, nawet lakiery za 2 złote się łatwiej aplikuje
- pozostawia smugi
- cena (teraz to nawet za darmo bym nie wzieła).

Plus:
- ładna butelka, bo o wnętrzu nic pozytynwego nie da się powiedzieć.

Nigdy w życiu nie używałam tak marnego lakieru !

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
Ilość zużytych opakowań: 1 i nigdy więcej