I Love... Cosmetics, Chocolate & Oranges, Nourishing Body Butter (Masło do ciała)

Masło do ciała I Love... Cosmetics Chocolate & Oranges Nourishing Body Butter o zniewalającym zapachu czekolady i pomarańczy. Ten kosmetyk o treściwej, kremowej konsystencji skutecznie nawilża i natłuszcza skórę dzięki wysokiej zawartości shea butter, a ekstrakt z pomarańczy nadaje jej piękny i długotrwały zapach. Masło I Love... Cosmetics Chocolate & Oranges Nourishing Body Butter szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej warstwy, łagodzi niewielkie podrażnienia i nie dopuszcza do ponownego przesuszenia. Przeznaczone jest do skóry normalnej i suchej.

Troszku brudzi

Jestem fanką "jedzeniowych" zapachów w kosmetykach, dlatego nie mogłam przejść obok tego masełka obojętnie, zwłaszcza, że kosztowało mnie kilka złotych przy okazji internetowych zakupów.

Masło masłem jest tylko z nazwy, bo w rzeczywistości ma lekką i kremową konsystencję. Mnie to jakoś szczególnie nie przeszkadzało. Delikatna formuła pozwalała na sprawne wsmarowanie balsamu. Nie jest tępy, nie marze się i nie bieli. Nie pozostawia duszącej warstwy. Skóra po aplikacji jest przyjemnie miękka i nawilżona. Ale dłonie po smarowaniu są mocno zabarwione na brązowo. Jak dłonie mogę umyć, tak obawiam się, że jasne ubrania mógłby zafarbować.
Skład może nie naturalny, ale też nienajgorszy. Mam suchą skórę na ciele, ale nie ekstremalnie, więc masło dało radę.

Oczywiście zapach jest ogromną zaletą tego kosmetyku. Czekoladowy z nutą pomarańczy. Nie chemiczny i nie przesłodzony.
Masło zamknięte zostało w plastikowym słoiku, co lubię, bo bez najmniejszego problemu wykorzystujemy produkt do samego końca. Jakość plastiku słaba.
Cena, w moim przypadku, niska. Szkoda, że marka raczej słabo dostępna.

pachnie przepysznie

Mam wersję chocolates& oranges. Kupiony za smieszne 6,50 w jednej z internetowej drogerii. Pierwsze co się rzuca w nos to przepiękny zapach budyniu czekoladowego z pomarańczą. Zapach nie jest chemiczny, tylko mocno apetyczny, ze ma sie ochote zjęć łyżeczką z opakowania.
Konsystencja raczej balsamu do ciala. kolor czekoladowy w trakcie rozsmarowywania znika. dośc szybko sie wchłania i na długo pachnie na ciele. Masło shea zawarte nawilża ciało. Suche miejsca na ciele szybciej wołają o nawilzenie, ale reszta ciała trzyma to nawilżenie 2 dni.
Szkoda, że mozna dostac je tylko w internecie. Chetnie wypróbuję inne wersje zapachowe tych masełek