Efektima, Aksamitny make - up odmładzający

Efektima, Aksamitny make - up odmładzający

Aksamitny make - up odmładzający Efektima zapewnia wyjątkowy makijaż przez wiele godzin. Dobrze się rozprowadza i przylega do naskórka. Wzbogacony w kwas hialuronowy posiada działanie przeciwzmarszczkowe. Nadaje cerze promienny i aksamitny wygląd. Aksamitny make - up odmładzający Efektima jest dostępny w trzech najczęściej wybieranych odcieniach: naturalnym, opalonym i jasnym.

fluidy
w tubce

Perełka wśród fluidów!

Bardzo dobry podkład, średnio kryjący, ujednolicający koloryt skóry. Utrzymuje się przez wiele godzin (mam cerę dojrzałą, mieszaną). Ma bardzo przyjemny zapach i konsystencję. Dość tani, rodzimy produkt. Szkoda, że został wycofany :(

Używa produktu od: próbka

Faktycznie aksamitny

Jestem posiadaczką cery tłustej z rozszerzonymi porami, niedoskonałościami i skłonną do zapychania. Generalnie wybieram kosmetyki matujące, ale otrzymałam próbkę tytułowego podkładu, więc postanowiłam zaryzykować i przetestować go.
Nie jestem bladziochem i raczej nie patrzę nawet na najjaśniejsze odcienie.

Fluid otrzymałam w odcieniu naturalnym. Przed nałożeniem wydawał mi się bardzo ciemny, ale już na skórze ładnie się z nią stopił i wcale się nie odznaczał. Wpadał raczej w beżowe tony.
Produkt dobrze się nakładał, nie smużył, nie tworzył efektu maski, ale solidnie zakrywał wszelkie niedoskonałości. Bez problemu współgrał z resztą kolorowych kosmetyków.
Twarz po aplikacji faktycznie była aksamitna. Taki zdrowy, naturalny look. To pewnie za sprawą sylikonów.
Dość szybko skóra zaczęła mi się świecić, ale producent wcale nie obiecuje długotrwałego matu, a i kosmetyki typowo matujące w moim przypadku niewiele dłużej wyglądają nieskazitelnie.
Produkt nie zapchał cery, nie podrażniał i nie uczulał.

Miałam próbkę, więc nie oceniam opakowania. Cena w porządku, ale widzę w opiniach poniżej, że podkład został wycofany. To dlaczego w tym roku otrzymałam tą próbkę? Może Efektima ma coś podobnego w swojej ofercie, bo fluid naprawdę bardzo fajnie prezentował się na mojej twarzy i planowałam go zakupić po zużyciu aktualnych podkładów.

lubię

Mam odcień Jasny który wcale jasny nie jest ;) Zimą jest za ciemny dla mojej dość jasnej skóry,myślę że będzie dobry dopiero jak się lekko opalę.Konsystencja troszkę rzadka ale rozprowadza się bez zarzutu.Krycie co najwyżej średnie.Podkład ładnie wygląda na buzi,nie podkreśla mi absolutnie niczego.Mam wrażenie lekkiego nawilżenia.I mam też odczucie jakby lekko zastygał,nie wiem,w każdym razie trzyma się u mnie nieźle,do 6-7 godzin wygląda ok.Potem się ściera ale raczej równomiernie.Dopadłam go jesienią w rossmanie jak go wycofywali :(

Używam tego produktu od: kilku miesięcy,naprzemiennie z innymi
Ilość zużytych opakowań: nadal jedno

Rewelka

Obejrzałam na jakimś blogu zachwalanie sie tego podkładu i powiem wam że rewelka.
Ładnie sie rozprowadza jak krem, polecam dla skóry suchej.
> średnie krycie
> tani
>cera wygląda na zdrową
>oleisty
>wydajny
>nawilża
>rozświetla ładnie cere
>trzyma sie 6-8h
>nic mi po nim nie wyskakuje
Za taką cene to rewelacja.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

rewelacyjny odcień

Podkład kupiłam w ciemno za 15 czy 16 zł, bo potrzebowałam na szybko czegoś taniego. Wybrałam odcień naturalny i jestem nim zachwycona.

Podkład znajduje się w wygodnej, płaskiej tubce na klik, jednak nie jest to do końca dobrze przemyślane, bo niemiłosiernie brudzi się zakrętka w środku.

Konsystencja nie za rzadka, nie za gęsta. Przyjemnie nawilża. W kontakcie ze skórą podkład szybko zastyga i mimo nawilżającej formuły daje matowe wykończenie.
Posiada dużo złotych drobinki co dla mnie jest zbędne. Niby rozświetlają ładnie cerę, mimo, że produkt sam w sobie daje matowy efekt, ale przy mojej cerze mieszanej z przetłuszczajacą się strefą T po godzinie wygląda to fatalnie. Chcąc nie chcą przypudrowuję go, dzięki czemu drobinek nie widać.
Braku matowania się nie czepiam, bo producent tego nie obiecuje. Ja bez pudru po 1 h już sie okropnie świecę i podkład się ściera. Po przypudrowaniu wygląda ok. przez jakieś 4-5 h. Później zaczyna się błyszczeć i trochę ścierać

Krycie jest lekkie w stronę średniego. Mam niewielkie zaczerwienia i nie zawsze sobie z nimi radzi. Tak samo z wypryskami przed okresem, ale na codzień sprawdza się dobrze, gdy potrzebuję tylko ujednolicić koloryt cery
Także polecam dla cer bezproblemowych.

Odcień naturalny jest żółto-oliwkowy (ma zielony pigment). Dla mnie rewelacja. Mam żółtą skórę i nawet L\\\'Oreal True Match w ciepłej tonacji nie był dla mnie odpowiednio żółty.

Mnie się nie roluje, nie wysusza cery, nie zapycha, nie ciemnieje.

Ogólnie podkład bardzo fajny, chociaż nie do końca dla mojej mieszanej cery, ale na takie wyjścia do 5-6 h jest naprawdę super, bo wygląda mega naturalnie. Przypomina mi True Match, aczkolwiek ma bardziej bogatą konsystencję.
Kolor rewelacyjny i chociażby dla niego bym go kupowała. Drobinki to indywidualna kwestia.
To odmłodzenie traktuję z przymróżeniem oka. Mam 19 lat, więc też jeszcze nie mam problemu ze zmarszczkami, ale cera wygląda promienniej z nim.

Niestety jak już znajduję dobry dla mnie podkład, to go wycofują. Niestety pani w Rossmanie powiedziała, że już go nie będą mieli:(

Używam tego produktu od: 1,5 mies
Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

I like it! :D

Kupiłam ten podkład jakoś na początku lipca za niecałe 10zł (Rossmann). Jest to chyba najtańszy podkład jaki używałam do tej pory. Niestety mam mu do zarzucenia małą gamę kolorystyczną, z pośród trzech wybrałam najjaśniejszy, który okazał się za ciemny do mojej karnacji. Odłożyłam go na późniejszą porę. Wróciłam opalona z wakacji i wszystkie dotychczasowe podkłady jakie miałam były za jasne, więc sięgnęłam po Efektimę. Podklad ma genialna konsysencje, lejaca sie, a jednak przyjemnie kremowa. Ma dosyc dobre krycie, nie potrzebuje dodatkowego korektora. Zapach jest delikatnie perfumowany, dla mojego nosa dosyc przyjemny. Pozostawia na buzi satynowe wykonczenie, co tez mi sie barczo podoba. No i tak cena, regularnie kosztuje 15zl, a w promocji niecale 10zl za 30ml! Uwielbiam go i mam nadzieje, ze go nie wycofaja ze sprzedazy. Ubolewam niestety nad gama kolorystyczna, bo kolorki sa dosyc ciemne, a wiec nie bede ich uzywac przez sezon jesien-zima... No chyba, ze bede go mieszac z jakims mega jasnym podkladem/baza. ;) Jestem posiadaczka cery normalnej w kierunku do mieszanej (kłopotliwa strefa T). U mnie podklad spisuje sie na 4+, wiec polecam go serdecznie.

Używam tego produktu od: krócej niż miesiąc
Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

Jest dobry ale nie dla skory sklonnej do wypryskow

Otoz podklad ma idealna konsystencje, idealny kolor (naturalny-piekna oliwka-oscar za kolor!!!), idealnie sie naklada i idealnie wyglada na twarzy do 4 godzin od nalozenia.
A potem niestety ciemnieje i troszke sie swieci ale jakos tak dziwnie-jakby skora pod nim sie pocila i meczyla.
I chyba cos w tym jest bo pod wieczor juz pojawiaja sie pierwsze wypryski :( Jesli o mnie chodzi to go dyskwalifikuje na calej lini.
Byc moze u innych osob bedzie sprawowal sie idealnie.
Zaznaczam ze mam bardzo wrazliwa skore , ktora lubi "pokazac"kiedy jakis kosmetyk jej nie podejdzie!

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1 i ostatniego nietstey

Średniak

Podkład który mam to odcień naturalny.Łatwo się nakłada na twarz nie robi smug nie roluje sie na twarzy nie podkreśla suchych skórek ani tez nie wchodzi w zmarszczki.Ale...jak dla mnie ma słabe krycie i bardzo szybko schodzi z mojej twarzy.Efekt "odmłodzenia"jest chwilowy ale po całym dniu cera jest jakby zmęczona i mam wrażenie,że podkład jest ciemniejszy niż w chwili nałożenia.

Używam tego produktu od: poł roku
Ilość zużytych opakowań: dwa

bardzo dobry, ale ma swoje wady

Pierwsze moje spotkanie z marką Efektima. Kupiłam ten podkład zachęcona tutejszymi recenzjami, korzystną ceną i określeniem "odmładzający" w nazwie :)
Mam kolor jasny, który nie nadaje się dla bardzo bladych, a raczej typowych przedstawicielek płci pięknej o jasnej karnacji w ciepłych tonach. Na końcówkę lata pasuje mi w sam raz, ale zimą może być za ciemny. U mnie podkład nie ciemnieje w ciągu dnia.
Pierwsze zaskoczenie - liczyłam raczej na satyny efekt, a tutaj mam bardzo mocny i trwały mat. W ogóle podkład zaskakuje swoją trwałością, u mnie trzyma się prawie cały dzień (pod koniec troche schodzi, ale równomiernie) i do tego ma świetne krycie (średnie w kierunku mocnego). Nie podkreśla suchych skórek, dobrze się nadłada, nie smuży, nie ściera. Wydaje się, że podkład ideał, ale...
No właśnie. W pierwszym momencie po nałożeniu, czuję mrowienie na twarzy. Nie wiem skłąd ten efekt, ale wywołuje lekki dyskomfort użytkowania. Na początku myślałam, że to może uczulenie, ale poza mrowieniem nie zauważułam innych objawów.
Poza tym po całym dniu noszenia makijażu i wieczornym demakijażu, buzia wydaje się być zmęczona tym podkładem. Mam raczej zastrzeżenia co do określenia "odmładzający", bo o ile w podkładzie wygląda się świetnie, to już po demakijażu wygląda się dużo gorzej i starzej ;)
Obawiam się, że mnie bardzo obciąża, więc mimo świetnego efektu nie kupię więcej. Raczej będę stosować na szczególne okazje, a nie na codzień.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

świetny z jedną niewybaczalną wadą

Produkt zakupiłam w Rossmanie. Zauważyłam ostatnio, że dobre podkłady można znaleźć również wśród tzw podkładów pielęgnacyjnych i wśród niszowych producentów - nie tylko w szafach z kolorówką. Słyszałam o tym podkładzie wiele dobrego więc postanowiłam go wypróbować. Jeżeli chodzi o sam produkt jest wprost rewelacyjny - świetna gęsta konsystencja taka jaką lubię, piękny subtelny i nienachalny zapach, bardzo dobre rozprowadzenie na twarzy bez plam i smug, bardzo przyzwoite właściwości kryjące, bardzo duża trwałość i odporność na ścieranie i długi efekt zmatowionej cery. Niestety są dwa ALE. Pierwsze drobne dotyczy opakowania. Jest to szeroka i płaska tubka, z której bardzo opornie wydostaje się fluid - trzeba mocno naciskać, żeby wydostać odpowiednią ilość kosmetyku. Ma się wrażenie jakby produktu było tam o wiele za mało. No ale z tym można sobie poradzić, to nie jest wielki dramat. Większym problemem dla mnie niestety z bólem serca dyskwalifikującym ten podkład jest jego kolor. Są dostępne trzy odcienie - jasny, naturalny i opalony. Ja wahałam się pomiędzy dwoma pierwszymi ale wybrałam najjaśniejszy chociaż nie mam zbyt bladej cery. Odcienie są piękne - wpadają w czyste żółte tony niestety podkład strasznie ciemnieje. nie wiem czy taka reakcja jest tylko u mnie, ale rzadko który podkład aż tak oksydował. Już przy nałożeniu widać że jest odrobinę zbyt ciemny - chociaż nie mam aż tak jasnej cery, a później z godziny na godzinę jest coraz ciemniej i nienaturalnie. Oj gdyby nie ten kolor byłby to podkład idealny.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Bardzo przyjemny podkład

Bardzo przyzwoity produkt w stosunkowo niskiej cenie. Oprócz tego, że świetnie kryje i wyrównuje koloryt, pielęgnuje.

PLUSY:
- dobrze kryje,
- wygładza,
- łatwe rozprowadzanie,
- poręczne opakowanie,
- piękny zapach,
- składniki aktywne, takie jak: kwas hialuronowy, kolagen i elastyna,
- nawilża skórę,
- nie warzy się, nie roluje

MINUSY:
- konsystencja jest dosyć ciężka

Oprócz tego fluid posiada mini drobinki rozświetlające, które nie rzucają się w oczy, ale subtelnie rozświetlają cerę.

Używam tego produktu od: od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

Świetny!

Po ostatnich nieudanych próbach znalezienia dobrego podkładu - kilka recenzji na YT zachęciło mnie do kupienia Efektimy. Wiele sie nie spodziewałam...

a tu WOW!
- Krycie :
nie ma w nazwie "kryjący" a kryje bardzo dobrze. Zakrywa wszystko co chcialam zakryć. Na wieksze przebarwienia korektor i po sprawie.

- Trwałość - ok 6h - 8h - całkiem przyzwoita. NIe ściera nie nieestetycznie.

- Kolor : ja mam jasny i jest naprawde śliczny. jasnobeżowy bez różowych tonów. Dla bladolicych może być ciut za ciemny. Na lato zakupie naturalny - którym zachwycają sie blogerki :)

- Nie zapycha i nie wchodzi w pory.

- Wykończenie : Śliczne ! Buzia wygładzona i wypoczęta. Nie jest matowe - bardziej satynowe.

- Zapach - delikatny, dla mnie lekko kwiatowy

- Opakowanie - tubka, sporo sie wylewa wiec trzeba uważać żeby nie upaprać sie dokoła.

- Cena - marzenie. 12,99 w promocji. :D

Podsumowując - zachęcam do spróbowania - ja byłam mocno na nie...a tu naprawde znalazłam cudeńko.
Czy działa odmładzająco i spłyca zmarszczki? Z pewnością twarz wygładza przez co wygląda na wypoczętą. Idealnie sie rozprowadza.

NIe jest to chyba moje ostatnie spotkanie z tą marką - szkoda że wcześniej wogóle jej nie zauważałam:)

Ilość zużytych opakowań: jedno.