La Roche Posay, Lipikar, Fluide (Emulsja nawilżająca do ciała)

La Roche Posay, Lipikar, Fluide (Emulsja nawilżająca do ciała)

Nowa formułaemulsji nawilżającej do ciała Lipikar Fluide La Roche Posay jest wzbogacona w Niacynamid, aby ukoić skórę i pomóc chronić ją przed negatywnymi czynnikami zewnętrznymi. Formuła zawiera również masło karite i glicerynę, aby skutecznie nawilżyć skórę i uzupełnić poziom lipidów. Ultra lekka konsystencja emulsji Lipikar Fluide La Roche Posay ułatwia i przyspiesza codzienną aplikację.

nawilżające, regenerujące
balsamy
z pompką, w butelce
lotion
>250ml

Najgorszy emolient jaki do tej pory miałam

Niestety u mnie się nie sprawdził. Lekka, wręcz żelowata konsystencja nie daje rady przy silnym przesuszeniu skóry. Pozostawia film. Wg mnie nie nawilża wystarczająco. Największy minus jednak za to że balsam który powinien powodować ukojenie atopowej skóry powoduje że nałożony po goleniu na nogi powoduje szczypanie i pieczenie.

dobry kosmetyk

Nie jest jednak niezastąpiony, a cena jest raczej wysoka. Do tego jego konsystencja jest raczej płynna, więc szybko ubywa z opakowania. Stosowałam na sobie, na dzieciach i mężu. Czy byłam jakoś specjalnie zadowolona? no tak sobie. Dla dzieci była zbyt słaba, bardzo szybko wnikała w skórę i nawilżała raczej przeciętnie. Dosyć szybko trzeba było smarować jeszcze raz. Mąż ma skórę suchą i podobna sytuacja - chwilowe ukojenie i bardzo szybko trzeba ponownie smarować. Ja nie mam takich problemów z suchością na skórze, używałam na nogi po depilacji i szczerze mówiąc byłam zadowolona. Jest to jednak pierwszy kosmetyk, który po nałożeniu na łydki mnie szczypał. ?.

must have dla suchej skóry

Świetny kosmetyk! Głęboko nawilża, łagodzi, koi podrażnienia nawet suchej i baaaardzo suchej skóry. Jest hipoalergiczny i nie ma zapachu więc nie uczula i nadaje się nawet dla "wrażliwców". Duży plus za aplikację pompką - to duża oszczędność i odpowiednie dozy kosmetyku.

Niezwykle łagodna dla dziecka

Emulsja ma swoje plusy i minusy, ale zdecydowanie więcej w niej dobrego niż złego :)
Ma idealną konsystencję, lekką, chłodzącą, szybko się wchłaniającą, nie klei się, jest bezwonna co szczególnie sprawdza się u małych dzieci, których ciało chcemy pozbawić wszelkich substancji pachnących jak i szkodzących. Nie doświadczymy w niej również parabenów.
Duża pojemność i wydajność, oraz łatwość aplikacji dzięki dozownikowi, który szczególnie praktyczny jest przy małym dziecku.
Do stosowania w drobnych problemach skórnych dziecka sprawdza się idealnie, może stosować ją również dorosły, przynosi natychmiastowe uczucie ulgi.
A tym drobnym minusem jest zbyt wygórowana cena.

Używa produktu od: próbka

dobrze że miałam tylko próbkę

Według producenta emulsja ma za zadanie nawilżyć, ukoić i wzmocnić barierę ochronną wrażliwej skóry, ma zwalczać suchość skóry i inne obiecanki cacanki.
Dostałam próbkę więc postanowiłam używać go jako krem pod podkład- ze względu na swoją lekkość moc nawilżenia stwierdziłam że będzie się sprawdzał idealnie.
I tu ogromne rozczarowanie. Ma baaardzo lekką konsystencję taką lekkiego mleczka. Po nałożeniu skóra na chwilę dostaje czerwonych plam ale zanim zacznę nakładać podkład stopniowo znika (a miał redukować podrażnienia i swędzenia!!)- żaden dotychczas krem tego nie robił.
Nie czuje nawilżenia, skóra po paru godzinach robi się sucha i uwidaczniają się skórki, zmarszczki mimiczne. Dałam mu kilka szans nawet w wolny dzień gdy nie musiałam nakładać podkładu- ciągle to samo - po jakimś czasie odczucie suchości i musiałam lecieć po inny krem by nie było nieprzyjemnego ściągania. Jest bezzapachowy- mógłby choć przyjemnie pachnieć to bym mu dodała gwiazdkę za zapach bo la roche posay potrafi dodać fajną nutę zapachową do swoich produktów
Dobrze że posiadałam próbkę i mogłam przekonać się o jego działaniu bo szkoda mi byłoby tych kilkunastu złotych

Nie sprawdziła się

Jest to produkt na który długo nie mogłam nastawić się, żeby kupić, a jak już kupiłam to zrozumiałam, że trafiłam na coś co w sumie mało co robi, a swoje kosztuje.

Do rzeczy - mleczko stosowałam na nogi, które wyglądają krytycznie, bo za każdym razem jak ubierałam spodnie to wracałam z czymś co przypomina pokrzywkę. Dopiero nawilżające kremy/mleczka/emulsje są w stanie ustawić to do pionu. I z każdym takim nawilżającym kremem/mleczkiem/emulsją robię sobie dużą nadzieję, że wreszcie ubiorę spodnie i wrócę do domu z nogami wyglądającymi bez zarzutu.

Co producent obiecuje? Ogólnie rzecz biorąc nawilżenie i ochrona negatywnymi przed czynnikami zewnętrznymi.

Emulsja bardzo dobrze wciera się w skórę, konsystencja nie jest gęsta tylko lekka, ale mimo, że dobrze wciera się to przez jakiś czas pozostaje lepka warstwa na skórze, która może irytować. Mimo dokładnego wcierania w kilku podejściach - zawsze kończyło się to czekaniem dopóki ta lepka warstwa nie zniknie. Skóra w dotyku była przyjemna i generalnie czuć było, że coś na tych nogach nałożone jest. Jednak nie zauważyłam, żeby jakoś specjalnie ta emulsja nawilżała. Po pierwszym lepszym prysznicu stan skóry wracał do momentu przed użyciem tego produktu. I mówię to po zużyciu całego opakowania, bo żal wyrzucać jeśli przez jakiś czas produkt nie sprawdzał się pod tym kątem. Więc obietnica producenta jest spełniona, ale w sumie tylko i wyłącznie do momentu w którym nie sięgnie się po rączkę od prysznica. Co więcej - jak ubierałam spodnie to musiałam naprawdę solidną warstwę nałożyć, żebym nie wróciła do domu z czymś przypominającym pokrzywkę. Nie dość, że to brudziło w jakiś sposób ubrania, bo wiadomo, że wszystko od razu nie wchłonie się to jeszcze na tym wydajność bardzo traciła.

Jeśli chodzi o opakowanie to wygodne, pompka nie zacina się. Cena regularna zdecydowanie zbyt wysoka jak na takie działanie. Zapach jest w porządku, ale im dłużej jest na skórze tym gorzej.

Czy kupię ponownie? Nie, bo nie spełniła ona moich oczekiwań - znam produkty, które są tańsze, bardziej wydajne i przede wszystkim mają lepsze działanie. Może po prostu na mojej skórze ten produkt nie sprawdził się, bo ona potrzebuje coś bardziej treściwego, a na kimś innym sprawdzi się bez problemu.

Nic szczególnego

Emulsja miała nawilżać i chronić. Nałożona na twarz piekła, po pewnym czasie uczucie to ustępowało. Nie bardzo nadaje się do skóry wrażliwej. Do ciała bardziej, pozostawiał skórę przyjemną, z lekkim filmem po sobie, jednak nawilżenie złudne, bo po zmyciu, skóra prezentowała się w takim stanie jak przed użyciem.
Plus za konsystencję (lekką i przyjemną), opakowanie (bardzo wygodna pompka). Niestety trzeba stwierdzić, że za taką cenę, można znaleźć coś dużo lepszego.

bez zachwytow

Mleczko kupilam zachecona promocja, szukajac produktu ktory porzadnie nawilzy moja skore po zimie, ale bedzie mial lekka konsystencje ze wzgledu na letnia juz pogode.
To mleczko nawilza cialo w stopniu zadowalajacym, ale dla mnie to srednie osiagniecie. Obecnie jest na rynku wiele produktow ktore daja przyzwoity poziom nawilzenia. Mleczko zostawia na skorze lepka warstwe, ktora niezbyt szybko sie wchlania, nie jest to przyjemne. Konsystencja mleczka jest dosc lekka, ale jest jednoczesnie na tyle geste ze ja potrzebuje okolo 4 pompek produktu na 1 zastosowanie. Nie jest to wydajny produkt.
Opakowanie bardzo trafia w moj gust, cena troche mniej. Nie kupie go wiecej, stosowalam duzo lepsze produkty za wiele mniejsze pieniadze.

Używam tego produktu od: 4 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: 1 duze opakowanie