Artdeco, Fixing Powder (Utrwalacz makijażu w pudrze)

Artdeco, Fixing Powder (Utrwalacz makijażu w pudrze)

Sprawdź ceny produktu

Transparentny puder utrwalający makijaż. Szczególnie polecany do utrwalania korektora-kamuflażu w kremie Artdeco, który staje się wtedy całkowicie wodoodporny i nieścieralny. Może być stosowany do każdego podkładu, szczególnie przy skórze tłustej i mieszanej. Przedłuża również trwałość pomadek do ust. Ważny jest sposób aplikacji `Fixing Powder`: po nałożeniu grubą warstwą na korektor, należy doczekać co najmniej 5-10 minut i strzepnąć nadmiar miękkim pędzlem do pudru.

sypki
utrwalające
hipoalergiczna

To nie do końca to

Produkt owszem może i pozostawia skórę matową, ale tylko na 2-3h gdyż potem zaczyna się mocno świecić. Konieczne stają się wiec poprawki w ciągu dnia. Nie zauważyłam także, żeby przedłużał trwałość makijażu. Fajne jest jednak to, że puder nie bieli skory, tylko rzeczywiście jest transparentny. Spodziewałam się jednak czegoś lepszego.

Bardzo dobry

Puder kupiłam, gdy skończył mi się Lock It KVD. W Douglasie zachwyciła mnie w nim przede wszystkiemu ogromna ilość delikatnie rozświetlających drobinek - rzadkość w fixerach.
Po nałożeniu na twarz, biały proszek staje się w pełni transparentny - rozświetlenie jest jednak widoczne. Zaznaczam, że to jest niezwykle subtelne rozświetlenie a nie efekt tafli ;-) Bardziej przypomina filtr rozmycia w aparacie - podoba mi się !
Najważniejszą kwestią jest jednak jego działanie. Pierwszy raz chyba spotykam się z pudrem, który zachowuje się jak spray fixujący. Makijaż jest niezniszczalny! W pełni wodoodporny (sic!) - nie zmyłam porannego makijażu przed pójściem na siłownię, a podkład wytrzymał przebiegnięcie 7km i litr wylanego potu ;-) Nawet jesli nie biegam, makijaż wytrzymuje w stanie idealnym przez cały dzień lub noc w klubie.
Matuje na dosyć długo, ale jednak po kilku godzinach przydaje sie bibułka matująca. Puder nie zapycha cery. Naprawdę świetna sprawa!

a ja go Lubię

Przyzwoity fiksujący puder z mikro drobinkami, które ładnie ale nie nachalnie rozświetlają buzię. W moim przypadku twarz nim omieciona w rozsądnej ilości ładnie utrwala fluid nie zmieniając jego koloru ani faktury. Mat nie jest płaski i nie widać go na buzi.w warunkach biurowych trzyma się bez poprawek do 4h Tworzy lekki efekt 3d co mi bardzo odpowiada. Można go dostać w formie uzupełniającej.

Koszmarek

Poleciła mi go makijażystka i z wykonanym na jej kosmetykach makijażem było ok(BobbyBrown). Niestety kiedy użyłam go ze swoimi kosmetykami ( Vichy, bourjois, L'oreal) przeżyłam straszne rozczarowanie. Bardzo zmienia odcień podkładu, robi plamy, warzy się. Najgorsze są sine plamy. Zdecydowanie trzeba dużo wcześniej spróbować jak się zachowuje z innymi kosmetykami, bo można się bardzo rozczarować.

Mogło by być lepiej

Zużyłam całe opakowanie i mimo pozytywnego wrażenie na początku, nie kupiłabym go ponownie. Po wypróbowaniu pudru ryżowego z Wibo, stwierdzam ze jest on o niebo lepszy i tańszy. Puder z Artdeco pozostawiał moja cerę matową na około 2 godziny, konieczne były poprawki w ciągu dnia. Nie zauważyłam żeby przedłużał trwałość makijażu. Plusem jest jego transparentność, ponieważ faktycznie nie bielił skory. Dodatkowa zaleta jest to, że nie trzeba kupować całego opakowania, ponieważ jest możliwość zakupu samego wkładu z pudrem.

REWELACYJNY!

Naprawdę fantastyczny! Nie wyobrażam sobie robienia makijażu na ważną okazję, sesję zdjęciową, lub po prostu całonocną imprezę bez użycia pudru utrwalającego i mimo że ten od Artdeco jest jednym z droższych, to zdecydowanie jest też najlepszy ze wszystkich tych, z których korzystałam.

Dla mnie must have da każdej profesjonalnej wizażystki i nie tylko.

Dodatkowy plus: jest to jedyny fixer dzięki któremu nie rollują się cienie typu liquid metal np. od Illamasqui.

Jestem chyba na nie...

Używam tego pudru już ponad pół roku, skusiły mnie recenzje na YouTube oraz niska cena (w Berlinie płaciłam za niego 10 euro).

Jeśli chodzi o mat, to matowi tę moją mieszaną cerę, ale widać go. Co tu dużo mówić, moj partner jest niezadowolony i wiecznie słyszę od niego, że mam dużo pudru na twarzy, a wcale nie mam. Nie przepadam za pudrami i używam minimalną ilość, więc to mówi samo za siebie, puder jest widoczny.

Puder jest trwały, nie mogę mu niczego zarzucić, ale nie jest to efekt wow. Największym plusem jaki dostrzegłam było to, że nie zapychał, co zdarzało mi się przy innych pudrach.

Zdecydowanie nie

Puder kupiłam w Douglasie skuszona pozytywnymi opiniami od znajomych. Jednak już od pierwszego użycia wiedziałam, że się nie polubimy. Nie robi nic pozytywnego. Testowałam go na wielu podkładach, korektorach. Za każdym razem twarz staje się sucha, wygląda nieświeżo... Jedyne zastosowanie jakie znalazłam to przypudrowanie szminki, ponieważ ma matowy ładny odcień. Jednak za 60 zł spodziewałam się czegoś lepszego.

Najlepszy z najlepszych!

Najlepszy puder sypki matujący jaki używałam a było ich wiele. Idealnie stapia się z cerą, matuje na cały dzień, nie wybiela cery. Ma bardzo ładną puderniczkę, jest wydajny. Nic dodać nic ująć. Używam od 5 lat.

Dobry, lecz drogi

Działanie ma dobre, matuje skórę na wiele godzin. Czy utrwala makijaż, to ciężko stwierdzić, ale z pewnością lepiej z nim niż bez niego. Całkowicie niewidoczny na skórze. Opakowanie bardzo mi się nie podoba, jest niepraktyczne w stosowaniu. Przy zdejmowaniu pokrywki puder często się sypie, a szkoda, bo i tak jest go niewiele. Cena bardzo wysoka, jak za tak minimalną ilość produktu. Myślę, że warto poszukać tańszego zamiennika.

Dobry

Puder jest transparentny, dobrze matuje i jest bardzo wydajny. Opakowanie jest całkiem wygodne, ale jednak wolę te z 'klapką'. Produkt łatwo się nakłada i faktycznie przedłuża trwałość makijażu. Jest dobry, ale szału nie ma.

przeciętny

No niestety biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny, produkt zdecydowanie mnie nie zachwycił. Niewiele różni się, jak dla mnie, od zwykłych matujących pudrów za kilkanaście złotych.

Za plusy mogę uznać:
- nie zmienia koloru podkładu, nie bieli ani nie przyciemnia
- nie wchodzi w załamania skóry, nie podkreśla porów

Co do matowienia bardzo średnio, prze godzinę, dwie jest całkiem dobrze, ale później skóra zaczyna się świecić i to dość mocno; specjalnego utrwalenia makijażu też nie zauważyłam. Średnio wydajny, stosując większe ilości, zgodnie z zaleceniami producenta.

Stosowałam na różne podkłady, różnic między efektem końcowym nie zauważyłam.

Dodam jeszcze, że mam cerę mieszaną, miejscami tłustą, ale nie jakoś wybitnie. Puder z Bell kupiony w Biedrze za bodajże 12 zł dawał mi podobny efekt jak ten.